Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC munkáink
 
Témaindító: SALáta, idő: Dec 26, 2014
Témakörök:
Lapozás: OK   30 / 31
(#) StefuPeti válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 4, 2017 /
 
Félreértettél, én arra lennék kíváncsi, hogy számítógépen mi a szoftver, szóval mit használsz Mach3 helyett ami a G kódot lekezeli?
(#) GPeti1977 válasza StefuPeti hozzászólására (») Jún 4, 2017 /
 
Sprinter már irtam.
(#) bbb hozzászólása Jún 20, 2017 /
 
Sziasztok!

Fóliavágással foglalkozik valaki közületek? Tudom, hogy ez inkább az apróba való lenne, de ott nagy eséllyel nem olvasná el senki olyan, aki esetleg tudna is segíteni...
Tápegységhez szeretnék előlapot készíteni, de fekete alapon lenne fehér a felirat és így meg vagyok lőve a dologgal. Festeni szeretném, nem matricázni, ezért szeretnék öntapadós fóliából sablont hozzá (fehéren lefújnám, majd rá a matrica, mehet a fekete réteg, matrica le és marad a fehér felirat), viszont erre a fóliavágásra olyan ajánlatot kaptam, amennyit kicsit sokallok érte (pláne, hogy még postadíj jön rá, vagy el kell érte autókáznom ~70km-t).
Tehát a kérdésem, hogy lenne-e köztetek, aki tudna ilyen sablont készíteni nekem, Dunakeszitől nem túl messze?
(#) kameleon2 válasza bbb hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Szia! Én például szendvicsanyagot használtam ilyen célra - gravírozva. A lap fekete, ha legravírozod a felső réteget - alatta fehér. Azaz éppen a kívánt fekete alapon fehér felirat az eredmény. Igaz - műanyag és a gépemnek vannak méretkorlátai. Az én cnc-m is képes vágni, sőt van fóliám is, de nagyon nem mindegy mekkora íven fordul. Minél nagyobb az ív, annál könnyebben boldogul. Mellékletben egy vágott forma (kétoldalas ragasztó). Mellékletben még a fekete alapú fehér feliratos lapka.
(#) RoliNyh válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Ehhez nem különleges "szendvicsanyag" kell, bármit lefesthet az alapszínétől elütő színnel, aztán lehet gravírozni...
Ehhez "csak" egy gravírozó kell, ami nincs otthon minden hobbistának...
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2017
(#) RoliNyh válasza bbb hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Egyébként ha van kézügyességed, és nem miniatűr feliratokat akarsz, akár te is készíthetsz magadnak sablont. Kinyomtatod öntapadós fóliára, ráragasztod a feliratozni kívánt részre, egy szikével kivágod a fólián a betűket, lefested valami festékkel, és lehúzod az egész fóliát, majd a végén egy színtelen lakkal átfújod...
(#) kameleon2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Igaz. Nekem ez volt itthon
(#) RoliNyh válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Hmmm, én se bánnám, ha lenne egy CNC-m itthon...
Értem én, hogy a szendvicsanyagra gondoltál...
(#) bbb válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 20, 2017 1 /
 
Igen, végső esetben ezt a szikés módszert fogom alkalmazni, csináltam már. Alumínium dobozról van szó és viszonylag apró betűkről, ezért szerettem volna ha valaki ki tudja vágni és nem nekem kell bravúrokat elkövetni vele.

előlap.png
    
(#) RoliNyh válasza bbb hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Megpróbálható még lézernyomtatóval és műnyomópapírral is, aztán lakkozni hogy ne kopjon le a nyomat.
Vagy akár maratással is mint ha nyákot csinálnál fotóeljárással, kimarod a betűket, így mélyedés jön létre, lefújod feketére az egész lapot vékonyan, aztán hosszába felcsiszolod valami polírpapírral, így a betűkben a mélyedésben benne marad a fekete festék, aztán mehet rá szintén a szintelen lakk.
(#) kaqkk válasza bbb hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Vegyél betűmatricát, fújd feketére az alapot, matricázd jöhet a fehér majd száradás után szikével felszeded a matricát ..
(#) sunraw válasza bbb hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Ha van eloxált alu lapod, én kiégetem neked szivesen, postáért.
(#) bbb válasza sunraw hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Köszi, legközelebb lehet, hogy élni fogok vele, de ez a doboz már össze van rakva (egy miniITX ház lett átalakítva), így már ez az út nem járható.

Mindenkinek köszönöm a segítséget, ötletet.
(#) kameleon2 hozzászólása Júl 11, 2017 /
 
Nem saját munka de érdekelne készített-e már valamelyikőtök ilyet ? Főleg, milyen szerszám, fordulat stb és milyen szoftver? Mert ez már nem képről készült relief kategória. Odáig látok el egyenlőre, mert azt készítettem. Google sketchupból végülis kinyerhető a dxf. Tehát a szoftver még ok. Jól mutatna egy ilyen könyv az asztalomon.
(#) sunraw hozzászólása Júl 12, 2017 / 1
 
Pár egyszerűbb munka. Táblásított fenyő, bőr és rétegelt lemez. (40W Co)
(#) sunraw hozzászólása Júl 12, 2017 /
 
Egy kis móka mára.
Sajnos a forrás eléggé aprócska volt, ezért ilyen "cakkos" a széle az íveken.
(#) uniman válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Szalagűrész & "kisflex" elég az elkészítéséhez...
(#) kameleon2 válasza uniman hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
cnc van szalagfűrész nincs...
(#) RoliNyh válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Szerintem ez is egy olyan dolog, amire tökéletesen illik az a közmondás, hogy minden csoda három napig tart. Megtetszett, aztán neadj isten veszel vagy készítesz magadnak egyet mert tök jól néz ki, és pár napig biztos, hogy oda meg vissza leszel tőle, hogy van egy ilyen izéd, aztán feledésbe merül, és utánna már rá se nézel...
(#) kameleon2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Ez igaz, de:
Idézet:
„Diversitas delectat!”
.
(#) GPeti1977 válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Mármint CNC, nagyon tévedsz, nagyon sok mindenre lehet használni.
(#) Gafly válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Tudod mikor sütöttünk utoljára kenyeret a kenyérsütővel?
Hullámosítottunk hajat a hajhullámosítóval?
Vagy forrasztottam a forrasztóállomással?
Vagy vágtam fát a láncfűrésszel?
(#) RoliNyh válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Én a szobor alakú hajtogatós papírról beszéltem, nem a CNC-ről...
(#) GPeti1977 hozzászólása Aug 22, 2017 / 1
 
Lézer vágott antisztatikus átlátszó bontó fésűk készültek ma, gravírozva is.

Fésűk.jpg
    
(#) GPeti1977 hozzászólása Nov 6, 2017 /
 
Csak hogy emelkedjen a nézettségem:
Bővebben: Fa Kulcstartó készítés
(#) RoliNyh válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Csak egy személyes megjegyzés, szerintem a lyukat tedd bentebb, hogy nagyobb anyagvastagság maradjon. Hány wattos a lézer? Fogaskerék vágást vállalsz -e?
Még egy ventillátoros elszívót elbírna...
(#) GPeti1977 válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Van benne elszívás nem is kicsi csak messzeb van a cső, szerencsére nem jön ki a füst a plexiből, 40W -os CO2 lézer, vágáskor kb 30W-on. Fogaskereket még nem rajzoltam de ha van G kód kivágom.
(#) RoliNyh válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
A tervező a képen látott formátumokba tud exportálni.
Esetleg azok közül nem eszik meg valamit a masinád?

De szerintem valami "*.DXF to Gcode" konvertáló biztos létezik ha nagyon muszáj.

Egyébként csak érdeklődöm, ha szükségem van ilyen alkatrészre, tudjam kihez forduljak...
(#) GPeti1977 válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Az inkspace laser plugin -ja generálja a g-kódot ezt használom, az inkspace elfogadja a dxf formátumot.
(#) bbatka válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Az Inkscape pluginjai között van fogaskerék rajzoló modul is.
Következő: »»   30 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem