Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   718 / 1119
(#) Udvari Zsombor válasza abcdabcd hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Ventilátorok forognak, de szétszedni azt nem fogom, mert úgyse tudok semmit csinálni a hűtőborda alatt! Valamint amíg a TV tunert beállítottam, majd megnéztem rajta több mint egy epizódot, nem indult újra, de amint minden programot bezártam ~5 percen belül restart lett az üresjáratból! Majd ezután magára hagytam (fürödtem), és megint restart lett az üresjáratból, de nem tudom, hogy menyi idő után és csak egyszer-e... :/ Ez így nem jó!
Ha esetleg a BIOS-ban nézzek meg valamit, azt szívesen megcsinálom...
(#) RoliNyh válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Nem minden ósdi alaplap képes SATA meghajtóról BOOT-olni. Az csak egy extra funkció rajta, és a BOOT az IDE meghajtón van, a SATA meghajtót csak az oprendszer látja ha feltelepíted hozzá a drivert. A másik lehetőség, hogy az Xp telepítődbe nincs beintegrálva a SATA driver, ezért nem látja az oda csatlakoztatott meghajtó(ka)t...
(#) Udvari Zsombor válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Na, azóta nem indult újra, hogy visszajöttem! :o Akkor nem tudni, hogy éppen mitől függhet...
Oh, újra nem indult, csak szépen csendben lefagyott, ahogy volt... :/
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2017
(#) abcdabcd válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
A 478-as borda, ha a gyári az intel hologrammal a közepén, a legegyszerűbb szerkezet a világon, két kar van két oldalt azokat felemeled és a bordát meg óvatosan le, és megnézed, hogy zsíros-e alatta és a proci tetején, ha nem, akkor veszel hővezető pasztát és megkened. Keress videót róla, hogy hogy kell levenni...de akár átmenetileg ez ki is hagyható

+Poros a borda vagy sem? Mert akkor tiszta ecsettel porold ki, vagy valamivel, ne vizes ronggyal... És a többi borda a gépben? A táp mennyire látszik porosnak? Kívülről porszívóval annak is adhatsz... kikapcsolt állapotban, a 230V-os kábelt kihúzva! Meg matatni is úgy matass a gépházban, hogy ki van húzva a tápból a 230V... Földelt konnektorba van dugva a gép amúgy? (Ezt csak mellékesen kérdezem)
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2017
(#) FAZ1 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
SATA porton csak SATÁ-s merevlemezt fog ám megtalálni a gép!
A mindenféle átalakítókkal feljavított ám régebbi IDE vinyókat nem igazán.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2017
(#) FAZ1 válasza vargaf hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Igen - valóban - mert én nem találtam meg. Alapjában azt se tudtam, milyen néven keressem.
(#) abcdabcd válasza abcdabcd hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Aztán jöhet az, hogy milyen táp van a gépben, hányW-os és milyen gyártmány/típus?

Meg megnézni windows alatt, hogy a hőfokok és a ventilátor fordulatok milyenek, pl speedfan-nal.
(#) gyuszo válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
De lehet még elemhiba, annak töltési hibája, kontakt hiba, egy hibás, akár több púpos kondenzátor, memória hiba , vagy annak érintkezési hibája. Egy 15 éves gépnél már sok minden lehet. Telepítés előtt ezt min át kell nézni.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2017
(#) FAZ1 válasza abcdabcd hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
A SpeedFan-t én is kipróbáltam - de - szerintem egy nagy kalap sza ... móca!

Jobb nála a HWMonitor nevezetű tesztprogram, mivel az valójában azt is mutatja, milyen alapértékekkel van - már eleve gyártóilag - beállítva a gép (illetve erre megírva a BIOS-a)

Nekem pl. az A1225-nél azt írja ki a HD meghajtó "min./max."-ának, hogy 1197 RPM -1201 RPM.
Még szép, hogy eszementen melegszik is kis idő multán a vinyó.
Mert hisz valójában nem pörget rá terhelés-függően a hűtéssel.
Így a mostani, melegebb nyári napokon egy bizonyos idejű géphasználat után a mért és valósra kijelzett ventilátor fordulatszám (1199 RPM) csak úgy röviden és simán lepkefing!
A vinyó meg - lazán szárnyal 40 fok felett és közelít az 50-hez. (Celsius fokban)
(#) FAZ1 válasza abcdabcd hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Egy átlagosan mai alapgépet már 300W-tal simán el lehet hajtani.
Csak 2 kritériuma van magának a tápnak
- legyen rajta külön 4 tüskés tápkábel a procihoz
- és legyenek rajta SATA tápcsatlakozók. (bár az kigolyózható Molex adapterekkel)

A többi - ha nem teszi tele az ember mindenféle energiafaló nagyonhülyeségekkel - s nem dugdos bele mindenféle USB-s pótcuccokat - pl. ventilátort, asztali LED lámpát, mini kávéfőzőt (vagy csak melegen tartót) - és miegymás mást, akkor lazán elmegy.

Nekem pl. a DELL asztali gépemben csupán 260W-os táp van.
Igaz, a procija se mai gyerek - P4 (486) 3000 MHz, a RAMM-ja 3 GB, s van még benne mellé az alacsony ATI 64 MB videókártya, egy floppy, egy DVD író-olvasó - és persze a HD lemez.
Slussz!
(#) FAZ1 válasza gyuszo hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Az elem általában nem tölthető, de nem is töltődik ... ha már hibás - azt olyankor simán ki kell cserélni!
A pupos kondik - szintén zenész.
Nem egy olyan alaplapot javítottam azért, mivel kondérjai nagy része már többé-kevésbé pupos volt, vagy majdnem egészen kifutós!
Nem nagy szám a kondicsere, és meg lehet vele menteni a lapot. Már amennyire egy régi lapnál az ilyesmi még normális dolog. Pl. 386-os (de néha a 486-os) Pentium procis lapokkal is - nem igazán érdemes rá időt szakítani, hiszen manapság a 775-ös plattformok is elég rendesen elkezdtek ám avulgatni, majd kimenni a divatból.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2017
(#) Udvari Zsombor válasza FAZ1 hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Egyáltalán nincs átalakító! Tényleg SATA HDD-t csatlakoztattam!
(#) Udvari Zsombor válasza abcdabcd hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Hát, egy 400W Codegen táp hajtja a gépet! Tehát van itt rendelkezésre álló teljesítmény rendesen! Amúgy pedig IDE CD ×2, SATA HDD ×1, IDE HDD ×1 és WinFast TV2000 XP Expert PCI tunerkártya, valamint ~512MB×2=1GB RAM.
(#) abcdabcd válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
A Codegen tápok nem a megbízhatóságukról híresek, egyesek még azt is hangoztatják róluk, hogy talán a rajtuk lévő cimkének se felelnek meg...
Főleg, hogyha egykorú a géppel a táp, a géppel együtt kaptad a tápot? Akkor egy lehetséges jelölt a táp a hiba okaként...

De azért nézzük tovább... Van esetleg, akár csak kipróbálásra (kölcsönbe valahonnan) másik legalább 300W-os tápod? (Valami márkásabb darab, vagy valami gépgyártótól pl HP, Fujitsu, stb... vagy FSP, Chieftek, Delta, Seasonic, stb... ? Bár az új/próba-táppal is végig kell nézni a többi dolgot is, szóval akkor nézzük ezzel...)

A tápból, ha mögé teszed a kezedet rendesen jön a levegő, vagy csak alig-érezhetően?


A korábbi géped 100W-os Fujitsu tápja viszont ide kevés a P4-es proci magában többet fogyaszt, szóval azt meg se próbáld bekötni, ha jót akarsz...
(#) vargaf válasza FAZ1 hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
A "nagyon elrejtett" programokat itt találod, a nevük sem tér el a Windows XP programban alkalmazottól. Csak több program került ide.

Névtelen.jpg
    
(#) abcdabcd válasza abcdabcd hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Illetve a hőfokos kérdésre se válaszoltál még, töltsd le a speedfan-nevű programot, és írd ide, hogy hányféle hőmérsékletet ír ki, azok mekkorák, illetve, ahány venti fordulatszámot kiír azt is... és azt, hogy hány venti van a gépben (táp -bár ez valószínű nem lesz a kijelzettek között, vga, proci, esetleg egyéb házhűtő, vinyóhűtő stb...)

Hajrá!


mod: meg ha már letöltesz úgyis, akkor töltsd még le a HDSENTINEL(sima ingyenes változat kell, a speedfanból meg csak olyan van...) nevű programot is és azt is írd ide, hogy látja-e mindkét vinyót és hogy hány %-os értéket ír az "állapotukra"
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2017
(#) abcdabcd válasza abcdabcd hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Ja és még valami az egy dolog, hogy a tápból jön-e érezhetően levegő, de az is érdekes, hogy az hideg vagy inkább meleg? Égett szaga esetleg nincs-e?
(Ez először így nagyvonalakban körbejárva a témát... hogy mégis milyen a gép, az embernek ha előtte van és tudja mit kell nézni ezeket rögtön megnézi, hogy valami alapvető fogalma legyen, hogy mi is a helyzet...Pláne, ha hibajelenség is van, kékhalál, újraindulás, lefagyás, amiket eddig írtál...)
(#) Udvari Zsombor válasza abcdabcd hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Idézet:
„Égett szaga esetleg nincs-e?”
Az nincs, csak eredetéből adódóan hasonló szaga van, mint egy gyógyszertárnak. A kijövő levegő pedig közepes, tehát nem meleg de nem is hideg.
Valamint azt vettem észre, hogy ha van terhelés (pl. tévétuner éppen üzemel), akkor nem indul újra, csak teljes 0% körüli üresjáratban!
(#) abcdabcd válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Na ez jó jel, hogy nem égett szagú, akkor most nézd meg, írd meg a többi dolgot is...
(#) Udvari Zsombor válasza abcdabcd hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
A Core Temp program nem tudja megjeleníteni a hőfokokat! (nekem csak ez a progi van)
(#) abcdabcd válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Akkor próbáld meg a speedfan-t, kicsi gyors egyszerű program, aztán ez a hőfokosdi amúgy olyan, hogy nem minden gépen nem minden program ír ki mindent... szóval próbára fel...

És a hdsentinel-lel mi a helyzet?
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2017
(#) Udvari Zsombor válasza abcdabcd hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Na, a speedfan már ír is mindent:
Idézet:
„Temp1: 40C
Temp2 58C
Temp3 -1C (ezt nem tudom, hogy honnan szedte)
Temp4: 25C
Temp: -1C (ezt nem tudom, hogy honnan szedte)
Temp: 59C
HD0: 43C”
Azt persze nem tudni, hogy mi micsoda, de ne legyünk telhetetlenek...
A feszültségértékek is szépen rendben vannak, ahogy mutatja.
(#) abcdabcd válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Na igen ez már haladás!
A hőfokok közül az az 58 fok az nem igazán szimpatikus, bár úgy látom a CPU kihasználtság 100%-os.
Mi futott még a gépen miközben ezt a képet lőtted?



-meg a 100%-os cpu kihasználtság, ha igaz, akkor az az 58fok se valami jó, mert valószínű akkor az a cpu hőmérséklete... (pl északi hídnak esetleg elmegy az 58 fok is...)

Milyen procihűtő van a gépben? Ha nem a gyári intel, akkor fotót tegyél fel róla, vagy esetleg ha valami jól olvasható márkanév van rajta írd meg, bár a kép jobb lenne, úgy látszik, hogy kb mit kéne tudnia, mert az 58 fok elég sok, bár a gyári bordával simán lehetséges... meg még akár több is... és itt jön be az, hogy van-e zsír alatta... vagy csak a korábbi zsír megszáradt maradéka...

+vinyó csak egy van a gépben? az hőfokra okés, de az állapotát a HDSENTINEL-lel nézd meg... 2x írtam? Vagy ha nem zavar, hogy nem jó a gép,akkor szólj, én se írogatok ide akkor...



mod: ja a feszültségértékeket meg a legkevésbé se kell neki (vagyis a bios-nak) elhinni... az akármi is lehet, attól még, hogy mit ír... szóval azt ha mérni kell akkor az igazi mérést ezzel nem ússza meg az ember... de ezt később... vagy ha van megbízható cseretáp, akkor meg azzal kell kipróbálni, azzal is kiszűrhető, ha multiméterrel nem akarsz mérni a gépben!
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2017
(#) abcdabcd válasza abcdabcd hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Procihűtő típus, esetleg fotó?
HDSENTINEL vinyó %-ok?
100%-os kihasználtságnak valami látható oka? Speedfan-on kívül futott még valami?
(#) FAZ1 válasza abcdabcd hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Nekem valójában ezeddig csak Codegen és Azona tipusú 400W-os géptápjaim voltak, ámde soha semmi bajom sem volt velük. Való igaz, de eléggé stabilan szokták tolni a szabványban előírt tápfeszültségeket (12V, 5V és a 3,3V)
sőőőt - találkoztam még olyannal is, amelyiken a kimenő feszültséget kézzel be lehetett állítani (persze csakis egyet a háromból, de utána az adja a másik kettőt) - továbbá
arányaikban eléggé halkan mennek.
Ha bármely elko benne láthatóan avagy nagyon elkezd pukkadozni, egyszerűen KI KELL cserélni! Én még sohase főttem meg a gagyi tápokkal, miközben sok tízezres hiper-szuper tápokat már találtam ám kukában, vagy valami elektromos (állítólag veszélyes) hulladék gyűjtőjébe kidobva ....
(#) FAZ1 válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Valójában ma meglett a NAGY melegedési hiba!
Délután teljesen szétkaptam az Apple gépemet, s az alaplapon a procikat (maga a Pentiumos főproci, s melléje a valami ATI féle videókareszes főprocit ) szépen újra hőpasztáztam.
Aztán persze ha már ennyire vagyok, megnéztem hát a ventiket is - oszt kiderült egyből - a HD-nek a hűtőventije nem megy! Csak többnyire azt mutatja, de valójában hazudós!
Így aztán részemről egyből kétesélyes lett a téma - vagy veszek bele valahonnan másikat,
vagy simán átteszem (némi-nemű átalakítással) az általam sohasem használt DVD író-olvasónak a gyári ventilátorát.
Nekem az ilyesmi többnyire nem akadály - mert pl. a Skoda 105-ösömben valamikor Dacia ablaktörlő ütemvezérlő volt, a régebbi S100-asban pedig - a néhai Wartburg/Moszkvics (NDK gyártású) teljes ablakmosó szerkezet (tartály + szivattyú)! A valamikori Dimitrov téri - s valamikor ott található Wartburg - alkatrészeket is árusító - autósboltban vettem.
(#) abcdabcd válasza FAZ1 hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Örülök, hogy meglett a hiba akkor...

A tápra, meg hát semmi sem tökéletes vagy örökéletű... a drágább, pl rövidzárvédelemmel ellátott, és a címkéjükre írtakat tényleg teljesítő tápok közül is van ami idővel tönkremegy... (Ezzel nem mondom azt, hogy esetleg egy codegen ne lenne ellátva mindenféle védelemmel, meg ne tudná azt, amit ráírtak, de nem is lepődnék meg annyira, ha mégse így lenne )
Az is igaz, hogy a "noname" tápok közül talán én is a legszívesebben Codegen-t raknék mondjuk egy olyan gépbe, ahol abszolút nincs pénz arra, hogy valami izmosabb kerüljön bele(és nem is egy "erőmű" gépet kell hajtania), viszont itt, főleg úgy, hogy ki tudja hány éve használták már azt a tápot, és ki tudja a benne lévő kondik mennyire bírják a strapát, simán lehet ez a régi és új korában se az izmos tápok között közismert táp a baj forrása főleg, hogy egy P4-es gépről van szó, ami mint kiderült 100%-os prociterheléssel járt épp a hőmérsékletméréskor is...
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2017
(#) Udvari Zsombor válasza abcdabcd hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Sorban válaszolok.
Idézet:
„Mi futott még a gépen miközben ezt a képet lőtted?”
Fő hangerő, DScaler (tv tuner).
Idézet:
„Milyen procihűtő van a gépben?”
A gyári Intel! Ott van a hologramos matrica a ventilátoron!
Idézet:
„+vinyó csak egy van a gépben?”
Nem: IDE ×1 és SATA ×1 HDD van bent!
Amíg a gép terhelés alatt stabil, addig nekem mindegy, hogy mi hajtja, csak legyen hozzá elég teljesítménye!
(#) Udvari Zsombor válasza abcdabcd hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
A megfigyelésem az, hogy csak tényleges 0% terheltségű üresjárat esetén következett be a reset, tehát most beállítottam 2 percre a képernyőkímélőt, ami elindul még a reset bekövetkezése előtt, és nagyon minimális terhelést végez, így nem indul újra! Legalább így működik...
(#) abcdabcd válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Amúgy mellékesen megnéztem, hogy ezen a gépen amiről most írok, ahol mérve a 12V megvan annyinak amennyinek kell lennie, a speedfanban valami 8V körüli értéket látok és beugrott, hogy ez mindig is valami hasonló hülyeséget írt, ezen kívül a Vcore és Avcc néven a 3,3V-os ág feszültségét látom, utóbbi kettőt vélhetően jól...A bios nem tudom jól írja-e ki, még az is lehet, hogy az közelibb értéket ír, de száz szónak is egy a vége, az ilyen méréseknek ennyire kell hinni, a hőfokokat viszont érdekes módon általában jól mutatják, bár ahhoz meg hozzá kell tenni, hogy pl a cpu belsejében amúgy se tudnánk sehogyan se mi mérni avagy a vinyóban sem...


Szóval akkor a speedfanban az egyik vinyód nem látszott, de nem gond, vinyókra specifikusan ott van a hdsentinel, megírod ma, hogy mit is mond a vinyókra?

Ha kikapcsolod a dscalert, akkor a cpu terhelés mekkora? És, ha hagyod hűlni egy kicsit, pár percet, akkor a hőfok mennyire megy le?

Idézet:
„Amíg a gép terhelés alatt stabil, addig nekem mindegy, hogy mi hajtja, csak legyen hozzá elég teljesítménye!”
Szerinted a géped stabil?
Következő: »»   718 / 1119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem