Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1444 / 1673
(#) Vales válasza jeges hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Hali, Wow!
Lesz belőle cikk esetleg? Valamint a firmware+GUI érdekelne (Arduino vagy Raspberry PI, etc.)?
Lesz belőle valamilyen egyedi, vagy nyílt forrású multiroom rendszer esetleg?
(#) fsub válasza Mircsof hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Szia!
A kapcsolási rajzot, ami alapján készült az átalakítás, feltennéd valamelyik kapcsolódó topicban?
(#) Mircsof válasza fsub hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Tessék parancsolj: Bővebben: Link
Ezt a rajzot többször is megtalálod a linkelt topikban.
(#) fsub válasza Mircsof hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Köszi, ezt a rajzot ismertem, csak emlékeztem rá egy korábbi hozzászólásodból, hogy ki akartad volna egészíteni fordított polaritás védelemmel is a tápot, és azt gondoltam, sikerül ezt is megoldani. Hogy írtad, hogy ez már az ötödik verziója a tápnak, is erre engedett következtetni.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2017
(#) Mircsof válasza fsub hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
A rámájában a jelenlegi utolsó oldalon van erre egy kezdeményezés, de kicsit "elhalt" a terv. Részemről a kimeneti feszültség kétszeresre emelése volt a cél. Ez a táp még akkor készült, csak most lett bemutatva.
A v6 majd tud kétszeres kimeneti feszültséget, ha minden jól megy (hamarosan).
(#) Attila86 hozzászólása Aug 2, 2017 / 8
 
Beültettem a negyedik immobilizer/nyomkövető elektronikát, az első hármat pedig visszarendeltem szoftverfrissítésre és némi hardveres bővítésre. Így kivételesen egy fotón tud szerepelni az összes:
(#) granpa válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 2, 2017 / 1
 
Kevésbé "terepszínű" háttéren jobban mutatna. Azért persze jól látom.
(#) szücsien válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Egész "szellős" a doboz. Ha nem titok, hol lehet hozzájutni ehhez a dobozhoz?
(#) jeges válasza Vales hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
hali!
Azért enyire nem bonyolult a dolog mert egyszerüségre törekszem én inkább winre fejlesztek ezen nöttem fel win98 ota !
Amit látni lehet az egy win8 intel procis tablet foobar2000 (egy tabletre alkotot skin)!
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2017
(#) lajos1969 hozzászólása Aug 2, 2017 / 7
 
Sziasztok!
Most ez készülget!

IMG_0539.jpg
    
(#) Attila86 válasza szücsien hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
A nyák 10cm széles, a doboz belseje pedig 13,2cm. A másik kiterjedésében teljesen végig ér a dobozban, azaz kb 75% a doboz kihasználtsága. Szerintem ez egész jó, de mindegy is mert ez a legkisebb doboz ami szóba jöhetett és lehet is kapni. A Lomexben vettem, "P31B" néven és 47-01-41 cikkszámon kapható.
(#) proli007 válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 2, 2017 / 5
 
Hello! A nőt kell nyomogatni? Nem egy rossz irány..
De nem kellene már "leállni" erről a nyák projektről? Olyan szép dolgokat készítesz igényesen, hogy a dobozolás többet is megérdemelne. Mi anno a kőkorszakban, készítettünk HBO szűrőket ilyen technikával, de már akkor sem voltam megelégedve vele, pedig csak némi drót és kondi volt a dobozban. Mechanikailag sem megfelelő szerintem, de esztétikailag is olyan, mint amikor a műanyag előlapra imitálták, hogy a hangszóró, csavarral van felfogatva..

A munkáidhoz viszont gratulálok!
(#) lajos1969 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 3, 2017 / 11
 
Köszi!
Még nem untam meg a "nyákprojektet" !
Ezzel egyszerűen és gyorsan tudok kisebb dobozokat készíteni.
Ez a doboz kifejezetten tetszik nekem, ha majd kész lesz.
A beltartalomról egy kép.

IMG_0540.jpg
    
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Aug 3, 2017 / 7
 
Egy régi hibás LCD-ből ~10 perc alatt világító képkeret lett!
Csak a vékony LCD üveget szedtem ki, a többi maradt, valamint a hátára ragasztottam egy fénycső-invertert. A valóságban kellemes hidegfehér és melegfehér közötti fénye van.

IMG_2319B.JPG
    
(#) teglascs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Akkor az a Windows-os valami papírból van? Vagy félreértem?
(#) Udvari Zsombor válasza teglascs hozzászólására (») Aug 4, 2017 / 2
 
Pontosan, normál papírra van nyomtatva és az LCD üveg helyére van berakva. Nagyjából 6V körüli feszültséggel kellemes éjszakai fénye tud lenni, de a fotón még 12V megy az inverterre.
(#) gajdossmd hozzászólása Aug 4, 2017 / 11
 
Sziasztok!
Építettem egy JCM900 preamp-ot pedál verzióban.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Aug 5, 2017 / 4
 
Végre valahára teljesen befejeztem, megjött az isopropil alkohol nyák lemosva.
Ami meglepett elsőre pöccre megy, egyelőre egy kisebb trafó van itthon, háttérben a régi laportápom.

1.jpg

2.jpg
   
(#) nandika76 hozzászólása Aug 6, 2017 / 9
 
Sziasztok, elkészült a műhelyerősítő.
Még csak doboz nélkül.VideóFotók.
(#) dudassandor1 hozzászólása Aug 7, 2017 / 8
 
Sziasztok!
Sikerült befejeznem az audio berendezések tárolására szánt "pultot". Jelentem lassan ment, de elkészült!
(#) pinyó39 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Szuper lett látszik hogy nem spóroltál anyaggal és munkával. Merre felé laksz, az első képen látszik egy kis részlet a szép környezetből?
(#) dudassandor1 válasza pinyó39 hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Köszi pinyó39! Igen ügyesen kiszúrtad a szép környezetet , Norvégiában lakom.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2017
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Aug 7, 2017 1 / 1
 
Ma úgy alakult, hogy végül átépítettem egy kis szobai szökőkutat. Limit, hogy az apró szivattyú csak 40 cm-re tudja juttatni a vizet, és minél halkabbra akartam építeni.
Az egyik sarokmerevítőre fúrtam egy pontos méretű lukat, amin átvezetem a gumicsövet (eredetileg csúzligumi), amire egy nagy átmérőjű szívószál van húzva merevítésnek, végül egy iratcsipesz tartja a gumicső végét.

IMG_2362B.JPG
    
(#) attika válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 7, 2017 / 1
 
Nagyon profi. És ez pontosan mi célt is szolgál, be avatsz minket is?
(#) BarnaPili válasza attika hozzászólására (») Aug 7, 2017 / 2
 
Ott Írja: Halk szobaszökőkút. Nem csurrantasz be éjjel,ha ne adj Isten bekapcsolva marad éjszakára. A szökőkút meg biztosan jó valamire a FengShui szerint.
(#) Udvari Zsombor válasza attika hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Hát, ma át kellett merni az esővízgyűjtő hordót egy másik dologba, de én inkább átszívtam ezzel az apró szivattyúval, bár fél napig tartott... Szóval utána még próbálgatni akartam a szivattyút, aminek ez az átépítés lett a vége, mivel az esővízgyűjtőnél nem maradhat.
Eredetileg (gyárilag) volt ennek egy lépcsőzetes teteje, aminek a közepéből jött a víz a tetején lévő kőgolyó alatt és amolyan dekoráció szerepe volt.
Tulajdonképpen most csak valami tényleg nagyon halk csurgás hangja van, ahogy a folyamatos vízsugár bele érezik a vízbe. Tényleg alig hallani.
A fotó óta betettem éknek egy fél ruhacsipeszt a vastag szívószál mellé az iratcsipeszbe, hogy az ne csússzon le.
Hogy mi célt szolgál? Ööö... Izé... Pontosan én se tudom, csak megcsináltam, mert miért ne?
(#) pinyó39 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Aug 7, 2017 / 1
 
Gyarló az ember de kicsit irigyellek .
(#) attika válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 8, 2017 /
 
Köszi a választ. Akkor már csak egyet nem értek, hogy mekkora az a esővízgyűjtő hordó ha azt írod, hogy 40cm-re tudja juttatni a vizet ez a kis szivattyú, és ezzel szivattyúztad át a vizet?
(#) Firefighter1 válasza attika hozzászólására (») Aug 8, 2017 /
 
(#) kameleon2 válasza attika hozzászólására (») Aug 8, 2017 / 1
 
Szivattyú nélkül is átfolyik, ha az egyik magasabban van...
Következő: »»   1444 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem