Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szünetmentes táp javítása, élesztése
Lapozás: OK   26 / 43
(#) molnarp válasza draco31 hozzászólására (») Jún 28, 2017 /
 
Igazatok volt, megnéztem másik akksival, azzal indul.
Köszönöm!
(#) sirály12 hozzászólása Jún 29, 2017 /
 
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok.
Nemrég vettem egy második szünetmentest is. Ez egy APC Smart 1000 SUA rack-es szünetmentes.
Egy olyan kérdésem lenne, hogyha gyárilag nincs benne a ventije, és ha beültetem azt kb 10 alkatrészt, akkor vajon vezérelni fogja ventit?
Vagy a szoftver is más benne mint a ventis verzióban?
A panelon az alkatrészek helyei ott vannak. Már szereztem hozzá kapcsolási rajzot is és visszakövettem, hogy melyek is ezek az alkatrészek. Nem egy nagy dolog belerakni, de ha a szoftver is más, akkor feleslegesen nem foglalkozom vele.
Azért lenne jó, mert a másik szünetmentesem is nagyobb akkukról van hajtva és 4-5 óra áthidalást tud. Ezt viszont igy venti nélkül nem merném olyan hosszan használni. (Erre is nagyobb akkuk kerülnének mint a gyári.)
(#) uniman válasza sirály12 hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Először is pontosítani kellene a két készülék típusát... Bővebben: Link
Ha csak azon a 10 alkatrészen múlik...akkor én már rég kipróbáltam volna.
Legrosszabb esetben bekötöd fixen a ventilátort...
A rack házában bizonyára vannak külön ventilátorok...
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2017
(#) sirály12 válasza uniman hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
A pontos tipus: sua1000rmi2u
Csak akkor kezdek forrasztgatni benne, ha valószinü, hogy megéri.
(#) Epeti hozzászólása Júl 2, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy APC BACK UPS CS 350 esem, használtan vettem némi hibával... De megtaláltam a hibát, kicseréltem a reléket benne, az egyiknek össze voltak sülve a kontaktjai... csere után jó lett, de összerakáskor fatàlis hibát vétettem sajnos, az aksi kábeleit valahogy felcserèltem a panelon... az F1 jelű bizti kiolvadt, de utána hiába pótoltam, aksiról csak terhelés nélkül üzemel, terheléssel pár mp. alatt kikapcsol... mi tettem tönkre, mit nézzek át?
(#) weend válasza Epeti hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
Szia!
Nem lehet, hogy rosszak az akkumulátorok? Terhelésnél nem eshet le a feszültség az akkukban?
(#) Epeti hozzászólása Júl 4, 2017 /
 
Megpróbáltam egy autóaksiról, sajnos azzal is ezt csinálja Mire megmérném a feszt, már ki is kapcsol... legalábbis a digit.műszer nem követi le olyan hamar...
(#) c27 hozzászólása Júl 10, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy APC SU620i net szünetmentesem, ami lépésenkénti szinuszt csinál (kváziszinuszt). Ez a szünetmentes ráköthető aktív PFC-s tápegységű számítógépre? Elég sok eltérő válasszal találkoztam már a neten. Nekem még mindig nem egyértelmű, hogy lehet vagy sem.
(#) sirály12 válasza c27 hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Azért találkoztál sok eltérő válasszal, mert mehet is vele, de valószínűbb, hogy nem.
Ilyenkor ha lehetséges próbát szoktak ajánlani, ezzel könnyen eldönthető.
(#) c27 válasza sirály12 hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Azt is olvastam, hogy volt akinek a tápegysége eldurrat és a számítógép is tökrement (alaplap, hdd). Szóval ha ilyen megeshet akkor inkább hagynám a próbát.
Bár engem egy kicsit ez az oladal vezetett meg. Az SU650i net-nél közel szinuszos a kiemenet legalább is az ábrán.
Csak később derült ki, hogy lényegében csak lépcsőzetes a szinusz.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2017
(#) TheGreen hozzászólása Szept 14, 2017 /
 
Üdv urak!Nem tudom jo helyre firkálok e,de olyan kérdésem lenne hogy lehet e szünetmentes tápbol akku töltöt fabrikálni.Van egy kis Kubota traktorom és télen nemigen van használva,igy az akkuja sem ezért gondoltam arra ha már a szünetmentes ilyen szépen karbantartja az akkuját,karbantarthatná a traktorét is.Van több fajta szünetmentes tápom is,de most ezt kotortam elö mert ez tud a legtöbbet (APC Black-UPS 1200VX). A válaszokat köszönöm,szép napot!
(#) erbe válasza TheGreen hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Ez a szünetmentes 24 V-os akkucsomaggal dolgozik. Ahhoz méretezett a töltője. Viszonylag kis teljesítményű, ezét nem tudom pontosan, de a többiek kimerült akkut ~20 óra alatt töltenek fel.
12 V-ra átalakítani annyi munka, mintha újat építenél. Téli karbantartásra olcsó bolti automata akkutöltő megfelel, ha nem akarsz építeni.
(#) TheGreen válasza erbe hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
A probléma az ugye az állás idö az akkunál,ami rosszabb mintha használva lenne,a témát már nagy vonalakban körbe jártam,és sajna az olcso akkutöltö az semmire sem jo ,akárcsak az olcso akkumulátor. Persze vannak készülékek a megoldásra,de azok sem olcsok,gondoltam itt lesz olyan szaki aki tud mondani valami pozitivumot.Az akkumulátorok minösége és tartossága szemszögéböl is van rálátásom egy kicsit a dolgokra szakmábol adodoan,és sajna a pénztárcám is érezte már a Hunba eladott kiválo minöségü akumlátorok hátrányát-teljesitményét (tervezett elavulás). Jelenleg 1 Japán akkum van (eredeti!!) és ugye ez sem olcso,viszont használhato... A hozzászolát köszönöm,várom mások véleményét is...további szép napot!
(#) Chipmunk1960 válasza TheGreen hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Szia, a Lidl-ben néha kapható kis inverteres akkutöltő elég rendesen karban tartja, 4 fázisú töltési ciklusa van, a 4. a Trickle charge
(#) erbe válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Ezt írtam én is (kicsit másképp) de nem hiszi.
(#) Chipmunk1960 válasza erbe hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Ja igen, látom már. 3,8A -rel tölt, így nem kapkodja el, de az biztosan kíméletes töltés. De egy fali dugasz-tápot is át lehet alakítani 14,2V-ra, az az 500mA is elegendő az önkisülés pótlására, s mivel mozog benne egy kis áram, nem "ül le" az akksi. A szünetmentesek példájára, azokban is 5 évet bírtak általában a jobb fajta akksik.
(#) TheGreen válasza TheGreen hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Köszönöm a válaszokat,a Lidlnél kb 2 éve nem vásárolok müszaki-barkács dolgokat mert egyre silányabb a minöségük (volt amit vissza vittem). Viszont találtam hasonlot amire gondoltam, csak a pénztárcába kell nyulni sajna,de ha beválik akkor meg éri. Még 1x köszöntem további szépet.
(#) Chipmunk1960 válasza TheGreen hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Legyen vele szerencséd!
(#) erbe válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Idézet:
„dugasz-tápot is át lehet alakítani 14,2V-ra,”

Szünetmentesek töltési végfeszültsége 13,8 - 13,9 V. Az akkukon szerepel az állandó töltés végfeszültsége és a ciklikus töltésnél megengedett.
(#) Chipmunk1960 válasza erbe hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Akkor arra, pont nem volt előttem egy, amiről leolvashattam volna, bocsánat!
(#) c27 hozzászólása Okt 5, 2017 /
 
Sziasztok!

Van valami mód arra, hogy egy kvázi szinusz tápegységet szinuszosítsak? Kis teljesítményű keringető szivattyú motorja lenne rákötve 40-80W. Pl. egy fojtótrafó és egy kondi párosítással?
(#) erbe válasza c27 hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Nézz be a keringető szivattyúkról szóló topicba!
(#) ezermester1 válasza c27 hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Szia! Szerezzél egy UPS-t (500-600 VA) amibe trafó van.A trafó közel szinuszos jelet produkál a 230V-os oldalán. Simán működteti a keringető szivattyút.
(#) erbe válasza ezermester1 hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Trafós UPS-ek is vannak négyszögjel kimenettel. Egyébként minden UPS-ben van trafó. Kivétel nélkül.
(#) ezermester1 válasza erbe hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Amit leírtam az már ki lett próbálva. Nem elméleti megállapítás. A trafót azért írtam mert volt már olyan kezdő fórumozó aki fojtó tekercsnek nézte.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2017
(#) erbe válasza ezermester1 hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Vegyél egy oszcilloszkópot és nézd meg!
(#) ezermester1 válasza erbe hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Nem az oszcilloszkóp számít ,hanem hogy működik vagy nem. Ha nem hiszel nekem próbáld ki!
(#) c27 válasza ezermester1 hozzászólására (») Okt 5, 2017 / 1
 
Helló!

Bocs, de ebben van trafó és kvázi szinuszt gyárt. A trafó magába nem fog segíteni, hogy egy kvázi szinuszból szinusz legyen. (Amire gondolhatsz az az impulzusszélesség moduláció ahol nagy frekin szaggatják a jelet szinusszal modulálják. Ennek a kimenete alapból egy "katyvasz" de pl. egy trafó vagy motorra kötve szépen megjelenik a szinusz, na ez a szünetmentes amit kérdezek nem így működik.) Nem akarok beszerezni másik szünetmentest, ha akarnék akkor nem kérdeztem volna.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2017
(#) ezermester1 válasza c27 hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Tegyél rá egy aluláteresztő szűrőt. Hogy mekkora kell azt próbálgatni kell.
(#) c27 válasza erbe hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Kösz, megtaláltam. Kondinak fénycsőkondi is megteszi? Nem tudom fejből se a kapacitását, se a feszültségét, de abból van dögivel. Valahogy hátha össze lehet lapátolni azt a 2µF ~275V-ot. Van passzív pfc-s tápom abból a fojtó úgy se kell, gondolom jó lesz az is, majd megnézem az induktivitását hátha 25-50mH között van e.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2017
Következő: »»   26 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem