Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PLC kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   93 / 126
(#) Gabó válasza Thomas10100 hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Bővebben: Link
Ami ennek az interfésznek a vezetékes végén van?
(#) Thomas10100 válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Olyan kábelem van ami a PLC-be megy, a másik vége meg mint egy soros port. Csak kell még a csatoló eszköz is, lehet a jelszintek mások
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
(#) Thomas10100 válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Az a baj, hogy amit a képen mutatsz, többe kerül mint a PLC maga
(#) Gabó válasza Thomas10100 hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Akkor olyasmi, mint amit linkeltem az aliexpressről?
(#) Thomas10100 válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Nem. Csak kábel amim van
(#) Gabó hozzászólása Máj 11, 2017 /
 
Még egy kérdésem lenne.
NT2S-SF123B-EV2 omron kijelzőt és vezérlőt, milyen kábellel tudnám programozni? Ezzel a Kábel rajzal próbáltam megcsinálni a programozó kábelt, de Az NTXS V1.03 szoftverrel nem bírom kiolvasni a benne lévő programot.
Bár a rajz alapján hiányolom a tápot, de a gyári leírásba is ez a kábel bekötési rajz szerepel.
(#) dcsabi hozzászólása Máj 11, 2017 /
 
Kérdésem: Használt-e valaki Samkoon HMI-t. Nem igazán tudom az USB-n való programletöltést véghezvinni. Az interneten fellelhető USB driver nem kompatibilis, vagy nem ismeri fel a rendszer, vagy ... tehát... nem tudom hobbi-ra fogni. Tapasztalat, esetleg támogató információ, tapasztalat? Ez egy kicsi SA3.5A tipus.
(#) Thomas10100 válasza Gabó hozzászólására (») Máj 11, 2017 /
 
Amikor PLC-vel van összekötve, akkor is ezen a kábelen kapja a tápot. Esetleg mérd meg hol van, az 5-ös láb a test talán itt is.
(#) dcsabi válasza dcsabi hozzászólására (») Máj 11, 2017 /
 
Valójában "SEC S3C22443X Test B/D driver" ezt keresi a PC .
Van valakinek ehhez drivere?
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2017
(#) Gabó válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 11, 2017 /
 
Na a táp meg is van. Kiírja az adatokat bekapcsolás után, utána Trying Comm. Please wait. felirat. De a progival még mindig nem kommunikál.
(#) Norberto válasza dcsabi hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
Az eszközkezelőből az eszk. azonosítót kéne megírnod, vagy a Google-ba beadni, ez a VID & PID mezőket tartalmazó kódsor. Lehet, hogy ez előbbre visz, mint a neve.
(#) dcsabi válasza Norberto hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
Köszi. Közben én sem adatam fel. Írtam a "gyárnak" a fellelhető "sárga" ismerősöknek, ...stb.
Kaptam "mindenféle progit" amiben fellelhető, de mind ugyanaz a jelenség. A végén a régi xp elfogadta az USB drivert külön, ha megmutattam neki. Ezt megcsináltam a 64 bites 8.1-n, de nem felelt meg neki a digitális aláírás. A 8.1 32 bites rendszer többszöri próbálkozás és törölgetés közepette egyszer elfogadta, "annak ellenére engedélyezem" kérdés után. A 64 bites rendszeren nem sikerült ezt elérnem. Holott az egész fejlesztő SW simán felment, aminek ez az USB driver is része. Végre sikerült abból az apropóból is, hogy ennek a HMI családnak egyik-másik verziója elég olcsón tudja a távelérést (VNC-vel) akár belső wifivel is.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2017
(#) dcsabi válasza dcsabi hozzászólására (») Máj 14, 2017 / 1
 
A W 8.1 64bitesben is kikapcsolható az aláíratlan programok és driverek tiltása funkció, egy ki-be kapcsolási ciklusra. Ezt végigjátszva felment, ha valakinek ez a baja egyéb mással, egy hasznos Link
(#) amfark hozzászólása Máj 17, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy Hitachi EC2-20HRP plc és a hozzátartozó pgmj-02 programozó. Szeretném megtudni hogy kb. mennyit érhet. Szeretném eladni. Előre is köszönöm a segítséget.
(#) dB_Thunder válasza amfark hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
(#) Gabó hozzászólása Máj 20, 2017 /
 
Egy kis segítség kellene még. A CPM1es plchez, szeretnék egy nt2s-sf123b-ev2 típusú kijelzőt hozzáprogramozni. A kijelzőt, elvileg a plc vezérli. PC-s programozási lehetőség ehhez a kijelzőhöz, nincs elvileg. Valaki le tudná írni, hogy a plc-t hogy kell programozni, hogy a kijelző menjen vele?
(#) Barni87 válasza Gabó hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Szia! A HMI-re is külön meg kell irni a programot (megszerkeszteni az képernyőket) és a plc-re is meg kell irni a megfelelő progeamot. A kommunikáció pedig memoria cimek írásával és olvasásával zajlik...
(#) Gabó válasza Barni87 hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Igen, én is így gondoltam, csak több programot is néztem amivel meg kellene írni a HMIre a programot de ami nekem van kijelző nt2s-sf123b-ev2 típus, nincs egyikbe se.
(#) Barni87 válasza Gabó hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
NT-XS progi szokott ehhez a szériához jó lenni.
(#) Gabó válasza Barni87 hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Azzal néztem én is, de a csatolt képen láthatod, hogy csak a 121 és 122 verzió van benne.

Névtelen.png
    
(#) Barni87 válasza Gabó hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Próbáld meg raerőszakolni a 122-t. Nekem volt már hogy a támogatott listán nem szereplő hmi-t sikerült felprogramoznom.
(#) Gabó válasza Barni87 hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Na igen, itt jön a másik gond, ami után arra jutottam, hogy ezt PLC programozza. Bármilyen lábkiosztással próbálkoztam, a program nem kapcsolódott.
(#) Barni87 válasza Gabó hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
NT 2pin--plc 3pin
NT 3pin--plc 2pin
NT 9pin--plc 9pin
NT 4-5 pin összeköt
(#) Joci77 válasza Gabó hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
dobj 1 emilcímet van progim
(#) Gabó válasza Barni87 hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Ezzel csak az a gond, hogy magán az NT modulon a táp a 4-5 láb.
(#) Barni87 válasza Gabó hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Igazad van, ez az a széria, ami nem 24v-os táppal van, hanem DB9 csatin keresztül kap tápot. Ennél viszont tényleg a plc-n lévő programból lehet kezelni a HMI-t.
Manual
Itt nagyon jol le van írva melyik címmel mit lehet elérni.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2017
(#) Gabó válasza Barni87 hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Sok próba és keresés után én is megtaláltam ezt, csak azt szeretném megérteni, hogy hogy is tudom én ezt működésre bírni. Sajnos mintaprogit nem találtam.
(#) Barni87 válasza Gabó hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Example1-2 -ben van minta egy szoveg ascii megjelenítésére. Ez pedig egy részletesebb leírás. Ennél jobban elmagyarázni sem lehet.
A plc-re írt programban különböző memória területekre kell "Move"-olni a kiírandó adatokat.
A gombok és a ledek is egy-egy memória cím írásával/olvasásával kezelhetőek.
(#) Gabó válasza Barni87 hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Meg is van már ír ki szöveget. Pár kérdésem lenne még.
A leírásokból ez még nem világos, hogy mi mit csinál, ill mihez jó.
Ha le tudnád pár szóba írni, megköszönném.
DM0000-DM0011 Register value
These 12 registry values will appear in the usual form on the display

DM0012-DM0015 bar-graph bars
These 4 registry values will be displayed as a bar-graph display

DM0020 screen point
From the DM to DM20 points out, and 16 DM forward, the current ASCII text appears

I0200.02 & I0200.03
Not used
I0200.04 to I0200.07
Reserved for future use
I0200.08 & I0200.09
00 : Screen mode
01 : Register mode
10 : Operator mode
11 : Invalid
I0200.10 & I0200.11
Timeout to screen mode from Operator mode
00 : 10 seconds 01 : 20 seconds
10 : 30 seconds 11 : 40 seconds
I0200.12 to I0200.14
Reserved for future use
I0200.15
To disable data entry in Screen mode
(ON : Disable)
(#) fulcsii hozzászólása Máj 27, 2017 /
 
Sziasztok!
Olyan gondom lenne, hogy van egy Omron PLC és WIFI távirányítóval, vagy WIFI-s terminálon keresztül kellene parancsokat adni neki, illetve visszajelzéseket kapni rá! Szerintetek ilyen létezik? És ez kivitelezhető?
Konkrétan egy daruból kellene egy hidraulikus egységet iránytani.
Következő: »»   93 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem