Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   811 / 1149
(#) domi64 válasza c27 hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Szia! Az SWC5003 egy NPN-es szilikon teljesitménytranzisztor.
Helyettesitő modellek: NDP605, NDP706, NDP708, CEP6060, 2SC5003

Az eredeti, SWC5003 adatlapját sajnos ingyen nem lehet letölteni, az NDP605/706/708 és a CEP6060 adatlapja egyáltalán nem található meg sehol (legalábbis én nem találtam meg sehol, pedig minden oldalon bekerestem már!), viszont a 2SC5003 adatlapja megtekinthető
ITT
(#) uniman válasza c27 hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Hello! Jó lett volna, ha leírod, hogy ez milyen készülékben működik, pl.: Apc Smart UPS és van ott belőle 4 db.
(#) c27 válasza domi64 hozzászólására (») Aug 14, 2017 / 1
 
Helló!

Én is néztem a 2SC5003 adatlapját, de az elmített alkatrész egy szünetmentes tápegységben van 24V tápfeszültséggel és konstans kb 20A terhelés mellett, csúcsban nyilván több a szinuszos kimenet miatt. A 2SC5003 jó ha 14A-t tud csúcsban. Egy orosz fórumban is fejtegették a dolgot, amit ki tudtam hámozni, az kb. pont ez a gondolatmentet, hogy nagyfeszültségű tranzisztor minek ilyen helyre. Szerintem inkább FET lehet, és az IRFZ30/IRFZ44 környékén lehet, de ez is csak tipp.
Kösz a segítséget, megpróbálok még más kulcsszavakkal keresni, hátha találok még valamit.
Van egy másik hasonló tápegység abban MTP50N50 van, de eddig arról sem találtam semmit.
(#) c27 válasza domi64 hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Helló!

Valami orosz oldalon ez szerepelt "IRFZ44N (SWC5003) транзистор" ennyit találtam, ami szerintem reális is, az IRFZ44 adatlapját nézve szerintem korrekt egy 400W-os 24V-os szünetmentesbe, bőven túlméretezve.
A másik MTP50N50EW pedig 3x4db lenne benne, de találtam közte 2db IRFZ30-at, elvileg azt még szakszervízben cserélték. Így gondolom ennek. az IRFZ30 a helyettesítője.
Egyebet nem találtam.
(#) Blintux hozzászólása Aug 14, 2017 /
 
Sziasztok!

Az itt látható csatlakozónak mi a neve és hol lehetne beszerezni?
Azt tudom, hogy a régi alaplapokon az ISA bus pont ilyen és a célnak meg is felelne, de ha egy mód van rá nem akarok órákat szenvedni mire kiforrasztok egyet
(#) Sebi válasza Blintux hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Direkt kártyacsatlakozó néven ismerem. Sokféle pólusszámmal és raszterrel létezik...

Esetleg az MFM-RLL winchester csatlakozó osztása is stimmelhet.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2017
(#) vargaf válasza Blintux hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Itt kapható:
IDC csatlakozók
(#) Doky586 válasza Blintux hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Abban azért biztos lehetsz hogy méretre kell majd fűrészelned (úgyhogy a szélső érintkezők kiesnek) és forrasztanod kell (a szép kis szalagkábel krimpelő bilincsnek annyi)

Ha találnál esetleg BPi offline kiskerben ilyen csatit akkor szólj, mert engem is érdekelne.

Tanácsként még elmondom hogy kizárólag TV RGB átvitelre használd, mert PC monitorok nem bírják az általa kiadott frekit, Composit-ra pedig célszerűbb az E128 RF kimenetét átalakítani.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2017
(#) Blintux hozzászólása Aug 14, 2017 /
 
Az IDC csati jónak tűnik, nem baj ha vágni kell belőle

Igen, azt tudom, hogy PC monitorhoz nem jó, de ahhoz már vettem egy RGB to VGA konvertert, csak most ezek összekötéséhez akarok építeni egy normális kábelt
(#) Doky586 válasza Blintux hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Csak a 200 Ft értékű termékhez ne adódna hozzá az a 2'000 Ft szállítási költség..
(#) granpa válasza Blintux hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Rendeld meg, átvesszük helyben, s elküldjük levélben; az már nem horror.
(#) Doky586 válasza granpa hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Nincs személyes átadási pontjuk..
(#) granpa válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 15, 2017 / 1
 
Ügyes! Ez a burkolt árdrágítás, én ilyen helyekről nem vásárolok.
(#) uniman válasza Blintux hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Hello!
Én "szenvedtem" a kiforrasztásukkal...
(Írok P.Ü-t)

PC_AT_XT.jpg
    
(#) elektroncso válasza granpa hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Nem árdrágítás, a raktáruk Lengyelországban van, máshol nincs is. Bármit rendelsz minden a lengyel raktárból indul postán. Áruházuk, üzletük nincs. Ők elsősorban ipari megrendelések kielégítésére vannak, csak egy plusz mellékes opció, hogy magánszemély is rendelhet. Magánembernek elég húzós áraik vannak, de nagy tételben történő rendelésnél jó árakat (kedvezményeket) adnak és lehet velük "licitálni". Nekünk a suli az éves rendelést náluk végzi, így tudom. Ráadásul, mint az egyik fő támogató az egyik emberük előadást tart a cégről az OKV-n amíg a zsűri a pontokat összeadja, de én már nagyon unom.
(#) kameleon2 válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Vagy éppen Miskolcról, ahol létrehoztak egy nagy raktárbázist. Pár éve már onnan is tudnak szállítani - viszonylag gyorsan. Azelőtt volt ami 3 hónap alatt ért ide. De tény, hogy nem túl olcsóak.
(#) dometuning hozzászólása Aug 16, 2017 /
 
Sziasztok ! kérdésem a következő van 1 zárlatos alkatrészem az elektromos kerékpár töltőmben a ventilátor tönkre ment és túl hevült a töltő a ventilátort már kicseréltem de a boltban nem tudtak segíteni alkatrész ügyileg tehát mivel tudnám hejetesíteni a (SEC ssf9n80a) ?
(#) vargaf válasza dometuning hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Itt az adatlapja:
SSF9N80A
(#) atiotezer hozzászólása Aug 16, 2017 /
 
Sziasztok.

Nem tudja valaki, hogy milyen mérető és fajtájú antenna csatlakozót kell a mellélletben található autórádióhoz? Ami pirossal van bekeretezve.

Előre is köszönöm.

IMG_3487.jpg
    
(#) Sebi válasza atiotezer hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Ilyet még nem láttam, de lehet, hogy a BNC aljzat passzolna rá...
(#) Bakman válasza atiotezer hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
SMB csatlakozónak tűnik.
(#) elektroncso válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Érdekes, ezzel nem dicsekedett a versenyen a muki.
(#) atiotezer válasza atiotezer hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
(#) jethro hozzászólása Aug 21, 2017 /
 
Sziasztok.

Tudja-e valaki,hogy mi a neve ennek a csatinak és hol lehet beszerezni?

5 pólusú fiú aljzat,csak kitörték a másik négyet.


Köszi
(#) Bakman válasza jethro hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Milyen készüléken van? Hátha úgy könnyebben be tudja valaki azonosítani.
(#) Doky586 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Jaa.. hát úgy könnyű lenne..
(#) jethro válasza Bakman hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Szia.
Newholland mérleg.
(#) jethro hozzászólása Aug 23, 2017 /
 
Sziasztok.

Még mindig kergetem a fent említett csatit,most már szétszedtem a cuccot így több látszik.
A felső menetes rész 12mm-es.Szerszámgépek érzékelőinek szokott ugyanilyen csatija lenni csak azok általában 4-pólusuak,(amikkel én találkoztam).
(#) RoliNyh válasza jethro hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Valami ilyesminek tűnik, de méretek alapján ezt sajnos nem lehet eldönteni...
Csatlakozó...
(#) jethro válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Szia.

Az enyémnek sokkal vékonyabb aranyozott tüskéi vannak.
Következő: »»   811 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem