Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális óra
 
Témaindító: magellan4, idő: Nov 13, 2005
Lapozás: OK   12 / 18
(#) Zsombi13 válasza Csupasz hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
Köszönöm!
(#) madzagos válasza Zsombi13 hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
Az LM 8560-as ic-t telepes üzemről nem fogod tudni üzemeltetni,mert a kijelzés nem fog menni.
(#) rockersrac hozzászólása Dec 15, 2016 /
 
Kicsit off, de hátha elfér itt! Rádiós órákhoz való hangerő szabályzó potit vajon lehet kapni külön(főleg Budapesten)? Sajnos nagyon úgy néz ki, megnyekkent a poti is a cocacola-s rádióban, így nem tudok előre haladni... Az óra részhez beteszek egy picike nyákot, lm2575 alapokon, és az fogja folyamatosan szolgáltatni a 9V 4-5mA-t. Legalábbis remélem beválik!
(#) madzagos válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 16, 2016 /
 
A panelról teszel fel egy képet?
(#) otvenkilenc hozzászólása Dec 16, 2016 /
 
Ez volna az igazi https://4donline.ihs.com/images/VipMasterIC/IC/TXII/TXIIS145582/TXIIS145582-1.pdf?hkey=EF798316E3902B6ED9A73243A3159BB0

Közel 37 éve sikerült vennem egyet, hogy mostanában forgalmazza e valaki azt nem tudom. Anno Budapesten a Fő utcai kis boltban vettem.
(#) Csupasz válasza Zsombi13 hozzászólására (») Dec 16, 2016 /
 
Ne haragudj, de nem találtam meg az IC-t. Holnap folytatom a keresést. A kijelzés valóban nem megy csak akkor, ha van táp.
(#) rockersrac válasza madzagos hozzászólására (») Dec 16, 2016 /
 
Ha kell igen! Kicsi, lapos potméter.
(#) morfi007 válasza madzagos hozzászólására (») Dec 16, 2016 / 1
 
Sziasztok

má hogy ne menne telepes üzemről az LM8560,,, én má megoldottam, sőt madzagosnak a NYÁK rajzot is elküldtem.

itt van : http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_634.html?pg=1391

Gyuszi
(#) madzagos válasza morfi007 hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Igazad van! Én teljesen elfelejtettem Arra gondoltam hogy egy egyszerű órát akar készíteni. Az LM8560 alapkapcsolásában gondolkodtam.

Kép1854.jpg
    
(#) Csupasz válasza morfi007 hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Szia Gyuszi!
Az LM8560 anyagát fel tudnád tenni ismét, mert azon a linken nem találom.
Megígértem a kollégának, hogy segítek neki, de már semmit nem találok hozzá.
Köszi!
(#) Csupasz válasza Csupasz hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
A HQ Elektronikaban kapható az IC, 870Ft.
(#) Zsombi13 válasza Csupasz hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Köszi! Néztem a kapcsolás oldalát, de csak az IC leírását találtam meg, a többi alkatrészről semmit nem ír az oldal. Esetleg ebben is tudnál nekem segíteni?
(#) Csupasz válasza Zsombi13 hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2761385.html
Itt találsz egy lengyel rajzot, paneltervvel, alkatrészekkel.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2016
(#) morfi007 válasza Csupasz hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Sziasztok

hétfőn tudom csak felrakni az anyagot az óráról mert az otthoni gépemben van,,, én meg most házon kivül vagyok...
Azzal a Lengyel oldallal pedig csak egy gond van : duplex LED kijelző kell hozzá.
A display belső bekötése itt van : http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3060837.html

nekem annakidején nem sikerült ilyet szereznem, főleg nagy, kék kiszerelésben,, ezért alakitottam át.

Gyuszi
(#) madzagos válasza morfi007 hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Ilyen gyári duplex kijelzőm van nekem is egy pár db.de én készítettem ledekből.
(#) Csupasz válasza morfi007 hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Szia! Tudok neki duplex kijelzőt adni, az megvan. Én is csináltam ledeset, még egy panelt találtam is, csak én anno ráterveztem a kvarcgenerátort is. Ki kellene bogozni, mert semmi doksit nem találok hozzá.
Köszönöm, hogy felteszed!
(#) morfi007 válasza Zsombi13 hozzászólására (») Dec 20, 2016 1 /
 
Szia

..itt a bekötési rajz. Hogy ébresztőként is működjön, hozzá kell még tenni pár kapcsolót, tranzisztort. Az LM8560 adatlapjában megtalálod hogy mit kell bekötnöd, esetleg ha Csupasz segít... nekem igy karácsony előtt sajna nincs rá időm.
EAGLE tervet is küldök, persze ahhoz is hozzá kell rajzolni a fent elmitetteket. /vagy csak oda/
Egyébként 12-15V DC-ről megy, a 9V elem csak Battery-backup, tehát ilyenkor a display nem világit.
Má van hozzá komplett leirásom amit én irtam, ugyanis ez egy érettségi zárómunka, de azt csak mail-ben küldöm ha kell.
A display_matu.brd ilyen kijelzőhöz van tervezve: LD-S100UB-C.
Ha valami... írj, kérdezz nyugodtan.

Gyuszi
(#) lelkes amatőr hozzászólása Jan 24, 2017 /
 
Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni, nagy bajban országunk/fővárosunk. Digitális óra

Kollektívan csukjuk be a fél szemünket, kössük hátra egyik kezünket és a hátunk mögött dobjunk össze egy MŰKÖDŐ órát a népnek.
A feladatra ilyen feltételekkel lenne 10 perc, bár szerintem abba már a munka utáni szerszám-elpakolás is beleférne.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2017
(#) Gafly válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Idézet:
„pár ezresért már olyan vezérlést adnak, ami automatikusan beállítja magát egy távoli atomórára hangolódva”

Mondjuk a cikkíró sem ért hozzá, de legalább jól hangzik.
Abban igazad van, hogy sokan meg tudnák csinálni (akár innen a fórumról is, kb. házi feladat kategória egy főiskolán). De ugye nem ide jönnek a megrendelések...
(#) rockersrac válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Eleve nagy hibának tartom, hogy aknába telepítették a vezérlést, a tér díszvilágításával együtt(ami meg azért nem jó, mert idővel a led modulok. Valami miatt beáznak, és egy idő után annyi beázott modul lssz(ami ettől elmegy rövidzárba a táp szempontjából) hogy a táp megadja magát. Mikor közelgett az átadás, akkor a beázott modulokat kicserélték, de ahogy néztem a beázás továbbra is fennáll.
(#) otvenkilenc válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Mi indokolta, hogy oda tegyék? Van hely az oszlopban is pl szemmagasságban. Könnyebb javítani stb.
(#) rockersrac válasza otvenkilenc hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Fogalmam sincs, nem én terveztem. Lehet még én is jobb terveket csináltam volna, mint a mostani elfogadoft tervek...
(#) zenetom válasza Gafly hozzászólására (») Jan 27, 2017 / 1
 
Kicsit félreérthető, de a DCF77 jelét közvetve, de atomórából sugározzák.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2017
(#) Hp41C válasza zenetom hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Senkit sen szeretnék az érdemeiken túl értékelni...
Azért van itt néhány bökkenő:
Szemmagasságban elhelyezni - Legyen vandáldiztos
DCF vétel - Egy gödörben, vasbeton - fém "dobozban"
Jó nagy kijelző, nagy fényerő - Táppal együtt egy teljesen zárt, vaddálbiztos, időjárásálló "dobozban".
(#) otvenkilenc válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Nyilván a vezérlődoboz elhelyezésére gondoltam a szemmamgasságnál. Vandálok ellen meg lehet olyan nyíllászáró szerkezetet készíteni, ami ezt megakadályozza. De ha mindig a vandálok ellen kel védekeznünk- mert mi van ha a vandálok..- akkor semmi sem készülhetne olyan módon amit praktikusan használhatnánk., csak páncélozottan rácsokkal, és egybekkel védve.
(#) (Felhasználó 122012) hozzászólása Máj 8, 2017 /
 
Sziasztok!
Ennek a digitális órának keresem a teljes kapcsolási rajzát, esetleg a NYÁK tervét! Előre is köszönöm.
(#) Bakman válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
A második oldalon minden megvan. Igaz, a NYÁK tervet át kell rajzolni, mert ott csak a beültetési rajz van de látszanak a vezetősávok.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Bakman hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Nincs minden meg a kapcsolási rajzon, mert hiányzik a 7 szegmenses kijelzők áramköri rajza! Csak a 60 db LED áramköre van a rajzon, hozzá az időalap egy része.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2017
(#) Bakman válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Elnézést, valóban. A NYÁK lap is két oldalas...
(#) Bakman válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Találtam egy olyan fájlt, amiben a következő oldal is szerepel (lásd melléklet), de ott már másról van szó. Lehet, hogy ez valamiylen rendelhető KIT bemutatása volt, szándékosan kihagyva ezt-azt a teljes leírásból.

8931.pdf
    
Következő: »»   12 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem