Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézeres CNC
 
Témaindító: Tomadevil, idő: Máj 30, 2010
Lapozás: OK   3 / 6
(#) szabics válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Merőlegesek egymásra. A kisebbtengelyen van "felsőn" a lézerdióda elhelyezve és fókuszálva a munkadarabra?
(#) kaqkk válasza szabics hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Igen a hídon mozgó X tengelyen lesz a lézer, azon akár egy z tengely is kialakítható (a helye elő van készítve 2db lincsapágy függőlegesen befúrva). Tehát ha nagyon akarom a folyamatos fókuszálás is megoldható (változtatható a lézer-munkadarab távolság )
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2014
(#) szabics válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Értem. Egy síkban szokták elhelyezni a tengelyeket. De ez a megoldás is működik. A lézer egység külön, hogy ha teljesitmény, méret vagy tömegméretek változnak egyszerű legyen a csere. Ne a híd hordozza a tömegét. A sugarat tükör továbbítja. Én CO2 lézercsö alkalmazásra gondoltam, amikor ezt írom.
(#) sny válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Tele vele az ebay.

Természetesen a megmunkálandó anyaghoz választunk hullámhosszt.
Megmunkálásra elsősorban CO, ND:YAG és DPSS:YAG lézereket szoktak alkalmazni.
Fához pl. Tökéletesen megfelel a 808nm-es félvezetőlézer is.
(20W-os modulom van itthon)
Diódalézereknél a fókuszálás nem egyszerű történet.
A CNC-nél a tükrös megoldás sem lesz olcsó mutatvány. Ha elbírja, akkor vigye a híd a lézert.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2014
(#) kaqkk válasza sny hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Arrol a modulról képet adatokat küldenél ?
(#) szabics válasza sny hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Nagyon nem vészes a tükrök ára. Pl FM254 US$7.00 (Euro 5.11) 25.4 mm tükör átmérő
(#) sny válasza szabics hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Csakhogy ez nem jó infrára!!! Szétég sec-perc alatt.
(#) sny válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Így néz ki, mint a képen.

2V / 20A kell neki. Hullámhossz: 808 +/-2nm
Optikai teljesítmény kb. 20W.

11 emittert tartalmaz.

laser2.JPG
    
(#) szabics válasza sny hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Kiprópáltad? Honnan veszed, hogy szétég?
(#) kaqkk válasza sny hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Nem vicc ! egy beszerzési lehetőséget -árat tudnál "mondani"
(#) sny válasza szabics hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
"Kicsit" otthon vagyok a lézerek lelkivilágában. Infra hullámhosszra réz vagy aranyozott gőzölt tükör kell, minimum lambda / 4 felületi érdességre az adott hullámhosszra.
(#) szabics válasza sny hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Néhány adat a tükörröl:

Specifications
Model FM127 FM254 FM508
Substrate
K9 Optical Glass
Diameter 12.7mm 25.4mm 50.8mm
Dimensional Tolerance
±0.1mm
Clear Aperture (%)
>90
Thickness 5mm 5mm 8mm
Thickness Tolerance
±0.1mm
Surface Accuracy (λ )
1/4 @632.8nm
Surface Quality
40-20
Edges
<0.2×45°
Angle of Incidence (° )
0-45
Reflection
>99%
Reflection Wavelength (nm)
400-700
Coating
Optional Enhanced Aluminum,Protected Silver, Protected Gold
(#) Topi válasza szabics hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
És ne feledkezzünk meg a ZnSe lencsékről sem, én K9 anyagú aranyozott tükröket és ZnSe lencséket használok 10600 nm-es CO2 csövekhez. 100-200W-ig semmi probléma nincs a beszerzésükkel.

Sajnos az általad bemásolt 400-700nm-es tükör, valóban ellenfél a 10600nm-en, és alulmaradna a harcban.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2014
(#) szabics válasza Topi hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Az emliettet tükör is K9-s. Na igen a lencse az egy másik történet. A ZnSe lencsék is kaphatóak már elfogadható áron.
(#) sny válasza szabics hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Csak nem szabad figyelmen kívül hagyni a hullámhossz, és az anyagra jellemző elnyelési képességet.

Pl. az alumínium kiváló tükör 400nm körül, de 10600nm-en simán át lehet lyukasztani.

Amit te hajtogatsz, hogy K9, az nem más, mint a hordozó anyaga. Itt a tükrözésben nem a hordozó, hanem kizárólag a felületre gőzölögtetett fémréteg vesz részt.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2014
(#) szabics válasza sny hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Amit hajtogatok az a hordozó ahogyan írtad. És "Protected Silver, Protected Gold" Hmm Ha van egy közel 100% visszaverő felület és hűtöm a tükröt ( mert illik) akkor miért égeti át a CO2 infrasugár? Nyilván lesz veszteség mert nem azon a hullámhosszon veri vissza jobban. De ..?
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2014
(#) sny válasza szabics hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Idézet:
„"Nyilván lesz veszteség mert nem azon a hullámhosszon veri vissza jobban. "”


Pont ez a lényeg. Elpárolog a bevonat, mert a hordozó hővezetőképessége nem tökéletes.

Gondolj bele! 100W optikai teljesítménynél 2% veszteség már nagyon sok!
Egy rossz tükörrel 10-20% veszteséget is okozhatsz. Ez a veszteség melegít. Nem kicsit.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2014
(#) szabics válasza sny hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
A bevonat akkor párolog el ha az elnyelt energia alkalmas arra, hogy megemelje a bevonat hömérsékletét olyan magasra, hogy megtudja azt olvasztani. Sőt a forráspontja fölé emelkedjen. Ha hűtöm akkor is ? Nem a teljesítménnyel van összefüggésben?
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2014
(#) sny válasza szabics hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Nem vitatkozom. Próbáljuk ki. Vegyél egy tükröt, én meg rálövök egyet a yag lézeremmel. Nitrogénnel is hűtheted.
(#) szabics válasza sny hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
"Egy rossz tükörrel 10-20% veszteséget is okozhatsz. Ez a veszteség melegít. " Ez így van. De 20 W nem fokuszált sugár nem hiszem, hogy lyukatéget a hordozóba. Éppen ezért szokták fókuszálás nélkül "szállítani" a sugarat. A tükrök meg hűtve vannak. Egy 1,5 KW-s lézer sugara 50 mm átmérőjű tükrökön "közlekedik" Ott is van veszteség mert nem 100% a visszaverő képesség. Nem a tükrökkel volt sosem a gond.
(#) szabics válasza sny hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Vízzel hűtöm annak jobb a hűtőképessége.
(#) szabics válasza szabics hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Egy 50W-s cső hátsó tükre. Aktív hűtés nélkül és egy közvetitő tükör ami 100 W -t "szállít" Elég annyi hűtés mit a szerelvény átvesz.
(#) Topi válasza szabics hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
Saját tapasztalatból mondom, általában elég a konzol hővezető képessége 100W-ig, viszont ez csak akkor igaz, ha a nyaláb útvonala rendesen be van állítva, és tükör középpontját támadja a sugár. Ellenkező esetben a hőeloszlás nem egyenletes. Sérülés vélhetően nem következik be, ám a konzol szilikon tükör befogó gyűrűi (ha olyan típusú a konzol) eldeformálódhatnak, emiatt elállítódhat.

Szerk: Ám lehet hogy elkanyarodtunk a kérdező eredeti teljesítmény igényétől.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2014
(#) Chipmunk1960 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Szia, Jól néz ki amit csináltál. Én most jutottam odáig, "hogy jó volna egy". A " Zöld Lézer" topicban már feltettem kérdésemet, de választ nem kaptam, így megismétlem itt, hátha valakinek van már tapasztalata. "Sziasztok! Zöld, nem-zöld, de a véleményeteket szeretném kérdezni erről vagy esetleg emerről az égető/k/ről. Köszi. Nem biztos, hogy a motorokat, mechanikát, össze tudom itt szedni hozzá, de jövőre megpróbálom azért.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2014
(#) orizon hozzászólása Ápr 15, 2015 /
 
Uraim! Nekem egy szoftverre lenne szükségem , amivel munkadarabokat lehet egyszerűen megrajzolni. Trumpf lézervágó gép lenne az alany , megpróbálnám itthon elkészíteni a munka rajzot. A Sketchup programot azt nagyon jól tudom kezelni , ment is DXF formátumba , de nem tudom mennyire működőképes a program DXF exportja, nincs e valami hiba az elkészített fájlban. Mert WRL fájlt mikor készítettem a sketchup programmal, ott nagyon sok hibát vétett a program. Szóval egy egyszerű program kellene amit hamar be lehet tanulni.
(#) Petyaa hozzászólása Feb 24, 2017 /
 
Üdv! A kínai lézeres gravírozókról van valakinek véleménye? Igazán a 2-3w körüli, és bordás szíjasak érdekelnének.
(#) guliver83 válasza Topi hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Milyen gyártónak a csövét használod ?
Írnál valami infót róla.
Köszönöm!
(#) bbb válasza orizon hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Tudom, hogy ez már két éve volt kérdés, de ha azóta nem találtál még szoftverre, meg hátha másnak is jól jön majd (s én csak most néztem be ebbe a topikba)...
DXF, DWG, ... egyéb CAD formátumokhoz ingyenesen elérhető és használható a Draftsight nevű program. Komoly tudása van, igazi AutoCAD alternatíva (2D-re).
(#) Topi válasza guliver83 hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Olcsó gépbe SPT
Drágábba Reci

Szerk: Mindegyik gyártó gyárt üveg és alu lencsefoglalattal is csövet. Ha engedi a pénztárcád, akkor mindenképp alu foglalatú csövet javaslok, mert rendesebben lehet hűteni. Üveg is teljesen jó persze 60W-ig. De felette már csak alut javaslok.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2017
(#) guliver83 válasza Topi hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Ha jól tudom a Reci csövet már nem olyan jó minőségbe csinálják mint rég.
De ezt a két gyártót olvastam én is hogy jók.
Következő: »»   3 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem