Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezetékes telefon szerelés
 
Témaindító: Busz, idő: Dec 1, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   15 / 23
(#) Inhouse válasza Vadász Csaba hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
A tömbvázlat szerint tovább... Van DTMF hang tárcsázáskor az IC502 91-es lábán?
(#) Inhouse hozzászólása Júl 29, 2017 /
 
Van egy Ericsson G36e GSM adapterünk, aminek elment a PSTN része, legalábbis ennyire jutottam vele, tök süket a kimenet. Semmilyen feszültség nincs rajta, sem tárcsahang... A LED azt mutatja, hogy full térerővel csatlakozott, de nehéz eldönteni egy LED alapján, hogy mi is történik. Belenéztem, hátha elkülönül az analóg telefon rész, de egy kis csoffadt panel az egész, a legkisebb SMD alkatrészekkel. Lehet ezzel valamit kezdeni?
Win 7-en próbáltam modemként, de nem lehet telepíteni. Majd még megpróbálom XP-n, hátha látok valamit, hogy egyébként a GSM rész megy-e...
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Szia!
PSTN részen kellene lennie feszültségnek, már ha róla beszélünk.
Ha szerencséd van, akkor van ott valami könnyen cserélhető "aprólék", ahonnan a PSTN 48V-ja jön...
Sok sikert,
G.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2017
(#) Vadász Csaba válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
A kagylóban hallani amikor a számsort beütöm,holnap megnézem oszcilloszkóppal.
IC502 91-es lábán ekkor látni lehet a vivőfrekvenciát és a jelet is.
ezt találtam:
http://centroszet.hu/tananyag/tavbeszelo/233_dtmf_hvmvek.html
(#) Remci hozzászólása Júl 29, 2017 /
 
Felénk ilyen ruhaszárító módszerrel szerelik be az optikai kábelt
(#) Gafly válasza Vadász Csaba hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Mit értesz "vivőfrekvencia" alatt?
Két szinuszos jel van...

Vonalra kijut? Felhívod másik telefonról és próbálsz tárcsázni.
Nem torz?
Nem halk?
Összehasonlítva egy másik telefonnal, nagyjából hasonlóan hangzik?
(#) Inhouse válasza Vadász Csaba hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Akkor a DTMF kijön a chipből, csak valahogy nem jut a vonalra...maga a vonal jó? Másik telefonnal tudsz tárcsázni? Próbáld meg átállítani pulse-ra, hátha még tudja a központ és megnézni, hogy úgy működik-e a tárcsázás.
(#) Inhouse válasza Gafly hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Szia!

Kicsit alaposabban ránéztem. Agyon van integrálva a panel. Kipróbáltam XP-vel, mint modem települ, de a hálózatra csatlakozást nem tudtam kipróbálni, nincs olyan kártyám, amivel menne. Amúgy feszültség ráadáskor teljesen úgy dolgozik, mint amikor jó volt, közelében levő hangszóróban hallatszik a GSM jel hangja egy pillanatra. Mutatja is, hogy full térerő. A számot hívva viszont foglaltat jelzett a kolléga szerint..erre nem esküdnék meg. A böngészőn keresztüli elérés nem ment.
A PSTN rész egy fémlemez alatt bújik meg, Si3201-Si3210 testvér IC-kkel van megoldva. A 3201-nek meg tudtam mérni, meg van a 3,3V. A 3210-nek a környékén levő passzív alkatrészen szintén (túl kicsi lábak). Ezek az IC-k csinálják a vonal és a csengetés feszültségét, DC-DC konverterrel. Az árnyékolás alatt van még egy opamp, ha minden igaz, nem férek hozzá tápot mérni. Az árnyékolás mellett van egy védő IC, 61089, mérve jónak tűnik, kapcsolatban van a vonallal. Az RJ-11 aljzat melletti trafó is jónak tűnik a rajza alapján, de nincs ellenállásmérésben kapcsolata a vonallal. 3 tekercse van, kettő párhuzamosan, ez a primer, a másik a szekunder, DC-ben jó.
A szabadon levő chipek is megkapják a tápot, 1,8V. A GSM részben nem néztem tovább a lemezek alatti részeket.
(#) Vadász Csaba hozzászólása Júl 31, 2017 /
 
Sziasztok!
Másik telefonnal minden funkció működik .Másik telefonnal összehasonlítva sokkal halkabb a vonal hangja.
Próbáltam állítani "PULSE" és TONE üzemmódok között,de semmi változás.
UPC "TONE" üzemmódban dolgozik.
Ha hívok ezzel a PANÁVAl ,(saját mobilomat) elsőnek vonalhangot kapok majd szaggatott foglalt jelzés 3 szor. Ezután megint a vonalhang jön be. Persze ez nem lehet,mert saját mobilomat hívom. Azt hozzá teszem,nincs bekapcsolva számkorlátozás.
Nem igazán tudok úgy mérni,hogy a telefon be van dugva a upc vonalra,nagyon rövid a drótja.UPC szakember dicséretet érdemel.
Mértem oszcilloszkóppal 5mv/div hát éppen hogy látni LCD kijelzőn,hogy kijön a jel.Ennél kisebb osztásba nem tud az OSC.
(IC 502 91 lábán.)
De lehet,hogy csak azért mert nincs rácsatlakoztatva a telefon vonalra?!
(#) Massawa válasza Vadász Csaba hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Ott kell lennie egy teljesitmény fokozatnak, ami hivo üzemmodba helyezi a vonalat, ha felveszed a kagylot. (Vonaljel). Ez ha jol emlékszem 40 mA és erre megy rá a DTMF modulacio. Ezt elég nagy szintü, igy minden szkoppal látnod kell. Ha nem látod, akkor ott valoszinü, hogy rosszul kapcsolt vonalra, ill. azt leterheli, igy a DTMF nem tud kijutni a vonalra. Erre utal az is, hogy sokkal halkabb a vonal hangja. Valami azt terheli. Ha felhivod, akkor a beszédhang rendben van?
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2017
(#) Vadász Csaba hozzászólása Júl 31, 2017 /
 
A beszédhangot nem próbáltam.De gondolom gyengébb lesz az is mert a vonalhang is gyengébb.

block.JPG
    
(#) Gafly válasza Vadász Csaba hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
OK, ezzel közelebb kerültünk egy lépéssel...
Másik telefonnal (magaddal beszélve) is sokkal halkabb?
(#) Massawa válasza Vadász Csaba hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Pontosan ezen a rajzon látni a legkevésbé, hogyan és honnan indul a hivás. Az IC502 nincs egyetlen kimenet sem az EEPROMon kivül meg az LCD-n , márpedig a hivásnak is onnan kell indulnia. De ezt már irtam.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2017
(#) Inhouse válasza Massawa hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
A tömbvázlaton nincs, de a SM-ban van természetesen DTMF out. Sőt le van írva a hurok ki/be, csengetés, stb... esetén a jel útja alkatrész megnevezéssel (színes vonalakkal vezetve a rajzon), vannak táblázatok feszültségértékkel, lehet mazsolázni. Bárcsak lenne az én problémámhoz is ilyen körítés...
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Részvétem.
Sajnos olyat nem tudok mondani, amit magadtól ne tudnál...
(#) Vadász Csaba hozzászólása Aug 1, 2017 / 2
 
Sziasztok.
Elsőnek is meg szeretném köszöni a segítségeteket.
Meglett a hiba oka.
Pontosan D102 (18 volt ) Zéner visszáramos lett+mellette levő csip kondi C104 0.01qf szakadt volt.
Igy már érthető miért is nem lehetett hívni.
A telefon most működőképes.
Természetesen ha rá van kötve a vonalra sokkal könnyebb lett volna kimérni a hiba okát.
Így szárazan nehezebb volt de megoldtuk.
(#) Massawa válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Gondoltam, csak már 2x elökerült ez a teljesen haszontalan blokkrajz.
(#) Gafly válasza Vadász Csaba hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Nagyon kevesen jutnak el idáig a javításban, szerintem komoly eredményt értél el, Mester.
(#) Inhouse válasza Gafly hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Köszi.
Az összes adatlapot letöltöttem már, de sajnos a kis lemezkutrica, meg az aprójószágok miatt a méricskélés igen korlátozott mértékű.
Sajnos az olcsóbb, régi típusú GSM adapterek kikoptak, nem tudom hova lettek, nem kapható a 1xeFt-os kategória. 30eFt-nál indulnak használtan. Ezért gondolkodtam a javítás lehetőségén...
(#) Vadász Csaba válasza Gafly hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
Ezért is írtam meg a hiba okát,hát ha valakinek pont ilyen hibába fut bele.
Nem kell mindjárt telefont venni.
(#) Hedv Janos hozzászólása Okt 16, 2017 /
 
Sziasztok!

Philips M555 típusú vezetékes ( vezeték nélküli ) telefonom kijelzője, szépen, lassan kezd tönkre menni. Napról - napra " töredezik " a display, most már szinte olvasni sem lehet a feliratokat. Csatolok képeket. Ezzel mit lehet kezdeni? A Philips hazai márkaszerviz azt a választ adta, hogy nem kapnak alkatrész utánpótlást..hm..Esetleg van arra mód, hogy egy másik, méretazonos ( 1,6" - 4,1 cm ) kijelzőt beletegyünk a rossz helyére? Üdv mindenkinek!
(#) Gafly válasza Hedv Janos hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Szerintem ebben nem univerzális grafikus kijelző van, hanem adott termékre szabott.
Azaz másik hasonlóval tudod csak cserélni, ha találsz donort.
Jó hír az az, hogy az LCD egy-egy sora betegeskedik, az pedig gyógyítható is lehet talán (különösen ha csak nem érintkezik valahol).
De nem értek hozzá.
(#) Hedv Janos válasza Gafly hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Köszi. Ha " gyógyítható ", ki, hol, mikor tudná kezelésbe venni? jelenleg (már ) így néz ki: fotó.
(#) csapo1002 hozzászólása Okt 30, 2017 /
 
Sziasztok Szakik! A következő problémám van vezetékes telefonnal: kb. 2 hónapos, vadonat új készülékről van szó. Beállítom rajta az időt, viszont észre veszem, hogy telefonálás után elkezd késni az óra rajta. Érdekes, hogy addig jól jár az órája amíg nincs használva a telefon. Concorde-6025 CID típusú telefonról van szó. Három darab, 1.5 V-os, AA ceruzaelemmel működik. Még annyit, hogy az előző készüléknél is hasonló probléma volt. A válaszokat, segítséget előre is köszönöm!
(#) Gafly válasza csapo1002 hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Ha erről beszélünk, akkor valószínűleg felülírja a központből jövő információ:
Idézet:
„AZ AUTOMATIKUS IDŐBEÁLLÍTÁS LETILTÁSA
Ha FSK (Frequency Shift Keying / hívószámkijelzéses) hívás érkezik, a készülék automatikusan
beállítja a pontos időt. Az automatikusidő beállítást az alábbiak szerint tilthatja le.
1. Alapállapotban nyomja meg és tartsa nyomva az ALARM = RIASZTÁS gombot 4
másodpercig. A kijelzőn a DATE OFF = DÁTUM KI olvasható.
2. Az ALARM ismételt megnyomása után a kijelzőn a DATE ON látható.
3. A SET megnyomásával kiléphet
MEGJEGYZÉS: DATE OFF: Ha ezt a beállítást választja, letiltja az automatikus időbeállítást.”

Megjegyzés:
- Csak fogadott hívás esetén.
- Roppant helytelen dolog nem pontosan járatott órával működtetni telefonközpontot, tessék rá panaszt tenni a szolgáltatónál
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2017
(#) csapo1002 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Úgy néz ki, hogy jó lett!!! Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
(#) Gafly válasza csapo1002 hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Akkor, ha még nem volt meg a heti jó cselekedet, jelentsd be a szolgáltató hibajelentő vonalán.
Így másoknál is rendbe fog jönni, meg Te is visszaállíthatod az alapbeállítást (és nem kell vacakolnod többet az órájával).
(#) csapo1002 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Rendben!
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Na, a héten elhalálozott a második Sony-Ericsson GSM adpter PSTN része is...még egy van, ami működik ebből a fajtából.
(#) tomikapc hozzászólása Jan 10, 2018 /
 
Sziasztok!
Rögzíteni szeretném vezetékes telefon esetében, hogy mikor hívták az adott készüléket. Tehát a hang rögzítésére nincsen szükség, csak a tényt szeretném regisztrálni, hogy csörgött a telefon. Van egy olyan eszközöm, amivel figyelni tudom 0-5V közötti egyenfeszültséget, tehát a feladat az lenne, hogy mondjuk 0V-ot előállítani, ha nem csörög a telefon és mondjuk 5V-ot, ha csörög. Hogyan lehetne ezt megoldani? A telefonvonalhoz van hozzáférésem (RJ11) csatlakozó, a telefont magát nem szeretném megbontani.

Köszönöm a segítséget!
Következő: »»   15 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem