Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gitár torzító / Effekt / Erősítő / Pickup
Lapozás: OK   300 / 315
(#) tothbela válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Itt is van. A szabad erősítő buffereli a féltápot. Erre kell kötni az LFO VB-jét. Persze előbb meg kell szakítani az összekötést.

Esetleg az átkötés nem vezeték, hanem 100 ohm körüli ellenállás lehet, és akkor a TL072 felőli végét meg lehet szűrni egy pár száz nanós kondival. De lehet hogy elég a drót is, de akkor nem szabad szűrni a végét, mert a műveleti erősítők nem szeretik a kapacitív terhelést.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2017

mod.jpg
    
(#) lajos1969 válasza tothbela hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Akkor csak ezt az egy átkötést próbáljam meg először?
(#) tothbela válasza Massawa hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
VB-nek gondoltam zéner+ellenállást is, de akkor az csak állandó telepfeszültséggel menne. Ez meg most nem jó.

Lehet hogy elbeszélünk egymás mellett, mert persze hogy nem a TL072-nek van hiszterézise. Be is b.... A TL072 egyik fele van úgy használva, hogy pozitív visszacsatolás miatt a másik felének a kimenetéről hiszterézissel billen. Ez a két küszöb a háromszög két csúcsa.
(#) tothbela válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Igen. Természetesen előbb átvágva a sárgával jelölt helyen.
(#) lajos1969 válasza tothbela hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Kivitelezve! Megy így is tökéletesen! Akkor maradjon így rakhatom a dobozba vissza??
(#) Massawa válasza tothbela hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Az nem jo, mert a VB-nek mindig feleznie kell a tápot, különben nem lesz szimmetrikus a fürész. Az IC elött az oszto jo, de nem a felét kell bufferelni hanem az egészet. Az IC-nek követnie kellene a táp változásait, hogy a VB mindig a fele legyen.
Miután nem tudunk egy olvashato rajzot betenni, elég nehéz a kommunikácio mikor melyik alkatrészröl beszélünk. .

A kütyü már megy, azt hiszem ez már elég lesz Lajos kollégának, már igy is nagyot alkotott mindennemü felkészültség nélkül..
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2017
(#) lajos1969 válasza Massawa hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Én már ezt nem tudom követni!
(#) tothbela válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Ha nem hallasz finom ketyegést a billenésekkor, akkor kész. Mehet vissza.

Gyorsabban szerelsz mint ahogy én írok. Nem sokára kilépek, mert megyek dolgozni.
(#) lajos1969 válasza tothbela hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Pár napja már ezzel szenvedek!
Akkor marad az egy átkötés és mehet a dobozba!
Neked meg jó munkát! És nagyon szépen köszönöm a segítséget!
(#) lajos1969 válasza Massawa hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Köszönöm Neked is!!
Igen ez már elég lesz nekem!
(#) Massawa válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Ez valamilyen gyari kit volt? A NYAK nagyon profin néz ki.
(#) lajos1969 válasza Massawa hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Nem kit, házi kivitelezés!
(#) Massawa válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Szép, le a kalappal!

Ilyen NYAK-kokat nekem csinálhatsz.
(#) lajos1969 válasza Massawa hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Megbeszéltük!!
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Közben megtaláltam az eredeti rajzot, ami legalább jobb minöségü (olvashato), de sajnos ugyanazokkal a hibákkal amit itt kijavitgattunk.

Soundwave
Lehet, hogy a hiányosságok szándékosan lettek bele(nem)rajzolva - szivatás céljábol.
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Közben megtaláltam az eredeti rajzot, ami legalább jobb minöségü (olvashato), de sajnos ugyanazokkal a hibákkal amit itt kijavitgattunk.

Soundwave
Lehet, hogy a hiányosságok szándékosan lettek bele(nem)rajzolva - szivatás céljábol. Pl az hogy az a jobb oldali IC ugy van berajzolva mintha táp menne rá ( felül a 3-s, alul a 2 -es láb - ezeknek a 3szög bal oldalán kellett volna lenniük.)


Söt már látom ki hol követett el hibát. A rajzolo ugy csinálta a VB féltápot hogy az IC 2-3 lábaira az elem - és + vezetékeit vitte - természetese szürve, és bizott az IC szimmetriájában. Ez inkább ugy kellett volna csinálnia, hogy az IC 1-2 lábait összeköti, a 3-s lábra meg csinál mondjuk egy 10-10kOhmos osztot. Igy sokkal jobb lett volna. Ez a verzio még müködöképes is lehetne ha nem nagyon mászik el az IC kimenete. (Arrol az IC -röl van szo, ami a NYAk bal felsö sarkában van a nagy konsi mellett alulrol szerelve.
A te NYAK-odat meg valaki átrajzolta, helyettesitve az SMD alkatrészeket, ezzel sokszorositva a hibát..
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2017
(#) tothbela válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Úgy látom vasalós. Papírnak milyet használsz?
(#) tothbela válasza Massawa hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Mindenek előtt köszönjük a rajzot. Az az érdekes IC egy céláramkör. Mégpedig az a neve, hogy "rail splitter" magyarul féltáp csináló.

Olyan üveges felborulós szmájlit rólam is lehet ma este csinálni. Kicsit szolidabb, de hasonló vég kifejlet várható.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2017
(#) Massawa válasza tothbela hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Imádom az ilyen egzotikus alkatrészek használatát. A szerencsétlen amatör a félvilágot zaklathatja egy ilyen IC-ért, föleg olyankor amikor ott van a az egyik opamp kihasználatlanul (IC1B) amit szinte ugyanilyen jellemzökkel felhasználhatta volna.
Amugy én is keresek egy csodaáramkört (3086) ami egy lábbal különbözik az ugyanazt tudo, hétköznapi áramkörtöl.
(#) lajos1969 válasza tothbela hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Semmi extra, fényes papír!Próbáltam nyomópapírral is de bármilyen reklám újsággal, katalógus sal ugyanaz az eredmény csak ne legyen nagyon vastag, meg fényes legyen ne matt. Én a céges hírmondó újságot használom!
(#) lajos1969 hozzászólása Aug 12, 2017 /
 
Még egy kérdés ha lehet!
Amíg ezzel a visszhanggal kínlódtam ezalatt csináltam ezt az egyszerűbb visszhangot PT2399-el ezt is. Csak annyi észrevétel, hogy a visszhang ennél eléggé torz, ez mitől van, lehet? Van rá tippetek gondolom, remélem.
Amiben segítettetek annak meg gyönyörű torzításmentes a hangja!
(#) Massawa válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Lehet, hogy tulmodulálod. Az R5 helyett rakj be egy trimmert és probáld meg csökkenteni a jelszintet.
(#) lajos1969 válasza Massawa hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Köszi! Kipróbálom.
(#) lajos1969 válasza Massawa hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Kipróbáltam 470Kohm-al is nagyon torz a visszhang!?
(#) Massawa válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Köss a VB-re egy müszert, és nézd meg mennyi ott a fesz. ( amugy a száraz hang - visszhang nélküli tiszta?)
(#) lajos1969 válasza Massawa hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Igen az tiszta tökéletes!
Ellenállás után 8.7Vőlt a Vb ponton pedig 4.2V. Itt 2db 100K van rajz szerint a fesz osztóban.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2017
(#) Massawa válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Ezt ugy mondod, hogy a visszhang be van kapcsolva és az R19 le van 0-ra tekerve?
(#) lajos1969 válasza Massawa hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Igen ha le van tekerve akkor szép tiszta a hang, ha feltekerem akkor is tiszta a száraz hang csak a visszhang nagyon torz!
(#) Massawa válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Hasonlitsd össze a másikkal, hátha rossz alaktrész stb van benne. A két kapcsolás itt majdnem ugyanaz. Ha minden egyforma akkor már szkop fog kelleni.
(#) lajos1969 válasza Massawa hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Oké majd holnap megnézem ma már nem foglalkozom ezzel!
Szia! Szép estét!
Következő: »»   300 / 315
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem