Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   439 / 577
(#) kristikoma válasza fgyj hozzászólására (») Ápr 10, 2017 / 1
 
Egyszerűbb a megoldás: a két UCH és az UBL fűtése sorbakötendő, az UY1 teljesen eltávolítandó. A fűtésnek a 0 és 110V leágazás közt a helye(előtét ellenállásra szükség van 150Ohm, min. 5W). Az UY anód és katód közé egy minimum 1000V-os dióda, pl. 1N4007. Ha nem értesz hozzá, inkább ne csináld meg.
(#) ronin75 válasza kristikoma hozzászólására (») Ápr 10, 2017 / 2
 
És esetleg az így megnővekedett anódfeszültségen sem ártana csökkenteni.
(#) gkari válasza kristikoma hozzászólására (») Ápr 10, 2017 / 2
 
Na ezt én nem tenném. Fűtőfeszek: UCH: 20V, UBL: 50V, UY: 50V; az UY-t nem ajánlatos egyszerűen diódával helyettesíteni, jóval nagyobb lesz a tápfesz., meg minek, ha a cső működik? A szűrőelkót bizony ki kell szigetelni, és a kapcs.rajz szerint kell az előfeszt megoldani.
(#) kristikoma válasza gkari hozzászólására (») Ápr 10, 2017 / 1
 
Igazatok van. Elfelejtkeztem arról, hogy az egyenir. csöveknek nagyobb a belső ellenállásuk. Akkor kell valahonnan úgy 140V fűtésre.
(#) gkari válasza kristikoma hozzászólására (») Ápr 11, 2017 / 2
 
Persze, hogy kell, de ott is van a 138V-on jelzett helyen.
(#) fgyj hozzászólása Ápr 12, 2017 /
 
Köszönöm a segítő hozzászólásokat a "2 UCH-s" néprádióhoz.
Négy helyen tér el ennek kapcsolása a közismert alapkapcsolástól - az eltérő cső miatt ez nagyrészt szükségszerű. Itt van az eredeti és a másik kapcsolás az eltérések színes jelölésével. Újra végigkövetve a rádióm huzalozását, úgy látom, hogy a nálam lévő néprádió mindenben megfelel a második rajznak - biztosan kerül máshoz is kerül példány, mert a jelek szerint ez is gyári változat.
Azt a kérdést nem érintette még senki, hogy 32-es helyett jobb-e az 50-es kettős elkó, mint ahogy azt sem, hogy az UF cső helyére úgy illik-e az UCH, ahogyan berajzolnom sikerült.
(#) kristikoma válasza gkari hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Most néztem meg a rajzot és tényleg. Így egyszerűbb.
Fgyj! A 2x50µF-ot nem biztos, hogy fogja szeretni az UY. A második UCH-n a trióda rácsát nem kell kötni sehova. Viszont ugyanitt a hexóda 3. rácsát se kösd sehova. Ha mégis, akkor az 1. ráccsal kell összekötni. A 220 vs. 330kOhm-nál nem tudom, melyik lesz a jó. Meg kéne nézni egy olyan Orion rajzot(bármely más rádióét), ahol ugyanez a csövezés.
(#) fgyj válasza kristikoma hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Kedves kristikoma, a rajzon azt ábrázoltam, ami a hozzám került készülékben látható. A forrasztások és a szóban forgó alkatrészek eredetieknek tűnnek.
(#) fgyj válasza kristikoma hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Megnéztem a 216A, 227A, 228A, 239A, 325, 330 rajzát. Többnyire 2x32 az elkó, csak a 239A-ban 2x50. -- Ezekben a rádiókban a 2. UCH triódájának van feladata. -- Az ellenállás általában 470k, csak a 330-as típusban 330k.
(#) kristikoma válasza fgyj hozzászólására (») Ápr 12, 2017 / 1
 
Akkor azt az ellenállást a próba erejéig hagyhatod. Ahol a második UCH triódáját használták, ott mindig hangfrekis előerősítő volt a feladata. Igazából be lehet tenni(néhány plusz alkatrész), ha nem cél a teljes eredetiség, hanem használhatóság a feltétel. Az elkó legyen 2x32uF. Elvileg ugyan bírja az 50µF-os elkót is, de szórhat a kapacitás, nem is keveset. Brumm mentesnek kell lennie így is.
(#) gkari válasza fgyj hozzászólására (») Ápr 12, 2017 / 1
 
Az UY-nak illik bírnia a 2x50µF-ot, bár én inkább 2x32-t tennék oda, beszerezni is könnyebb. A 2. UCH trióda rácsot kösd testre!
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2017
(#) fgyj válasza gkari hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
A mellékelt fotón a 2. UCH bekötései láthatóak. Ez még nem testre kötés?
(#) gkari válasza fgyj hozzászólására (») Ápr 13, 2017 / 1
 
A képről nem egyértelmű, a 4.sz. lábról van szó, úgy tűnik, hogy azaz.
(#) fgyj válasza gkari hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
A jelek szerint ezek a lábak (4, 7, 8) mind a testre vannak kötve ebben a példányban.
(#) gkari válasza fgyj hozzászólására (») Ápr 14, 2017 / 1
 
Úgy a jójaz!
(#) Ferenc 47 hozzászólása Ápr 23, 2017 /
 
Üdv. Nektek! Tudna valaki segíteni Unitra ZK 145-ös magnó rajzzal? A googliról nem sikerül letöltenem. Előre is köszönöm!
(#) oregtamas0202 válasza Ferenc 47 hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Üdv Ferenc!
ZK-145 csöves , vagy NZK-145 sztereo lemezjátszó-magnó tranzisztoros.?

ZK-145.jpg
    
(#) Ferenc 47 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Köszönöm szépen! Ennél jobban nem is sikerülhetett volna, mert éppen egy 145-ösre tettem szert, csak, mivel azt olvastam, hogy a 140, és a 145ös kapcsolási rajza megegyezik, így a 140-est kértem, hátha könnyebben megy. Tehát ez tökéletes. Remélem, hogy helyre tudom hozni, mert a belseje szinte újszerű, csak a csövek hiányoznak. A számlálót viszont cserélni kell, mert spiáter a váza, és szétporlad. Elvileg csak arra kell, hogy aki nem látott ilyent, az is láthassa, hogy abban az időben ilyen is volt. Örülök, hogy segítettél!
(#) Ferenc 47 válasza Ferenc 47 hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Egy kicsit belekeveredtem. Próbálkoztam mindkettő letöltésével, és az elküldés után, amikor kiléptem a gépből, úgy emlékeztem, hogy a 140-est kértem, a rajzot meglátva már csak azzal foglalkoztam, hogy átnézzem a kapcsolást.
(#) oregtamas0202 válasza Ferenc 47 hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Üdv!
Ha küld egy képet a számlálóról , szétnézek.
Jöhet privát is.
Üdv: Öreg T.
(#) hobbyjani válasza Ferenc 47 hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Itt van a TK145,ugyanaz mint a másik,csak tizszer jobban volt megcsinálva mint a kommunista licensze,két rajz,nyomtasd ki
(#) cua válasza hobbyjani hozzászólására (») Ápr 24, 2017 / 3
 
Kapcsolasi rajz, keszulekterv lehet jo, rossz, hanyag, bena, alul- es felulmeretezett...sok-sok minden de kommunista, na az biztos nem.
(#) Ferenc 47 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Köszönöm szépen! Megpróbálok ma egyet készíteni, remélem használható lesz! Üdv!
(#) Ferenc 47 válasza hobbyjani hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Köszönöm a segítséged! Ez még jobban használható a felbontás végett! Azért a másikat sem becsülöm alá! Majd készítek képet a munkáról! Üdv!
(#) Ferenc 47 hozzászólása Ápr 24, 2017 /
 
Elég jók voltak a fényviszonyok, és sikerült négy képet készíteni. A számlálónak a váza úgy tönkre ment, hogy a csigatengely házát, ahol vékonyabb volt a fala, kézzel megszorítva szétmállott. Az egyik tartó fül könnyedén elvált. A készülék belső részéről készült képen látszik, hogy megérdemelne egy megmentést, ezért, ha lehet, nem alkatrésznek szánom. Külsőleg is elfogatható.
Köszönöm az eddigi segítségeteket! Üdv. Ferenc
(#) hobbyjani válasza cua hozzászólására (») Ápr 24, 2017 / 1
 
Abban az időben a lengyelek kommunisták voltak,aztán képesek voltak arra masinára még a Grundig nevet is rá irni,igy a sok naiv ember vásárolta méreg drága áron,mikor hazavitte és kezdte használni,látta azt,hogy milyen gyenge minőségű,a GRUNDIG név egyaltalán nem talál hozzá
(#) killbill válasza hobbyjani hozzászólására (») Ápr 24, 2017 / 2
 
A Grundig sosem volt kiemelkedoen jo marka, ezt szogezzuk le. Azon felul nem a lengyelek irtak ra, hogy Grundig, hanem a nemetek.
(#) kristikoma válasza Ferenc 47 hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Nekem van 140-hez számlálóm, működik, jó a 145-höz is.
(#) oregtamas0202 válasza Ferenc 47 hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Üdv!
Megnézem , szerintem van.
Csak este tudok válaszolni.
(#) hobbyjani válasza killbill hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Lehet hogy nem volt a Sony,vagy Akai mellett,de a Teslánál,vagy a ruszkiknál jobb volt
Következő: »»   439 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem