Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   179 / 259
(#) ocsisajt hozzászólása Máj 3, 2017 /
 
Sziasztok! Fagor LF455 nem all le a viz beeresztes. Minek lehet a hibaja? Hol keressem a hibat?
(#) Dino71 válasza ocsisajt hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Lehet zárlatos a vízbeeresztő triak, vagy rossz a vízszint szabályzó(eldugult a cső) átfolyásmérő, vagy egyszerűen haldoklik az elektronika táp része.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2017
(#) ocsisajt válasza Dino71 hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Ha kezzel elzarjuk a vizcsapot, akkor hibatlanul mosogat.
(#) Dino71 válasza ocsisajt hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Hát akkor megvan a megoldás csak ott kell állni mellette és a megfelelő időben nyitni zárni kell a csapot. A viccet félretéve ezzel mit akartál mondani? Megnézted amit mondtam? Vízszintmérő csövének dugulása vagy zárlatos a vízbeeresztő szelep triakja. Ezeket ellenőrizzed ha nem akarsz mellette állni.
(#) ocsisajt válasza Dino71 hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Haverome a gep. Majd atmegyek hozza egyik nap, csak erdekelt miket nezzek meg. Triak merre talalhato? Vezerlo panelon van? Vizszintmero cso dugulasa oke, azt meg tudom nezni a gepben a szuro alatt.
(#) Dino71 válasza ocsisajt hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
A panelon van a triak igen. Ahogy bedugod a 220 ba és bekapcsolod egyből engedi a vizet? vagy elkezdi a szivattyúzást és utána engedi be a vizet csak nem áll le?
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2017
(#) ocsisajt válasza Dino71 hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Elkezd szivattyuzni allitolag es utana engedi a vizet es nem all le a beengedes
(#) Dino71 válasza ocsisajt hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Akkor valószínű, hogy a vízszintszabályzó rossz vagy elvan dugulva a csöve.
(#) ocsisajt válasza Dino71 hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Az pedig a kis szuro alatt van ugye? Erdemes ezzel a geppel meg foglalkozni, vagy cserelje le inkabb? Masik kerdes, ha nem zavarlak. Ariston mosogatogepben nem olvad el a tabletta. Gondolom a futoszal nem fűt. Kimerve gondolom valami ellenallasa van, de lehet ezekhez ilyen alkatreszt szerezni ertelmes aron? Most a tipusat nem mondanam meg azonnal.
(#) sanyesz7 hozzászólása Máj 4, 2017 /
 
Szia Botesz!
2014 szeptemberben(95.oldal) segítségeddel sikerült Bosch sms53m02eu/02 mosogatógépemet megjavítani.
Ma a gép elromlott. Bekapcsoláskor- start gombmegnyomása előtt kb 1 mp mintha engedné be a vízet, utána valami motor elég hangosan búg, programot váltani nem lehet, hibakódot sem mutat.
Légy szíves válaszolj, mi lehet a probléma
(#) Dino71 válasza ocsisajt hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Valamelyik oldalán van. egy vékony cső megy rá. Miért ne lenne érdemes foglakozni vele ha saját magad nézed meg.
Igen ha nem ólvad el a tabletta v.színű nem fűt. ha nem fűt , nincs ellenállása ha lenne fűtene. Persze ha kap feszt. Lehet az elektronikán a reléje is rossz . Vagy be van égve az érintkező, ki van olvadva a forrasztás.stb
Alkatrészt lehet szerezni van új. utángyártott vagy bontott. Kérdés kinek mit ér meg.
(#) botesz válasza sanyesz7 hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Írok privit mert ez komplikált lesz.
(#) ocsisajt hozzászólása Máj 5, 2017 /
 
Nem ertem. Ez egy ilyen idoszak. Egyaltalan nem vagyok mosogatogep szerelo, de most egy ismerosomnek miota megcsinaltam segitseg9etekkel a gepet, azota ez a masodik aki megtalal. Mosogatogep hosszan allt. Bauckhneit vagy mi. Kitolja a vizet belole, majd besziv, aztan var kicsit es kitolja, majd program veget jelez es kikapcsol. Szerintetek?
(#) ocsisajt hozzászólása Máj 5, 2017 /
 
6-ot villog, allitolag a bemeneti vizmennyiseg nem elegendo. Szurok ellenorizve, cso nem torott, gepbe sistereg be ezerrel a viz, so van benne es nem mosogat...
(#) njozsef77 hozzászólása Máj 5, 2017 /
 
Sziasztok,

AEG Öko Favorit mosogatógép szabotál: i20 hibával az indulás utáni leszivattyúzást követő 120 s után általában leáll. Jellemzően a vízbetöltés marad el - a vízszint kapcsolóra gyanakszom. Hol keressem ezt? Hogy néz ki?
(#) botesz válasza njozsef77 hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Először inkább a szelepet nézd meg.Kap e feszt nyit e dugulás van e benne.
(#) njozsef77 válasza botesz hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
És azt hol találom?
(#) botesz válasza njozsef77 hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Nem lenézni akarlak de inkább hívj szerelőt!
(#) ocsisajt hozzászólása Máj 7, 2017 /
 
Van egy Bauknecht 4000 mosogatogep. Kinyomja a vizet, majd beszivja es utana anelkul, hogy elindulna ki is nyomja. Majd a kikapcs LED 6x villog. Kis szunet es ujra 6x.....
Ellenoriztem az aquastop feletti szurot, nincs cso serules, vizet nyomja ki es zubog be, tehat elvileg megy a szivattyu es a nyito magnesszelep.
A gep sokaig pinceben allt. Mit nezzek meg rajta? Segitsetek lsz.!
(#) ocsisajt hozzászólása Máj 7, 2017 /
 
Ilyen szep allapotban van a cucc..
(#) NyariG válasza ocsisajt hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Nézd meg hogy az áramlás mérő küld e jelet hogy folyik a víz, ill még a szintérzékelőt is megnézheted hogy az működik e...
(#) ocsisajt válasza NyariG hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Az aramlasjelzo az a reed reles cucc ott balra a piros vezetekek vegen? Mivel ellenorzom? Zar-nyit-e a reed? A szinterzekelot hol talalom? A szurohazban alul? Az normalis amugy, hogy miutan kinyomja a gizet a szurohazban kb 2 cm viz marad?
(#) NyariG válasza ocsisajt hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Igen az, szerintem multiméterrel tudod,(ha nem majd a többiek kijavítanak)
Ha folyik a víz akkor felváltva 0 ill 1 van rajta.

A vízszint jelző az meg oldalt van valahol és egy csővel van összekötve a mosogatógéppel.
(#) Horvath65 válasza Dino71 hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
Helló Dino71! Isten malmai lassan őrölnek, hát még ha nem akaródzott meg csinálni! De az asszony be vetett minden harci eszközt. Mivel a szomszédom is mindig mondja, hogy az asszony hordja a p***t, hát csinálni kell amit mond. Így ma neki álltam és össze raktam a gépet. Mint mondtad a kondikat is és az ic-t is kicseréltem a hibás induktivitás mellet. Nagyon szuperül működik, minden működik rajta. Nagyon köszönöm a segítséget. További szép napot!
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2017
(#) Horvath65 válasza Horvath65 hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Tiszteletem mindenkinek! Látom módosítva lettem. El nézést kérek, ha valakit meg botránkoztattam. Csak örültem, és köszönetemet akartam kifejezni Dino71 fórum társnak. Melyet ez úton is meg teszek. Köszönöm Dino71 a segítségedet. A modiknak: ezentúl nem leszek rossz kisfiú, igyekszem a kor szellemével felvenni a ritmust. Még egyszer elnézést kérek akit szándékom ellenére megbántottam. Minden fórumozónak szép hétvégét!
(#) Toldi Laci hozzászólása Máj 18, 2017 /
 
Szevasztok!

Haier DW 15-PFES alól folyik a víz.Hol keressem a hibát?
(#) botesz válasza Toldi Laci hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Pl.:ahol folyik....
(#) zolika60 válasza Toldi Laci hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Amikor nekem ilyen gondom volt, feltettem két hokedlire és alánéztem. Persze az alsó tálcát le kell szerelni.
(#) kapple hozzászólása Máj 19, 2017 /
 
Sziasztok!
Elektra-Bregenz (Beko társmárka) mosogatógép vezpanelen elszállt a triac valamint az R21 és R22 ellenállások.
Tudna valaki segíteni hogy mi lehetett az értéke? A panel száma 1899420605 de ugyanilyen panel van a Beko
DIN5832XLN mosogatógépben is a száma 1899420608. Előre is köszönöm ha valaki tudna egy képet küldeni erről a panelről hogy leolvassam az említett alkatrészek értékét.
(#) njozsef77 hozzászólása Máj 23, 2017 /
 
Sziasztok
van egy Samsung mosógépem és ezt a hiba kódot írja ki( tE )
mellékeltem képet is
Következő: »»   179 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem