Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2984 / 3947
(#) Mairtin hozzászólása Ápr 21, 2017 /
 
Sziasztok.

Volna egy egyszerű kérdésem. Van egy, a képen látható elemmel működő led sorom.
Ezt a led sor kellene beépíteni (makettba) viszont a kapcsolót át kell helyeznem messzebbre.
Működő megoldás lehet az, hogy a sorba kötött ledekek elötti szakaszba építek egy új kapcsolót?
Az eredeti kapcsolót bekapcsolva hagyom, és az új kapcsolóval vezérlem a led sort.
További kérdés: ilyenkor fogyasztja-e az elemet, vagy csak akkor amikor működik a led?
Számít-e, hogy a két eres vezetéknél melyikre kötöm az új kapcsolót?
Illetve milyen buktatója lehet még, ami kihatásra lehet a működésre?

Köszönöm.

kep.jpg
    
(#) luigi71 hozzászólása Ápr 21, 2017 /
 
Sziasztok!

Remélem nem rossz helyre írom.Van egy kijelzőm, és azt szeretném megkérdezni, hogy feszültség kimutatására alkalmas legyen._Hogyan csináljam?Esetleg egy kapcsolási rajzot, vagy NYÁK rajzot elfogadnék._Kérlek segítsetek!_Adapterhez kellene, persze ha megvalósítható._Köszönöm._Itt a kép.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2017
(#) luigi71 hozzászólása Ápr 21, 2017 /
 
Távirányítós, illetve rádióhullámos kapcsolót tudok valahogy késziteni?_Valami egyszerűt._Időkapcsolóhoz kellene.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2017
(#) vargaf válasza luigi71 hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Idézet:
„büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!”

A szabályzatot nézd már meg!
(#) granpa válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Nem nézegetni: elolvasni, elsajátítani, megérteni, alkalmazni!
(#) vargaf válasza granpa hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Én ismerem, Ő nem ismeri, vagy szándékosan figyelmen kívül hagyja. De bosszantó ez az igénytelen fogalmazás.
(#) MikulaSan hozzászólása Ápr 21, 2017 /
 
Hello! Kedves forumozók kérdésem az lenne hogy: Az általánoságban a bluetooth hangszorók kompakt méretük ellenére mely módon képessek létrehozni, jó hangminőséget illetve nagy hangerőt. 1w esetén is, halottam már komoly darabokat. 1 hangszorós eszköuöknél hogy oldják meg a sztereo hatást? Azért jutott eszembe mindez mert a tulajdonokba került egy JBL go amivel nagyon megvagyok elégedve.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2017
(#) Stewe válasza MikulaSan hozzászólására (») Ápr 21, 2017 / 1
 
Egy hangsugárzóval csak monó hangleadás lehetséges. Lehet hogy szépen szól, mert a frekvenciaátvitel jó, de akkor is monofon rendszer. A sztereó jelből többféle módon lehet monó jelet csinálni, ha a gyártó jól választott az eredmény kellemes.
A nagy hangerőnek feltétele a jó erősítő, és a jó hangszóró, itt akusztikai méretezéstől anyagválasztásig sok mindentől függ a minőség. Barkácsolni nem érdemes, még komoly hamisítók sem tudnak mindent lemásolni, mert az ugyanannyiba kerülne, mint az eredeti, talán a hosszú fejlesztést kísérletezést tudják megspórolni...
Annyit tudni kell, hogy fülnek kellemes hatást hoznak ezek a rendszerek, de nem is törekednek a klasszikus Hi-Fi minőségre.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2017
(#) MikulaSan válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Köszi a válaszodat. 10e ft JBL GO volt hanngra a legjobb, kiprobáltam többféle java? olcsobb sztereot is de elmaradt minőségben. Szerencsére ennél nem._megy a hangerő rovására a minőség. Köszi a._magyarázatot!
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2017
(#) pucuka válasza Mairtin hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Egyszerű logikai feladat. A sorbakötött kapcsolók ÉS kapcsolatot alkotnak, a LED szalag akkor világít, ha az egyik ÉS a másik kapcsoló is be van kapcsolva. Tehát az egyik kapcsoló állandó bekapcsolásával, a másik kapcsolóval tudod ki-, be kapcsolni.
(#) ativagyok hozzászólása Ápr 21, 2017 /
 
Üdv!
Egy ilyen Ethernet Switch modult szeretnék használni: AC320004-4.
Az adatlapban nagyjából megtaláltam a lábkiosztást, bár elég szegényes datasheet-je van.
Ha jól gondolom, nekem csak a táp lábakra lesz szükségem, és az RXD0, RXD1, TXD0, TXD1-re.
Az RJ45 lábkiosztásában viszont RX+, RX-, TX+, TX- lábakat találok. Hogy tudom ezt a modult egy Ethernet eszközhöz csatlakoztatni?
Köszönöm előre is.
(#) FDAssasin hozzászólása Ápr 21, 2017 /
 
Sziasztok!
Van 4db 400Wattos ATX tápom. Lehetséges lenne ezt a 4-et sorbakötni úgy, hogy mindegyik 12V-os kimentre kötök egy LM338-at és egyetlen potméterrel szabályzom őket? Ha igen, hogy nézne ki a kapcsolás?
Előre is köszi a válaszokat!
(#) pucuka válasza ativagyok hozzászólására (») Ápr 21, 2017 / 1
 
Én nem mondanám, hogy szegényes az információ róla:
Bővebben: Link
Egyébként az RX- az RXD0, az RX+ az RXD1, valamint a TX- a TXD0, és a TXD+ a TXD1 -nek felel meg.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2017
(#) ativagyok válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Köszi, akkor bekötöm eszerint.
Viszont az általad linkelt adatlap nem az én modulomhoz van, ha jól látom.
(#) pucuka válasza ativagyok hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Azt nem tudom, ez nem adatlap, hanem felhasználói segédlet. Az általad megadott eszköz oldalán található két .pdf közül az egyik, a másik az adatlap. Ha nem az, akkor keresgélj a neked megfelelő segédletet. Biztos vagyok benne, hogy létezik.
(#) sany válasza ativagyok hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Ha szerintem szabványos bekötést alkalmazol az RJ45-ös dugóra akkor működni kell.
(#) ativagyok hozzászólása Ápr 21, 2017 /
 
Köszönöm, próbálkozok.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Ápr 21, 2017 /
 
Ti itt melyik programmal csináltok nyáktervet?
(#) pucuka válasza FDAssasin hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Sorba kötni értelmes módon csak egyféleképpen lehet. De egy potméterrel szabályozni elég nehéz feladat, mert mindegyik táp negatív pontja eltérő potenciálon van.
Megoldás lehet, ha a stab kocka szabályozására fényérzékeny ellenállást tartalmazó optocsatolót használsz, és az optó másik oldalán levő fényforrásokat (LED -et) párhuzamosan kötve egyformán egyformán szabályzod. De meglehet, hogy a linearitással meggyűlhet a bajod.
(#) mindenes válasza luigi71 hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Ha jól látom ez valamiféle multiplex kijelző lehet. Az általánosan elterjed közcélú feszültség átalakító IC kel ezt sajnos vezérleni nem lehet, legalábbis egyszerü módon nem, a csökkentett lkivezetések miatt (ilyen IC lehetne pl:ICL7107). Az ilyen kijelzóket általában valamilyen mikrokontroller vezérli a a költség hatékonyság jegyében. pl: PIC, AVR stb. Ha mindenképpen megszeretnéd építeni akkor tehát egy ilyen kapcs.rajzra lessz szükséged, ilyennel tele van a net, nem lessz nehéz dolgod eggyet keresni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2017
(#) FDAssasin válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Akkor maradok a 4 potinál, köszi
(#) Stewe válasza Mairtin hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Ez csak egy elemtartó, vagy valami szabályzó?
A megszakított LED áramkör ellenére a vezérlő valamennyire terhelheti a telepet, de ez biztos, hogy nagyságrenddel kisebb, mint a LED-ek árama. Ezt csak méréssel lehet meghatározni.
Amit viszont buktató lehet: van-e valami szabályzó elektronika a dobozkában és a kimenetén van-e puffer?
Mert ha áramgenerátor van benne, akkor megszakításkor majdnem a teljes telepfeszültséget kitolhatja a kimeneti pufferre, és a külső kapcsoló zárásakor ez - egy pillanatra - az üzeminél nagyobb mértékben terheli a LED sort.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2017
(#) MrBrown hozzászólása Ápr 21, 2017 /
 
Sziasztok,
Jól szellőző dobozban kb. mennyit tud eldisszipálni károsodás nélkül egy hűtőborda nélküli TO--220 tokozású IRF730?
Másképp kérdezve:
Mekkora hűtőbordával kalkuláljak ha 1W-ot kell disszipálnia?
Köszönöm.
(#) pucuka válasza FDAssasin hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
4 poti egy tengelyen esetleg
(#) ativagyok válasza sany hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Próbáltam a TX/RX +/- lábak minden kombinációját, de sajnos nem jött össze. Nem látom, hogy esetleg be kéne állítani valamit a modulon, vagy be kéne kötni még egy lábat?!
(#) Bakman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Én pl. Adobe Illustrator-ral (vektoros rajzolóprogram). Végtelen szabadság, cserébe nincsenek benne alkatrészek.
(#) Kovidivi válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
1.5W-ot hűtőborda nélkül el tud disszipálni, a félvezetőt nem fogod tudni megfogni, viszont a adatlapi hőmérsékleten belül fog dolgozni. Egyszerűbb a nyákon kialakítani egy kis rézfelületet, az segít elvezetni a hőt. Hűtőbordából már egy sima lap is óriási segítség, nem kell túlzásba vinni.
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Bővebben: Link
Tessék egy. Le van írva minden az oldalán.
(#) MrBrown válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Köszönöm szépen!
Az 1W a max. ami jó esetben sosem jön létre, nagy átlagban 0,2-0,3W-ot kell elfűtenie.
Üdv.
(#) Mairtin válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Ez csak elem tartó kapcsolóval. De van olyan is ami 3 állású kapcsolóval szerelt, ON/OFF/Villog.
Itt már van egy kis minimál elektronika a kis méretű nyák lapon. (3x1,5 volt elemekkel)
Majd lefotózom. Viszont ha számít, akkor a kapcsolót kellene leforrasztani és onnan hosszabbítani?
Következő: »»   2984 / 3947
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem