Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lemezjátszó beállítása, javítása
Lapozás: OK   45 / 81
(#) CHZ válasza darthdenes hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Képet jobban megnézve, zöld fejkábelt lekötheted a középső csatiról, ide jöhet minden fekete vezeték és ez megy külön ki. Vékony fekete a kar földelése lesz erre mehet minden váz földelés.
Zöld vezetéket bekötheted az üres csatira és erről megy ki az RCA.
5 csatlakozási pont közepe lesz így a váz GND és a két szélsők a fejkábelek vezetékei.
Zöld/kék az árnyékolás, piros/fehér a meleg pontok.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2017
(#) darthdenes válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Csak búg és serceg. Ha hozzáerek a karhoz valamelyest csitul...Földelést megcsináltam, de nem történik változás ha rákötöm v. sem.
(#) CHZ válasza darthdenes hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Bekötésedről készíthetnél képet.
Valami nem stimmel, mérj a kar és a földelő ponton szakadásvizsgálóval.
(#) robi72 hozzászólása Ápr 21, 2017 /
 
Sziasztok,
egy barátomnak újítok fel egy Ziphona Classic lemezjátszót. Sajnos a pickup teljesen elporladt belülről (valószínű a tárolási körülmények miatt). Van esetleg ötletetek, hogy honnan lehet ilyesmit szerezni? Illetve melyik, jelenleg is kapható pickup tehető bele?
Köszi előre is !
(#) attis480 hozzászólása Ápr 26, 2017 /
 
Sziasztok ! Tudna nekem valaki egy DD lemezjátszó javító gurut ajánlani Bp.en? Technics sl1300 sebességvezérlés problem(nem poti) kimérni,kicserélni kéne a nyáklapon amit szükséges..de csak olyannak adnám aki már csinált ilyet,egy szervízbe már feleslegesen vittem el..

üdv
(#) CT-3 válasza robi72 hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Szia.
Tipusszámmal ha beütöd a gugliba,biztos találsz.Mivel nem irtál tipusszámot,de irod,hogy szétporladt,akkor kristály hangszedöje van.Ez sajna nem javitható,csere.A kristály ugyanis magába szivja a nedvességet és idövel szétporlad.Üdv!
(#) jljaczka hozzászólása Ápr 28, 2017 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Írtam a Teslas topikba is itt is megpróbálom hátha tud valaki segíteni

Segítséget szeretnék kérni egy TESLA NZC431 típusu lemezjátszó tűbeállítással kapcsolatban.
Sikerült egy ilyen lemezjátszóra szerttennem , de sajna nem tudom a kart beállítani lebegésre.
Vagy teljesen lefelé áll vagy ha a súlyt kifelé tekerem fölemelkedik és a lemezfölül kijön a dokkoló rész fölé. Nem tudom ebben a típusban van- e gyárilag vm. rúgó, vagy ellenfeszítő?
(#) CHZ válasza jljaczka hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Szia!
Antiskating legyen nullára állítva, egyébként kifelé húzza a kart.
(#) jljaczka válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
a tárcsáján a beosztás 10-30ig van egy rovátka van az egészszámok között. 10re azaz a kezdőállásba állítom, a kart a lemezfölé teszem, a liftet leengedem ebben az állapotban a súlyt kiviszem a kar végére, ekkor teljesen fölemelkedik és kijön a dokkolón kívülre. Ha elkezdem befelé tekerni a súlyt akkor süllyed a kar és tudom olyan helyzetbe is állítani, hogy a lemezen marad, de vagy teljesen bemegy és kikapcsol, vagy fölemelkedik és kijön. Nem tudok olyan finoman állítani a súlyon, hogy lebegjen.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
(#) CHZ válasza jljaczka hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Be lehet állítani a lebegő állást, súly finom forgatásával.
Több ilyen lemezjátszónál sikerült beállítanom, kis türelemmel sikerülni fog.
(#) jljaczka válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
köszönöm a biztatást. már legalább 3 órám ráment. Már próbáltam fülre is, hogy közben elindítottam egy lemezt. Úgy érzem a súly tekerése közben, hogy finoman nem tudom mozgatni. a karon lévő két stift közé tolom fel a súlyt, és ott kezdem el tekerni míg az egyik stift megnem vezeti. Jól csinálom?
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
(#) Massawa válasza jljaczka hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Nem ismerem ezt a kart, de a leirása elég világos. Az antiskatingot tekerd 0-ra.
A karra hátulrol rátekered a sulyt, annyira, hogy lebegjen ( beépitett pick-uppal, de tüvédö nélkül). Ha ez megvan a sulyt megfogod, és elforditod rajta a skálát 0-ra (nem a sulyt!). Most a sulyt a skálával együtt az oramutato járással ellentétben elforditod a kivánt tünyomásra (20 mN). Ezután az antiskatingot is tekerd 20-ra.
(#) jljaczka válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
köszi, próbálom.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
(#) jljaczka hozzászólása Ápr 29, 2017 /
 
még mindig nem sikerült. mi lehet a hiba nincs meg az a pont amikor lebeg a kar. Amikor még rajta van a lemezen a tű és elkezdem kifelé tekerni a súlyt a kar vagy teljesen fölemelkedik, vagy elindul kifelé a dokkolóhoz nem marad egyhelyben. Antiskating 10 ( azaz 0 van).
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
(#) Massawa válasza jljaczka hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Az nem baj ha kimegy csak egy kicsit lebegjen (lehet, higy nincs vizszintesen a lemezjátszo stb). Attol a ponttol amikor felemelkedik a tü ( persze nagyon lassan mozgatva sulyt) lehet 0-ra állitani a skálát majd visszatekerni a 20mN-re. Ettöl pontosabban amugy sem érdemes állitgatni, az a kar annyira nem jo, hogy tized grammokkal szorakozz.
(#) Huangho99 hozzászólása Máj 12, 2017 /
 
Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy nincs basszus a lemezlejátszómba. Cseréltem rajta egy kábelt, mert kontaktos volt és búgott. Így most jó lett a hangja, most viszont nincs benne szinte semmi basszus! A tű is új benne!
Típus: akai ap q310
köszi a válaszokat előre is
(#) Cinema válasza Huangho99 hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
Milyen erősítőbe, melyik bemenetére van bekötve?
Eddig jó volt?
Mi változott meg, a kábelt kivéve, mert az nem okozhatott ilyen problémát?

Üdv!
(#) Totottkaposzta24 hozzászólása Máj 21, 2017 /
 
Üdv! Van egy PHILIPS F7111 lemezjátszóm. A motor nem forgott, csak erőlködött. Ma szét szedtem és kitakarítottam a motort. Kipróbáltam forgott rendesen. Össze raktam meg se moccant! Nem is erőlködött. Bíztositékot nem találtam ami kiéghetett volna. Hirtelen kapcsolót se találtam (ez meglepett). Mi lehet a probléma? Esetleg teljesen leégett a motor? Ha igen, miért? Előre is köszönöm a segítséget!
(#) djhans hozzászólása Máj 29, 2017 /
 
Sziasztok. Akai AP-100-ba érdemes megvenni az Audio technica AT95-ös hangszedőt vagy jó az AT91 is?
(#) mohinger válasza djhans hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Szia!

Én megvenném. Az AT91 annyira gyengusz, hogy az a plusz párezer Ft jobban megéri. Nekem is az van (91) és nem vagyok vele kibékülve. A lemezjátszóm is pont ugyanez.
(#) djhans válasza mohinger hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Szerintem megveszem bele a 95-öt.
(#) elektrorudi válasza djhans hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Az ilyen szintű lemezjátszóknál, egy jobb hangszedővel lehet a legtöbbet javítani a hangon. Jól teszed, ha cseréled.
(#) FordPrefect válasza djhans hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Jól írták fentebb. Első a hangszedő, AT95 tökéletes. Az AP-100 ha nincs leharcolva, jó alap. Még nem műanyagból készült, mint későbbi testvérei.
Anno a HFM-nek is a gyári hangszedő hangja nem tetszett. Mivel ez volt az egyik/első? forgalmazott japán lemezjátszó Mo-on, a jó részletekkel nem foglalkoztak..
(#) djhans válasza FordPrefect hozzászólására (») Jún 3, 2017 /
 
Tetszik ennek a lemezjátszónak a letisztultsága. Van benne egy erős váltóáramú motor, szíjhajtás. Szerintem az egyik legjobb ár/érték arányú lemezjátszó.
(#) FordPrefect hozzászólása Jún 3, 2017 /
 
Pontosan. A 90 évek-ből.
(#) Bender92 hozzászólása Jún 19, 2017 /
 
Sziasztok! Van nekem egy DUAL CS14 1224-es lemezjátszóm. A hangszedő beállításához lenne szükségem leírásra ha lenne valakinek, illetve van egy kis hibája: sztereó lenne, de nem mindíg szól mind a 2 csatorna. lejátszás közbe ha van kedve sztereó ha nincs akkor monoba szol. A csatlakozási pontokat megtisztítottam, a kábelezése nincs sérűlve, mi lehet még a probléma? mit hagytam ki az ellenőrzés során?

A válaszokat és segítséget előre is köszönöm.
(#) Tomi94 hozzászólása Júl 4, 2017 /
 
Sziasztok!
NAD 5120 szíjcseréhez várok tapasztalatokat.. 158mm-es vagy 160mm-es laposszíjat láttam ajánlani hozzá különféle oldalakon, mindkettőt tudok szerezni (azonos szélességgel, tehát a sebességváltásnál egyikkel se lenne gond). Melyik lehet a helyes méret, valaki cserélt már ezek valamelyikére a sajátjában szíjat?
(#) uniman válasza Tomi94 hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Hello! A szerviz "manuáléjában" pontosan le van írva a mérete: 160 x 4 x 0,8 mm
(#) spacs02 hozzászólása Júl 12, 2017 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni a következő dologban. Van nekem egy DUAL 1254 lemezjátszóm és keresnék hozzá ékszíjat vagy a pontos mérete érdekelne engem. Köszönöm szépen előre is!
(#) elektrorudi válasza spacs02 hozzászólására (») Júl 12, 2017 / 1
 
Szia!
Most akkor a szíj kellene, vagy a mérete? 338mm x 5mm x 0,8mm.
Szerintem egyszerűbb megrendelni külhonból.
Következő: »»   45 / 81
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem