Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   178 / 259
(#) lepkefogo válasza botesz hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Tudom házilag orvosolni, vagy mindenképpen szakembert kíván?
(#) botesz válasza lepkefogo hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Ha van némi szakmai vénád akkor orvosolható.
(#) Josi777 válasza lepkefogo hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Elsőre 2 dolog jutott az eszembe (úgy emlékszem, ebben a típusban nincs áramlásérzékelő). Az egyik, hogy van egy olyan Fagor mosogatógép, amelyiknek az oldalában van egy úszós szintérzékelő, ami egy mikrokapcsolót kapcsolgat. Annak lehet olyan baja, hogy elvízkövesedik és fennakad az úszó. A másik, hogy próbáld meg úgy, hogy elzárod a vizet és csak egy kicsit nyitod meg, hogy szép lassan folyjon a víz a gépbe. Ha így elindul, akkor elmondom, hogy mit kell csinálnod vele.
(#) lepkefogo válasza Josi777 hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Szia, mikrokapcsolót és úszót ellenőriztem, minden műkszik. A mikrokapcsoló áramkör
sem romlott el. Kipróbáltam a csökkentett víznyomással is, de így is kb. 5-6 perc működés után 2 sípolással leáll. Kipróbáltam úgy is, hogy 4 perc után teljesen elzártam a vizet, de így is ugyan az lett az eredmény. Tegnap még néha elműködött 20-25 percet is mielőtt megállt.
Nincs ötletem mi lehet....
(#) Josi777 válasza lepkefogo hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Azt kéne ellenőrizni, hogy megvan-e a kétszeri töltés. Ha jól emlékszem, akkor kétszer kell megemelnie a kapcsolót. Van amikor a kapcsoló kontaktusa már nem elég jó a panel mérő áramához, de műszerrel mérve jónak tűnik. Próbáld meg helyettesíteni egy külső kapcsolóval és kézzel kapcsolni, amikor megemelkedik az úszó.
(#) simaikrisztian hozzászólása Ápr 25, 2017 /
 
Sziasztok,
Szükségem lenne egy kis segítségre. Van egy Ardo LS 9001-es mosogatógépünk. Valami nem ok vele, a szivattyúja folyamatosan megy, de a vizet már leengedte. A program kb. a felénél megállt. Mindegy, hogy a programkapcsolót hová állítom, ha bekapcsolom, megy a szivattyú rendületlenül.
Esetleg valakinek ötlet, hogy mit nézzek meg?
(#) lepkefogo válasza Josi777 hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Tölti rendesen kétszer és az úszó is megemelkedik rendben, elvileg a mikrokapcsoló működik, mert már saját ötlettől vezérelve, megcseréltem a leeresztőszivattyú kapcsolójával és működik mindkettővel. Mi a manó lehet még a baja? A 2. kapcsolás után, normál működésnél zárnia kellene a mágnesszelepnek? .....de valamiért nem teszi?
(#) Museto válasza lepkefogo hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Úgy látszik, amelyik gép Reed számlálós átfolyás mérővel bír, az képes ezzel szívatni a gazdáját. Én karácsony körül küzdöttem hasonló problémával, a reed relé cseréje óta megy mint a kis angyal. Ez egy néhány száz forintos cucc, nem kell vele kísérletezni, ki kell cserélni és nagy valószínűséggel a gondod megszűnik.
(#) lepkefogo válasza Museto hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
n
Nem tudom a miénk ilyen e, már kb 12 éves. Ebben valamiféle sókeverős labirintus rendszert véltem felfedezni, itt lehet valami érzékelő?
(#) lepkefogo válasza lepkefogo hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Még egy tippem van, de nem tudom hogyan ellenőrizzem: mi van ha a vezeték, ami a kapcsolótól az ajtóba vezet( gondolom a kapcsoló panelbe) a sok nyitogatástól eltörött. Tudom ezt kizárni valahogy, vagy szedjem szét az ajtót és kiderül?
(#) bobo42 hozzászólása Ápr 25, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy OD551 tip orion (nem mai) gép,a hiba úgy kezdődött,hogy nem melegítette a vizet.A fűtő berendezés lepróbálva jó.Vasárnap szétkaptam jobban.Kitakarítottam a vízcsöveket mert elég szutykosak voltak.A gép alján lévő sótartály másik felén ahol bejön a víz van egy jeladó amit nem tudok hogy mi de a víz nyomására működik na az folyamatosan zárt helyzetet jelez.Összerakás után próba és minden OK volt.De sajnos a program végén nem ürített le.Most itt tartok.Ill tegnap csináltam egy próbát de csak az program eleji ürítésig megy el és azután nem megy tovább a program.A vízszint jellel lehet esetleg a gond?A fenékl lemez alján van egy kapcsoló amire megy két vékonyabb cső gondolom ez a szintadó de miért megy két cső rá az egyik az egyik sarokból a másik a másikból .Ezt kimértem és mind a két állásban kapcsol. bocs ha hosszúra sikeredett Mit nézzek még meg?
üdv
(#) lepkefogo válasza Josi777 hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Nagyon köszönöm a segítséged!
A te gondolatmenetedet végig követve és kiegészítve még néhány ötlettel, (szétszedtem az ajtót, szálszakadást keresve kimértem a vezetékeket) . Semmi, összerakom, próba a nagyon sokadik és láss csodát a 2. feltöltés után lezár a mágnesszelep. Múködik!!! Szerintem közben megbolygattam valami kontakthibát és ettől javult meg, valószínűleg a mikrokapcsoló saruinál lehetett.- csak gondolom.
(#) Dino71 válasza simaikrisztian hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
És melyik szivattyú megy? Ürítő vagy a keringető? Ha az ürítő akkor az elárasztás védelemmel van valami. Szedjed le az oldalát és nézzél bele a gép aljába , van e benne víz. Ha van benne akkor valahol folyik. Keringető szivattyú szimering, vagy valami cső lyukas vagy maga a fenéklemez lyukas és megtelik vízzel az alja és bekapcsolja egy úszókapcsoló az ürítő szivattyút. Vagy egyszerűen túltölt. Így elsőre ennyi.
(#) Dino71 válasza bobo42 hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
Ha a bejövő hálózati víz útjában van egy átfolyás mérő akkor cseréld ki benne a reed relét.
Bár ha az emlékeim nem csalnak akkor a vez. panelnak X2-es táp kondija van lehet az is a hiba oka. Mert akkor szokott össze vissza működni. Valószínű azért vacakolt a fűtésed is.
(#) Dino71 válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
Vagy egyszerűen be van égve a programkapcsoló érintkező.

ardo 9001.gif
    
(#) simaikrisztian válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
Jó kérdés, szerintem az ürítő, mert víz egy csepp sincs benne, és ha nyitott ajtóval beindítom, akkor szűrő alól hallom a hangját. Holnap kihúzom a helyéről, és megnézem mi lehet vele, aztán majd írok. Köszönöm a tippet!
(#) simaikrisztian válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
No és akkor mi a teendő?
(#) Dino71 válasza simaikrisztian hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
Hát tán meg kellene nézni. Leszeded a gép hátulját, leszeded az ékszíjat, motort , majd a szénkefetartót lecsavarozod. És már is szemrevételezheted a szénkefe állapotát.
ITT egy vidi róla
A google legyen veled Áramtalanítsad mielőtt belenyúlsz
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2017
(#) botesz válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
Ezt tuti ide szántad?
(#) Dino71 válasza botesz hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
Nem! Azt hiszem megyek aludni. Kérem az illetékeseket töröljék.
(#) bobo42 válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
Szia!
Lefényképeztem a program szabályzót és csatolom a képet.
Ez Beko szabályzó ha jó az infó.Melyik kondira gondoltál?
A vízmennyiség mérőt majd hétvégén tudom csak megnézni, hogy van e benne reed relé.
Egy pici nyáklap lóg ki belőle és egy csati van rajta két vezetékkel.
Addig is köszi
(#) Dino71 válasza bobo42 hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
A nagy kék kocka.Az tuti rossz. Én cserélném a kisebbet is mellette és a két elkot a bal oldalán(hengeres)
(#) bobo42 válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 27, 2017 / 1
 
Köszi.
Futok egy kört kondi ügybe.
Ill a bal oldalon az R18, 19 re vagy R 21 re gondolsz.
(#) simaikrisztian válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
De ez egy mosogatógép, nem mosógép
(#) Dino71 válasza bobo42 hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Kondikat C vel jelöljük. X2 es C2, C5, Elko a bal óldalon C6, C... eltakarja a matrica.
(#) Dino71 válasza simaikrisztian hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Igen kicsit megkeveredtem a topikok közt És megnézted, hogy van e víz a gép aljában?
(#) simaikrisztian válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Igen, az van benne, de még nem volt időm szétbontani. Belenézek, hogy hol folyik.
(#) Dryver hozzászólása Ápr 30, 2017 /
 
Sziasztok. Candy csf4575ex mosogatógépem alkatrészei eladók.Kivéve a szennyszivattyú mert az off.
(#) simaikrisztian válasza simaikrisztian hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Nem sikerült rájönni, hogy hol folyik. Nem látok sehol repedést, szivárgást. Viszont nem túl régen van meg, és amikor beszereltem, nem vizsgáltam, hogy vízszintben van-e. Most beállítottam, kb 1cm-t bukott előre. Lehet, hogy a túlfolyôn ment ki a víz?
(#) botesz válasza simaikrisztian hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Indítsd be és meglátotd hol folyik.
Következő: »»   178 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem