Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   50 / 197
(#) Tinky válasza remiasa hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
Áfá-ra gondoltam. Úgy sejtem hogy 44eurot váltottál át forintra ami majdnem 12000Ft (Jelenleg 13600).
150euroig csak áfa van utána vám is terheli.

Vagy valami másra gondoltál?
(#) remiasa válasza Tinky hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
Én mikor utolag néztem kb 12000ft volt a limit e fölött vámot és áfát is kellet fizetni.
Nem váltottam eurora !
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2017
(#) Tinky válasza remiasa hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Bővebben: Link
Itt meg találod az összeg határokat a táblázatban. Azért írtam hogy 22 euróval számolj mert vám eljáráskor nem forintban számolnak. Szerintem te vám fizetés alatt a postai vámkezelési díjra gondolsz (jelenleg 2500ft), mert vám kb 46000ft fölött terheli csak a csomagod.

Nem okoskodni akarok, csak már én is megszívtam azzal hogy 24euroért rendeltem és meg vámolták (vagy is csak áfát raktak rá)...

de ezzel kicsit szét offoltam a topikot


Nyomtatóimhoz legtöbb alkatrészt bangood-ról rendeltem.
(#) HERC válasza pcroland hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Alibabán én találtam olyat ahol lehet sample (1kg) mennyiséget rendelni.
Ha érdekel leküldöm a linket.
Az 5-12$- ig a pla-tól a Wood-ig minden.
(#) remiasa válasza HERC hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Engem érdekel.
(#) Szebence válasza remiasa hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Közben lassan készülődik ez is, csak SOT-8 tokozású IC helyett DIP-8-ast küldtek

Z2.jpg
    
(#) remiasa válasza Szebence hozzászólására (») Máj 18, 2017 / 1
 
Jé a dobozka, jól néz ki, ki készítette azt a szép piros dobozt.

Látom jó lett.
(#) Szebence válasza remiasa hozzászólására (») Máj 19, 2017 /
 
Igen, szuper lett, köszönöm a kivitelezést és Elektro.on-nak pedig a tervezést!
(#) Elektro.on válasza Szebence hozzászólására (») Máj 19, 2017 /
 
Nincs mit!
(#) remiasa válasza Szebence hozzászólására (») Máj 19, 2017 /
 
Nincs mit örülök hogy segithettem.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2017
(#) HERC válasza remiasa hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Alibabás_filament_suplier

Bocs a késlekedésért. Bocs a Link elnevezésért.

Ha esetleg beszélsz valakivel, akkor az árlista engem is érdekelne material/USD/kg.
De lehet majd egyszer rákérdezek.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2017
(#) csavarkulcs hozzászólása Máj 23, 2017 /
 
Hello!
200 Fokig hőálló anyagból hogyan lehet nyomtatni?
Egy generátort szeretnék készíteni.
Kösz
(#) remiasa válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Üdv,

Szerintem sehogy.
(#) Gafly válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
(#) csavarkulcs válasza Gafly hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Egy generátortestet szeretnék nyomtatni, valahogy így.
(#) bbalazs_ válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Ezeknek a speci magneseknek valahol 80 fok korul van a maximumuk...
(#) csavarkulcs válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Ez is lehetséges, de a tekercsek melegítenek.
(#) boydani hozzászólása Máj 28, 2017 /
 
Sziasztok,
rendeltem egy Tronxy P802MA típusú (Anet A8-as koppintású) nyomtatót, összeraktam,de még túl sok mindent nem sikerült vele nyomtatnom. A nyomtatón Repetier-Firmware 0.91-es van, hozzá Windows-os a Cura 2.5.0-át használom. Próbáltam állítgatni netes leírások alapján, de még mindig nem sikerült rendes kockát kapnom,úgyhogy az azirányú kérdéseimmel majd később (lehet mechanikai, szerelési problémám van, így próbálom szétszedni, majd újra összerakni. Én hülye nem jegyeztem meg hogy vettem le a kockát a hotbed-ről, így nem tudom leírni rombuszt kapok, néha trapézt, néha meg majdnem megvan 1cmx1cmx0,95cm...
(Akarok venni egy digitális multimétert, úgyhogy majd méricskélek).
Amiben a segítségeteket kérném, hogy a nyomatom alja csíkos, szemmel láthatóan. PLA-t nyomtatok 210 fok fejjel, 60 fokos tálcával. Ha teszek alá "supportot", vagy minek nevezik, hogy az legyen az első réteg, és csak annak a tetejére kezdi el az elemet, akkor is ugyan ez. A venti az első rétegnél nem kapcsol be. A teteje szép, az oldalsó rétegek szépek, az alja minden esetben csíkos. Ha már olyan szép lenne az alja is mint a teteje, végre kezdhetnék foglalkozni azzal, hogy normális méretű és formájú kockát kapjak végre.
Tudtok valami tanácsot adni, merre induljak el?

kocka.png
    
(#) remiasa válasza boydani hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Üdv ,

1: Az aján a csíkozás azért van mert tul magasan van a fej, de telyesen sima úgy se lessz akár mit fogol tenni alá.
2: Ha 1.8-os motorjaid vannak nálam X Y tengely 80 lépés 20-as fogu bordáskerékkel, Z pedig 390 8x2 trapézorsóval, igy 2 század pontoságu a nyomtatóm, és nem fűtöm a munkalapot .

UI: nincs avval felülettel semi baj .
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2017
(#) remiasa válasza Tinky hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Számold ki, 45euro szrozva pl 300ft-al =13500ft


Magánszemélytől magánszemélynek érkező küldemény (térítésmentesen kapott)

0-45 euró között vámmentes/vámeljárás alá nem tartozó küldemény
45,1-150 euró között vámmentes, de 27% áfa terheli a küldeményt
150,1-700 euró között 2,5% vámot + 27% áfát számítunk fel
700,1 euró felett kereskedelmi vámtarifa* + 27% áfa terheli a küldeményt
Magánszemély által megrendelt áru (vásárolt áru)

0-22 euró között vámmentes/vámeljárás alá nem tartozó küldemény
22,1-150 euró között vámmentes, de 27% áfa terheli a küldeményt
150,1 euró felett kereskedelmi vámtarifa* +27% áfa terheli a küldeményt
(#) Tinky válasza remiasa hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Őőő mire is gondolsz?

Ajándék: Magánszemélytől magánszemélynek érkező küldemény (térítésmentesen kapott)
Vásárolt bármi: Magánszemély által megrendelt áru (vásárolt áru)
(#) remiasa válasza Tinky hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Telyesen mindegy, 22 euro sorozva 300ft =6600ft ha a 45eurot az pedig 13500ft, bármeiket nézed ha fölötte vásárolsz áfát akor is kell fizetni tehát a te általad írt 46000ft-ra már áfát kell fizetni, igy meg már nem biztos hogy olcsóbb a motyo amit épp veszel.
(#) Tinky válasza remiasa hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Én arra gondoltam amikor vám is megy rá. 150euró után vám is terheli nem csak áfa, úgy jött ki a 46000ft.

Idézet:
„Szerintem te vám fizetés alatt a postai vámkezelési díjra gondolsz (jelenleg 2500ft), mert vám kb 46000ft fölött terheli csak a csomagod.”
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2017
(#) boydani válasza remiasa hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Helló,

köszi a választ, akkor este kezdem a fej és a hotbed távolság "újra beállításával".

Nem tudom milyen motorjaim vannak (este megnézem, viszont nem tudom melyik a trapézorsó (amibe a két Z tengely menetes pálcája fut felfelé?)

Azt gondolom, hogy mivel ez egy gyári KIT, akkor csak tán helyesen van a feltöltött firmware-ben. Nem mertem még újraflashelni a gyári alaplapot, viszont kezdenem kell valamit ezzel, mert így nem tökéletes, nem pontos :/
(#) remiasa válasza boydani hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Üdv,
Idézet:
„viszont nem tudom melyik a trapézorsó (amibe a két Z tengely menetes pálcája fut felfelé?)”
igen arra gondoltam, mi van benne menetes szár vagy trapéz orsó ? Nem mindegy, nem fontos újra rakni a frimware-t csak igy akkor minden újra inditásnál be kell állítani, a kijelző potijával a menübe ki tudod választani, control/motion/ X vagy Y vagy Z STEP néven.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2017
(#) boydani válasza remiasa hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
De ha be van állítva a hotbed és a nozzle távolság. És egyszer ugye beállítottam a Z tengelyek végállását, akkor újra méricskélnem kellene, hogy a két Z tengely "menetes pálcája" egyformán viszi-e fel az X tengelyt?

Gondolom erre gondoltál a "manuális utánaállítással", csak nem tudom ezt az értéket honnan vegyem? Mennyit állítsak utána?
(#) remiasa válasza boydani hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Igen ha nem rakod újra a frimware-t a helyes beállitásokkal akkor minden újra inditáskor be kell állitani a helyes lépés számot, különben torz lessz a nyomtatott cucc.
(#) boydani válasza remiasa hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Hogyan tudom kiszámolni a helyes lépésszámot?
(#) remiasa válasza boydani hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Már írtam, ha 1.8-os motorjaid vannak akkor X Y tengely 20-as osztásu bordás keréknél 80 lépés Z tengely 390 8x2 trapézorsónál, számold meg a bordáskerék fogait hány darab van, és milyen a Z tengely orsólya, menetes szár vagy trapézorsó? Ha nem tudod eldönteni fényképezd le és tedd fel ide a képet! Mérd meg az átmérölyét és ír meg!
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2017
(#) remiasa válasza remiasa hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
ÚÚÚÚ, BAKTER MÉG VALAMI A VEZÉLŐT 1/16 léptetésre kell állitani!! Ez kiment a fejemből.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2017
Következő: »»   50 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem