Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező

Témaindító: dB_Thunder, idő: Dec 25, 2005
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   157 / 157
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 21, 2017 /

Az 5.0 nem, csak a 6.0 tudja ezt.
(#) czibo hozzászólása Jún 2, 2017 /

Üdvözlök mindenkit!

Arra szeretnék választ kapni, hogy Sprint-Layout 6 programban hogyan lehet kikapcsolni azt a funkciót, hogy a vezetósáv ragadjon az alkatrészek lábaihoz.
(#) zenebolond válasza czibo hozzászólására (») Jún 2, 2017 /

Szia!

A fotón a beállítás. A mellette lévő "célkereszt" az alkatrészt a a vezetősáv és a furat közepére lövi be.
(#) czibo válasza zenebolond hozzászólására (») Jún 2, 2017 /

Nagyon köszönöm
(#) erdgab hozzászólása Jún 2, 2017 /

Csak egy rövidke......
Mi a közös a fiatal menyecske és az okostelefonban?
Néhány óránként töltőre kell dugni mindkettőt.
(#) djcaveman hozzászólása Jún 14, 2017 /

Sziasztok.
Nem olvastam végig mind a 157 oldalt, hátha valaki egyből tud válaszolni a kérdésemre. Azt kérdezném, hogy tudja e a Sprint Layout 6.0 azt, hogy egy panelt ha lefotózok, azt be tudom e vinni mint háttérképet, és azt körülrajzolom? Sajnos egy megégett nyákot kellene újratervezni, mivel a gyártó nem tud (akar) segíteni.
(#) djcaveman válasza djcaveman hozzászólására (») Jún 14, 2017 /

Közben megtaláltam... Viszont gyakorlati alkalmazásban kérnék egy kis segítséget. Ki milyen felbontást használ a kép készítésénél? Illetve két oldalas nyáknál a furatpontokat hogyan lehet kozéppontosan megoldani?
(#) zenebolond válasza djcaveman hozzászólására (») Jún 14, 2017 /

Szia!
Én úgy csináltam, hogy beraktam egy alkatrészt jelen esetben egy IC-t és a dpi-vel és vízszintes és függőleges tologatással egymásra igazítottam a két alkatrészt, ezután már csak be kellett rakjam a többit és összekötözgetni.
(#) dsanya válasza djcaveman hozzászólására (») Sze, 13:40 /

Amit írtál az nagyon érdekel! A Sprint Layout-ot használtam utoljára és nagyon kedveltem (rég volt, 4-es verzió) de a NYÁK betétele háttérképként, erről még nem hallottam. Segítene javítási munkáknál és kapcsolási rajz visszafejtésénél egy ilyen trükk! Most konkrétan egy Canon IX4000 tápegysége van előttem és rettegek a gondolattól hogy kézzel fejtsem vissza a kapcsolást.
Segítenél?

Üdv :dsanya
(#) Ge Lee válasza dsanya hozzászólására (») Sze, 14:18 /

Többször le lett már írva, csak vissza kell olvasni. Lefotózod jó minőségben a nyákot, a képet átkonvertálod bmp formátumba, majd beilleszted a képet (van rá külön gomb) a sprint-be mérethelyesen (addig kicsinyíted amíg nem passzolnak tökéletesen mondjuk egy IC forrszemei a betett IC makró méretéhez), és mehet az átrajzolás. Ettől még ugyanúgy vissza kell (ha kell) fejteni a kapcsolási rajzot, mert ez csak egy nyákrajz lesz, az eredeti pontos mása.
(#) zenebolond válasza Ge Lee hozzászólására (») Sze, 15:12 /

Kettővel feljebb ugyanez van leírva.
Következő: »»   157 / 157
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Jún, 25. Vas
1:58:23
Jelenleg 52 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu