Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tölcséres hangsugárzó építése
Lapozás: OK   27 / 30
(#) dB_Thunder válasza hustlerboy19 hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Mi hóhér vérvörös nyavaja bajod van??
Írd már le normálisan!
(#) konyak6 válasza hustlerboy19 hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Üdv,
Már nincsenek meg a hangszóróim, és méreteim sincsenek.
(#) elektrorudi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Nem tehet róla. A Google fordító már csak ilyen.
(#) CIROKL hozzászólása Jan 20, 2017 /
 
Meglehetősen régi az utolsó hozzászólás ,de kérdés szintjén , esetleg csinált már valaki ilyen dobozt ?
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2017

viehplan.png
    
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Ennyire nem erdekel senkit ez a tema ? Mondjuk lathato is volt a topik hozzaszolasokbol.
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Egy van már a második folyamatban , majd akkor saját tapasztalat ami mond valamit ?
(#) Ge Lee válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Kíváncsi leszek rá. Nekem tetszik, csak félek hogy a tölcsérnek a túl egyszerű kivitele érződni fog a hangjában is.
(#) CIROKL válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Nem bonyolult az biztos de ez adott hangszóró tipushoz lett tervezve , ha elkészül a második is akkor meghallgatom és tudok róla véleményt alkotni !
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2017
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 22, 2017 / 1
 
Hallgattam egy tölcsérest a HHS-n, érdekes hangzása volt. Olyan elsőre jó, öt perc után meg már nem is annyira.
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Más doboz más hangszórók más körülmény ...
Ezek olyan szépek biztos azért nem tetszett meg nem otthon volt nálad a saját megszokott kis birodalmadban !
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2017
(#) dara válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 22, 2017 / 1
 
A HE füzetek 2 számában van hasonló,csak abban még hosszabb a tölcsér.A haver megépítette,egy vájt fülü zenész meghalgatta azt mondta ennél jobbat még nem halott.A BS20-ast én mér három éve megvettem,de csak a héten jutottam odáig hogy meg is csináltassam,kész is van képeket már aptam a jövőhéten hozza a futár.
(#) CIROKL válasza dara hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Nem BG20?
(#) dara válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Ja de.
(#) CIROKL válasza dara hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Ezt is láttam ennek 40hz irnak a másiknak 50 -et , nem tudom az a plusz egy terelő illetve a tölcsér hossza mekkora hangzásbeli különbséget eredményez a valóságban ?
Annyi biztos ezt a dobozt bútor lappból nagyon nehéz lenne megvalósítani ., én ezzel is szenvedtem még összeállítottam , igaz nem vagyok asztalos meg a körülmények is nem ehhez a munkához ideálisak .
(#) dara válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Az enyémet mdf ből csinálták a haverét bútorlapból.Én halgattam mert építettem egy otalát és azzal teszteltüka haver csövespárti,meg a zenész is,de azt mondta hogy teljesen korrekt ez az erősítő.Kérdeztem tőle,hogy ha letakarnánk az erősítőt és meghalgatná a zenész haverja felismerné hogy ez tranyós?Azt mondta igen de ő biztosan nem.na akkor döntöttem el hogy most már kéne nekem ez a tölcsér.
(#) CIROKL válasza dara hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Az Mdf - konnyebb dolgozni .
A hangzasara kivancsi leszek ,az egyszerűsére ellenére szerintem jonak kellene lenni de ez kerdes mindaddig meg nem hallom .
Anno.sok tolcseres dobozt epitettem igaz azok mind ipari felhasznalasra keszultek ,disco ,hangositas stb.
Ez azert meretileg olyan kinder.
(#) dara válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Szerintem nem fogsz csalódni benne.Mire azt a kb ötven erősítőt végighalgatod vele amit építettél,el leszel egy darabig.
(#) P_Laszlo válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 22, 2017 1 /
 
Dehogy lett ez tervezve. Egyébként nem tölcsérként működik, inkább táguló TL. De ez, a rajzon több részre szakadva rezonál, 80-100Hz körül van egy uralkodó rezonancia, az elnyomja ami mélyhang kijönne belőle. Mindegy, milyen hangszóró kerül bele.
(#) P_Laszlo válasza dara hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
A fordulók kialakítása nem jó. És minél több forduló, annál több hibalehetőség.
(#) CIROKL válasza dara hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Màr csak hibridjeim vannak 4-5darab meg egy ket kis csöves
(#) CIROKL válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Jo akkor valaki valahol a hasara utott es rajzolt egy szornyedvenyt pont azert hogy te le tudd ezt szarozni!
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2017
(#) dara válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Hát ezt talán a HE ujság szerkesztőinek kéne mondani meg akik tervezték és megépítették.Hibalehetőség?Mibe?
(#) dara válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Ja igy már tiszta majd figyelek rá hogy nem szükséges neki válaszolni.
(#) CIROKL válasza dara hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Szerintem szora.sem erdemes ...
(#) P_Laszlo hozzászólása Jan 22, 2017 1 /
 
Remek. Ha megmérték és dokumentálták volna, akkor látszanának a hibák. Ellenőrzés nélkül könnyű tervezni. Ha egyáltalán lehet.

Fura, hogy személyes támadásként élitek meg, ha egy doboz rajzára azt mondom, hogy hibás. Na mindegy.
(#) Moderátor hozzászólása Jan 22, 2017
 
Legyetek szívesek, szakmaira átterelni a személyeskedő vitát, mert utóbbinak nem sok értelme van.

Köszönöm.

(T)
(#) P_Laszlo válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jan 22, 2017 1 /
 
A zárt vég és a doboz fedőlapja között kialakul egy félhullámú rezonancia, kb. 450Hz-en, az előlap és a második elválasztó között szintén félhullámú, nagyjából 930-940Hz, ugyanígy több részre szakadva külön rezonál a második, harmadik, negyedik része a csőnek, 340 és 225Hz-es frekvenciákon. És mivel a hullámfront, a sok rosszul kialakított forduló miatt, több ponton részben visszaverődik, részben továbbhalad, az alapharmonikus jóval gyengébb lesz a hangszóró átlag érzékenységénél, illetve a fölösleges rezonanciáknál. Várható még egy negyedhullámú rezonancia a szájnyílás és a hangszóró közötti legrövidebb távolságon, ez körülbelül 245Hz-re esik, még egy-egy negyedhullámú a szájnyílás és a hátlap, illetve a doboz teteje és a szájnyílás közötti legrövidebb távolságon, 180 és 95Hz-en. Valószínűleg a 180Hz-es lesz a legjobban érvényesülő.
A teljes effektív hossz körülbelül 2,3m de a tágulás miatt (kb. hétszeres az S0/SL arány), nagyjából 1,7m-hez tartozó negyedhullámú rezonancia lesz az alapharmonikus, ez kb. 50Hz. De az összehajtogatott doboz miatt ez nem igazán hallható.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2017
(#) biroczkirezso hozzászólása Júl 8, 2017 /
 
Sziasztok!
PA Tölcséres középsugárzómban cseréltem hangszórót. Az eredeti hangolás 24 db/okt. vágással 150 Hz-nél (f3) szerint vágtam az alját. Az új hangszórót Beyma 12 P80/Fe.
A kérdésem az lenne, hogy az új hangszóróval menny az alsó határfrekvencia (f3)?
A doboz zárt típus a belső összetevőket leszámítva (hangszóró+hangcsillapító anyag) :18,8L maradék.

Név: átmérő 300mm
Érz: 100 db
BL: 23.1N/A
Névlimp: 8 ohm
Teljesítmény:700W AES
Fs: 46Hz
Re: 5.2 Ohm
Qms: 10.14
Qes: 0.189
Qts: 0.185
Vas:75.55L
CMS: 178qm/N
Sd: 0.055m^2
Le@1Khz: 1.5 mH
Vd: 413 cm^3
Xmax: 7.4 mm
Mozgótömeg:0.066kg
(#) P_Laszlo válasza biroczkirezso hozzászólására (») Júl 9, 2017 1 /
 
Milyen az a tölcsér?

A töréspont ekkora térfogatban, ilyen érzékeny hangszóróval mindenképp 200Hz fölé kerül (230Hz), hacsak a tölcsér nem módosít rajta.
(#) biroczkirezso hozzászólása Júl 10, 2017 /
 
ÜDV!

SZinte megegyezik az MT-130-al méreteiben eltérő, sípja sokkal rövideb . Viszont ha ilyen magasra került az f3 az új hangszóróval, akkor baj van mert 80-100hz -re van szükségem. Ezek után ez a tölcsér felejtős. Viszont olyan kivitelű láda tetszene mint a REFLEX HPS-650. Esetleg tutdsz méretezés-kivitelezésre profi szakembert ajánlani ? A meglévő homokszórók ha lehetséges,maradnának (zsír újak).
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2017
Következő: »»   27 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem