Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   706 / 1116
(#) tbarath válasza CsemanAttila hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Célszerű cserélni a púpos kondit, de jó minőségű, low ESR típusra.

Viszont az nem olcsó, Kontha árlistán 820 µF low ESR elkó 110 Ft, itt látok két hibásat. És lehet máshol is halódó kondi, mert attól hogy nem púpos még nem biztos hogy jó. Szóval ki kellene mérned szinte minden elkót, és cserélni amit kell, vagy inkább mindet. A procitáp környékén is kaptak az elkók rendesen. És szét kelle nézni a tápban is, ha az is hasonló korú. És akkor még lehet hogy elrontod, ezeket a 6-8 rétegű nyákokat nem házi javításra tervezték.

Nem lebeszélni akarlak, de én tuti nem kezdenék neki, hacsak nem a kísérletezés az ok, vagy van a gépnek erkölcsi értéke, stb. Sarki boltban bruttó 12 ezerért láttam használt brand gépet, 1 év garanciával.
(#) domi64 válasza CsemanAttila hozzászólására (») Máj 19, 2017 /
 
Igen! Cseréld ki őket, lehetőleg jóféle Nichicon kondenzátorokra (azokat is cseréld az alaplapon, amik még nem púposak!)!
(#) Pioneer94 válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 19, 2017 /
 
Értem.
Na, hát eddig ezt se tudtam, hogy ez azt jelenti.
Volt már P4-es, S-es lapom is, de az nem csinált ilyet. De mindegy is, az a lényeg hogy ettől függetlenül működik
Köszönöm a segítséget.
(#) orizon hozzászólása Máj 20, 2017 /
 
Sziasztok!

Olyan problémával állok szemben amit nem értek. A következő a történet. Asus M2N-E alaplap Win7 operációs rendszer. A lényeg, bekapcsolom a gépet és a képen látható képernyő jelenik meg . Hogy betöltódjön a rendszer az F1 billentyú megnyomását kéri. Megnyomom és ugye betöltődik a Windows .Mikor kikapcsolom a gépet a következő indítás az simán megy , nem kell F1-et nyomni. És ez így váltakozik ciklusról ciklusra. Volt már valakinek ilyen problémája?
(#) nedudgi válasza orizon hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Elem jó? BIOS beállítások mentése CMOS-ba megvolt? Milyen képre célzol?
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2017
(#) gyuszo válasza orizon hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
A BIOS elállítódik, cseréld ki az alaplapon a CR 2032 -es elemet.
(#) orizon válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Azt már végigzongoráztam , reseteltem is a Biost.
(#) orizon válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Arra amit beraktam ide de nem jelant meg.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2017
(#) orizon hozzászólása Máj 20, 2017 /
 
Nem jelenik meg kép, miért van az?
(#) newDesigner válasza orizon hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Legfőbb ok egy laposnál; a vga chip. Asztali gépnél sokminden lehet. Tápfesz tüske is vihet el sokmindent.
(#) vargaf válasza newDesigner hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
A hozzászóláshoz mellékelt kép nem jelenik meg! Mi köze annak a VGA csiphez?
(#) newDesigner válasza orizon hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
A kép lemaradt. Pl. ha ps/2 billentyűzet ellenörzés aktív egy régebbi Athlon alaplapnál a BIOS-ban, akkor hibaüzenet jelentkezik akkor is, ha USB billentyűzeted van. Valami ilyesmi. De legfeljebb megnyomod a gombot és kész. Azzal nem rontasz el semmit
(#) vargaf válasza newDesigner hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Továbbra sem figyelsz, a kép melléklet nem jelenik meg.
(#) newDesigner válasza vargaf hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Azt hittem, hogy a kijelződön.
Max 2MB és .jpeg v. .gif.
(#) vargaf válasza newDesigner hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Ne nekem írjad, én tudom. Nem is az én hozzászólásomra válaszoltál elsőre.
(#) orizon válasza newDesigner hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Az egész azzal kezdódött hogy tönkrement a videokártya. Kicseréltem és azóta ezt produkálja a lap.A kártyának semmi baja mert más lappal működik rendesen. Ha újratelepítem az oprendszert akkor is azt produkálja . Mikor újraindul a gép a telepítések során mindig nyomni kell az F1et, de ciklikusan. Egy indulás jó, a következő indulás F1.
(#) orizon válasza vargaf hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Bocs.
(#) newDesigner válasza orizon hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Valamit kiír az f1 mellé, hogy mi a kínja, nem?
A kis kapocs zárva van a Pci-e sloton? Cak a kontakt miatt.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2017
(#) orizon válasza newDesigner hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Warning: system BOOT fail. Your system last boot fail or POST interrupted.
Please enter setup to load default and reboot again.

Tehát ha most nyomok egy F1-et, akkor betöltődik a windows. Ha ezek után kikapcsolom a gépet és újra bekapcsolom, akkor rendesen elindul. Következő kikapcsolás után ha megint bekapcsolom ismét jön a figyelmeztetés. És ezt csinálja ciklikusan.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2017
(#) RoliNyh válasza orizon hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Mivel új hardver van a rendszerben a BIOS ezt érzékeli, és gondolom ezért figyelmeztet, hogy a BIOS beállítások nem megfelelőek. Valamit pedig biztos mahinálni kellene a BIOS -ban, mert míg nem megfelelő valami, a hiba továbbra is fennáll...
(#) Atic hozzászólása Máj 21, 2017 /
 
Sziasztok
Olyan térképes programot keresnék amelyet Pc re vagy laptopra lehet telepíteni és működik internet csatlakozás nélkül is. Tudna valaki ebben segíteni?
Köszi előre is.
(#) Tomi20 válasza Atic hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Szia

Régen a Garmin szoftvere erre képes volt, nem tudom azóta merrefelé fejlesztették, egy próbát megérhet.
(#) vargaf válasza Atic hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Írtam üzenetet, válaszolj.
(#) bbb válasza Atic hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Szia!

Pl. a mapfactor tudja ezt. S "véletlenül" még GPS jel alapján navigálni is tud
(#) KTobi válasza Atic hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Windowson és Andoridon is megy a Navigator (free), offline GPS program, GPS nem árt hozzá.
(#) prockó hozzászólása Máj 21, 2017 /
 
Sziasztok.

A következő probléma lépett fel: asztali gép, bejelentkezésig eljut de nem lehet gépelni,jelszóval védett,num-lock led folyamatosan világít, bios-ban jó a billentyűzet, egér működik.köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2017
(#) vladcepes hozzászólása Máj 22, 2017 /
 
Sziasztok! Ismerősöm vett ma egy Probook 6460B-t, telepítenénk a Windows 7-et de ezzel a kék h. hibaüzenettel kidobja mint a 4 képen látható.(eddig jut a dolog) Memória probléma lenne?

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!
(#) tbarath válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Sanszos a memória, de lehet lap is, koszos érintkező, nagyon kis esélly procihiba is.
Ismerősöd helyében visszacsinálnám a boltot, a hibától függően akár sok pénzbe/szívásba is kerülhet rendbetenni a notit.
(#) Gabó válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Én ilyennel egy asztali gépnél futottam bele, ott sajnos vagy szerencsére a memória volt a ludas. Ha tudsz kölcsönbe szerezni bele memót és letesztelni vele, és azzal felmegy gond nélkül, akkor "mák" mert csak új ram, és jó. ha úgy se megy fel, akkor Tbarath írása a megfontolandó.
(#) vladcepes hozzászólása Máj 22, 2017 /
 
Köszönöm a válaszokat! A Wiindows 8.1-el idáig jutottam,particionáltam is. a végén csak kidobott.
Hogy,hogy eljutott idáig? 2%-ot ráírt aztán kidobott. Visszaviszem holnap aztán cseréljenek benne memót.
Következő: »»   706 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem