Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   1249 / 1318
(#) pajti2 válasza ha1drp hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Két külön dologról beszélünk. Az egyik, hogy @electrofan kért egy 1v8-as stab tippet. Kapott.

A másik, hogy éppen az a programozó tud-e 1.8v-os flasht programozni. Azt nem tudom. Az a programozó valami utánkoppantott szutyok, amiről egy adatlap nem sok annyi sem létezik. Had legyen @electrofan felelőssége, hogy utánanézett-e, mit mivel akar matatni.
(#) cross51 hozzászólása Ápr 15, 2017 /
 
Sziasztok!

Kell az egyik projektemhez egy 144 lábú 32 MZ amikben van USB, de nekem csak a lábszám miatt kell a nagy PIC semmi hű ha nem lesz benne.
De a doksiban ez a mondat furcsa nekem:
Idézet:

VUSB3V3
USB internal transceiver supply. If the USB module is
not used, this pin must be connected to VSS.

Valaki csinált már ilyet ?
Csak a "plus" jelölést gnd-re nekem fura.
És a VBUS-ról csak annyit írnak, hogy bement azt nem muszáj kössem sehova esetleg az is mehet GND? Vagy mindegy?
(#) Droot válasza cross51 hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Szia!

Esetleg nézd meg Ebben vagy Ebben.
(#) cross51 válasza Droot hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Hát igazság szerint mind a kettőben felhúzzák 3V3-ra, úgy mint ahogy én egy másik projektemben tettem, de ott egyszer majd használni fogom. De lehet itt is fel rakom 3V3-ra azzal szerintem nem okoz problémát mert a másik projektben sem használom még, és ott minden működik.
(#) zenetom válasza cross51 hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Az USB modulnak ezen a lábon biztosítod a tápot, tehát ez egy bemenet. Viszont érdemes megfogadni szerintem az adatlap ajánlását, és ha nem használod, lehúzni földre.
(#) Wezuv válasza cross51 hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Szerintem azért ajánlják lehúzni, mert fogyaszt feleslegesen. Ettől eltekintve nem valószínű, hogy bajt okozna, ha tápon hagyod.
A PIC32MZ2048EFH(vagy EFM)144 olyan amit keresel. Mást ne vegyél, mert tele van bug-al. Érdemes az erratákat elolvasni ha még is másikat választanál. Csak megjegyzem, hogy a chipcad-nél most próbálnak eladni egy halom ECH144-et illesztő panellel (külön is adnak panelt (EFH) is belemegy, ami értékes lehet annak, akinek gondot okoz a nyák elkészítése), amit nem értek, mert a PIC gyakorlatilag használhatatlan. Persze LED-et lehet vele villogtatni...
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2017
(#) pajti2 válasza Wezuv hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
A nyakukon maradt halom sok szutyok ech, és próbálnak szabadulni tőle bármilyen lehetséges módon
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2017
(#) Wezuv válasza pajti2 hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Szerintem etikátlan eladni olyan terméket, amiről tudni lehet, hogy hibás perifériák tucatjait tartalmazza. Érthetetlen, hogy mi érhet annyit, hogy a jó megítélésüket beáldozzák...
(#) pajti2 válasza Wezuv hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
A legvalószínűbben valami szerződésük van velük, hogy kötelezettségük van adott termék darabszám eladására minden olyan termékből, amit az anyacég nem hív vissza, mint elismerten selejtes terméket. Ha az mc-ben lenne bármilyen szakmai jóérzés, szerintem az egész ech-t visszahívta volna. De nem tette meg. Helyette hajítják a sza*t a viszonteladóik nyakába, és utána majd vigyorogva fogják lobogtatni a statisztikát, hogy nincs is semmiféle probléma az ech-val, meg lehet nézni, milyen sok elfogyott belőle.
(#) Wezuv válasza pajti2 hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Igen, én sem a Chipcad-et tartom felelősnek. Ez a termék ráadásul nem is mc termék, hanem Mikroelektronika forgalmazza (hogy ők gyártják-e nem tudom). Ezért például azt sem értem, miért ezt a PIC-et adják vele, mikor van már olyan verzió, ami teljesen kompatibilis és jól használható. Talány...
(#) cs_gabor hozzászólása Ápr 17, 2017 /
 
PIC24FJ típusnál szeretném használni a Parallel Master Port-ot, olvasni tudom., illetve ha pl. UART-on keresztül küldök egy karaktert és kiírom PMDOUT1-be akkor a következő olvasásánál a helyes adatok jelennek meg a kimeneten, viszont ha a portra írni szeretnék, akkor PMDIN1 egyszer átveszi, beolvassa az értéket, de többet már nem. Ezt követően UART-ról továbbra is megy a PMDOUT1 írás, és minden egyéb, de beolvasni nem tudok a portról.
Mi lehet a probléma?
Köszönöm
(#) cross51 válasza Wezuv hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Tudom hogy az EC-kel csak a baj van, a másik projektben EFM-van a 144 lábúhoz meg egy 32mz0512EFE144-est akarok használni, de az ugyanabban a családban van mint az EFH meg az EFM úgyhogy gondolom jó az is, csak most nem kell a 2m flash, írtam, hogy semmi olyan nem lesz bele amihez bármennyire is jobb a 32 bit mint a 8/16 bit, de csak ebben van elég láb és nem akarok I/O expanderezni.
(#) AZoli válasza cross51 hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Idézet:
„semmi olyan nem lesz bele amihez bármennyire is jobb a 32 bit mint a 8/16 bit, de csak ebben van elég láb”

Akkor esetleg 24EP512GU814 ?
(#) cross51 válasza AZoli hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Na jó azért még is van egy, erre lehet c++-ban kódot fejleszteni
(#) usane válasza cross51 hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Sejtette, hogy ez az oka.
Írj c++ fordítót a kisebbekre és akkor arra is lesz
(#) cross51 válasza usane hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Ott még nem tartok Bár lehet ezzel úgymond lehet hibát követek el, mert úgy érzem az indirekciónak még mindig vannak dolgai amit nem ismerek teljesen, de rengeteg dolog jött be mégis a C++ közben amit amikor vissza vissza kacsintok C-re tudok használni, sokkal értékesebbnek látom azóta a struktúrákat és az indirekt címzést, meg mikor C#-ból vissza ülsz µC-hez kicsit fura, hogy nem tudsz class-okat írni, nincsenek tempalte-ek meg nincs garbage collector stb.. az utóbbi lehet hülyeség is lenne µC, de azért kényelmes lenne .
De azért jobb a 32-eseken nyomi mert azokban többnyire van memória és nem ott merül ki a C++, hogy írsz egy class "azt jóvan" mint arduinon.
(#) icserny válasza usane hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Idézet:
„Írj c++ fordítót a kisebbekre és akkor arra is lesz”

Miért kínlódna vele, amikor már legalább 10 éve van ilyen?
BoostC++ Compiler: BoostC++ is our latest generation C++ compiler that works with PIC18, PIC16 and some PIC12 processors.
(#) usane válasza icserny hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Ezt nem is tudtam. Mondjuk sosem gondoltam rá, hogy 8 bitest c++-ban pogramozzak.
Vajon mennyire használható? Még a licensze is jóval olcsóbb mint az MC-s XC licenszek.
(#) pajti2 hozzászólása Ápr 19, 2017 /
 
Lehetségesen kelleni fog nekem a jövőben egy pic usb port és 5 voltos spi device között közvetíteni. Jó pont lenne furatszerelt nyákon építkezni, smd-t nem szeretem. Amennyire nézegetem a pic-eket, a 16f1454 éppen tudna is mindent, amit keresek. Ahogyan használnám: nyersen kötni 5v usb-re, kvarcot ofc kihagynám, spi kapcsolat az spi device felé szintén 5v, a pic-hez usb generic project minta kellene majd full speed 64 byte csomagokat dobálni PC felé - windows usb generic driver, programot megírom magam. Meglepetések elkerülése végett örülnék, ha valakinek lenne vele tapasztalata, és kaphatnék róla pár szót, hogy használta azzal a pic-el az usb-t, és működött, vagy csak használta volna, mert nem működött. Bármilyen tippet előre is köszönök.
(#) Hp41C válasza pajti2 hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
USB CDC megy rajta quartz és kifogás nélkül.
(#) Elektro.on válasza pajti2 hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Én MikroPascalban csináltam egy tesztet. Win oldalról pedig Delphiben. Bár kellett hozzá egy dll file.
Azt azért jó lett volna ha meg tudom csinálni dll nélkül.
A HID azért jobb nekem a CDC -nél mert nem kell Win hez drivert telepíteni, és meg tudtam úgy csinálni a win progit, hogy amint rádugom a PIC -et felismeri és csatlakozik.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2017
(#) Wezuv válasza pajti2 hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Én is a HID-re szavazok, mert folyamatos kapcsolat esetén a CDC nekem sok esetben megszakadt, a HID nem... (Az SMD-ről annyit érdemes tudni, hogy sokkal olcsóbb, sokkal megbízhatóbb és egy idő után nagyon könnyű és kedvelhető megoldás.)
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2017
(#) Elektro.on válasza Wezuv hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Te a HID PC oldali programját ,hogy valósítod meg?
(#) Wezuv válasza Elektro.on hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Keress rá a mcHID.dll -re. E köré találsz libet, amit pl. .net-ben tudsz haszálni. Ha az USB HID Demo-ra keresel rá, találsz példákat, magyarul is.
(#) Elektro.on válasza Wezuv hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Én a "HID_Library__.dll" -el oldottam meg.
Bíztam benne, hogy esetleg te külső dll nélkül meg tudtad oldani. Jó lett volna minden körítés nélkül egyetlen exe filet mellékelni a kapcsoláshoz.
(#) Wezuv válasza Elektro.on hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Annak módja a Setup.exe
(#) icserny válasza Elektro.on hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Idézet:
„Jó lett volna minden körítés nélkül egyetlen exe filet mellékelni a kapcsoláshoz.”

A HIDAPI forráskódja rendelkezésre áll. Senki sem akadályoz meg benne, hogy a hidapi.dll használata helyett beledolgozd annak forráskódját a saját programodba.
(#) Elektro.on válasza icserny hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Köszi!
Ezt eddig nem találtam meg.
(#) pajti2 válasza Wezuv hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Idézet:
„(Az SMD-ről annyit érdemes tudni, hogy sokkal olcsóbb, sokkal megbízhatóbb és egy idő után nagyon könnyű és kedvelhető megoldás.)”
(És hogy nem lehet breakout board nélkül a cuccot előtte próba panelon ellenőrizni.)
(#) Wezuv válasza pajti2 hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Tényleg nem akarok offolni sokat, ezért csak annyit mondok, hogy de bizony lehet. Bármit összelógatok SMD-kből is (nem tudok csatolni képet a fórummotor és a böngészőm miatt ). És a próbákat nem SMD-ből is össze lehet rakni, ha már erről van szó.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2017
Következő: »»   1249 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem