Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1875, LM3875, LM3886, stb. TI végerősítők
Lapozás: OK   36 / 48
(#) tothbela válasza Naszrai hozzászólására (») Aug 12, 2017 / 1
 
Műterhelésnek az is jó, ha hajszárító fűtőszálát kifeszíted egy keretre. Sőt mondok extrémebbet is. Itt a fórumon egy elismert figura (én is elismerem) egyszerű villanyvezetéket használt, abból is jó hosszút. Van az a hossz, ahol kijön a kívánt ellenállás. 10-50m hosszon meg sok kilovatt sem melegít számottevően. Nekem volt spirálfüzet rugója is, meg rezsóból kimentett fűtőszál. Most 50W-nyi huzalellenállás, egy vödör vízbe dobva. Nem forralta fel még a Garry PC 1004 se. Lehetne olaj is, de ha kiborul cseszhetem. Panel lakásban azért kötve van a kezem.
(#) Naszrai válasza tothbela hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Köszi! Ezek nagyon jo ötletek! Valamit meg kell valositanom hogy terhelve is tudjam vallatni az erositoket.
Ki az elismert figura? Elolvasnam a szoban forgo hozzaszolasat.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2017
(#) Alkotó válasza tothbela hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Ha pl. 1,5 mm2 keresztmetszetű vörösréz vezetékre gondolsz, és 8 R ellenállást kellene előállítani akkor ahhoz kb. 314 m vezeték kellene, ami kb. 4,2 kg tiszta rézsúlyt jelent.
Ez egy brutálisan pazarló megoldás lenne.
Nálam ez a megoldás prímán működött, illetve erről és másról is olvashatsz ebben a témában.
(#) tothbela válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Persze hogy pazarló, senki ne vegyen csak ezért ennyi vezetéket. De ha ott van a fészerben a fűnyíró kábele, kölcsön lehet venni. Most hogy számolgattál, tényleg hosszúnak tűnik a 8 ohmnyi szakasz. Lehet hogy tápegység terhelésére használta valaki itt a fórumon. De tényleg lehet kreatív az ember. Spirálfüzet rugója 0,6 ohm. A lányom kitermelt már többször 8 ohmra valót is. Ha rendszeresen épít valaki akkor megéri megvárni a kínai postát, mert természetesen nem drága, de ha csak egy alkalomra kell hirtelen, akkor bármi jó.
(#) WaRL0 hozzászólása Aug 15, 2017 /
 
Sziasztok. Lehetséges ezeket a paneleket hidalni? +-18DC áll rendelkezésemre, és 4ohmal lenne terhelve.
(#) Naszrai válasza WaRL0 hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Igen. Az eladó nincs teljesen tisztában azzal, hogy mi árul
Van viszont ebből hidalt is eladó.
(#) tothbela válasza WaRL0 hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Hidalni mindent lehet, sőt akár 1 ohmos terhelést is tehetsz rá. Viszont nem biztos hogy nem pusztul bele. Érdemes megnézni az adatlapot, abból sok minden kiderül. Vannak erősítők, amelyek tipikusan alacsony terhelő impedanciára vannak tervezve. Ez nem az. Attól hogy elbírja, még nem azt jelenti hogy szereti is. Ha azért választottad ezt az IC-t mert állítólag jó hangja van, akkor 4 ohmon hidalva nem garantált hogy hozni fogja az elvárásokat. Ez erősítőfelenként 2 ohm terhelést jelent, amit sehol nem ír az adatlap. Ha minőségi zene a cél, akkor mehet a 2X18V-ról, vagy nagyobb hangerő céljából inkább a tápot kell megnövelni. Ha meg csak döngetni akarod, akkor egy hidalt PWM végfok 36V-ról jobb választás. Egyébként mekkora árammal terhelhető az a táp. Hidalt 2X4 ohm 10-15A-t is megzabálhat nagy kivezérlésnél.
(#) Naszrai válasza tothbela hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
A gyári ajánlás +-20V-ig ajánlja a hidalt 4 ohm-ot. Táp az kell neki valami izmos, az tuti.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2017
(#) WaRL0 hozzászólása Aug 15, 2017 /
 
Csak azért gondoltam a hídra, mivel +-18V áll rendelkezésemre, és így nagyobb teljesítmény kinyerhető belőle. Hirtelen nem tudom megmondani, mekkora árammal terhelhető, de emlékeim szerint 150VA-os toroid.
(#) tothbela válasza Naszrai hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Nem az a probléma hogy tönkremegy vagy sem. Az IC-n belül a végtranzisztorok emitter ellenállásai 0,45 ohmosak. Híd esetén ennek kétszerese kapcsolódik sorosan a terheléssel. Tehát csak ezeken az ellenállásokon közel negyed annyi teljesítmény disszipálódik el, mint amekkora teljesítmény jut a hangsugárzóra 4 ohm esetén. Nagyon rossz a hatékonyság. Ez a minimum impedancia nem az optimális terhelés.
(#) Naszrai hozzászólása Szept 28, 2017 /
 
Megjottek az ellenallasok... veszelyes jatek. A hidalt lm3886 erosito tapja osszeomlott azonnal egy komolyabb terhelesre. A +/-40v-bol lett +/-26...
(#) Naszrai válasza Naszrai hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Feleztem a terheleset a trafonak, az egyik csatornat terheltem. A tapfesz 60V-ra esett 200w kimeno terhelesnel(40V rms 8 ohmra) Meglepo de a hidba kotott LM3886 birja rovid tavon. (Kb 30mp-ig terheltem) A terheles ideje alatt a vezerlo jel 1kHz sinus. Meg kene nezzem szkoppal is.
Olyan dolgok melegednek hogy nem is gondolnam. Pl a graetz.
(#) tothbela válasza Naszrai hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Ashdown basszusfej sorra csapdosta ki a szekunder oldali biztosítékokat. Nehezen kiderült, hogy a forró diódahíd vezetővé válik, majd kiolvasztja a biztiket. Persze önmaga túlélte. Hidegen minden ment tovább. A harmadik alkalom után azért kapott egy új, az eredetivel megegyező graetz-et, amire szereltem egy gyufásdoboz méretű hűtőt. Azóta is hű társa a gazdájának.
(#) Naszrai válasza tothbela hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Most vettem 2db hutheto graetz-t. Tapagankent kap egyet.
(#) Mócsing hozzászólása Nov 12, 2017 /
 
Szervusztok :
Az AliExpress-en találtam ezt a kit-et (Gainclone) .
Ismeri valaki ? Nem invertáló kapcsolás , hangfal védelemmel . A két változat közül melyik szól jobban ?
Basszus ,olyan hosszú a link nem merem bemásolni ,de az ali keresőjével meg lehet találni .
(#) Naszrai válasza Mócsing hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Meg lehetne probalni Link-kent berakni.
A gainclone egyszeru es jo is. Azt a par db ellenallast es a jelutban levo kondenzatort kell jo minosegure cserelni.
(#) Mócsing válasza Naszrai hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Talán sikerül .
Bővebben: Link
(#) kiszebra válasza Mócsing hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Bővebben: Link

Ez volna az?

Én is kérdezek: vajon az IC eredeti TI?
(#) reloop válasza Mócsing hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
A https után kihagytad a kettőspontot, azért nem működik a link.
(#) Mócsing válasza kiszebra hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget !
Az IC annyira eredeti amennyire eredeti amit beleteszel , mivel a kit nem tartalmazza .
Azért ezt (majdnem)linkeltem be mert itt közlik a kapcsolást is . Ami tetszik benne a védelem ,na meg a kész panel ,viszont nagyon gagyi a tápja . 4100Ft ért is árulják .

.
(#) Naszrai válasza Mócsing hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
A gaonclone jellemzoen keves kapacitasu kondival keszul. Allitolag ez az egyik erossege.
(#) Naszrai válasza Naszrai hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Elirtam. Gainclone.
(#) Mócsing válasza Naszrai hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Az egyszerű táp miatt két csatornának jut 2db 2200µF ,+ talán a két kisebb a panel közepén .
(#) pinyó39 válasza Naszrai hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Meg a nagy trafó, a táp kialakítás és a kapcsolás amivel jobban szól...
(#) Naszrai válasza pinyó39 hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Kapcsolasbol ugy tudom ketto fele van. En a nem invertalot epitettem meg. De ha ma epitenem akkor csucsminosegu ellenallasokkal invertalot epitenek.
(#) Mócsing hozzászólása Nov 19, 2017 /
 
Gainclone-hoz kérnék információkat .
Melyik kapcsolás jobb ,invertáló -nem invertáló ? Kondenzátorok ,ellenállások típusa ,tűrése .
Toroid trafó beszerzés . Milyen gyártmányú LM3875 IC-t érdemes megvenni ?
(#) Mócsing válasza Mócsing hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Ez lemaradt ,3875 vagy 3886 a jobb választás ?
(#) Steven19 válasza Mócsing hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Az invertáló/nem-invertáló kapcsolásnak hídba kötéskor van szerepe más esetben teljesen mindegy, csak egyforma legyen sztereó esetében vagy ha 4 végfok van akkor mind vagy csak invertáló vagy csak nem invertáló legyen.
(#) kiszebra válasza Mócsing hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
A 3886 erősebb, adatlapból össze tudod hasonlítani a paramétereiket. Illetve az ajánlott kapcsolást is megtalálod.
A gyártó tudtommal a Texas Intruments, úgyhogy tőlük származó IC-t szerezz.
(#) djcaveman válasza tothbela hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Én boyler fűtőbetéteket használok. 4Ohm 12KW, 8Ohm 7,5KW. Költséghatékony, nem egy bonyolult dolog..
Következő: »»   36 / 48
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem