Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Indukciós hevítő készítése
Lapozás: OK   49 / 62
(#) gulyi88 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
A linkelt kapcsolási elrendezések 5.oldal FIG2, és 3 esetében Nincs feltűntetve a soros dióda szerintem, akkor kap szerepet a soros dióda , amikor a rezgőkör feszültsége átlépi a tápfeszültség értékét. Ha nem lenne ott a dióda, akkor a tápon keresztül tudna záródni a rezgőkör. tulajdonképpen a táp söntölné a rezgőkört a tápfeszültség értéknél, így az nem tudna attól nagyobb feszültségre felrezegni.
Fig 2 esetében azonnal látható ha a rezgőkör feszültsége a tápfeszültség fölé megy, akkor a negatív rezgőköri feszültség megnyitja az IGBT párhuzamos diódáját, a tápkondin keresztül zárt áramkör jönne létre! De ha be van téve a soros dióda akkor az útját állja ennek.
A Royer kapcsolásban nem jöhet létre hasonló, mivel a rezgőkör "lebeg" a két tranyó között.
(#) ferci válasza gulyi88 hozzászólására (») Jan 2, 2017 / 1
 
Annyit hozzátennék az 5./2. ábrához, hogy hasonló kapcsolásban ( alapban..) a két kondin párhuzamban vannak a tápfesz határoló diódák, tehát feten, igbt-n nincs soros dióda.
(#) gulyi88 válasza ferci hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Bocsánat, az elöbb Fig 3mat akartam írni, ott látható könnyen a feszültség probléma.
Mármint tápegység esetében szokott/kell lenni a félhíddal szemközti kondikon dióda.
Rezgőkör esetében nem biztos hogy célszerű, mert ugyanúgy bekorlázotta a rezgőköri feszültséget, és végsősoron a munkatekercs áramát, indukcióját is korlátozza.
Ha a munkafeszültség hevítés közben kisebb, mint a táp, akkor nyugodtan be lehet, be érdemes korlátozni a feszültséget, de ha nagyobb lenne a feszültség, akkor a teljesítmény rovására megy a korlátozás.
(#) ferci válasza gulyi88 hozzászólására (») Jan 2, 2017 / 1
 
Oké.. végülis vissza kell térni a délutáni témára, "maradni" a topik megszokott dolgainál és felesleges annyira eltérni olyan irányokba, amik nem idevalók.
(#) bkbfnkm3ps4c7wngu hozzászólása Feb 15, 2017 /
 
Üdv GPeti! Én is vettem egy indukciós hevítőt. Kérdésem az , hogy inverteres hegesztő trafóról közvetlenül működtethető-e a hevítő. 12-48V- ról működik a leírás szerint. Elég ha csak beállítom a megfelelő feszültséget ? Ez is KÍNAI hevítő. Várom válaszod, köszönettel: János
(#) GPeti1977 válasza bkbfnkm3ps4c7wngu hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Müködik de a tápra rakj egy olajpapirkondit 10µF körül közel a panelhez, az áramot annyira tekerd fel hogy ne az korlátozzon be, meg rakj rá mutatós árammérőt hogy ne terheld túl.
(#) bkbfnkm3ps4c7wngu válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Csak digitális műszerem van , úgy emlékszem 10 amperig mér az egy kicsit kevés mert 20A ír. Kondit hol lehet venni, mert az sincs.Ha tudok szerezni akkor a bekötés a két bemenetre kell kötni párhuzamosan? Azt a nagy ampermérőt ami a képen van lehet valahol venni?
(#) GPeti1977 válasza bkbfnkm3ps4c7wngu hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
A tápra kell kötni a kondit, lehet akár 5 10 darab 1µF / 250V os nem elektrolit, digitális műszert nem ajánlom, mutatósat tudsz venni börzéken vagy fórumokon használtan is, ezt is kaptam nem vettem, az áram mérés fontos mert nincs áramkorlátja az áramkörnek ha a hegesztő szabályoz le az meg több okból sem jó.
(#) JZoli válasza bkbfnkm3ps4c7wngu hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Be kell tenni egy nagyobb teljesítményű sönt ellenállást és azon feszültséget mérni. Máris megoldódott a nagy árammérés gondja!
(#) bkbfnkm3ps4c7wngu hozzászólása Feb 15, 2017 /
 
Az ampermérő megoldva, már csak kondikat kell beszerezni. Köszönöm a válaszokat.
(#) bkbfnkm3ps4c7wngu válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
GPeti! Lehet a kondi 10µF-nál nagyobb értékü? A feszültség az 250 v-os legyen?
(#) GPeti1977 válasza bkbfnkm3ps4c7wngu hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Minél több mert nagy áram folyik rajta, egy kondi nem elég inkább több kisebb, az érték nem kritikus.
(#) bkbfnkm3ps4c7wngu hozzászólása Feb 15, 2017 /
 
Köszönöm a válaszod.
(#) bkbfnkm3ps4c7wngu válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Üdv GPeti! 20µF 160V és30µF 160V-ra Ezeket az értékeket találtam. Jók lesznek, vagy 250V -nak kell lenni? Ü.:János
(#) GPeti1977 válasza bkbfnkm3ps4c7wngu hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Próbáld ki, elég a feszültség.
(#) Luck hozzászólása Feb 23, 2017 /
 
Üdv!
Valaki tud küldeni egy rajzot erről a kapcsolásról?
Kés hőkezelésére, edzésére kellene.
(#) ferci válasza Luck hozzászólására (») Márc 30, 2017 / 2
 
Szia!
Jobb felső sarok, "csak képek keresése".
Találsz 2-3 féle megvalósított kapcsolást.
A jó és biztonságos működés pedig a megfelelő kivitelezésen dől el úgyis.
A munkatekercs formája, hűtése és a kondenzátor-blokk minősége, hűtése az elsőrendű téma.
Egy "tekercs" vagy "kondenzátor" szimbólum sok mindent nem mond el magáról, még a megadott érték sem.
(#) szikorapéter hozzászólása Ápr 1, 2017 /
 
Sziasztok. Indukciós hevítő készítése előtt állok. Mire kell figyelni az építés során? Van 1-2 FET-em ami talán jó volna a ZVS kivitelezésre. Van 20N60C3 ,100N055,2SK2837. Nem nagy fémtárgyak hevítésére volna szükségem,esetleg olvasztására is ,de csak pár milliméter vastagságig. Esetleg ehhez van valami kész áramkör? Egyéb tanácsok? A válaszokat előre is köszönöm.
(#) ferci válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 2, 2017 / 1
 
Szia!
Mint az előző hsz-ben írtam, ugyanazt ajánlom.
Fet minimum 40-50 amperes kell, hogy kibírja a kezdeti nagy áramlökést, ha hirtelen dugod be a vasat pl. és min. 250 voltos - 300 fölé ne menj, mert ott már sok lesz a veszteséged ( nagy Rds(on).
Fojtót légrésest csinálj inkább, 0.5-ös zománchuzal "sodratból" elég, a freki miatt úgyse kell alámenned valszín.
Az olvasztás már meredekebb, VAGY nagyobb power kell, vagy vékonyfalú vas-tégely pl. alumíniumhoz.
(#) Dempsey hozzászólása Máj 17, 2017 /
 
Sziasztok!
Én is arra a döntésre jutottam hogy megépítem a primi féle kapcsolást. Kondenzátorból nem tudom hogy mennyit vegyek és milyen értékűt. Nem akarok megvenni túl sokat feleslegesen. Hány µF kapacitásban érdemes gondolkodni?
(#) ferci válasza Dempsey hozzászólására (») Máj 17, 2017 / 1
 
Szia!
Összesen 5-6 µF-ban gondolkozz, de a tekercsedtől is fog majd függeni, milyen frekin megy.
A frekitől meg az, milyen "mélységben" hevítesz inkább és mit.
Lényeg, hogy jól hűthetően szereld össze a bankot.
(#) Dempsey válasza ferci hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
Oké köszi az infót.
(#) Dempsey válasza Dempsey hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
Még annyi hogy 68nF vagy 100nF legyen? Mert 100nF ból elég lenne olyan 50-60db ot megvenni. Meg igazából kevesebb helyet is foglalna.
(#) ferci válasza Dempsey hozzászólására (») Máj 17, 2017 / 1
 
100 nF jó lesz.
(#) Dempsey válasza ferci hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
Köszi!
(#) szikorapéter hozzászólása Aug 9, 2017 /
 
Sziasztok. Indukciós főzőlapot szeretnék készíteni és ebben kérném a segítségeteket. IRFP260N FET-em van itthon 2db és ebből szeretném elkészíteni az indukciós főzőlaphoz való meghajtót. Itt a topicban találtam ezt a nyákrajzot, elvileg ha ebbe minden alkatrészt rendesen beillesztek működnie kell igaz? Az induktivitásokat meg tudom tekerni hozzá,viszont a kimeneten lévő "L" tekercs amivel ugye a lábas alját "hevíteném" azt már nem tudom mekkorára kéne méretezni. Válaszokat előre is köszönöm.
(#) ferci válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Szia!
2...4 uH-ben gondolkozz.. csinálj először egy " vékonyabb" huzalból akkora méretű tekercset, aztán mérd meg, kb. milyen frekin megy. Ha működik rendesen, akkor jöhet a hasonló menetszámú rézcső vagy szalagréz tekercs.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2017
(#) szikorapéter válasza ferci hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Szia. Kondenzátorból a sárga MKP megfelelő ide? 0,33µF /630V ebből 8db. Gondolom ide egy 25A-es egyenirányító kocka már kevés a tápellátáshoz igaz?
(#) ferci válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 9, 2017 / 1
 
Nézz körül a beírásokban, melyiket ajánlják leginkább. Találsz biztos táblázatot is.
Arra készülj fel, hogy melegedni fognak, venti legyen alattuk.
A 25-ös rizikós, mert ha gyorsan tolod rá a fazekat, lehet, hogy magas amperrel kezd. Árban nincs nagy különbség a 35-ös vagy 50-es között - ezeket is hűtsd rendesen.
A fojtók bemenő oldalánál pedig legyen pár uF, nem elkó.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2017
(#) szikorapéter válasza ferci hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Rendben,akkor inkább maradok az 50A-esnél. A tápoldalon (bemenet) akkor legyen mondjuk 5db 1,5µF-os 280V~ MPX kondenzátor? A kimeneti tekercshez pedig már veszek MKP-t ahogy írtam 0,33µF 630V és ebből 8db elég lesz?
Következő: »»   49 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem