Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Indukciós hevítő készítése
Lapozás: OK   50 / 62
(#) ferci válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
A bemeneten is hasonló minőségi kondikat rakjál.
A számuk attól függ, hány kHz-en fog menni... tekintettel arra, hogy a pár uH-t nem biztos, hogy pontosan meg tudod mérni, csak a dinamikus mérésnél derül ki, hol fog menni.
Lehet, hogy az a 8x0.33 kevés lesz, ki tudja.. saccra számolhatsz majd a uH-µF értékeiddel.
A graetzen nem tudom, hány µF elkót szántál, de ott se spórolj.
(#) szikorapéter válasza ferci hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Oda akkor nem szabad elkót a nagyfrekvenciás "visszarúgás" miatt gondolom egy kis idő után szétrobban. Nem tudom erre a célra (bemenethez) jó-e az MPX kondenzátor, de ebből már akad itthon,akkor ezeket is felhasználnám. MKP-ból milyet érdemes venni a kimenethez?
(#) ferci válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Elkók a graetzhez kellenek. Az MPX vagy MKP ugyanarra a DC vonalra, csak totál a fojtók közöséhez.
Elvileg azokon át kerüli ki a nagyfreki az elkókat.
(#) szikorapéter válasza ferci hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
A kimenetre 680nF -os 400V DC-s MKP-kra gondoltam. Az MPX-et nem annyira ismerem,ebből itthon 1,5µF 280V~ értékű van,így ebből 6-ból meglenne a kimenetnek a kondenzátor bankja,de ezt nem tudom hogy ez a típus jó-e hozzá vagy elszáll.
(#) ferci válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Az MPX-et inkább hanyagold..
(#) ferci válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Talán ezek vannak a főzőkben:
Indukciós főzők ( kondik..)
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2017
(#) szikorapéter válasza ferci hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Akkor az MKP egyenlőre kísérletezni jó lesz? Az MKPH-t meg majd később berendelem. Most megyek el még a hiányzó alkatrészeket helyben megvenni,aztán áttekerek egy mikrótrafót tápegységnek hogy meglegyen a megfelelő feszültség és áram. Puffernek mekkora az ajánlott a graetz híd után?

Mod: Gyors diódának megfelel a BY299?
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2017
(#) ferci válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 9, 2017 / 1
 
MKP egyelőre jó hát. A puffer pl. 6x6.800 µF vagy több.
Diódának inkább UF4005-öt tegyél.
(#) szikorapéter válasza ferci hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Olyan diódát sajnos nem kaptam (mert szemeztem az UF4007-el de sajnos mivel nem volt nekik...) egyenlőre jó lesz bele a BY vagy mindenképpen nézzek helyette mást? Egyenirányítóból KBPC5004-est kaptam ez 400V és 50A RMS-re képes, de impulzusban képes a 200A-es áram elviselésére is. Kondikat nem kaptam sajnos így egyenlőre csak alkatrészeket gyűjtök.
(#) ferci válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Inkább a többivel együtt gyűjtsd be..
(#) szikorapéter válasza ferci hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Rendben,mindenképpen.
(#) jucsaba válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Idézet:
„Indukciós főzőlapot szeretnék készíteni és”

A kerámia lapot hogy oldod meg ?
Kaptam egy "lépéshibás" tehát a tulaj ráált főzőlapot és hőálló üveget kerestem hozzá , de 4-5X annyi lett volna mint egy új , ráadásul nem biztos hogy kibírná ,
az eredetit v hasonlót meg esélytelen szerezni ,esetleg 40X40 járólap ...
(#) szikorapéter válasza jucsaba hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Nem tudom pontosan mekkora az "egészséges" távolság,de én egy sima kerámia járólapra gondoltam,vagy pedig füstüveg lapra mivel az jól bírja a gyors hőváltozást. De ez még a jövő zenéje. Lehet hogy csak távtartók lesznek a "fazék" és a tekercs között.
(#) szikorapéter válasza erbe hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
A kínai 1KW-os ZVS-t veszem alapul , így egy MOT-ot tekerek át váltó 40V 25A-re. 230V-al nem láttam kapcsolást ilyen driverhez.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2017
(#) erbe válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Ahogy megláttam, hogy át akarsz tekerni egy trafót, töröltem is a hozzászólást. 40 V-on gyenge lesz hozzá az a FET. Felmehetnél 60 V-ra magasabb induktivitással.
(#) szikorapéter válasza erbe hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
60V ,viszont akkor az árammal lejeb kell mennem a trafó kb 1KW-ot tud szerintem (szemre). Toroidot nem akarok neki tekerni az majd a véglegesítéshez lesz jó.
(#) macera2 hozzászólása Szept 26, 2017 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
Az eBay-os infóim szerint (1000W 20A 12V-48V ZVS Low voltage induction heating board module) a fűtő tekercset kb. 15-30 A-el érdemes táplálni. Javasolták, a FET-ek meghajtására az NE 550-es időzítő IC-t, így a freki is állítható lenne. De, gondolom feladattól függően, mennyi legyen ez a freki? Erre nem találtam adatot. Tudnátok adni valamilyen támpontot? Cél 1-2 cm2 -es laposvas, v. cső hajlítása. Előre is kösz az infókat.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2017
(#) ferci válasza macera2 hozzászólására (») Szept 26, 2017 / 1
 
Szia!
Ha a modulod és a tekercsed is tudja, lemehetsz akár 30 kHz-re is. Alacsonyabb frekin "mélyebb" is a hevítés.
(#) macera2 válasza ferci hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Ha jól értelmezek egyes kapcsolásokat, akkor egy párhuzamos rezgőkört tartalmazó astabil multivibrátorról van szó. A frekvenciát a rezgőkör rezonancia frekije határozza meg, és az induktivitás a munkatekercs.
Abban az esetben, ha egy külön meghajtó IC-vel hajtom a FET-eket, és így határozom meg a frekit, akkor is szükséges a munkatekerccsel párhuzamosan kötött C kapacitás, az az egy párhuzamos rezgőkör kialakítása? A C kapacitásnak csak a freki meghatározásában van szerepe?
(#) ferci válasza macera2 hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Jól értelmezed...a lényeg az, hogy a meghajtó IC frekijét rá kell hangolnod a párhuzamos rezgőkörre.
A C kapacitáson átfolyik a köráram, tehát hűtened kell keményen.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2017
(#) _BiG_ válasza macera2 hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
A rezgőkörben jóval nagyobb áramok folynak, mint amit a meghajtás belead, így a nagyobb áram nagyobb mágneses teret kelt, tehát erősebb a hevítés. Tehát kell az a kapacitás.
(#) Pafi válasza macera2 hozzászólására (») Szept 30, 2017 /
 
A kondi nélkül csak szénné égnek a FET-ek, mivel a kikapcsoláskor felszabaduló induktív energia őket fűti a munkadarab helyett.
(#) szekegabi hozzászólása Okt 18, 2017 /
 
Acélt hevíteni 13 µF-os kondibank sok lenne szerintetek?
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2017
(#) ferci válasza szekegabi hozzászólására (») Okt 18, 2017 / 1
 
Nem egy megszokott érték, de ha lemész 30 kHz környékére, akkor nem gond.
A tekercstől is erősen függ, meg a hevítendő keresztmetszettől is.
(#) szekegabi válasza ferci hozzászólására (») Okt 18, 2017 /
 
Csak, mert most úgy tudnék nagyteljesítményű kondit szerezni hozzá, hogy 4uF, vagy 2X6,5 uF(sajnos ebből csak 2-t adnak el, egyet nem...)
(#) ferci válasza szekegabi hozzászólására (») Okt 18, 2017 / 1
 
2 x 4 µF szerencsésebb lenne, de elmegy a 13 µF is.
Hűteni tudd rendesen, az a lényeg.
Hozzászámolsz egy 3 uH-s tekercset, aztán a formát kell kialakítanod, ami passzol a munkadarabhoz is.
(#) szekegabi hozzászólása Okt 18, 2017 /
 
Esetleg még 10µF-osat találtam Aliexpressen: 20dollár körül

https://www.aliexpress.com/item/2PCS-Lot-800VDC-10UF-60A-5-Capacita...ie1H9J
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2017
(#) ferci válasza szekegabi hozzászólására (») Okt 18, 2017 /
 
Nem semmi...persze összerakni jóféle kondikból se olcsó dolog.
(#) Pafi válasza szekegabi hozzászólására (») Okt 18, 2017 / 1
 
Ennek így nincs értelme. A melegítendő tárgy formájához kell igazítani a munkatekercset, az anyaghoz és formához kell igazítani a frekvenciát, és a thomson képlettel kiszámolni a rezonanciához szükséges kapacitást. Vagy kísérletezni és mérni.
(#) gyula441 hozzászólása Okt 20, 2017 /
 
Sziasztok 12voltos hálozatra 50 amper teljesitményel (600watt) menyire kivitelezhető lenne az indukcios tekercs használata? segitséget előre is kőszőnőm
Következő: »»   50 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem