Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR - Miértek hogyanok
 
Témaindító: pakibec, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
WinAVR / GCC alapszabályok:
1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile"
2. Soha ne érjen véget a main() függvény
3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van
4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron
5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás
6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et
Bővebben: AVR-libc FAQ
Lapozás: OK   776 / 837
(#) wbt válasza alita hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
Ha jól emlékszem, a RESET láb a PCL is egyben, tehát a programozás órajel; no, ha azon lóg
egy RESET IC vagy kondi, akkor nehezen megy be az órajel. Ha nagyon nem akar menni, akkor már csak a szkóp segít, hogy mi történik
ott. Esetleg másik darab uC-vel próbálkozni, lehet, hogy ez kihalt már valamitől.
(#) Istvanpisti válasza alita hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
Szia!
Fénykép a bekötésről és kapcsolási rajz jó lenne, különben olyan az eset, mintha azt mondanád: fáj a lábam, segítsetek vajon mitől?
(#) wilson hozzászólása Jún 13, 2017 /
 
Sziasztok!

Bocs, hogy ide írok, de nem nagyon találtam Adesto-s topikot. Azért ide írok, mert az Adesto vette meg pár éve az Atmel soros flash termékkategóriáit. De irányítsatok át nyugodtan, ha van erre jobb hely!

Szóval az lenne a kérdés, hogy az Adesto AT45DB641E (vagy csak simán 45DB641E) nevű kis kontrollerhez tudtok-e esetleg alap drivereket, példaprogramokat? Üzleti felhasználásra kéne a fejlesztő cégünkhöz, nem otthoni barkács kategória, szóval akár fizetős megoldás is szóba jöhet, hogy tényleg ne az abszolút nulláról kelljen kezdeni az ismerkedést ezzel a (számunkra) új vezérlővel.

Köszi előre is!
(#) kapu48 válasza wilson hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Szerintem hasonló a többi Atmel SPI Flash Memory-hoz.
Atmel SPI Flash Memory

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2017
(#) fifadani hozzászólása Jún 25, 2017 /
 
Sziasztok!

Tudnátok egy picit segíteni?
Egy mega128 ADC0-ás lábát használom egy LM35DZ hőmérővel. Azonban a panelon nincs kialakítva műveleti erősítő. A mega adatlapján látom, hogy képes 10x-es erősítésre.

Hogyan tudom bekapcsolni őt? Ha a MUX3-at 1be billentem és úgy végzem a mérést. 0 az eredmény, ha nem használom a MUX3-at, működik az átalakítás.

Köszi!
(#) tursaba válasza fifadani hozzászólására (») Jún 25, 2017 /
 
ADC mux 4-0-ig 01000 bin, A0 = 10x
(#) Massawa hozzászólása Júl 3, 2017 /
 
Egy kérdés az AVR Studi4-hez.

Valami rossz gombot nyomtam meg és azota nem kéri a debug elött, hogy betöltse-e az EEPROM tartalmat. ( eddig itt voltak az indulási adatok amik nagyon kellenek a debughoz). Most meg a maximumot rakja mind a 8 regiszterbe igy évekig léptethetem a programot ha a végére akarok jutni.
Képtelen vagyok megtalálni hogy ahogyan kell ez EEPROMba beállitani az kiindulasi értéket és azt betölteni a debuggerhez. Amigy a program megy jol kezeli az EEPROMot is, de eddig az elején mindig kijött egy ablak ahonnan be tudtam tölteni a kezdeti kis értékeket.

Kösz.
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
Közben megtaláltam, hogyan kell elmenteni az eeprom tartalmat ( hátha valakinek majd kell).
Az egyik ablakba a kezdö cimet kell beirni, a másikba meg az elmentendö bytek számát

eeprom.jpg
    
(#) bubuszoft hozzászólása Júl 17, 2017 /
 
Sziasztok
Nem találtam a program beállításával, használatával kapcsolatos fórumot, ezért nyitottam egyet.
Vettem a minap egy AVR égetőt. Én mindíg Pickit3 al pic-et égettem, de most egy Avr miatt voltam kénytalen venni. A picnél Mplabot használok, ahol csatlakozni kell az égtőre, majd beállítani a kontrollert, azégető tápfeszültségét, és már mehet is az égtés. Az Avr studio4- es esetén viszont hogy van? A driver jó, a windows7 látja.Bővebben: Link
1 csak akkor kommunikál, ha az égetni kívánt Avr az égetőre kapcsoltuk?
2 hogy kell beállítani az Avrstudiót, hogy tudjakegy Atmega 644 est az adotg égetővel égtni?
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2017
(#) rolandgw válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Egyedi fejlesztés, a Studio nem támogatja. Software résznél találsz pár használható programot. (több is van, google: avrdude gui). Az eXtreme Burner jó választás, de egyéb információkra is szükséged lesz az Avr típusán kívül.
Bővebben: Link
(#) dB_Thunder válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Idézet:
„Vettem a minap egy AVR égetőt.”

Csodás, de milyet??
A studioban be kell állítani az égető típusát, az égetni való ic-t is.
Van ám erről leírás a neten, de Topi itt is leírta az alapokat valamelyik cikkében!
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2017
(#) rolandgw válasza dB_Thunder hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Ott a link: USBasp.
(#) dB_Thunder válasza rolandgw hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Álomszép választás...
Akkor már csak azt kell kitalálni, hogy melyik "gyári" égető klónja...
(#) bubuszoft válasza dB_Thunder hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Klón lehet, mert a gyári nem ennyire olcsó. A win Avr szép, jó, de nem ismeri a 644-et, legalábbis amit letöltöttem.
(#) rolandgw válasza dB_Thunder hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Nem gyári klón, Thomas Fischl fejlesztése, ez alapján gyártják. Az avrdude parancssori programozó szoftvert használja, ehhez készültek grafikus felületek is.
(#) dB_Thunder válasza rolandgw hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Akkor rosszabb a helyzet mint gondoltam! Ezért írtam hogy álomszép választás!
bubuszoft!
Én már jó ideje nem használok Win AVRt, mióta van az AVR Studio-ban C fordító.
A studio pedig ismeri a mega644-et...
Értem én hogy vannak olyan emberek akik szeretik, hogy 1mega a progizó szoftver, meg 3 alkatrészes az interfész áramkört, és azt hogy fut linuxon. De a full fapad azért néha visszanyal. Gyári szoftver, ha már ingyenes, gyárival kompatibilis klón, és szép az élet
(#) vargham válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
AVR Studio 4-et felejtsd el. Atmel Studio 7 az aktuális verzió. Ingyen van, támogat mindet, Visual Studio-ra épül, ami az egyik legjobb IDE.

USBasp-t feljtsd el. Nem éri meg a szenvedést, hiába ólcsóbb egy kicsit. A benne lévő ATMega88-ban nincs USB, szoftveresen próbál megbirkózni a feladattal. A környezetemben senkinek sem volt vele jó tapasztalata.

Ha debuggolni is akarsz, akkor minimum AVR Dragon.

Ha csak programozni, de bármilyen AVR MCU-t, és támogassa a Studio is, akkor AVRISP mk II. Van klón 22 dollárért. Vagy veszel egy ATMega32u4-es Arduinot, például egy Leonardot, és rátöltöd az opensource AVRISP klón firmwaret. Ezt használtam én is, kiválóan működik.
(#) cimopata válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Esetleg ha érdekel van egy ilyenem nincs rá szükségem mert már nem használok AVR-eket:
Bővebben: Link
(#) trickentrack hozzászólása Júl 18, 2017 /
 
Üdv!
Teljesen kezdő vagyok ebben a témában.
Az lenne a kérdésem, hogy egy avr programot le lehet másolni?
Van egy gyári elektronikám, léptetőmotor vezérlés lézer eltérítéshez amit egy 40 lábú Atmel IC vezérel.
Lehetséges az ic programját lemásolni és rárakni egy másikra?
Ha igen akkor hogyan és mi kell hozzá?

Előre is köszönöm!
(#) vargham válasza trickentrack hozzászólására (») Júl 18, 2017 / 1
 
> Lehetséges az ic programját lemásolni és rárakni egy másikra?
Szerintem már volt ez a kérdés többször is.
Egyébként lehet, ha nincs bekapcsolva a másolásvédelem.

> Ha igen akkor hogyan és mi kell hozzá?
Egy ISP programozó, például AVRIPS mk II, AVR Dragon, stb

Ha be van kapcsolva a védelem, akkor el lehet kezdeni trükközni. Lekapni a tokozás tetejét, mikroszkóp alatt kiolvasni. Vannak orosz meg kínai vállalkozók, akik 1000 dolláros nagyságrendű díjazásért kiolvassák védett IC-ből is a programot.
(#) trickentrack válasza vargham hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Rendben, köszönöm a választ. Akkor utánaolvasgatok még részletesebben.
(#) pont válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
A 644-est is tudja programozni az USBASP. A BASCOM programmal legalábbis. Az AVR studio-val készíts HEX-et és a bascom ingyenes demoval (ha nem nagyobb mint 4K)meg égesd be.
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2017
(#) fifadani hozzászólása Júl 20, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy pici problémám. Szerintem piti ügy, de nem jövök rá, hogy csináljam.
Egy ismerősöm megkért, hogy az egyik projektjében segítsek neki.
5 db PLC kimenetből szeretne 18-at.

Kettő ötödik hatványa 32, így az lenne a feladat, hogy a PINx-et bináris értékként kezeljem és kirakjam a maradék portokra.
Próbáltam így:
  1. unsigned char temp;
  2. temp = PIND;


De amikor kirakom az értéket mondjuk az A portra, nem azt az eredményt kapom amit vártam.
Hogy csinálnátok?

Köszönöm szépen.
(#) csatti2 válasza fifadani hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
Vhogy így:

uint32_t temp = 1UL << (PIND & 0x1F);
PORTx = (temp & 0xFF000000) >> 24;
PORTx = (temp & 0xFF0000) >> 16;
PORTx = (temp & 0xFF00) >> 8;
PORTx = temp & 0xFF;
(#) pont válasza fifadani hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
Lehet nem jól értem a problémát, de 32-ből mindig csak egy lehet aktív így, szóval a teljes értékű 18 kimenethez az 5 bit kevés, hacsak nem shift regisztert hajtasz meg közben SPI-vel.
(#) LyPapa hozzászólása Júl 21, 2017 /
 
Sziasztok,
Ezen a fórumon még új vagyok, programfejlesztésben már nem annyira. Az alábbi probléma merült fel:
- ESP32 mellé kellene az Arduino CAN-BUS shield-jét felkötnöm. A megfelelő lábak mindkét oldalon:
ESP32 Arduino/shield
SS 5 10
SCK 18 13
MISO 19 12
MOSI 23 11

A driver már az inicializálás fázisában elhal. Van-e valakinek ötlete, mit is kellen SPI -ben változtatni, hogy működőképes legyen ? A könyvtár az Arduino-hoz adott CAN_BUS_Shield-master.zip, board ESP32-re állítva, fejlesztő környezet: Arduino IDE.
Nekem úgy tűnik, hogy valamiért nem a VSPI állítódik be (?)

Segítségeteket előre is köszönöm,
Üdv:LyPapa
(#) fifadani válasza pont hozzászólására (») Júl 21, 2017 /
 
Hát a feladat az lenne, hogy 5 lábbal vezérelni 9 redőny motor fel és le irányát. Az irányok külön relével rendelkeznek. Erre vagy valamilyen kombinációs áramköri megoldást gondoltam, vagy uC. Azt könnyebb huzalozni...
(#) fifadani hozzászólása Júl 21, 2017 /
 
Switch, case-el megoldottam. Igaz jó pár sor, de egyszerű és áttekinthető.

Köszi!
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2017
(#) pont válasza fifadani hozzászólására (») Júl 21, 2017 /
 
Továbbra is az a problémám, hogy így egy adott időpontban csak egy parancsot lehet kiadni. Mondjuk a plc-re megírni is sokkal bonyolultabb, ha egyáltalán lehetséges hogy ne ütközzenek a tevékenységek. Talán még az a legkönnyebb, hogy kontrollerrel vagy más elektronikával ön tartani a kívánt műveletet.
(#) Ivan93 válasza LyPapa hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Szia! Az ESP8266-nek van saját témája, kérdezd meg inkább ott, szerintem hamarabb kapsz választ. Bővebben: Link
Következő: »»   776 / 837
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem