Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DC-DC konverter
 
Témaindító: Placi84, idő: Nov 10, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   103 / 131
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Leteszteltem egy step up konvertert MT3608-cal (sot23-6 tokozású IC).
Bemenő: 4.8V 1.63A, vagyis 7.8W, ki: 16.6V 0.39A vagyis 6.47W, hő: 1.33W, kb. 83% hatásfok. Ic teteje 110fokC, nyák alatta közvetlenül 60fok. Elég rossz eredmények szerintem. A tanulság: egy sot23-6 tokozású alkatrész nem fog 1,5W-nál több hőt a környezetének leadni kényszerhűtés nélkül! Adatlapban is 0.3W szerepel, mint eldisszipálható hő, gondolom a legrosszabb esetet feltételezik. SOT89-5-höz 0.5W tartozik, SOP8-hoz 0.8W.
(#) latyakosa válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
A trafódhoz egy push - pull kapcsolás alkalmas lehet a nagyfesz előállítására. Vezérlésnek TL494 vagy SG3225 is lehet választani.
Egy baj van csak, hogy kb 3V-4V primer oldali feszültségről már meglesz a 500V-t a kimeneten

A szekunderből érdemes lenne letekerni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2017
(#) szikorapéter válasza latyakosa hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Leginkább az alacsony fogyasztás volna a fő ,gondolom a TL494 nem ennek mintapéldánya. A felhasználható tápforrások az 3,7 7000mA és 7,2V 3500mA ,és erről viszonylag sokáig kéne üzemelnie a csőnek.
(#) latyakosa válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Úgy vélem nem a 494 fogja a nagy áramot fogyasztani, hanem maga feszültség konverzió.
A nagyon alacsony primer feszültség miatt lesz nagy áram a primer körben és nagy veszteség.
(#) szikorapéter válasza latyakosa hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Valami PP tranzisztoros topológián gondolkoztam de szimulátorom nem a legjobb így nem tudtam leszimulálni.
(#) latyakosa válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Ha tranzisztor és alacsony feszültség akkor blocking oszcillátor-t érdemes építeni. Az viszont nem lesz PP alapú, de kihívás lehet olyan magas frekvenciára megépíteni mert induktív visszacsatolt..
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2017
(#) szikorapéter válasza latyakosa hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Azzal elő tudom állítani a max 500uA-es kimenő áramot 500V-on? Esetleg egy példa kapcsolást kérhetek?
(#) latyakosa válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Az elemes táplálású vaku-k kondenzátor töltő áramköre általában ilyen kapcsolás, de az csak pár khz frekvencián működik.
Skori oldalán nézelődtél már ?
(#) szikorapéter válasza latyakosa hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Sajnos vakuhoz való áramköröm nincs itthon. Most nézem a kapcsolásokat,itt az volna a gond hogy a tranzisztort nem ütné ki a nagy önindukciós feszültség mely a tekercsben keletkezik? (Na meg az induktív dolgokban nem vagyok otthon,mivel még nincs induktivitás mérőm,így önrezgő és egyéb tápokat is "saccolással" építem meg. )
(#) latyakosa válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
500V-hoz nagyfeszültségű alkatrész szükséges, pl színes tv képcső meghajtó tranzisztor.
(#) szikorapéter válasza latyakosa hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Értem,az még akad itthon bár nem "apró" alkatrész. Akkor még kell hozzá egy középmegcsapolásos tekercs is igaz?
(#) latyakosa válasza latyakosa hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Ez pont Geiger Müller csőhöz van.
(#) szikorapéter válasza latyakosa hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Köszönöm a választ,egyenlőre még nézelődök ,aztán kiderül melyik lesz az igazi.
(#) Pafi válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Ha a trafóhoz akarod építeni az áramkört, akkor először le kellene mérni az induktivitásokat és a szekunder rezonanciafrekvenciát. Meg akár a telítési fluxust is...

Az a 156,7-es áttétel nem igazán hihető nekem ekkora primer és szekunder ellenállás mellett. Ha igaz lenne, akkor a primer rézmennyiség legfeljebb 3 %-a lenne a szekunderének. Ez nem reális.

Én rezonáns tápban gondolkodnék. De első a trafó lemérése.
(#) szikorapéter válasza Pafi hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Sajnos lemérni nem tudom az induktivitását,megfelelő műszer hiányában.
(#) granpa válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Oszcilloszkópod, jelgenerátorod van van?
(#) szikorapéter válasza granpa hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Mindkettő elérhető. Funkciógenerátor 1mhz-ig, oszcilloszkóp max 10mhz-ig.
(#) granpa válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Akkor nincs akadálya az induktivítás mérésnek.
(#) Sandor01 hozzászólása Ápr 18, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy ilyen step-up konverterem: Bővebben: Link
Egy ideig működött, 35V-ra volt állítva. Ma megmértem multiméterrel a kimenet feszültségét, terhelés nélkül ugyan annyi volt, mint a bemeneti feszültség, sőt volt amikor 0,1-0,2V-al kevesebb is volt a kimeneti feszültség. Milyen alkatrész hibásodhatott meg benne? Köszi a segítséget!
(#) Sandor01 válasza Sandor01 hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
(#) cimopata válasza Sandor01 hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Nézd meg a vezérlő ic típusát. Minden bizonnyal nem kap a mosfet vezérlőjelet.
(#) Sandor01 válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Ez a két IC volt benne, ezeket tudtam leolvasni: STPS2450T és DMFP75N075B
Ezek lehetnek a hibásak?
(#) cimopata válasza Sandor01 hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Ez a dióda és a mosfet lehet.

A nyák alján lehet a vezérlőjük.
(#) Sandor01 válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Értem! A nyák már le van rögzítve... Majd holnap megnézem! Köszi a segítséget!
(#) pisti89 hozzászólása Ápr 22, 2017 /
 
Sziasztok

Szükségem lenne egy kapcsolásra, ami 48V-ból 24V-ot állít elő és 8A-el terhelhető.
Vagy egy 48V-os akkupakkom, ami ugye töltve kicsit több, így nem árt ha 60V-ig terhelhető.
Az elektronikának meg 24V kell (akku megbontás nem lehetséges, mert a készülék többi része igényli a 48V-ot)
Ebayon találtam erre alkalmas Step down konvertereket csak nincs annyi időm ami a szállítás lenne. (pedig kb 6dollár) (de ha valakinek van eladó az is érdekel)
Ha nem találok megoldást, akkor marad egy sima áteresztő tranzisztoros megoldás, csak nem akarok ennyit elfűteni...
Kb 1 hetem van a dologra.
Akinek van esetleg valami konkrét ötlete vagy kész kapcsolása, kérem ne tartsa magában.

Előre is köszönöm
(#) cimopata válasza pisti89 hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
6 dodóért szerintem csak valami szemetet kapsz. Javaslom nézz körül akkor magyar apróhirdetésen vagy ilyesmi.
(#) pisti89 válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Az a gond, hogy már Ausztriában élek....
Mindegy, hogy szar kínai, mert a 24V-on relék vannak, meg pár kisebb vízpumpa, aminek nem kell nagy minőség...
A gyári megoldása se volt egy agyonbonyolított cucc, hasonló az ebayoshoz.
(#) latyakosa válasza pisti89 hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
A 8A üzem közbeni folyamatos vagy max induló áram ?
(#) pisti89 válasza latyakosa hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Sajnos nem tudom, annyit tudok, hogy a meghibásodott/kiöntött darab8A-es volt, így én is akkorát akarok csinálni.
Szétbontottam, de sajnos széné égett a bele...
A helyszínen meg nem volt lehetőségem mérni...
(#) latyakosa válasza pisti89 hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Jó felbontású/minőségű képet tegyél fel a leégett darabról abból is lehet okosodni.
Következő: »»   103 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem