Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AM légiforgalmi vevő
 
Témaindító: mrkatona, idő: Júl 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 14
(#) sany válasza Feri007 hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Itt a fórumon már Novak fórumtárs szerintem már megépítette ezt a kapcsolást.

Bővebben: Link
(#) Feri007 válasza sany hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Félreértesz, nem azt vonom kétségbe, hogy működik-e, hanem állítom, hogy nem korrekt.
Van egy Maycom FR-100 scannerem, veszi a röpsávot, de az is hulladék.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2017
(#) pucuka válasza Feri007 hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Egy szóval nem állítottam, hogy korrekt, sőt csak annyit, hogy működik úgy ahogy. A hiányzó szelektivitást meg lehet pótolni kellő érzéketlenséggel, a stabilitás hiányát pedig nagy sávszélességgel.
Amúgy én is a korrekt megoldásokat pártolom, a nagyon egyszerű (kevés alkatrész) ritkán jó megoldás, de szinte biztos a szívás.
Dehát állítólag vannak, akik szeretik a kihívásokat.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2017
(#) sany hozzászólása Aug 16, 2017 /
 
A szűrőbe ugye nem jók a gyári indultivitások? Mindenféleképpen gyári tekercs kell?
Itt találtam 0.33uH -s tekercseket: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2017
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Az a baj, hogy nem sok mindent lehet tudni az induktivitásról, az értékén kívül. Fontos lenne tudni a jóságát (Q) 100 MHz -en. Az ilyen típusú induktivitások általában tápszűrőkben használatosak, ott pedig a magas jóság nem követelmény. A ferrit anyaga amire készült nagyban meghatározza a felhasználási területét.
De egy ekkora induktivitást elkészíthetsz magad is, 5 mm átmérőre feltekersz 12 menetet 10 mm hosszon 0,6 mm átmérőjű zománc huzalból. A szükséges induktivitás értékének pontos beállítását a tekercs meneteinek össze, szét húzogatásával tudod beállítani. A számoló programban a tekercs hosszúságának állításával tudod demonstrálni.
Számoló program
A további műszer amire szükséged lesz, az egy induktivitás, kapacitás mérő, mer ilyen alkatrészek értékeinek pontos ismeretére is szükséged lesz.
Összetettebb szűrők beállításához jól jön egy wobbler is, amiről már szó is volt.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2017
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Rendben.
Esetleg egy ilyen műszerem van. De ez lehet játék kategória az RF technikában.
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Akár jó is lehetne, ha az alsó méréshatára 1 - 2 pF, és 10 - 20 nH körül lenne. 0,01 mH, az csak 10 μH, és neked 0,33 μH -t kellene mérned
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Nem lehetne valamilyen "kis" áramkörrel " átverni?
(#) sany hozzászólása Aug 16, 2017 /
 
Megjöttek az alkatrészek, nemsokára kezdődik az építés.
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Az a baj, hogy nem látom a kapcsolásodat, a linket nem tudom megnyitni.
Ügyeskedni mindíg lehet valamit.
Akkor öröm van
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2017
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Aug 16, 2017 / 1
 
A megépítendő kapcsolás.
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Már akartam írni, hogy úgy konstruáld meg, hogy a bemeneti szűrő egy külön kis panelon legyen. Ha így teszel, könnyebben tudsz boldogulni vele. Első közelítésben megépítheted a bemeneti szűrő nélkül is, Ekkor a C7 -es kondi lesz a bemenet. Remélhetően nincs a közeledben az URH műsorszóró sávban nagy, vagy nagyobb teljesítményű helyi műsorszóró adó. Ha mégis lenne, úgyis észreveszed. Akkor szükség lesz a bemeneti szűrőre, de ráérsz majd akkor bíbelődni vele.
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Ha mégis lenne zavar, akkor erre a kis öcsipanelre készíthetsz egy az oszcillátor körrel együtt hangolható egyszerű bemeneti rezgőkört, ezért az anyapanelon vidd oda a be, és a kimeneten kívül a hangoló potméter szűrt feszültségét is. Igy három lehetőség közül választhatsz, bemeneti szűrő, vagy anélkül, és a hangolható bemeneti kör.
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Én is úgy gondoltam, hogy külön panelre csinálom meg a szűrőt. Ugye árnyékolnom is kell majd?
(#) Kera_Will válasza pucuka hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Idézet:
„Remélhetően nincs a közeledben az URH műsorszóró sávban nagy, vagy nagyobb teljesítményű helyi műsorszóró adó.”

Sajnos van neki ! Csongrádon helyi urh műsor és szomszédban szentesi gerinc adótorony . Szerinted ?!
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2017
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
A kitben lévő nyákos kivitelű tekercset elvetetted.
Aztán találtál általad fentebbi linkek között tekercsekről leírást is a vevődhöz.
Amik pár menetes légmagos pár mm átmérőjű tekercsekről szólnak.
Most meg egy teljesen nem jó tekercset választanál?
Szerinted ha ez jó lett volna akkor nem ilyet raktak volna be a kézzel tekerendő pár menetes hurkok helyett.
Szerinted URH frekvenciákon működő rádiókban miért vannak légmagos tekercsek?
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Ez valóban így van.
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2017
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Idézet:
„Most meg egy teljesen nem jó tekercset választanál?”


Csak kérdezhetem hátha jó lenne.
(#) Robin2 válasza sany hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Csak kérdem, van arra légifolyosó? Vagy mennek arra gépek?
(#) sany válasza Robin2 hozzászólására (») Aug 17, 2017 / 1
 
Szoktak erre felé. Szentesen kb. 25 km innen, ( egy kis túlzással, de lehet több km ) van egy kisebb repülőtér, lehet hogy, ennek a repülőtérnek az adását is lehetne fogni. Nem tudom, de ha nem próbálom ki soha nem derül ki. De utasszállítók is csak mennek. Tegnapelőtt is egyszerre hat db utasszállító repült ( de nem biztos, hogy utasszállítók voltak) a láthatáron. Csak érdekességként akarnám megépíteni. Kb. 2 éve építettem egy szupregvevőt. Igaz az sem működött tökéletesen. De megpróbálom újra egy másik kapcsolással hátha. Ez a vevő, amit most szeretnék építeni más rendszerű, mint a múltkori volt.
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2017
(#) pucuka válasza Kera_Will hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Nem tudtam, hogy hol lakik, az adatlapjából nem derül ki.
Azért egy hangolt bemeneti körnek elégnek kéne lenni.
De ha a KIT -ben minden megvan, a bemeneti szűrő is, akkor nincs kérdés, azt kell használni.
(#) Kera_Will válasza pucuka hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
A kitet elvetette ... akkor tekergeti magától...
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Tekerem is...
(#) sany hozzászólása Aug 18, 2017 /
 
Megcsináltam az első szűrőmet. Szerintetek használható lesz vagy csak lenne?

Szűrő.jpg
    
(#) Ferkógyerek válasza sany hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Pár észrevétel a kialakítást illetően.
Kicsit zsúfoltan vannak az alkatrészek.
Az L2 és L4 talán még induktív csatolásban is van egymással, ami itt nagyon nem jó.
Rakd messzebb egymástól a tekercseket és egy árnyékoló lemezzel válaszd ketté a szűrőt.
Jó lenne egy kép a hátuljáról is. A nyák alján használj teliföldet.
(#) sany válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Köszi.
Akkor legyen nagyobb NYÁK lap is?
A hátuljáról is csinálok képet. Teliföld van a hátulján. Az L2,L4 (tehát a soros tekercseket) és az L1,L3,L5 (tehát a párhuzamos tekercseket válasszam ketté egy lemezzel vagy külön mindegyiket?
SMD - vel is megszeretném csinálni, az alkatrészék beszerzése folyamatban van.
Illetve az lenne a kérdésem, hogy a panel hátulját lelakkozhatom?
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2017
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Aug 19, 2017 / 1
 
Az ilyen fajta létra szűrőben a tekercsek nem lehetnek csatolásban, mert akkor transzformátor lesz belőle. A szűrő fokozatait pedig árnyékolással el kell választani, ahogy Ferkógyerek is mondja.
(#) Ferkógyerek válasza sany hozzászólására (») Aug 19, 2017 / 1
 
A lemezzel ketté osztod a nyákot. Az egyik "térfélen" az L2 az L1-el a másikon az L4 az L5-el.
Az L3-at arra a félre rakod amelyik neked szimpatikusabb. A tekercsek és az árnyékoló lemez között legyen legalább 8-10mm hézag.
A lakkozást nem ajánlom, az L2 és L4 tekercsek között a kapacitív csatolás kevesebb mint 2pF. Inkább ónozd le a nyákot.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2017
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Aug 20, 2017 /
 
Először a kapcsolásban szereplő szűrőt szeretném kipróbálni, aztán a Te általad javasolt hangolhatót.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2017
(#) sany válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Aug 20, 2017 /
 
Elkészült valami. Azt nem tudom, hogy jó-e.
Véleményeteket várom. Tudom , nem a legszebb, de ez az első "ilyen "művem".
Következő: »»   9 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem