Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nextion érintőképernyős HMI, UART kommunikációval
Lapozás: OK   21 / 50
(#) Lamprologus válasza tomat5 hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Szerintem a bitekre nem lehet közvetlenül hivatkozni ( legalábbis én idáig még nem találkoztam ilyen lehetőséggel).
Két lehetőséget látok, vagy átküldöd a változót és kimatekozod az egyes biteket, vagy már a másik oldalról a bitek alapján küldöd át a parancsokat, hogy mit csináljon a HMI.
(#) tomat5 válasza Lamprologus hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Köszi.
Én is erre jutottam, csak gondoltam hátha...
Tudtam én, csak nem sejtettem.
(#) frob hozzászólása Júl 19, 2017 /
 
Sziasztok
Tudja e valaki mi a típusa annak a 4 lábas csatlakozónak a kijelzőkön amin tápot és a soros buszt kapja?
Előre is köszi
R.
(#) zoox válasza frob hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Hali.
Talán ez segíthet click.
(#) frob válasza zoox hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Fog, köszi!
(#) Bakman hozzászólása Júl 21, 2017 / 1
 
Nagyot!

Úgy tűnik, a kijelzők, legalábbis a tesztelt, 3.5"-os példány, jól bírja a gyűrődést emberi mércével mérve szélsőséges körülmények között is. A nagy hidegben (-19 °C) a kijelző színei kicsit eltolódnak, kicsit lassú a megjelnítés de alapvetően működik, az érintőpanel is. A cikk megjelése óta az autóban van, kapott hideget, meleget, rázkódást stb., hibátlanul megy. Azt hiszem, merem ajánlani. A képek minőségéért elnézést, telefonos fotók.
(#) tomat5 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Szia!
A 2. Kepen milyen betutipust hasznalsz?
Koszi.
(#) Bakman válasza tomat5 hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
A táblázat értékei: TrebuchetMS (ha jól emlékszem), a többi szöveg a háttér része, képszerkesztő által került oda, Myriad Pro.
(#) tomat5 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
Koszi.
(#) Moderátor hozzászólása frob hozzászólására (») Aug 15, 2017
 
Ennek az Apróhirdetési részlegben a helye!
(#) frob hozzászólása Aug 15, 2017 /
 
Gondoltam itt mivel ezzel foglalkoznak nagyobb az esélye hogy lesz aki reagál rá, van aki meg se nézi az apróhirdetést, mert nem akarja eladni, de ha valakinek kell hirtelen 1 db akkor segítés képen megválik tőle...
(#) tomat5 hozzászólása Aug 16, 2017 /
 
Üdv.
Valaki tapasztalt már olyat, hogy a font generátor bizonyos betűket nem jól generál le?

Névtelen.png
    
(#) Bakman válasza tomat5 hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Lehet, hogy e betűben van olyan trükk, amit az egyszerű generátor nem jól értelmez. Ez a hiba csak egy - két betűtípusnál jön elő vagy soknál?
(#) tomat5 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Szia!
Eddig 6 tipust probaltam, mindegyikkel ezt csinalja. Ugyanazokat a betuket rontja el. Teljesen szokasos betutipusokrol van szo.
(#) frob hozzászólása Aug 18, 2017 /
 
Sziasztok
Ikonokat keresnék amelyeket majd lehet használni a nextion kijelzőn, van valakinek gyűjteményekhez linkje ami rögtön használható mindenféle ps vakargatás nélkül?
Előre is köszönöm!
(#) Bakman válasza frob hozzászólására (») Aug 18, 2017 /
 
Az ikon eléggé nagy tág fogalom. Azzal, hogy módosítás nélkül szeretnéd is használni azokat, szinte az összeset kizárod. Honnan tudná az ikonkészítő, hogy neked pl. mekkora méretben és színben kell?

Bővebben: Link
(#) helektro válasza frob hozzászólására (») Aug 19, 2017 / 1
 
(#) frob hozzászólása Aug 19, 2017 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek, egyébként meg, nem akarom feltalálni a spanyol viaszt, hiszen annyi szép ikont rajzoltak már meg, tuti van olyan ami nekem is jó lesz
(#) tomat5 válasza tomat5 hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Sziasztok.
Még a betű témára visszatérve. A keskeny betűk között nagy a szünet, elég bután néz ki. Ez mindenkinél ilyen?

Névtelen.png
    
(#) Elektro.on válasza tomat5 hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Igen!
Azért ilyen mert a firmware fix pixel szélességet számol a betűknek. Valójában egyforma méretű BMP-ket rak ki .
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2017
(#) tomat5 válasza Elektro.on hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Köszönöm.
Eddig a kisebb kijelzőkön nem volt túl feltűnő, de a 7-esen nagyon furán néz ki. Olyan mintha felesleges szóköz lenne a szövegben. Gondolom el kell fogadni hogy ilyen. Kár.
(#) Bakman válasza tomat5 hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Használj a szöveg helyett képet, az a tuti. Ugyanakkor megjegyezném, hogy nálam nem hagy ki ilyen nagy szüneteket betűk között még akkor sem, ha a betűknek fix szélességű helyet szorít a szerkesztő és/vagy a kijelző.
(#) tomat5 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Sziasztok!

Tudna küldeni nekem valaki Calibri betűtípusra generált .zi filet. 16 24 és 32-es méretben lenne jó. Ki szeretném próbálni, hátha a font generátor nem jó nálam.
Köszönöm.
(#) Elektro.on válasza tomat5 hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Ezt a nextion fórumon talált generátorral csináltam.
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2017
(#) tomat5 válasza Elektro.on hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Köszi.
(#) Bakman válasza Elektro.on hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Nekem azzal lett olyan a szöveg, amilyet tomat5 mutatott. A szerkesztőbe épített generátorral nem.
(#) tomat5 válasza tomat5 hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Fura, de ezeket a betűket meg sem jeleníti. Hiba nélkül lefordul a projekt, de a textek nem jelennek meg. Lehet, hogy újra kellene telepítenem az IDE-t.
(#) Elektro.on válasza tomat5 hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
várj, próbálok az IDE vel generálni.
(#) Elektro.on válasza tomat5 hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Próbáld ezeket!
(#) tomat5 válasza Elektro.on hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Köszi ezek megjelennek. Szünet ugyanakkora, az M és W betűk továbbra sem jók.
???
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2017
Következő: »»   21 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem