Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ponthegesztő készítése házilag
 
Témaindító: attila26, idő: Szept 13, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   33 / 45
(#) uniman válasza Dexan hozzászólására (») Márc 16, 2017 / 1
 
Hello!
Bizonyára azt akartad írni, hogy a trafód nem osztott csévés...
Azonban az "5-600W" az nagyon kevésnek tűnik a mikrótrafók 1,2-2 kW-os teljesítményeihez képest.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2017
(#) Dexan válasza uniman hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
De az hogy nem osztott csévés nem lenne gond?(mondjuk ha nagyobb teljesítménye lenne?)
(#) granpa válasza Dexan hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Nem gond, jobb a csatolás. 3 sor vékony prespánt tégy a két tekercs közé, és passz. Mivel pillanatnyi teljesítmény kell, amilyen vastag drót belefér, annyival kell megtekerni. A mikrótrafók is túl vannak gerjesztve. Szekunderhez használj sodronyt, teflonnal betekerve, profilra alakítva. Mekkora a vas(oszlop)keresztmetszete? Sőt, akár ideírhatnád a méreteit is.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2017
(#) Dexan válasza granpa hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Bevan tekerve, nem akartam megbontani amig nem biztos hogy használható-e.
Ezt a dokumentumot alapul véve a méreteknél:
m48
h23
v56
g32
e78
b96
hatásos keresztmetszet kb 27cm2


Használd a "LINK" gombot!
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2017
(#) granpa válasza Dexan hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Ez használható nagyság, csak szekundert kell tekerni. Primer valószínű, hogy megfelel. Írd meg a primer huzal átmérőjét/keresztmetszetét.
(#) Dexan hozzászólása Márc 17, 2017 /
 
Most azon gondolkozok, ha leakarom bontani az összes szekundert, szétmerjem-e szedni a trafót (EI-nek tűnik azt még talán összekalapálom, de a kisebbik M-T volt, azt nem bírtam úgy összerakni, hogy minden lemezt visszagyömöszöljekXD).
Te levagdalnád a szekundereket és úgy tennél rá ponthegesztő szekundert vagy szétszednéd? (Amúgy hány wattos lehet ilyen méretekkel?)
(#) Sebi válasza Dexan hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Ez attól függ, hány menet van a szekunderen - illetve érdemes-e munkát fektetni a huzal megmentésébe. Az új szekundert befűzögetni sem vészes.
(#) viktor_8 hozzászólása Jún 11, 2017 /
 
Sziasztok
ponthegesztőt szeretnék építeni és egy biztonsági trafót tudtam szeretni ami 160 wattos ami elég kevés gondolom.. illetve a primer tekercs ahogy néztem elég vékony vezetékkel van ellátva ahogy kb. 0,5 mm a szekunder tekercsé kb. 1,5 mm.. szerintetek alkalmassá lehet tenni ezt a trafó erre a célra vagy inkább keresgéljek még tovább? illetve ha igen akkor mit tudok tenni? a szekunder tekercsét gondolom hiába raknám át a primer oldalra mert így kitudja milyen feszültség lenne rajta?
a szekunderre meg pár menet sodort vastagabb vezeték

előre is köszönöm a válaszotokat és a segítségeteket!!
(#) Gafly válasza viktor_8 hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Páka trafónak teljesen jó.
Szétbarmolni kár.
Mit szeretnék hegeszteni?
Ceruza akku végére talán (de nem értek hozzá).
(#) viktor_8 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Igen én is sajnálnám szétbontani mert utána nem lenne lehet belőle semmit és oda az egésznek hát akkor talán nézelődök tovább mert láttam hogy talán a mikrohullámú trafó lenne a legjobb erre a célra de olyat nem igazán tudok szerezni.. :/
(#) _BiG_ válasza viktor_8 hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Lomtalanításkor megelőzöd a cigókat
Ismerősöket végigkérdezed, van-e kidobandó/lecserélni kívánt mikrójuk. Vagy jóban kell lenned a méhtelepesekkel. Én lomolásból szereztem az enyéimet.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2017
(#) Moderátor hozzászólása viktor_8 hozzászólására (») Jún 12, 2017
 
Nincs nagybetű, nincs írásjel, hozzászólás sincs.
(#) Dexan hozzászólása Jún 16, 2017 /
 
iverteres ponthegesztő

Szerintetek ennek lehet létjogosultsága? (Pl a az ember maradna csak a forrfülezésnél?)
(#) jano49 válasza viktor_8 hozzászólására (») Júl 8, 2017 /
 
Ha érdekel nekem vannak alkatrészek a cellahegesztőhöz.
(#) KKobra hozzászólása Júl 11, 2017 /
 
Még nem olvastam el minden hozzászólást de még nem találtam egy működő megoldást.
Én csak laikus vagyok az elektronikában, de már hegesztettem minden féle hegesztővel.
Dinamóval, trafóval, COval, AVIval, vonal hegesztővel, és ponthegesztővel is.
Preparáltam egy mikro trafót a Videó alapján
Kicsit méregettem is. A képeken látható az eredmény.
Bocsi utolsó képen fejjel lefelé van a teljesítmény mérő de azért leolvashatók az értékek.
Szerintem ehhez már csak egy időzítő elektronika kell és egy használható mechanikai kialakítás.
Valaki tudna nekem egy időzítőt javasolni?
Egy 65mm szőg olvad a képen
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2017
(#) erbe válasza KKobra hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Sok a szekunder menet. Vastagabb huzalból 2 menet elég lenne.
(#) pipi válasza erbe hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Hali!
hasonló kábelből nekem befért párhuzamosan 2 menet
(#) erbe válasza pipi hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Tudod, nagyon sokan nem fárasztják magukat azzal, hogy legalább beleolvasgassanak a témába. Pedig ha lefejtenék az otromba gumi vagy műanyag szigetelést a nem erre a célra készült kábelekról, még háromszor akkora keresztmetszet is beleférne az ablakba selyem, varnis vagy akár papír szigeteléssel.
(#) weend válasza erbe hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Gondolod, hogy lefogják fejteni a szigetelést, amíg másolják a videó megosztón látott néha szörnyű megoldásokat.
(#) exabit válasza pipi hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
150 mm2-es kábel is belefér.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2017
(#) erbe válasza exabit hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Még elég gyatra helykitöltéssel is.
(#) erbe válasza weend hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Ezért sem nézek soha videjókat.
(#) KKobra válasza erbe hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Miért sok? Mi nem jó? Miért változtassak és mivel lenne jobb?
(#) erbe válasza KKobra hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Olvasd el a két hozzászólásod közötti szövegeket! Ha kevés, olvass vissza néhány évet! Ha az is kevés, keress szakirodalmat!
(#) KKobra válasza erbe hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Szakirodalom? "Hát persze!!" "Tanulj tinó ökör lesz belőled".
Ha ezt én így ahogyan van összerakom, el fogja látni a feladatát. Gondolom. Otthoni használatban ha heti 1-2 alkalommal hegesztesz vele 3-4 pontot akkor sokat mondok.
De de ide jöttem kérdezni. Mit és miért változtassak meg de azon kívül hogy jobb a hely kihasználása meg hogy nagyobb keresztmetszet is beférne többet nem mondtál.
Bocsánatot kérek hogy nem villamos mérnöknek tanultam.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2017
(#) granpa válasza KKobra hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
A téma képeit megnézed, a hozzátartozó szöveget elolvasod, és minden világos lesz. A villamos mérnöki karon (van néhány szaka) sem mindenki ért a különleges transzformátorok méretezéséhez; azok közül se, akik gép szakon végeztek.
(#) _BiG_ válasza KKobra hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Itt nem a használat mennyisége (ipari vs. barkács) a lényeg, hanem az, hogy a ponthegesztéshez sok áram kell. De ha a trafódon sok a szekunder menet, akkor a feszültség nő, de az áram csökken (a P=U*I szorzat ugye állandó szeretne maradni), így nem fogsz tudni jól hegeszteni. Ez a lényeg. Azért mondták a vastagabb huzalt és a kevesebb menetet. Ott van leírva.
Tehát: fogod a drótokat, a vastag szigetelést leszeded és összefogsz annyit, hogy egy izmos kanyart be tudj fűzni a vasba - természetesen hőálló, de vékony szigetelés kell rá! Mondjuk az egyik ablakon be, vissza a másik ablakon, majd újra az első bemenet fölött és vissza az első vissza kanyar fölött, ez 2 menet.
Azért kell minél vastagabb huzal, hogy kicsi legyen a feszültségesés a tekercsen, illetve minél nagyobb áram tudjon áthaladni rajta. A feszültség kell az oxidréteg áttöréséhez, az áram meg az összeolvasztáshoz.
Így már világos?
(#) KKobra válasza _BiG_ hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Oké ezt már értem így! Tehát felesleges 2,5V, elég lenne a fele is? Nem tudom mekkora az áramerősség nincs lakat fogóm. Tehát a mostani állapothoz képest rövidebb idő kell majd a hegesztéshez
(#) Firefighter1 hozzászólása Júl 16, 2017 /
 
Szerintetek mia célravezetőbb? Időzitő elektronikát használni a heggesztés időtartamához? Vagy addig nyomni a kapcsolot amig kell heggeszteni?
(#) weend válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Szia!
Szerintem mindenképp tegyél időzítőt, ilyen kis időtartamokat kézzel vezérelni elég macerás. Pláne, ha finomabb munkát végzel, (akkucella hegesztés) vékonyka lemezekkel.
Következő: »»   33 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem