Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   1257 / 1318
(#) Wezuv válasza pajti2 hozzászólására (») Máj 15, 2017 / 1
 
A Saleae 8 azért jó, mert ismer sok protokollt (soros, SPI, I2C stb,), szépen kiértékeli a biteket. Én most rendeltem egy 100MHz-es 16 csatornásat is, mert nagyon megszerettem. A S8 egy-két ezer, a 100MHz-es majdnem 10, de szerintem megéri, ha 80MHz feletti MC-vel szeretnél dolgozni, szinte nélkülözhetetlenné teszi magát...
(#) Tasznka válasza Wezuv hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
Tényleg jók az olvasottakból kiindulva.Nekem logic8 -asom van,már majdnem 1 hónapja,de még nem volt időm kipróbálni.De majd lassan nekiállok,csak még be kell fejeznem a tervezett 3-4 tesztpanelemet.
(#) Hp41C válasza pajti2 hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
Letévesztettem a képet.... Az SPI -t akartam mutatni igazából...
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2017
(#) Hp41C válasza pajti2 hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
A mellékletben a C# "párjának" részlete. Az első eljárást a RUN gomb indítja, a másodikat egy timer hívogatja, amíg meg nem jön az adat.
(#) pajti2 válasza Wezuv hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Ha szerethetően handy cucc, valószínűleg előbb-utóbb az én eszköztáramban is benne lesz. Az eddigiekben barkács cuccot használtam arra, amire kellett. Nem olyan rossz egy ubw32-t dedikálni sem, amíg egyszerre csak egy dologra kell figyelnem, ergo megengedhetem magamnak a luxust, hogy külön vezérlő programot írjak a teszter eszközbe. Ha azt nem engedhetném meg magamnak (merthogy nincsen idő semmire), valószínűleg kiesnének a barkács megoldások.

Apropó az 1-2 ezer milyen pénznemben? Én ezt találtam árlista gyanánt.
(#) pajti2 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Rákerestem google pajtással "PICkit 2 Sychron Serial Tool", de nem jutottam el annak a project-nek a weblapjára. Saját barkács cucc?
(#) Wezuv válasza pajti2 hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Így keresd: Saleae 8ch 24MHz logic analyzer
(#) Hp41C válasza pajti2 hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Nem kell olyan messzire menni ... Bővebben: Link
(#) tomi52 hozzászólása Máj 16, 2017 /
 
Szeretnék makrót írni (MPLAB-X, XC32), és az a kérdésem, meg tudom-e valahol nézni, mire fordul? Van-e más lehetőség, mint hogy "debug"-ra fordítok, és az assembly lista - persze a "C" sorokat nézve?
(#) pajti2 válasza Wezuv hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Találtam egy ilyet is: Bővebben: Link eszetlen árkülönbségek vannak.. Találtam free shippinggel is: Bővebben: Link Elgondolkodom majd rajtuk, a tippet köszönöm.
(#) Hp41C válasza pajti2 hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Meg itt, itt, itt.
(#) Wezuv válasza pajti2 hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Dögivel: Link
Ez meg a másik, de az olcsóbbikat nem találom: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2017
(#) killbill válasza tomi52 hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Csak a tisztanlatas miatt, a makro nem fordul semmire, csak atmegy a C elofeldolgozon, ami kifejti azt. Ugy lehet megnezni, hogy a C forditot (a gcc-t) -E opcioval inditod el. Hogy ez mplab-x kornyezetben hogyan tortenik, azt pontosan mar nem tudom, de evekkel ezelott csinaltam ilyet vindozon, terminalbol elinditva a forditot. Ilyenkor a terminalba kiirja az elofeldolgozon atment forrast, azaz latod, hogy makriodat hogyan fejtette ki az elofeldolgozo.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2017
(#) tomi52 válasza Wezuv hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Egy régebbi hozzászólásodra "válaszolok", mert ahhoz passzol.
Végre sikerült beállítani, hogy ne kelljen a közösre tervezett headereket minden azt használó projektbe bemásolni. Még két helyre be kellett állítani a saját include könyvtárat, az "xc32-g++", és az "xc32-ld"-hez is.
(#) tomi52 válasza killbill hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
1. Jogos a megjegyzés, megint pongyolán fogalmaztam.
2. Működik is meg nem is a "-E" opció. Keletkezik megfelelő lista a projekt egyik alkönyvtárában, viszont valamiért hibás lesz a fordítás. Sajnos nem értek hozzá, így nem tudtam elérni, hogy mindkét dolog egyszerre jó legyen.
(#) killbill válasza tomi52 hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
Mit ertesz azon, hogy hibas lesz a forditas? Ha a -E opciot megadod, akkor nem forditja le a forrast a fordito, csak atnyomja az elofeldolgozon es megall.
(#) tomi52 válasza killbill hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
OK! Értem. Mint említettem, sajnos nem értek hozzá, a minimális angolommal sokszor csak tapogatózom, próbálkozom. Az "output" utolsó sora ez: "BUILD FAILED (exit value 2, total time: 569ms)", ebből következtettem.
A lényegen végül is nem változtat, a -E opcióval meg tudom nézni, hogy mire fejti ki a makrókat, ha sikerül úgy megírni, hogy jó, törlöm a -E opciót.
(#) tomi52 hozzászólása Máj 18, 2017 /
 
Egy kérdés a plib-bel kapcsolatban. Nem emlékszem biztosan, de úgy rémlik, valamikor régebben olvastam, hogy a makrókat vagy a függvényeket érdemesebb-e használni? Most meg nem találom, vagy eleve rosszul emlékszem, és nem is volt ilyen írás.
Példaként mondjuk melyiket érdemesebb használni, PORTSetBits függvényt, vagy a PORTBSetBits makrót?
(#) Wezuv válasza tomi52 hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Ha több soros a makró, akkor több helyet foglal, viszont gyors, a függvény kevesebb helyet foglal, viszont lassabb. Neked kell tudnod mikor melyiket használod.
(#) cross51 válasza tomi52 hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Megnéztem a PORTSetBits fv. source file-ját nem rossz fv. nem fogsz vele sokat veszteni.
Én is valami ilyet barkácsoltam struct-al ami adott register címre hivatkozik és így mondjuk csinálok egy olyan struct-ot, hogy RA0 és így az RA0 a class-okba nekem hordozható.
Kicsit az Arduino-hoz hasonlóan, de annál sokkal jobb
(#) pajti2 hozzászólása Máj 19, 2017 /
 
Amennyire emlékszem előző felírásokból, többen is foglalkoztok a topic-on nagyobb felbontású színes grafikus kijelzők pic-hez kötésével. A rövid kérdésem hozzá pár link lenne, miket találtatok handy cuccnak?
(#) Wezuv válasza pajti2 hozzászólására (») Máj 19, 2017 /
 
PIC vagy TFT érdekel? Van egy PIC TFT-s topic (Bővebben: Link)...
(#) Droot válasza pajti2 hozzászólására (») Máj 19, 2017 /
 
Olvass vissza, pontos kijelző típus és PIC típus is van említva.
(#) tomi52 hozzászólása Máj 20, 2017 /
 
Napok óta guglizok, leírásokat próbálok találni a makrózásról. Amit meg tudtam csinálni:
  1. #define RB0 IOPORT_B, BIT_0
  2. #define RB1 IOPORT_B, BIT_1
  3. ........
  4. #define LCD_E   RB0
  5. .......
  6. PORTSetBits(LCD_E);  // ezt teljesen jól kifejti:
  7. PORTSetBits(IOPORT_B, (1 << 0));   // erre

Azt nem tudom megcsinálni, és a talált leírásokból azt sem tudom kiokoskodni, hogy nem lehet megcsinálni, vagy csak én nem tudom a következőt:
  1. PORTSetBits(RB0|RB1);   // hogy ezt
  2. PORTSetBits(IOPORT_B, (1 << 0)|(1 << 1))  // erre fejtse ki
(#) pajti2 válasza tomi52 hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Azt valószínűleg azért nem tudod megcsinálni, mert logikailag is eltérőek. Az egyik esetben egy függvényed van 1 bemenő értékkel, a másik esetben meg 2 bemenő értékkel. Kicsit nem stimmel a paraméter szám. Ha meg is csinálod, egy illogikátlan valamit kapsz. De ha mégis jó lenne neked az bármire, tessék egy tipp:
  1. #define PORTSetBits(RB0|RB1); PORTSetBits(IOPORT_B,(1<<0)|(1<<1))
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2017
(#) tomi52 válasza pajti2 hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Ilyen formában valóban nem ér semmit, de ezek szerint másképp meg nem lehet megcsinálni. Kár. Itt nem írtam be újra, de ehhez is tartoznak az előző, működő példa kezdő sorai. A cél az lenne, hogy az általánosnak szánt program részekbe (most épp karakteres LCD kezelés) ne legyenek fixen beégetve a lábak. Hogy kell-e olyan, ahol több lábat lenne jó egyszerre megadni, még nem tudom, csak gondoltam, ha meg lehet csinálni, miért ne.
(#) Wezuv válasza tomi52 hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Meg lehet csinálni, nézd meg a harmony-ban hogyan csinálják. Annál egyszerűbben nem lehet, mert akkor ők is úgy csinálták volna. (De lehet, hogy nem értem mit akarsz...)
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2017
(#) pajti2 válasza tomi52 hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Preprocesszor tippnek: Bővebben: Link

A macrok felé kezdtél el kacsintgatni, de nem biztos, hogy szeretni fogod őket. Néha segítség, de ha túlzásba viszed a felhasználásukat, az átláthatósági és újrahasznosíthatósági álom programozói rémálommá válik végül. Jobban járnál konkrét kibontott és rendesebben kommentelt program részletekkel 8 biten, vagy függvényekkel 32 biten.
(#) rolandgw válasza tomi52 hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Nem PIC, de ebben a tutorial-ban találsz egy csomó makrózást LCD-vel kapcsolatban.
Bővebben: Link
(#) benjami válasza tomi52 hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Én ilyen módon szoktam megoldani (C18-al kicsit máshogy kell, mert az nem eszi meg ezt):
  1. #define LCD_E                 B, 0
  2. ...
  3. #define TRIS_(p, m)           TRIS ## p ## bits.TRIS ## p ## m
  4. #define LAT_(p, m)            LAT ## p ## bits.LAT ## p ## m
  5. #define PORT_(p, m)           PORT ## p ## bits.R ## p ## m
  6.  
  7. #define SETDIRIN(x)           TRIS_(x) = 1
  8. #define SETDIROUT(x)          TRIS_(x) = 0
  9. #define SETBIT(x)             LAT_(x) = 1
  10. #define CLRBIT(x)             LAT_(x) = 0
  11. #define GETBIT(x)             PORT_(x)
  12. ...
  13. SETDIROUT(LCD_E);
  14. SETBIT(LCD_E);
  15. CLRBIT(LCD_E);
Következő: »»   1257 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem