Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   267 / 312
(#) Pacso válasza Puklee hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Szia! Én még azért a táp környékén átnézném (kicserélném) A többi kondit is ! Nem minden esetben látványos a kiszáradás !Valamint a forrasztásokat is átnézném ,esetleg nagyítóval !!
(#) kzozo hozzászólása Ápr 18, 2017 /
 
Sziasztok. A képen látható Samsung TV-nek hogyan kell leszedni a hátulját? Pattintós lehet?, mert csavarok nincsenek rajta. Köszi.
(#) uniman válasza kzozo hozzászólására (») Ápr 18, 2017 / 1
 
Igen, ezzel kéne feszegetni...de előbb a talpát rögzítő 4 csavart tekerd ki, a fedlapjának lepattintása után.
(#) xxxyyy hozzászólása Ápr 18, 2017 /
 
Sziasztok!

Samsung 940N-hez kérnék egy kis segítséget. Kukától megmentettem 3db-ot amiből 2db-nak a tápját átkondiztam. (A kondik állapota miatt a javítás előtt sajnos nem próbáltam ki a monitorokat). A tápok elvileg rendben vannak, viszont a 3db scaler(?)-ből egyet sem sikerült működésre bírnom. A kérdésem az lenne, hogy ha az 1,8V-os és a 3,3V-os stabilizátorok jók akkor a kondik cseréjén kívül van értelme mással próbálkozni? Mivel 3-ból 3 nem megy úgy gondoltam, hogy ez nem egyedi probléma. Előre is köszönöm a segítséget.

P1010003.JPG
    
(#) zsoltee0001 válasza kzozo hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Hello

Csiszolt bank ill. telefonkártyát szoktak javasolni szétpattintáshoz, ezek nekem eddig bejöttek, csak hamar szétmennek, a legújabb találmányom hegesztőpajzs plexi vagyis polikarbonát, szerintem masszívabb anyag.
Üdv
(#) kzozo válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Köszönöm.
(#) zsoltee0001 válasza xxxyyy hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Szia
Én is belefutottam már scalart hibába, de ez úgy látom régebbi tipus, ezeknél annyira nem jellemző a scalert hiba, inkább az újabbaknál vélhető felfedezni a "nehoigymár megussza egy újrakondizással" féle hozzáállás.
Miért mondod hogy sajnos nem próbáltad ki újrakondizás előtt? Szerintem tök jól csináltad, csökkentetted az esélyét hogy a száraz kondik magukkal rántsanak valami mást is.
Nem írtad, hogy mi a konkrét hibajelenség?

Üdv
(#) Andr3wJ válasza xxxyyy hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Megpróbálnám az SMD elkók cseréjét is a scaleren.
(#) xxxyyy válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Szia

Ha láttam volna, hogy egyiken sem látni a képet háttérvilágítás nélkül, akkor lehet, hogy nem állok neki egyszerre a 3db-nak. Ilyen öreg (10 éves) monitornál ráadásul könnyen belefut az ember csőhibába is. A 3. monitor egyik inverter trafója gyanús eltérést mutatott a társától, így azt nem élesztettem fel. Mivel eddig volt olyan szerencsém, hogy annak a pár hibás monitornak mindegyikét elsőre sikerült megcsinálnom aminek nekiálltam, egy kicsit lelombozóan hatott most a 0/3 arány.

A hiba egyébként mindegyiknél ugyanaz: kép nincsen és ha jó helyen mértem akkor az inverter sem kap engedélyező jelet. Ezután kerestem egy komplett elektronikát amivel az LCD paneleket sikeresen teszteltem: azok jók.

Andr3wJ:

Köszönöm, egy próbát megér. Ma megyek kondikat venni.

Üdv

Tóth Zoli
(#) xxxyyy válasza xxxyyy hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Ezt csúnyán benéztem...

Van kép, csak a háttérvilágítás nem megy. Az eddigi paneleken zseblámpa nélkül is láttam a képet háttérvilágítás nélkül, ezen nem.
(#) zsoltee0001 válasza xxxyyy hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Ugye mondtam, hogy nem scalert hiba.
Ilyen kategóriás samsung monitort már csináltam és jellemző, hogy a táp kiszáradt elko viszi magával zárlatba az inverter FET-jét + levágja az oda vezető biztosítékot is.
A kettőből egyik szokott zárlatos lenni így két monitorból tudsz egyet megcsinálni alkatrészfelhasznélés nélkül.

ha komolyabban akarsz foglalkozni monitorokkal , akkor érdemes összedobni egy fénycső próbálót, így függetlenül tudod vizsgálni a monitor inverterétől és az ilyen hiba is egyből kibukott volna
(#) didyman válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Pedig elég zabos ez a scaler (miért hívod scalertnek következetesen?), és Andr3wnak jó a meglátása, azok az SMD elkók relatív gyakran mennek tönkre benne. Azokon kívül gyakran van más baja is.
(#) didyman válasza Laurox hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Amúgy ebben tökre nincs igazad szerintem. Az említett modellnél, ha a táp nem éled fel, akkor a primer oldali segédtáp kicsi pufferét kell cserélni. Ha tápfeszek vannak, akkor elképzelhető, hogy a gombokkal lesz gond, ha lehúzod a kábelét, valószínűleg indulni is fog, vagy csak mérd ki 200 kOhm-os állásban a lehúzott panelen a gombokat, ha ez a baja, meglesz a bűnös.
(#) aramis hozzászólása Ápr 22, 2017 /
 
Sziasztok!
Ilyen jelenséget itt nem láttam ezen az oldalon , Vajon mi okozza alul egy fekete kör még egy kis korona is van mint mikor napfogyatkozásnál.

monitor.jpg
    
(#) Andr3wJ válasza aramis hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Törés.
(#) zsoltee0001 válasza aramis hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Ezt mire megrajzoltad Paintbe, 10x lefényképezhetted volna
(#) zsoltee0001 válasza didyman hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Eddig nekem ezek szerint mázlim volt A scalert rossz beidegződés.
Üdv
(#) xxxyyy válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Köszönöm a tippeket. Jövő héten nekiállok végigmérni az egészet. A scaler-en lévő elkóknak gyanúsan magas volt az ESR-jük, azok cseréjéért nem kár. (A kapacitásuk OK volt). Csak hobbi szinten foglalkozom monitorokkal, de tervezem, hogy kukába szánt panelekből gyűjtök be jó csőpárokat és bontott csatikból nem egy nagy kunszt összedobni egy mérőkábelt, amivel akár egyenként (földfüggetlen műszerrel) tudom a csövek áramait mérni. Ezekkel együtt már időszerű megcsinálnom a "230V-os leválasztótrafó készítése 0 forintból" projektemet is.
(#) RobyBoy válasza xxxyyy hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Szia!
Melyik táp van a monitorokba?Nekem több fajtához is volt szerencsém.Ha az a típus amelyiknél 1 nagy inverter van érdemes megmérni az ellenállását,rendszerint szeretnek elhalálozni,megszakadni.Ha jól emlékszem olyan 1k körül kell mérni.Ha 2 inverteres akkor a fetek körül lévő kondi pack elvileg le van taknyolva ragasztóval.Nos az alatt meglapul egy ellenálás kinézetű furat szerelt biztosíték.Mire erre rájöttem 3db is beragadt nálam ugyanazzal a hibával.Minden jónak tűnt,átkondiztam őket,összes aktív alkatrész ok,mégse indult az inverter.Majdnem kuka lett a végük....de aztán láttam valahol valami képet,és felvilágosultam
Remélem tudtam segíteni.
(#) RobyBoy hozzászólása Ápr 25, 2017 /
 
Sziasztok!
Hoztak hozzám javításra egy LG W2040 típusú LCD monitort.A probléma vele,hogy sok a vörös szín.
Ha a menübe lejjebb veszem akkor a kijelző felső fele jó lesz,az alsó fele viszont vöröses marad.Olyan mintha a felső rész hideg tónusura(9700K),az alsó pedig meleg tónusura(6500K) lenne állítva.Mi lehet a baj?Kijelző probléma?Vagy a scaler?
(#) xxxyyy válasza RobyBoy hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Szia

A trafókat minden alkalommal kimérem, mielőtt nekilátnék a táp átkondizásának. A biztosítékkal pedig szerencsém volt, mert Zsoltee0001 hozzászólása alapján célirányosan kerestem és meg is találtam a szilikonpaszta alatt. (Szakadt is volt) Tegnap sikerült ilyet vennem.(A HQ-nál nano biztosítéknak hívják. Azt sajnos nem tudták megmondani, hogy gyors/ultragyors vagy lassú)Az inverter fetek nem zárlatosak, így a héten összerakom...
Köszönöm, hogy próbálsz segíteni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2017
(#) ananro hozzászólása Ápr 27, 2017 /
 
Van egy ET-0027B BENQ LCD monitorom. 11 éve használom, naponta 8-10 órát megy. Eddig remekül működött, még tegnap is, amikor este kikapcsoltam hibátlan volt! Ma bekapcsoltam, és rendben indul, de 4-5 mp után kikapcsol a háttérvilágítás. Ezt kb. félpercenként megteszi. Szétszedtem, kicseréltem a kondikat, bár egyik sem volt felpúposodva (gondolván, hátha kapacitást vesztettek). De nem oldódott meg a hiba! Sőt! Most már csak két esetben villannak fel pár másodpercre a fénycsövek, aztán kikapcsol a táp! (Készenlétibe kapcsol át) Valamiért nem érzékeli a videojelet, így nem kapcsolja be a fénycsöveket! Nem tiszta előttem, hogy miképpen érzékeli a VGA jeleket, pedig ezt fontos lenne tudni, hiszen valamiért leállnak az inverterek! Találtam egy 3,3 V-os egyenfeszt, ami csak akkor van, ha az inverterek működnek, egyébként az inverterek leállása után itt csak kb. 0,5 V-ot mérek. Volna-e valakinek ötlete, hogy mi lehet a hiba?
(#) eyess válasza ananro hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Az inverter környékén kellene szétnézni méregetni.
(#) RobyBoy válasza ananro hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Az inverter táp vagy cső hiba esetén kapcsol le.Ha teljesen átkondiztad lehet még inverter,inverter meghajtó,esetleg elöregedett cső hiba.A csövek nagyfesz csatlakozóinál is szokott kontakt hiba lenni,érdemes átforrasztani a csati aljzatokat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
(#) Puklee hozzászólása Ápr 30, 2017 /
 
Hali! Múltkor mér írtam ezzel a gonddal, van egy lg flatron w2234s monitorom, eleinte nem reagált a gombokra, majd be sem kapcsolt. Most gondoltam egyet, kicseréltem rajta minden nyomógombot, életre is kelt. Kb 5 perc tesztüzem után is stabilan ment, gondoltam össze rakom. Mire össze raktam megint behalt, most a led minkét színnel világít és a vezérlő egységen az ic pillanatok alatt felforrósodik. Semmi nem ért össze semmivel, rendesen raktam össze odafigyelve. Új gombokat raktam bele, odafigyelve a forrasztásra, reagált a menüre és minden gombra. Kiszedtem a gombokat, de úgy is ezt csinálja. Mi történhetett össze rakás közben ?
(#) Laurox hozzászólása Máj 4, 2017 /
 
Halihó!

DELL 2007 WFP javításban jártas itt valaki? Már egyszer kértem segítséget....

Addig is itt egy kis poénkép, bár gondolom törölve lesz.

Üdv: Laurox

PUPOS.jpg
    
(#) Al-sulaymaniyah válasza aramis hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Ez tényleg törés, de láttam már fagyott monitoron is. -10 fokban volt kint és úgy nézték napokig, egy csomó ilyen kör lett rajta, vagy négy, különböző méretekben, mint egy naprendszer....
(#) didyman válasza Puklee hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Azt csak te tudhatod.
(#) didyman válasza Laurox hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Nem értem a kérdésed, ez egy általános LCD monitoros téma, itt senki nem jártas az adott típusban, hanem ért szinte mindegyikhez. Jellemzően nem is típusspecifikus bajai vannak a monitoroknak. Kérdésed van, van egy hibás Dell monitorod. Ha nem válaszol senki, hogy ért hozzá, akkor fel sem teszed a kérdést? Úgyhogy tedd fel bátran.
(#) asprey hozzászólása Máj 5, 2017 /
 
Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Boldog tulajdonosa lettem egy Samsung-V27F390 monitor/tv-nek. Sajnos szükség volt a tv részre mert most 2 funkciót lát el.
Monitorként (Hdmi-n keresztül) többet van használva de nagyon unom, hogy a ki és bekapcsoláshoz nyomkodni kell a távirányítót vagy bogarászni a menüben. Nem kapcsol se ki se be ha a pc- indítom, le állítom.
HDMI-Anynet (CEC) be van kapcsolva de sajnos mint olvasom különböző vga fórumokon a nVidia videokártya nem támogatja a CEC-t. (Mint kiderült a cpu-ban találhat intel HD sem).
Azért nem értem mert régebbi lcd monitorom (LG) szintén hdmi-n keresztül volt a számítógéphez kötve és minden gond nélkül ugyan az a pc kapcsolta ki-be. Csak újabb, drágább nagyobb monitort vettem és most meg nem megy!
Lehet kapni egy ilyen eszközt külföldön:
https://www.pulse-eight.com/p/104/usb-hdmi-cec-adapter
Nagyon drágának tartom.
Lehetne valamit kezdeni házilag?
Mindenkinek nagyon köszönöm előre is!
Következő: »»   267 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem