Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   346 / 570
(#) malak hozzászólása Máj 2, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy szakmai segítséget szeretnék kérni,a beteg egy Vaillant VUW 242 tipusu combicirko.
Olyan problémája van hogy valamiért a nyomás felszalad 3 barra és csopog a tulnyomás szelepnél illetve folyik is.Ugy vettem észre hogyha melegvizet készítek akkor talán hamarabb felmenne a nyomás mint fütésnél de nem vagyok benne biztos.Van amikor 1 hétig normálisan müködik és szakaszosan müködik a melegviz előállítás akkor nem megy 3 barig fel de van amikor igen.Ha leeresztek a vizböl akkor leesik a nyomás és megszünik a csöpögés is.Ha visszahül akkor 1bar fölött marad a nyomás is.A tágulási tartályt most ellenöriztem elvben 1 bar feletti benne a nyomás.
Okozhat ilyen hibát esetlegesen a váltószelep?Ha igen akkor azt házilag kitudom cserélni?

Vagy mi okozhat még ilyen tulnyomás problémát?
(#) Tom52 válasza sakrafi hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Köszönöm,továbbítom a tanácsodat!
Szia!
(#) JZoli válasza malak hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Ez valószínűleg mégis a tágulási tartály lesz, illetve az, hogy elszökött belőle az alaptöltet. Hogy mérted a tartályon a nyomást? Mert azt úgy kellene, hogy elzárod a fűtés felé a kazán csapjait, utána leereszted a kazánból a vizet nulla nyomásra, és ilyenkor méred meg a tágulási tartályban a nyomást.
(#) apuwader válasza jacki hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Nekem van egy hibátlan 60 literes panelhibás AEG kombiból, ha gondolod harmincért eladó.
(#) abcsa válasza sakrafi hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Akkor lehet mikor zuhanyfejet cseréltem, az újnak kisebb az átfolyása?!
Ez igy rendes, hogy ha kevés a vízmennyiség fölforrósodik?
(#) sakrafi válasza abcsa hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Elképzelhető.A fűtési és a HMV "-" gombokat ha egyszerre benyomod és 5 mp-ig nyomva tartod akkor beléphetsz a beállítások menübe.A HMV"+" gombbal elléptetsz az F9 pontig,az a HMV teljesítmény.Az alap beállításban 100%,a fűtési "-" gombbal csökkentheted ez az értéket
annyira amennyire szükséges(pl 80%).Az érték elmentése és kilépés a menüből az üzemmód választó gombbal lehetséges.Az alsó jobb szélső gomb.Egyéb paramétereket ne állíts át mert nem megfelelően fog működni a kazánod.
(#) GJ72 hozzászólása Máj 2, 2017 /
 
Sziasztok!
Abban a problémában kérném a segítséget, hogy a kombi kazánom (Junkers Euroline), pár napja elkezdte, hogy csak a többszöri gyújtásra kezd folyamatos használati meleg vizet produkálni, tehát szikráztat, begyullad a láng 1-2 másodpercre, utána elalszik, majd újra szikra, újra láng, újra leáll... Ezt megteszi jó párszor, majd a hetedik- nyolcadik begyújtás után beáll a rendszer és folyamatos lesz a láng és folyamatos a meleg-víz. Mi okozhatja ezt a problémát?
Előre is köszönöm!
(#) zoszka válasza GJ72 hozzászólására (») Máj 3, 2017 / 1
 
Jellemzően a karbantartás hiánya, vagy az elektróda hibája.
(#) pözsó válasza GJ72 hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Zárt, vagy nyitott rendszerű?
(#) malak válasza JZoli hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Szia!
Amikor felfujtam kompresszorral akkor üres volt a rendszer és ugy fujtam fel 1 barra aztán töltöttem fel vizzel.Után jo volt a fütés közben nyomás is mert elötte feszt felszaladt 2 bar fölé a nyomás és én csak vizkieresztéssel tudtam kordában tartani ami azt okozta hogy hidegen lement a rendszer nyomása a zöld mezö alá.Viszont tartály pumpálás után már ezt korrekten tudta tartani hidegen 1 bar mig melegen max 1,5 1,8 barig ment fel.Mostanában viszont ezt csinálja amit leirtam hogy szerintem jellemzöen a HMV közben felmegy a nyomás 3 barig és ha kieresztem a vizet hogy ne csöpögjön akkor érdekes modon a kieresztés mértékének megfeleöen lemegy a nyomás 1 1,5 barig ha lehül a rendszer,totalisan ugy tünik mintha HMV közben a viz belekerülne a rendszerbe pluszba és azt mutatja a nyomásmérö is.Ezért is gondolok a váltószelpre hacsak nem a höcserélöm 2 körös ami azt jelentené hogy átlukadt és a HMV viz bekerül valahogy a fütés rendszerbe.......
(#) sakrafi válasza malak hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Szia!
Váltószelep nem okoz ilyen hibát,akkor inkább a HMV hőcserélő lyukadása.
(#) GJ72 válasza zoszka hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget. Egy alapos takarítás, és az elektróda tisztítása megoldotta a problémát!
(#) GJ72 válasza pözsó hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Kéményes készülék. De megoldódott a probléma, takarítással és elektróda tisztítással. Köszönöm!
(#) zeusmaior hozzászólása Máj 5, 2017 /
 
Sziasztok! Imergas Zeus Maior 21 műk. hibában jártas fórumozót keresek. Előre is köszi a jelentkezést. Le nem álló keringető sziv meleg víz gyártásnál , a rövid leírása a problémának.
(#) gustlik hozzászólása Máj 6, 2017 /
 
Sziasztok! Szakmai segítség kellene! Adott egy Ariston Uno 24 MFFI turbós kombi gázkazán, és a következő hibát produkálja. Melegvíz ill. fűtés indításakor is ugyanazt a hibát produkálja. Indul a keringtető szivattyú, majd csattanás a gázszelep felől a 4 led egyidejű felvillanásával. Ezt a csattogást, led villanással csinálja egymás után addíg, míg egyszer csak indul a venti is utána jön a szikra, gyullad, és ég.
A begyulladás után tökéletesen teszi a dolgát, mind fűtésileg, mind melegvíz szempontjából. Hőcserélő takarítva, váltószelep takarítva, presszosztát jó, panelen a relék tesztelve jók, mi lehet a hiba?
Valamikor simán elsőre indul minden, valamikor 3*4* is csattog kínlódik, mire elindul a melegvíz. Fűtéskor van, hogy vagy 15* csattan és kezdi újra a folyamatot mig el nem kapja. Még az a hiba is jelentkezik, hogy amikor elzárom a vizet, van, hogy felvillan a 4 led egyszerre, és akkor nem is megy a keringtető, mint normális esetben!
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) sakrafi válasza gustlik hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Szia!
Szerintem panel hiba lesz!
(#) gustlik válasza sakrafi hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
oh ne... ki kéne próbálni egy másik panellel de hogy?...
(#) gustlik válasza gustlik hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
esetleg más nem okozhat ilyet?
(#) zeusmaior válasza zeusmaior hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Szóval pontosítok: melegvíz készítés befejezttével az utánkeringetés funkciót végzi a kazán, s ez nem mindig áll le. Ha nem áll le az utánkeringetés, akkor se a fűtés nem indul- a termosztát kérné- sem a víz elvétel miatti ismetelt víz melegítés nem indul el. Ekkor ha kikapcsolom az áramellátását a kazánnak, relé kattan majd újra áram, s rendesen funkcinál a kazán. A panelról ha csak a keringető csatlakozóját húzom le hibás -le nem álló utókering. esetén- működéskor, akkor is újra csatlakoztatásra rendesen üzemel a kazán. Köszönöm aki próbál segíteni! Üdv.
(#) sakrafi válasza gustlik hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Nem valószínű.Esetleg forraszd át a csatlakozásokat,a trafó környékét,mert amit írsz az kontakt hiba gyanús.
(#) gustlik válasza sakrafi hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) apuwader hozzászólása Máj 7, 2017 /
 
AEg kéményes kombicirkóm van, eddig hibátlan volt, ma nem jött melegvíz. A csap megnyitásakor a szikráztat, begyullad, de begyulladás után is megy a szikráztatás, aztán a láng kialszik a szikráztatás abbamarad. Ez kb. tíz másodperc alatt történik.
Előre is köszi, ha valaki kisegít.
(#) sakrafi válasza apuwader hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Nem lett fordítva bedugva,fázis érzékeny.
(#) apuwader válasza sakrafi hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Nem, arra figyelek, akkor még lángot sem ad.
(#) sakrafi válasza apuwader hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Karbantartás mikor volt? Égő tisztítás,mosás,hőcserélő tisztítás.Egyébként fordított fázisnál is van láng csak nem érzékeli.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2017
(#) apuwader válasza sakrafi hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Két éve. Holnap szétkapom hátha kiderül valami.
Köszi a válaszod.
(#) zozo506 válasza apuwader hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Nekem lenne egy tippem . Nézd meg az égésbiztosítóját . Valószínű az koszos . Egy dörzsis szivacsal próbáld megtísztítani! Általában csak koszos szokott lenni!
(#) sebokr válasza Gabriella Sabatini hozzászólására (») Máj 8, 2017 / 1
 
Szia

Herman laser kéményes készülékek el szoktak repedni az elsődleges hőcserélő a visszatérő ág környékén. Rácsöpög az égőtálcára azonnal leszárad jó darabig nincs nyoma.
Másik hibája pl. hideg fűtési rendszer esetén a víznyomás 1bar ha eékezd fűteni 2 vagy nagyobb. Akkor a tágulási tartálya a hibás. Ennek a típusnak elég sokat cseréltünk illetve pumpáltunk fel.

Roland
(#) apuwader hozzászólása Máj 8, 2017 /
 
Srácok köszönöm a segítségeteket, megcsiszolgattam az égésbiztosítót és tökéletesen tartja a lángot.
(#) Gabriella Sabatini válasza sebokr hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Szia Roland!
Köszönöm a tágulási tartály még soha nem nem pumpálta fel a szerelő.
Mindig azt mondta nézzem meg hol folyik el a víz.a lakásban a radiátoroknál./
A víznyomás 1 bar mikor elkezd fűteni a szürkében szokott lenni,de most sokszor túltöltöm.Amióta nem fűtök nem kell naponta tölteni.
Alkatrészt még remélem lehet hozzá venni.
Köszi a tanácsot.Gabi
Következő: »»   346 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem