Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1428 / 1670
(#) szebee válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Semmi gond. A kijelző paneltervét még eltudnád küldeni?
(#) janikukac válasza szebee hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Benne van abban, amit küldtem, csak másik lapra kell váltani alul.
(#) Firefighter1 válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Na előszőr énse tudtam!
Aztán a Google a barátom lett!
Itt egy video róla
(#) szebee válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Igaz, bocsi, figyelmetlen voltam.
(#) nandika76 hozzászólása Ápr 17, 2017 / 1
 
Sziasztok. Egy régi Rádiótechnikás aktív hangváltó újraélesztése. Köszönet reloop segítségének és Alkotó tervének a kivezérlésjelzőhöz!Bővebben: LinkBővebben: Link
(#) Alkotó válasza nandika76 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 / 1
 
Annyira szokatlan a szememnek a jobbról balra menő kijelzés a bal alsó szerkezeten, ami már zavar. Miért lett ez ilyen, mi indokolta a fordított jelzésirányt?
(#) szili83 válasza nandika76 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
A jelzés iránya tényleg furcsa. Ez melyik kivezérlés jelző? Mert nem a 10 Ledes. A spektrumanalizátort is te csináltad? Mert én is dolgozok egy 400 ledes változaton. Éppen még tervezés alatt van.
(#) exabit hozzászólása Ápr 18, 2017 / 5
 
Ez ugyan nem elektronika de kapcsolódik hozzá. Két vákuumszivattyúnak a lakhelye lett ez a hangszigetelő doboz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2017
(#) nandika76 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Szia. Egyszerűen csak tervezési hiba, rendes pozícióban fejjel lefele lenne a nyák a dobozban. Már fontolóra vettem a visszafordítását, főleg mert már biztosan nem akarom a beállítását megváltoztatni a kijelzőnek.
(#) nandika76 válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Szia. Ez a kivezérlés jelző lenne.[quote][/quote]
(#) nandika76 válasza nandika76 hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Bocs rosszul ment el a válasz. Tehát ez az a kivezérlés jelző.
A spektrum analizátor pedig az Attila86 (Pa elektronika) lett megcsinálva.
(#) nandika76 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Ez okoz némi gondot.
(#) lajos1969 hozzászólása Ápr 19, 2017 / 20
 
Hát ilyen lett! Van akinek tetszik van akinek nem! Nekem megfelel.

IMG_0310.jpg
    
(#) zosza18 válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Nagyon jó lett!!!!
Én csak ezt a kék/fehér kijelzőt utálom... mindig zöldet használok, az a kedvenc színem.
Szerintem megállja a helyét sok állomás mellett.
(#) lajos1969 válasza zosza18 hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Köszi!
Csak ilyen kijelzőm volt itthon s ez került bele!!
(#) nandika76 válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Szia. SZÉP! A feliratokat hogyan oldod meg, ha nem titkos? Az előlapit vasalom mert az alumíniumon jól néz ki, de a hátfalakon még semmi sincs mert fekete!
(#) Melphi válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Király lett!
(#) lajos1969 válasza nandika76 hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Köszönöm!
Címkenyomtatóval csinálom a feliratokat!
(#) lajos1969 válasza Melphi hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Köszönöm!!
(#) jocko hozzászólása Ápr 20, 2017 / 3
 
Sziasztok! "Dolgozom" a torzított gitár sound-omon.A beag mag102 volt az előfokkal a dob alap motorja, a jvc hifi hangsugárzókkal ,de nem is ez a lényeg, a gitár erősítő a képen látható még mindig nincs kész ,még mindig csontvázként.Az előfok amit itt vettem potom pénzért úgy néz ki,hogy megy a "levesbe",és inkább gitárerősítő ház lesz belőle.5 ezer forintért nem tudom,hogy kapok-e ,hasonló méretű és rack kialakítású dobozt.Az előfokon az előlapot egy az egyben gondoltam át applikálni ,tehát levágom a gitárerősítő elejét,és azt rá az előfok üres elejére.Az hátulján is használható a biztosíték ház, a trafó úgy néz ki,hogy a csöves erősítőkön megszokott kialakítás mintájára a doboz tetejére szándékozik kerülni,valami erre alkalmas dobozba zárva.A kis hangsugárzóval a tv hangszórókkal majdnem teljesen elégedett vagyok.Üdv. mkinek ,lassan lejár a kimenőm és megyek vissza a south-pestibe))))
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2017
(#) Josi777 hozzászólása Ápr 22, 2017 / 2
 
Sziasztok!
Ez egy 16 bemenetet és 16 kimenetet kezelő alap panel (1 oldalas nyákra tervezve, PIC18F4520-as kontrollerrel), mely RS232-es felületen keresztül is működtethető (így egy sima PC-ről is). A képen egy BTM-222-es modul is van, melyen keresztül mobil telefonnal is vezérelhetőek a kimenetek, ill. státusz lekérdezhető. A 16 bemenet multiplexelve van beolvasva, hogy maradjon még bőven port kivezetés későbbi fejlesztéshez (8 darab még üres). Pillanatnyilag ledekkel és hevenyészett gombsorral van ellátva, külső tápról, hogy az Androidos fejlesztést, - ami konkrétan egy mobilház "félintelligens" vezérlője lesz - el lehessen készíteni. De valószínűleg még sok mindenre használható, így megosztom, hátha tud valaki még kitalálni neki felhasználási területet, akár saját célra is.
(#) Firefighter1 válasza Josi777 hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Ötletes! A mai világba sok ilyen kis "okospanel"-nak van létjogosultsága!

Az androidos fejlesztést te csinálod?
(#) Josi777 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Nem. Azért van így összerakva, hogy az Androidos programozó tudjon vele "játszani"
(#) Istvanpisti hozzászólása Ápr 23, 2017 / 1
 
Építettem egy led mátrixos órát, Bővebben: Link
(#) Josi777 válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Nekem nagyon tetszik, hasonlóra én is szívesen szert tennék.
(#) lajos1969 válasza Josi777 hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Köszi!
(#) kalmi.kalmi válasza Istvanpisti hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Ügyes vagy, de ide is tehettél volna képet, hogy ne keljen annyit kattintani.
Nagyon ötletes, gratula.
(#) Istvanpisti válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Köszi!
Utólag én is gondoltam rá, de akkor már nem lehetett módosítani a hozzászólást.
(#) Zosi hozzászólása Ápr 23, 2017 / 8
 
És elkészült az én ST151-es erősítőm is.
(#) Melphi válasza Zosi hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Nagyon jó lett, minden elismerésem, de van valami ami mellet nem tudok elmenni, az a jobb oldali hűtőborda mivel lett levágva, lángvágóval, na az az egy nagyon csúnya, amúgy egészében le a kalappal.
Következő: »»   1428 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem