Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapunyitás gombnyomásra olcsón! - avagy automata kapu házilag
Lapozás: OK   94 / 107
(#) BarnaPili válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
A kapu alatt van 70mm hely,középütt kell csinálni egy ütközőt,így mindenképp menni kell vasboltba. Szerintem ez lesz a megoldás.
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat! Jó ötleteket kaptam.
Ha kész ,teszek fel képeket.
István
(#) akos70 válasza akos70 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Na, lemodelleztem a nyitást egy darab madzaggal, meg a kapuoszlopra fogatott darab átfúrt léccel.
Az "A" távolság max 9cm tud lenni, hogy még ki tudjam nyitni a kiskaput. A B kb. 15 cm volt a próbánál. A madzag egyik végét a kapuszárnyra kötöttem kb. 85 centire a forgásponttól, másik végét az oszlopra rögzített léc lyukán átfűztem, és minimális húzóerőre nyílt a kapu.
A teljes nyitáshoz valamivel kevesebb, mint 30centi lökethossz kellett ezzel az elrendezéssel.
Ez alapján akár a 3612-es is jó lehet, a rövidebb lökettel gyorsabb lehet a csukás-nyitás.
(#) elektromos válasza akos70 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Nem jó a 3612-es, mert az már elég gyengécske lesz. Nem is beszélve, hogy valaminek támasztani is kellene azt a kaput mikor be van csukva. Tehát a hosszabb kar jobban támaszt.
(#) akos70 válasza elektromos hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Igazad van. Nálad a külső forgáspontok milyen távolságokra vannak? (Lenti képen A és B táv.)
A motor felőli rögzítéshez a saját bilincsét használtad, vagy kiraktad a motor végére?
(#) elektromos válasza akos70 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 / 1
 
Ide tettem ki a képeket, jó minőségben. Minden részlet látszik, még a sok rozsda is 1kép
2kép3kép
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2017
(#) akos70 válasza elektromos hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Aha, szóval te a motorokat befelé raktad, így nincs útban a kiskapunál. Úgy látom, nálad épp az a helyzet, mint nálam, a közeli kiskapu behatárolja a lehetőségeket.
Meggyőztél, ha nálad 8 éve működik, azt hiszem, én is belevágok.
Köszi a képeket!
A végállásokat a beépített kapcsolókra bíztad, vagy valami külsőt használsz?
(#) elektromos válasza akos70 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 / 1
 
A végállásokra bíztam részben, de ki egészítettem idő, és áram védelemmel is a vezérlést, meg kiskapu funkcióval is.
(#) vera válasza lonewolf hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
szia letudnád
rajzolni mi hova jár mert meg építettem véglást kötni távirányító vezérlőt fény sorompót teáltalad tervezet panelt.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2017
(#) progee hozzászólása Jún 1, 2017 /
 
Sziasztok!

Vásároltam kínából két darab Kebibu KBT001610 433.92MHz-es távnyitót.
Pechemre a cégnél YET026 típusú készülékeket használnak, ami kinézetre ugyan megszólalásig hasonlít az általam beszerzettre, mégis valamilyen kompatibilitási okból eredendően, nem sikerül átmásolni a nyitó kódot.
Házilag rá lehet venni a KBT001610-et, hogy együtt működjön a YET026-al, vagy annyira más rendszer, hogy ezt reménytelen összehangolni?

KBT001610

YET026
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2017
(#) uniman válasza progee hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Hello! Ez nem "kompatibilitási ok" miatt van, hanem valami más az oka: Bővebben: Link
Nekem is van több példányom, kétféle típusból, melyek semmilyen másik gyári távirányító jelét nem veszik, viszont a bennük tárolt eredeti "teszt" kódot rendesen megtanulják egymástól...
(#) progee válasza uniman hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Tehát hibás a készülék?
(#) uniman válasza progee hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
A titkukat nem sikerült megfejtenem...a mechanikájukat használom fel a töröttek pótlására.
Esetleg még működhetne 315 vagy 898 MHz-en, de ilyen RF távirányítók ezidáig még nem kerültek a közelembe (de az egyik hátlapján ott van a 434 MHz címke is) .
Persze énhozzám már ezzel a "hibával" kerültek, előző tulajdonosa sejtette, hogy valami nem stimmel.
Teljesen jól működnek, mint ahogy ezen a videón látszik (csak kék ledesek)
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2017
(#) progee válasza uniman hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Honnét szerzed be a működőképeseket és milyen árban?
(#) uniman válasza progee hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Nem én ugyan, de kizárólag belföldi boltokban lettek beszerezve a működő példányok.
Ahol mód volt az azonnali próbára...
A "gugli" még ezt "dobta" a te típusodra...
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2017
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Alkalmilag sikerült beszereznem újabb 3 darabot és érdekes dolgokat tapasztaltam. Éppen Roger E80-4 fix kódos távirányítók voltak nálam, azok mindegyikének a kódját meg tudták tanulni...ráadásul az egyik régebbi beszerzésű, hibásnak vélt példányom is tudta azokat klónozni.
Kettő darab régebbi, pedig úgy viselkedett, mintha megtanulták volna a kódot és le is sugározták, azt mutatta a LED-jük, azonban a vevő mégsem érzékelte jelüket.
Ezután Proteco gyári távirányítóval tettem egy próbát, de meglepetésemre annak jelére egyáltalán nem voltak hajlandók reagálni a tanítható - amúgy jól működő - 4 darab távirányítóm egyike sem...
Egyet tapasztaltam, hogy nagyon fontos a kódmásoláskor, hogy a két távirányító egymástól megfelelő pozícióban legyenek...amit kísérletezéssel (mozgatással) lehet megkeresni.
(#) vanquish hozzászólása Jan 22, 2018 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni az alábbi problémával.
Szeretnék egy DC motort vezérelni, történetesen egy autó ablakemelő motort.
Adott, hogy forgásirány váltást relékkel oldom meg, a nagy áramfelvétel miatt.
Ezeknek a reléknek a tekercseit kellene tudnom vezérelni, és ehhez kellene nekem egy kapcsolás.
A gond az, hogy a gyári kapcsolókat szeretném felhasználni, amik pedig a következőképp működnek:
Nyugalmi állapot - szakadás, nincs kimenet a kapcsolóról.
Egyik irány - +12V, a kapcsolóról a kimeneten.
Másik irány - GND, a kapcsolóról a kimeneten.
Sima NPN, illetve PNP tranzisztorokkal könnyen megvalósítható a kapcsolás, egészen addig, amíg külön bemenetük van a bázisokra. Itt viszont, a kapcsoló tulajdonságaiból adódóan egy szálon tudok vezérelni, így a tranzisztoros megoldásnak csak a fordítottja működik, hogy alapból mindkét relé működne, és a kapcsolóval pedig egyet-egyet le kapcsolok.
Mellékelek egy rajzot a kapcsolóról, lehet, hogy nem tudtam egyszerűen elmagyarázni.

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) kiborg válasza vanquish hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Szia!

Én így oldanám meg. Ekkor két dologra kell vigyáznod.
Olyan reléket kell használnod, amik 6Vról biztosan elengednek(vagy ha több áramkörös,akkor akár egymást reteszelhetik is).
Másrészt azért nem ideális megoldás,mert állandó kis áram folyik akkor is a reléken,ha nincs egyik sem bekapcsolva.
A kér relétekercs, mint egy feszültségosztó működik. Nem ideális megoldás, de próbára jó lehet, hátha kapsz majd más ötletet is.

x.png
    
(#) pont válasza vanquish hozzászólására (») Jan 22, 2018 / 1
 
Szia!

Ha a tranzisztorok elé diódát teszel, akkor úgy működik ahogy leírtad, hogy kellene, ha jól értettem... Ha szakadás van (olyan kapcsoló nincs a tina-ban) akkor az emitter ellenállások zárják a tranyókat.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2018

NONAME.JPG
    
(#) proli007 válasza vanquish hozzászólására (») Jan 22, 2018 / 2
 
Hello! Akkor legyen egy másik megoldás is, ahol nincs gond a relékkel..
(Hogy ne lenne szakadás a Tina-ban, ha a vezetőt szakítod meg..)
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2018

Motor-Dir.png
    
(#) vanquish válasza pont hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Szia!

Először is köszi a segítséget!
Megépítettem próbapanelen a kapcsolást, relék helyett ledekkel, és nem jó. Nyugalmi állapotban, (amikor szakadás van) mindkét tranzisztoron folyik kollektor áram, ami kapcsolja mindkét ledet.
Amikor kapcsolsz akkor pedig egyszer az egyik alszik el, másszor a másik. Ez így sajna nem jó.
(#) vanquish válasza proli007 hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Szia!

Neked is köszönöm a segítséget!
Ezt is megépítettem, és ez úgy működik ahogy én szeretném
Nagyon szépen köszönöm!
(#) pont válasza vanquish hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Szia! Proli megoldása ötletesebb, de a másiknál, ha egy tranyót 20K val lezáratunk, akkor két diódán eső feszültségnek +40K-nak nem szabadna kinyitnia.
(#) vanquish válasza pont hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Mekkora feszültségre számoltad?
A rajzon mintha (lehet, hogy nem azt jelöli, tévedés jogát fenntartom.. ) 5V-os lenne a tápod.
De nálam 12V-ról kell menjen, úgy egyszerűbb sokkal. Le szakaszolhatnák a kapcsolóknak egy 5v-os rendszert, de ha minden marad 12V-on akkor egyszerűbb sokkal.
(#) pont válasza vanquish hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Az csak úgy maradt, alapból 5v-os tápot rajzol a program, az ellenállások is csak hasraütve 12v-ra, hányaveti a rajz, elnézést, ezért hiányoznak a védődiódák is a relékhez, a tranyókat is a relé áramához kell választani, kiindulásnak, vitaindítónak szántam.... Proliét építsd, Ő a minőség záloga.
(#) swatch hozzászólása Márc 12, 2018 /
 
Sziasztok!
A most készülő úszókapum motorizálását tervezgetem. A mechanikát láncosra tervezem, egy 24 voltos teherautó ablaktörlő motorral. Az elektronikát a lehető legegyszerűbben szeretném megoldani. Relékkel oldanám meg a vezérlést, a csatolt rajz szerint. Szerintetek működőképes lehet ezzel a megoldással?
Előre is köszönöm a segitséget!
(#) proli007 válasza swatch hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Hello! Villamosan így működőképes, de védelmi funkció nincs a rendszerben. A kollégák majd megmondják mire van még alapvető szükség..
(#) swatch válasza proli007 hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Rendben, köszönöm!
Bármilyen más megoldás is érdekel, lehetőleg minél egyszerűbben...
Távkapcsolót és időzitőt már beszereztem, éppen úton van.
(#) djkoxi hozzászólása Márc 23, 2018 /
 
Sziasztok! Came kapunyitóm van, tolókapu, régebbi típus, sárga gombos 315MHz-es. Kerestem hozzá távirányítót, de nem kaptam választ. Ezt a hozzászólást a hozzám hasonló, tanácstalan keresőknek írom, azoknak akik nem szeretnének 6-7e Ft-ot fizetni egy távirányitóért.
Came helyettesítő távirányító
Megrendeltem, és tökéletesen működik. Hatótáv több mint 40m. Be kell tanítani, de kb 2 perces művelet. Minőségre, kézben tartva sokkal jobb mint az eredeti, óriás, gumigombos, rúdelemes gyári távirányító.
(#) zsoltee0001 válasza djkoxi hozzászólására (») Márc 23, 2018 /
 
Arról nem is beszélve, hogy az eredetibe van egy hangoló trimmer kondi, ami ha egy mikromm-t mozdul, már nem működik, a vavő panelen is van hibalehetőség dögivel.
Köszönjük, hogy megosztottad, lementem, lehet, hogy kelleni fog.
Mennyi iső alatt jött meg?
Üdv
(#) djkoxi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Kb 6 hét alatt ért ide. Próba-szerencse alapon rendeltem, bejött.
Következő: »»   94 / 107
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem