Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVD lejátszó javítás
 
Témaindító: ddr, idő: Szept 10, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   76 / 84
(#) domi64 válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Szia! Ha leszerelt burkolattal, fedetlenül üzemelteted, akkor jól működik?
(#) trickentrack válasza mindenes hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Neztem ott is de nemtalalok hibat.
@domi64 Nem
(#) domi64 válasza trickentrack hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
Akkor a fő proci (ESS Vibratto II ES6698FF LEAD FREE) hűtése nem jó! Ha az ujjaddal hozzáérsz a procihoz, forró? Süt?
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2017
(#) domi64 válasza trickentrack hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Eddig mire jutottál? Melegszik a processzor? Mert, ha igen, akkor amiatt nem reagál semmire!
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2017
(#) trickentrack válasza domi64 hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Az előlapnál volt érintkezési hiba, azt javítottan. Működik is, viszont 10-20 perc után ugyan azt csinálja, gondolom melegedik.
(#) domi64 válasza trickentrack hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Szia! Igen, ebben az esetben a fő processzor, ami minden feladatot ellát (tálcanyitás, tálcabehúzás, CD/DVD olvasás, lézerfejmozgatás, zene/film lejátszása, bekapcsolás), az melegszik. Felülnézetből (Igen, felülnézetből, ez fontos, és persze fedőburkolat NÉLKÜL!) tudnál nekem küldeni egy fotót (lehetőleg jó minőségűt)? És azon bejelölöm, hogy mit ellenőrizz!
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2017
(#) domi64 válasza domi64 hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Bocsánat, NEM CSAK felülnézetből kéne egy fotó, hanem vedd ki a lemeztálcát, és az alján fogsz találni egy nyomtatott áramkört (panelt!), arról is kellene egy fotó! Tehát összesen 2 fotót kérnék! Egyet a lemeztálca alján lévő vezérlőpanelről, és egyet meg felülnézetből az egész házimoziról (burkolat nélkül!)! És ezeken megmutatom, hogy mit ellenőrizz!
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2017
(#) trickentrack válasza domi64 hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Köszönöm a segítőkészségedet, de a dvd tulajdonosa elvitte, mivel vett másikat. Mondjuk utána fájt a szívem, küldött egy képet, hogy méregből szétverte egy kalapáccsal...
(#) domi64 válasza trickentrack hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Szegény Samsung HT-DB120!
(#) djuice hozzászólása Máj 23, 2017 /
 
Sziasztok!
LG HR-570S bluray felvevőm van.
Hdmi-n nem ad ki jelet más eszköznek (Samsung smart tv-vel próbáltam meg egy régebbi Philips plazmával is).
A nagyobb gondom viszont hogy az előlapi VFC számláló kijelzője telibe világít az összes szegmensén egyfolytában, s így érdemi infót nem szolgáltat, ellenben marha zavaró sötétben. A cucc outletből származik és német piacra gyártották a smart alkalmazásából sejtve (német online tv csatornák vannak előreprogramozva), de hozzám így került hibásan, gyakorlatilag fabatkáért. Amúgy minden más kifogástalanul működik rajta, távvez szűziesen új, fél terás hdd is szupi benne, működik a cucc.
A kérdéses hibákat viszont szeretném eliminálni ha lehet, így ehhez szeretnék ötleteket kapni ha tudtok segíteni, mi lehet a gond?

Próbáltam a kijelzőt ideiglenesen lekötni hogy ne világítson, de 1db szalagkábellel csatlakozik a full előlapi panel az alaplapra, így a többi funkció is veszne vele (ir vevő, stb).
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2017
(#) domi64 válasza djuice hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Szia! Burkolat nélküli állapotban küldj pár fotót róla, igy többet tudok neked segiteni!
(#) djuice válasza domi64 hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
(#) domi64 válasza djuice hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Köszi! Igy már tudok segiteni!
(#) domi64 válasza djuice hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Amit bejelöltem a képen, ellenőrizd, ha hibát találsz, az pedig javitsd!
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2017
(#) djuice válasza domi64 hozzászólására (») Máj 24, 2017 / 1
 
Köszi! Ezt meg fogom nézetni valakivel akkor, mert én személyszerint csak érdeklődő vagyok mikroelektronikában, nem szakember.
A kijelzőnél is kell valamit keresni majd, mert az sem oké...
(#) domi64 válasza djuice hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Megmutaton azon is, hogy mit ellenőrizz! Csak kérnék az előlapi panelről is pár fotót, mert arról nem küldtél!
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2017
(#) djuice válasza domi64 hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Szétkaptam azt is és töltöttem fel a galériába arról is egyet, de úgy látom eltaknyolja a részleteket rajta a google photo. Telón sokkal kivehetőbb még a kép. Egyébként minden a főpanelon van vezérlésileg. A kezelőpanelon valójában csak a beültetett mikrokapcsolók és a display van az infraérzékelővel. Minden 1 szalagkábelen megy át az alaplapra.
(#) domi64 válasza djuice hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Tudok a kijelző hibájára is egy megoldást! Üzemeltesd leszerelt burkolattal a felvevőt, és üzem közben ellenőrizd a kijelző mikroprocesszorát, nem melegszik-e fel túlságosan, ugyanis akkor szokott a kijelző ilyen hibákat produkálni, ha nagyon meleg, vagy forró! De ellenőrzés előtt töröld szárazra a kezed, mert ha vizes, és/vagy izzadt kézzel tapogatózol a felvevő alaplapján, akkor egy szép kis rövidzárat fogsz alkotni, és rosszabbik esetben hazavágod vele a többi előlapi funkciót is, tehát CSAK száraz kézzel szabad ellenőrizni bármit is üzem közben!
(#) mraulajos hozzászólása Máj 26, 2017 /
 
Hali!
Vettem egy DPL912VD házi mozit.
Vettem hozzá egy ilyen távirányítót.
Nem működött vele. A távirányítót a forgalmazó visszavette, de azt mondja az jó, tehát az én készülékemben van a hiba. A lejátszó eladója azt mondta, hogy a hogy készüléken lévő gombokról minden funkció működik. Nem ezt tapasztalom, vagy nem értek hozzá. Segítséget kérek.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2017
(#) djuice hozzászólása Jún 19, 2017 /
 
Sziasztok!
LG HR570S Bluray felvevőhöz keresném, hol lehet szerviz manualt letölteni? (Elektrotanyán nincs a tipus)

HDMI csatin nem ad képet, előlapi kijelzővezérlő ic eldurrant (szerviz mondta). Főleg a kijelző ic-jének típusa kéne, mert kb. 2000Ft-ra mondták hogy beszerezhető, de én nem tudom megnézni mert be van építve a VFC display alá és csak bontani lehetne.
Tud vki segíteni?
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2017
(#) FAZ1 válasza djuice hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Ha kapsz is olyasmi IC-t valahol, azt simán és házilag kicserélni - hááát - eléggé macerás meló!
Az afféle - kb. 10x10 mm-es - kis fekete de "százlábú" lapka ....

Én még nagyító alatt se igazán vállalnám!

Sokkal jobban jársz, ha valahonnan szépen "összekukázol" egy másik Tiedhez hasonlót, majd abból szépen kiszeded a komplett display előlapot. Persze mindennek az egyik alapvető feltétele, hogy annak nehogymáá ugyanez az IC behaltság legyen a nagy baja!
Bár a valós esély minderre úgy - 1:100 ezerhez - de mégis talán -
próba-cseresznye!
(#) FAZ1 válasza domi64 hozzászólására (») Júl 12, 2017 / 1
 
Sajnos sok ilyen eszelős - "kalapácsos szétverős" van! Pedig - szerény véleményem szerint - valójában azért minden el szokott romlani egyszer.
És amit valaha ember rakott össze, azt bizony ember szét is szedheti!
És ha az hibás, akkor valójában minden javítható, csupán tudni kell a módját.
Én már 2 kidobott DVD lejátszót "hoztam vissza" az enyészetből és halálból (kivételesen nem lettek szétverve), és azóta mind a kettő csodálatosan működik.
Az egyikben pl. csak a lemezforgató kis villanymotort kellett kicserélni! A réginek az volt a nagy baja. nem pörgette fel kellő fordulatszámra a DVD lemezt, így persze az mindig kiírta, hogy - "NO DISK".
Aztán egy kukázottból szedtem ki a hasonló motort, így egyből lett egy jó DVD lejátszóm.
Köszönöm hát annak, aki valamikor kidobta - s nem verte mérgében egyből szét.
(#) RockFonok hozzászólása Júl 13, 2017 /
 
Sziasztok!

Mi lehet a baja az asztali DVD felvevőmel? Érdemes elvinnem szervizbe?

Philips DVDR3480

3 éve volt szervizben, akkor is ez a hiba volt 6000Ft ért csinálták meg.

A tálca nem akar ki nyílni, mindig ki írja ERR hiba, (néha teljesen le is fagy a készülék).

3 Éve is ezt csinálta, de később olyan hiba is lett nem tudtam be kapcsolni már és éget szaga is volt, ez került 6000Ft-ba a javítás.

Most csak nem nyílik ki a tálca és néha le fagy.

Hamarosan szerintetek! Megint úgy járok hogy nem tudom majd be kapcsolni?

Letöltött filmeket szoktam nézni rajta.

Érdemes még rá költenem?

Előre is köszönöm a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2017
(#) CHZ válasza RockFonok hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
Szia!
Nézd meg tálcanyitó motoron lévő szíjat, lehet, hogy csak ez nyúlt meg.
(#) steelbird válasza RockFonok hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
szia. Tápegység hiba is lehet.
(#) RockFonok válasza CHZ hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Olcson meg uszom?
Az miatt is lehet a tálcának a mehanickája rosz?

Szerinted hamarosan megint az lesz majd, hogy nem tud majd bekapcsolni? (Szerintem a tápban mehetett akkor ki a biztositék) Akkor éget szaga volt, és láttam hogy szikrázott, de mielőtt ez történt előtte le fagyott az egész készūlék (már néha megint leszok fagyni és mindig csak az áromtalanitás segit.
(#) péter71 hozzászólása Júl 31, 2017 /
 
Sziasztok. Van egy dvd lejátszó, ami nem pörgeti meg a lemezt. Ha kézzel rásegítek akkor elindul, de nem teljas fordulattal. Kézzel könnyen megy nem szorul a motor. A kollégám szedte szét, mert megpucolta. Előtte még pörgött, aztán hozta hozzám , hogy nézzem meg. Moi lehet a baja? A lézer világít.
(#) domi64 válasza péter71 hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Szia! Magát a DVD lejátszót tisztitotta meg? A lemezforgató villanymotorhoz is hozzányúlt? Mert ha igen, akkor valószinűleg nem megfelelően illesztette össze, és azért van ez a probléma.
(#) péter71 válasza domi64 hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Szia. Állítólag csak a fejet pucolta meg. Azt is azért,mert huzta a hangot lejátszáskor, mint régen a magnókazetták.
(#) FAZ1 válasza RockFonok hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
10 EZERÉRT már újat lehet venni.
Számolj egy kicsit - vetted x forintért, eddig költöttél rá 6 ezret - és most újra szervizbe kéne vinni. Mennyibe van akkor Neked?
Elsőre - KUKA!
Következő: »»   76 / 84
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem