Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mélyládába való hangszóró
Lapozás: OK   4 / 8
(#) cln hozzászólása Ápr 3, 2008 /
 
Szerintem:
Akinek van egy erősítője, az rendelkezik egyfajta hangzással.
Akinek van egy hangfala ami ráadásul többutas, az rendelkezik egy bizonyos hangzással.
Tehát:
Addig kell játszadozni a hangfalba épített szűrőkkel, amíg az a legszebben szól számunkra.
Ezek után kérdezzük meg ismerőseinket is hogy mi az ami nem tetszik a hangfal hangzásában és korrigáljuk a szűrőket.
A szűrők:
A magassugárzókra nem szabad ráengedni a mély hangokat, ide inkább kondenzátorok kellenek. (nagy értékűek)
A mélysugárzókra nem szabad ráengedni a magas hangokat, ide tekercsek kellenek. (nagy értékűek)
Nem tudom jól fogalmaztam-e meg a lényeget?
Ez az egész szűrési hajcihő csak azért kell hogy ne olvadjon szét egyik hangsugárzó egység sem a túlterheléstől, és jól is szóljon.
(#) gyula1 hozzászólása Ápr 3, 2008 /
 
Ez eddig nagyon szép de lövésem sincs az értékekről hogy eggyáltalán mijen értékűt rakjak a mélyládába.
(#) lamalas válasza cln hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
A problema ott van cln, hogy nem mindegy hogy kapcsolod a megfelelo hangszorohoz az alkatreszeket. Csak 1 pelda: ha a magassugarzoval sorba kotsz 1 tekercset vagy parhuzamosan 1 kondit akkor az bizony semmit nem javit a helyzeten mert a magasakat levagja a melyeket pedig nem, igy a celodat nemhogy nem erted el de meg rosszat is tettel szerencsetlen hangszoroval. Szoval pontositani kellene es leirni, hogy milyen modon (sorba v. parhuzamosan) kapcsoljuk a megfelelo alkatreszeket a megfelelo hangszorohoz. A tortenet ott kezd bonyolodni amikor nem csak 1-1 kondit vagy tekercset akarunk hasznalni, hanem bonyolultabb szuroket, mert nem biztos, hogy az elsorendu (6dB/oktavos) szuro kielegito eredmenyt ad nekunk.
(#) gyula1 hozzászólása Ápr 3, 2008 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Megépítem valahogy a 2 mélynyomós mélyládámat aztán majdcsak fog szólni valahogy.

Hangváltónak meg használok egy aktív 3 utast és csak a mély részét használom majd.

Ha nem fog tetszeni a hangja majd megy a szemétbe.

Jobb ötletem nincs, nem értek eggyáltalán hozzá.
(#) cln válasza lamalas hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
A párhuzamos kapcsolás mindig terhelést jelent az erősítő számára, amire semmi szükség. Azt hittem ez egyértelmű.
(#) cln válasza gyula1 hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Kondenzátor érték: 1-50 uF, nem elkó.
Tekercs: több száz menetes légmagos tekercsek, esetleg kisebb vasmagos trafók szekunder tekercsei.
Próbálgatni kell azzal ami kéznél van.
(#) lamalas válasza cln hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Ne nekem mondjad, latod vannak akik bevallottan nem ertenek hozza. En csak arra szerettem volna ravilagitani, hogy nem voltal eleg pontos es egyertelmu amikor a tekercsek es kondik hatasat magyaraztad es hogy melyikat miert es hova kotjuk.
(#) lamalas válasza cln hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Hat ettol azert valamivel "tudomanyosabb" modszer is van
(#) lamalas válasza gyula1 hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
gyula1

Epitsd meg azokat a melyladakat, de tervezd am meg rendesen oket! Ha melynyomok lesznek, akkor valszeg aktiv valtassal jarnal a legjobban. Ilyet tudunk majd ajanlani tobben is, illetve a neten is rakereshetsz ilyen kapcsolasokra.
(#) gyula1 válasza cln hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Én erre a hanváltóra gondoltam a közép és magas részét nem akarom használni.
(#) cln válasza lamalas hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Bocsánat, jelenleg a netem akadozik és alig tudok elolvasni a hozzászólásokból valamit is elolvasni.
(#) cln válasza lamalas hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
ť"Hat ettol azert valamivel "tudomanyosabb" modszer is van"
Persze hogy van.
De én kifejtettem hogy van egy erősítő és egy hangfal amit össze kell hangolni, mivel mindkettő barkácsolt.
Ha én a boltban vettem volna mindkettőt százezrekért (milliókért) akkor elvárható lenne hogy jól szóljanak, de még az sem lenne biztos.
Az általam javasolt megoldással viszont olyan hangminőséget érhetünk el ami örömet okoz önmagunknak. Vagy nem ez lényeg?
(#) oregtamas0202 válasza gyula1 hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Üdv Gyula. Nem hogy nem akarunk segíteni, hanem azt szeretnénk hogy a legjobb legyen a ládád.A JÓ hangfal és láda a lehető legnehezebb probléma.Könnyebb egy erősítőt építeni mint egy igazi ládát.küldök egy képet egy hangváltó méretezésérő.Ez egy300 oldalas könyv és csak ezzel foglalkozik.De minden egyes hangszóró megválltoztatja az értékeket.Ezért irták a többiek is ,hogy / mivel eggyüt fog szólni? Ezért kérdeztem, hogy mivel hajtod?Ilyen teljesítményhez passzív váltót nem lehet építeni ,ill. igen nagy lenne a mérete és főleg a vesztesége. Ezért ajánlották az aktív váltót.Esetleg külön erősítővel akarod hajtani?
(#) oregtamas0202 válasza gyula1 hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
hangváltó tervezése.
(#) gyula1 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Hy most készítem hozzá az erősítőt 2x 4 ohm 110/120w 8ohm 70/80w

A kkönyvnek a címét letudnád írni, mert érdekelne szeretném elolvasni hátha ragad rám valami belőle.

thx
(#) szamóca válasza gyula1 hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Klinger: Hangdobozépítés.
(#) tomeee hozzászólása Ápr 3, 2008 /
 
hali!most vettem én egy g-power tx blue 1000 mélyládát!!azt szeretném megtudni hogy mekkora az érzékenysége?nem tudja valaki véletlenül?és azt hogyan tudnám letesztelni hogy mekkora a frekvencia átvitele?előre is köszi!hellóóó
(#) oregtamas0202 válasza gyula1 hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
Egy kitünő gyári láda mérete:H x B x T mm.295x 410 x300. A tető 215mm/cső hossz:140mm/atmérő82mm ,de 78mm kapható.Értelem szerint ebből rövidebb kell pár mm-rel. No és ez külső méret 19mm anyagból készült ládánál.És ez egy adott hangszóróhoz tervezett,de nagyobb az esélye hogy jó neked mint amit terveznél mert a hangszóró adatait nem ismered,ugyan is a gyártók 90% ba nem adják ki.
(#) oregtamas0202 válasza gyula1 hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
Még egy .Ha erősítőt készitel ,mi a fenének gondolkodsz hagváltóról?Beépítel egy aktív váltót, töredék áron és az biztos hogy jó.De ezt is már rég leirták neked.Látod Szamóca kapásból vágta a könyv cimét ,foglalkozik vele.Készen is van erősítő már 15000Ft .ért,váltóval külön az aktív váltó 4000Ft.
(#) shalafi66 válasza gyula1 hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
Nincs mit. Viszont azt nehezen hiszem, hogy ettől a 250-es mélytől ebben a viszonylag megfelelő méretű dobozban (ha még jók a hangszórók), jobb alsó határfrekit tudna a 200mm-es belga hsz. A videoton átvitelének kb. 45Hz-en van a -3dB-es pontja, ez zárt doboznál nem is olyan rossz, megfelelő elhelyezéssel szobában még akár a 40Hz is elérhető. Tulajdonképp mi a probléma, miért is szeretnél hozzá kieg. mélyládát?
(#) shalafi66 válasza cln hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
Nem feltétlen. Közben az sem árt, ha a barkács szintről kicsit magasabbra lépsz. Ez is lényeges dolog, még ha csak meló utáni hobbiról van szó, akkor is. Nekem pl. a félmegoldások nem szimpatikusak, és az sem, aki megelégszik velük.
(#) shalafi66 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
Láda? De mihez?
(#) shalafi66 válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
Szűrő? De mihez? És miért?
(#) gyula1 válasza shalafi66 hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
Szia
Azért akarok külön mélyládát, hogy ne a videoton mélynyomóimat hajtsam szét.
Hanem a 2db 20 cm belga mélynyomót amivel egyépként sem tudok mit kezdeni.
Erősítőt meg máshoz is szeretném majd használni azért akarom külön a váltót.
A belga hangszórókat még nem használta senki.
A hangszórók típusa lb1021 állítólag orion

thx
(#) shalafi66 válasza gyula1 hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
Akkor ez egy kisebbfajta tévedés. Azok bolgár hangszórók, és az orion tényleg használta őket egy időben. De egyáltalán nem jók szubnak. Ha jószívűek vagyunk, akkor is csak mélyközéphangszórók. zárt dobozba valók, és kb. 60Hz-től indul az átvitelük. Terhelhetőségben sem várható sok tőlük, kb. 50W-ot visel el a lengőcsévéjük, mechanikailag szintén kb. ugyanennyit lehet rájuk bízni. Szerintem nem nyernél semmit ha ezekből próbálnál szubot faragni a nagy vidi háromutashoz. Ha a 250-es Vidi mélyhangszórónak valami baja van, talán a lengőrendszer öregszik, akkor inkább azt kellene rendbehozni.
(#) gyula1 válasza shalafi66 hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
Szia

2 napja újítattam fel a vidi mélynyomóimat és szónak mint az állat csak gondoltam építek mellé eggy ládát hogy ne csutka méllyen nyomassam.

Nincs valami ötleted, hogy akkor mit csináljak a 2 20cm-es hangszóróval?
Azonkívül, hogy kidobom?
(#) oregtamas0202 válasza shalafi66 hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
J Ó E S T É T. Hát a 2 db 20cm mélyhez amiről szóvolt az elején és amihez a hangváltót csinálnálná ! .BOCSÁNAT ,akkor csak beszélgessetek nyugodtan.
(#) shalafi66 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
Csak a probléma az, hogy akkor még nem is tudtad miféle hangszóróhoz kell, amikor te már pontos méreteket ajánlottál... Nagyon furcsa.. Igaz is, hogy mellényúltál vele, mert az LB1021-hez nem passzol egy 25 literes b-reflex doboz. 25 literes zárt már annál inkább.

Ui: lehet, hogy a gyártók egy része nem közli az adtokat, de minden hangszórón megmérhetők a T-S paraméterek. Anélkül úgysem lehet dobozt méretezni, és ismerve a legtöbb ma tevékenykedő gyártó-forgalmazó hozzáállását, mérés nélkül, adatlapokra hagyatkozni nagyon veszélyes lehet.
(#) oregtamas0202 válasza shalafi66 hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
HOHO Urak.(204 392)/ Gyula 1. Vagy mégis? Öreg T.
Következő: »»   4 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem