Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ESP8266 wifi modul
Lapozás: OK   32 / 32
(#) Josi777 válasza kly hozzászólására (») Szo, 22:31 /

Lehet a Bluetooth jó megoldás lehet. Már az ősrégi BTM-222 (amit én használok), képes 460Kbit/sec-re, RS232-ön (ennél egyszerűbb protokoll nincs ), de a 4.0-ás már képes max. 4.3 Mbit/sec-re USB 2.0-án keresztül.
(#) kly válasza Josi777 hozzászólására (») Szo, 22:46 /

Közben sikerült rendbe tenni az SDK-t. Nem lesz gond megírom SPI re.
Kész megoldás kiváltására kell az meg már SPI ,nem tudok könnyen ettől eltérni. (Nem lehetetlen de nem szeretnék)
Azért köszi
A hozzászólás módosítva: Szo, 22:49
(#) nedudgi válasza atus1981 hozzászólására (») 5:59 /

Igen, ha a bemenő feszültség 4,5V felett marad.
Nem árthat, ha az ESP modul tápjára 470µF vagy nagyobb Low ESR kondenzátort kötsz.
Csúnya dogokat csinálhat egy elhasználódott csatlakozó hüvely is.
(#) kbhuinfo válasza nedudgi hozzászólására (») 6:29 /

Van egy AMS1117-es (hasonlo, mint amilyet nedudgi kollega belinkelt az elobb), van egy probapanel CH340-es, meg ma hozok regi atx-es tapot.

Aramfelvetel flash uzemmodban ~51mA, bekapcsolas utan FW fuggoen ~136-151mA.
(#) nedudgi válasza kbhuinfo hozzászólására (») 6:37 /

A CH340 3,3 voltjában nem szabad megbízni. A legjobb, ha az AMS117 a CH340(USB/soros átalakító) 5 voltjáról kap tápot. Ha PC táp kell, akkor nagyon el van kefélve valami.
A boot folyamat elején 74800Bd, utána 115200Bd vagy 9600Bd a leggyakoribb sebesség.
Egy közönségs terminál programban (például Putty, TeraTerm) látszik valami?
A hozzászólás módosítva: 6:39
(#) kbhuinfo válasza nedudgi hozzászólására (») 7:24 /

Valoban igy van (CH340 nem megbizhato). Sajnos az AMS1117 (komolyan ez van az IC-n), sem eleg megbizhato - 5V 1A taprol nem tud rendes 5V/3.3V-ot csinalni (jumperrel valaszthato, mericskeltem), viszont 9V 900mA-rol látszik az 5V és a 3.3V is. De valami megsem passzol, mert az eszkoz nem mukodik...

Ekkor dontottem ugy, hogy direkt 5V-ot adok a cuccnak, ami teljesen hibatlanul elkezdett mukodni par perc erejeig - azota bekapcsolas utan 10mA a felvetel, ugyhogy lehet a mukodteto kozeg (fust) kijott belole eszrevetlenul. Viszont ez 99%-ban tapellatasra tereli a gyanumat.

A soros porton amugy barmilyen ki-bekapcsolasnal megjelenik majdnem ugyanaz az uzenet - de krix-krax (ha kell bemasolom, de ertelmezhetetlen).

Megyek piacra minosegi tapert - de szerintem a pc tap sem elvetemult otlet. Gondolod nagyon el van kefelve valami?
Következő: »»   32 / 32
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Ápr, 23. Vas
7:27:30
Jelenleg 237 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu