Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kijelző vezérlése PC-vel
Lapozás: OK   1 / 1
(#) strapabirotibi hozzászólása Márc 12, 2008 /
 
Sziasztok! Nemrég szereztem egy kijelzőt. 30 W, 9 V tápfeszültséggel működik. Elvileg számítógéphez kötve lehetne vele kiíratni karaktereket, tehát PC-vel vezérelni. A kábel, amivel eredetileg a sz.géphez volt csatlakoztatva egy sima telefonkábel, négyeres, amiből 3 volt bekötve. Az RS232 feliratú csatlakozóba volt bedugva. Tápegységet rákötve a kijelző saját kis programja "fut". A kérdésem az lenne, hogy lehetne vezérelni a kijelzőt számítógéppel. Talán a soros portra kellene kötni, de nem tudom hogyan .
Ebben szeretném a segítségeteket kérni. Mellékeltem néhány fotót a "masináról". Előre is köszönöm!
(#) potyo válasza strapabirotibi hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Van valami tipusjelzése? Próbálj adatlapot keresni hozzá, hogyan kell az adatokat küldeni neki.

Itt van a kétféle soros porti csatlakozó kiosztása: Link
(#) strapabirotibi hozzászólása Márc 12, 2008 /
 
Nem tudom mennyire látszik a fotón, de pont a típusjelzés kopott le. Amúgy már rákerestem volna. Így egy kicsit problémásabb.
(#) bbalazs_ válasza strapabirotibi hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Igy van, ranezesre a soros porton at programozhato.
A harom vezetek: fold, Tx,Rx. Regebbi, db25-os csati ment ra, atalakitot kapsz sokfele bontoban, de sokaknak porosodik a fiokban is.

Terminalprogramokkal kiserletezz, pl. DOS alol term90, windowsok alol mondjuk a tinycom.

A baud eloszor legyen mondjuk 9600, 8bit, No parity, 1 stopbit. Ha nem megy, csokkentheted, 4800,2400, ez ala nem erdemes menni. Novelni is lehet esetleg.
Probalkozz, csak megszolal egyszer. Elrontani ilyen modon nem lehet.
(#) strapabirotibi hozzászólása Márc 13, 2008 /
 
Szerintem billentyűzetet is lehetne hozzá csatlakoztatni, mert rá van írva "keyboard". De nem olyan a csatlakozója mint a számítógép billentyűzetének (A képen kék színnel rajta van a csatlakozó).
A programoknak utánanézek. Először még arra kellene rájönni, hogy kell ezt bekötni. Tehát melyik vezetéket melyik érintkezőhöz. Csatlakozóm van olyan, ami rámegy az RS232 feliratú kimenetre, de a kábel másik vége nincs meg. --> Hát igen. A szakszerű leszerelés: Lusták voltak kihúzni a csatlakozót a kijelzőből, ezért egyszerűbbnek látták elvágni a kábelt.
(#) potyo válasza strapabirotibi hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Amit biztosan be kell kötni:
1. mindkét oldalon a gnd,
2. pc oldalon a txd a kijelzőn az rxd-vel.

A harmadik szál drót lehet a pc oldali rxd a kijelző oldali txd-vel, vagy a pc oldali rts/dtr a kijelző oldali cts/dsr-el.

Az előbbi hozzászólásomban ott van a kép a kétféle csatlakozó kiosztásáról. Kösd be valamelyik kombináció szerint, tönkre nem teszel semmit, maximum nem működik.
(#) strapabirotibi hozzászólása Márc 13, 2008 /
 
Rámentem a linkre amit adtál, de nem adta ki a képeket. A fortunecity.com-on én nem nagyon találtam ilyesmit.
(#) potyo válasza strapabirotibi hozzászólására (») Márc 13, 2008 / 4
 
Úgylátszik, megszűnt az oldal, nekem meg folyamatosan cache-ből hozta. Itt van egy másik: link
(#) strapabirotibi hozzászólása Márc 13, 2008 /
 
Ok! Kössz szépen! Majd áttanulmányozom.
(#) Csiki23 hozzászólása Márc 18, 2008 /
 
Sziasztok!

NAGYON FONTOS LENNE EGY KIS SEGÍTSÉG!!!

Bővebben: itt...

Előre is köszi!

Csiki
(#) Dancsi hozzászólása Márc 19, 2008 /
 
Hellotok!
Az lenne a problémám, hogy van egy LCD kijelzőm, és ahhoz kellene a lábkiosztás. Sok mindenhol kerestem már, de nem találtam hozzá.
Egy német faxgépből szedtem ki XD , 2x20-as.
Programom már van hozzá, csak bekötés kellene.
Már próbálgattam a bekötést, de nem volt jó.
Néha volt, hogy minden karakterbe ilyen:_ villogott, de más semmi. Én LPT portra próbáltam, remélem arra kellett.
Rakok fel képeket is, hátha az segít.
(Szerencsére a fontosabb kép jobb minőségű)
Nagyon megköszönném, ha segítene valaki.
(#) bbalazs_ válasza Dancsi hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
Nezd meg a vezerloIC tipusat, adatlapot keress hozza, aztan siman visszamerheted.
Ha nincs adatlap, akkor eloszor mindenkeppen a tapvonalakat, majd a kontrasztot (ez nagyon fontos, mert enelkul rendesen mukodo kijelzon sem latsz semmit.) keresd meg, a maradek meg a logika, abbol altalaban 4/8 adatvonal es harom vezerlovonal van.
(#) Dancsi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 24, 2008 /
 
Nagyon köszönöm.
Tényleg jó ötlet az IC-ből kiindulni. Azt majd megnézem.
A tápot megtaláltam, csak a kontrasztot nem nagyon értem. Ha megvan a kontraszt, mit kössek arra a lábra?
Meg fogom nézni az IC adatlapot, ha így se megy, írok.
Mégegyszer
(#) szilva válasza Dancsi hozzászólására (») Márc 25, 2008 /
 
A kontraszt bemenetre a GND és a táp közé kötött, 10-50k közti értékű potival adj változtatható feszültséget! A potival tudod beállítani majd a kontrasztot.

Valószínű amúgy, hogy HD44780 kompatibilis lesz az a kijelző, csak meg kellene találni a kivezetések sorrendjét.
(#) Mate78 hozzászólása Ápr 3, 2008 /
 
Sziasztok!

A következőben kérném a segítségeteket:
adott egy ipari PC,és két TFT LCD kijelző.
Az összekötésükhöz kell kábelt terveznem.
Csatoltan a PC és az LCD-k adatlapjai.
Ami nem világos:

a PC-n lévő DISPEN,és LCD_EN lábakat hova kell kötni az LCD-n,mivel azokon csak egy engedélyező bemenet van.

Mire szolgál az I_SDA láb,és az I_SCL láb a PC-n?

Mit kell csinálni a fel nem használt RGB kimenetekkel?(Az LCD 3*6 bites,de a PC 3*8 bites felbontást tud.)

köszönöm előre is a segítséget.
üdv

Máté
(#) bbalazs_ válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
A PC disp_en es LCD_EN labai, ha FIX logikai szintuek, akkor sehova, mivel a kijelzok adatlapjai szerint nincs ilyen lehetoseg (ahogy a tapfeszt megkapjak, indulnak). Itt kellene egy kis elektronika, ami az inditojel alapjan (40-es) kapcsolja a kepernyore a Vcc-t.
Az LCD oldalon az a data_enable foldre kotendo.

Ha nem fix, akkor a 37-est kosd be.

Az Isda es az ISCL lathatolag NC, vagyis nincs bekotve.

Mindig a magas bitek kapjanak bemenetet, a PC 7. bitje legyen az LCD 5.bitje es igy lefele..
A PC oldalon nyugodtan hagyd uresen a kilogo biteket.
(#) Mate78 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
Szia!

köszi a gyors és részletes választ.

Egy valami még nem tiszta:
Ha nem fix,akkor azt írod hogy a 37-est kössem be.De hova?Az LCD-n a data enable földre kötendő,ahogy írod.

üdv

Máté
(#) klambi hozzászólása Ápr 8, 2008 /
 
SZEVASZTOK

olyat szeretnék csinálni, hogy 1 laptopra 2 kijelzőt kötni,1 ugye alapból rajta van de a2. ik az 1 kisebb monitor lenne, 12"es, ezt hogy kitöm rá a laposra?
(#) bbalazs_ válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
Nem-nem. Ha az LCD-n van data enable, akkor azt kosd be. De nem kotelezo, tulajdonkeppen a meretet szoktak vele vezerelni, hogy hol kezdodjon es mennyi latszodjek a kepbol.
(#) bbalazs_ válasza klambi hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
Ugyanaz a kep lenne mindketton?
Mi a ket kijelzo tipusa?
Mert pl. azt el tudom kepzelni, hogy a VGA-ra mehet a hagyomanyos es a sajat kijelzo meg megmarad.
Mennyire akarod a gepet szetbarmolni?
(#) Mate78 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Köszi a segítséget.
Alakul a dolog,már csak a PC-n lévő inverter csatlakozó típusát kell megtudnom.
Írok a kínaiaknak,akiktől a PC van.

üdv.
(#) Mate78 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 20, 2008 /
 
Mindent úgy csináltam ahogy tanácsoltad.Ma kipróbáltuk az LCD és az ipari PC összekötésére tervezett kábelt,és tökéletes.

Köszi mégegyszer,sokat segítettél,egy olyan kérdésben,amire eddig mindenki csak passzolt.


üdv

Máté
(#) antal27 hozzászólása Júl 12, 2008 /
 
Sziasztok.

Délután sikerült szert tennem egy régebbi telefon kijelzőjére,amiben benne van a vezérlő ic.De igazából nekem még így sem mond semmit pláne azért mert 29 lába van v.színű azért mert óra és dátum kijelzés is van rajta.Ha valaki látott már ilyet azt kérem segítsen a bekötésében.Az elektronikában jártas vagyok, de kijelzőkkel még nem foglalkoztam soha.

Előre is köszönöm

Alul van 3 kép a kijelzőről
(#) tony_a hozzászólása Jan 31, 2018 /
 
This reply is perhaps 10 years late

I have been collecting useful looking displays and stepper motors for many years but only recently found the joys of using Arduino boards to control them. I have two LCD boards using NEC uPD7228 contollers, and looked in vain for some software to control them. I did find a couple of mentions of this type of display, including https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_412767.html#412767 and https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_hsz_198194.html?highlig...198194. That post by Dancsi shows a module identical to one of mine!

Anyway I ended up writing a small library to control it from an Arduino, it can be found here:
http://www.arduino.scorchingbay.nz/projects/7228/index.html . I hope it is useful to someone

-- Tony.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem