Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   214 / 291
(#) lelkes amatőr válasza iamrob hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
A fő gond abból eredhet, hogy manapság szinte mindent határra méreteznek gazdaságossági okokból, semmi működési tartalék sincs bekalkulálva.
(#) iamrob válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Ez teljesen így igaz, sajnos és nem is tudunk ellene mit kezdeni. Illetve ebben az esetben annyit, hogy ha valóban ez okozta a szakadást, akkor szakaszos üzemben (kvázi PWM) fogom működtetni a leolvasztást, így talán több tartalék marad benne.
(#) ügyes válasza ezermester1 hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Köszi a választ! Sajnos nincs.
(#) velegiistvan hozzászólása Aug 17, 2017 /
 
Sziasztok!

Most eljutottam oda, hogy a régi Zanussi Zlr202-es hűtőgépemnek megcsináljam a kapilláris felfogatását. Mivel nem lehet már hozzá való klipszet kapni, így kénytelen voltam gyorskötözővel megoldani. Azt csináltam, hogy ahol a helyew van, felfektettem kb. 2 cm hosszan a szabályzótárcsa fölött, ahol a klipsznek a helye3 is van. A gond az, hogy kb. 5 perc működés után kikapcsolja a termosztát a kompresszort. Az elpárologtató lemezen nem ér gázcsőhöz a hajszálcső, kizárólag sík felületen érintkezik a lemezzel. Termosztát hiba lenne, vagy valahol a gáz elakad, és nem kering a teljes úton? Hidegnek hideg van benne, de akkor is 5 perc alatt kikapcsol, amikor teljesen melegen helyezem üzembe, azaz 2 nap állás után a szobában.
(#) Jenzen01 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 18, 2017 /
 
Helló!
Én is ezt a megoldást szeretném megcsinálni a hűtőmben mert mindig lejegesedik! (Elektrolux)
Csak nem tudom hogy akkor a többi érzékelőt ki kössem e vagy nem?Vagy nem kell semmit kikötni csak be kel kötni simán az érzékelőt! Ezt néztem ki! http://asajah.hu/olvasztoora/
(#) lelkes amatőr válasza Jenzen01 hozzászólására (») Aug 18, 2017 /
 
Ilyen panel még nem volt a kezemben de használhatónak tűnik.
Arra figyelj, hogy olvasztáskor a motor ki legyen kapcsolva és a fűtőszállal soros hővédelem meglegyen. (képen pirossal. A rajz csak egy példa, nem egyezik meg más tipusokkal)
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2017

Image1.jpg
    
(#) lelkes amatőr válasza Jenzen01 hozzászólására (») Aug 18, 2017 /
 
Ránéztem, az oldal többi cikkére is, nem kellett volna!
(#) Joe_001 válasza Jenzen01 hozzászólására (») Aug 19, 2017 / 1
 
A jegesedés több ok miatt is lehet. A bimetál idővel átmehet nem "bi"metállá, tehát cseréje fiatalabb típuséra javasolt. Valamint ez is öregebb típusra vonatkozik a leolvasztó betét alakjának formálása szükség szerű lehet. Régebben leírtam, nézz utána, hátha segít.
(#) Busz válasza StMiklos hozzászólására (») Aug 20, 2017 /
 
Amerikában tömegével használnak(/-tak) abszorpciós hűtőgépet, nem tudom mi volt ennek az oka.
Még ilyen nagy vízadagolós abszorpciós gépek is elterjedtek voltak arrafele.
Ott van is rá vállalkozás:
http://rvrefrigeratorrepair.com/

A lényeg az hogyha kezd eldugulni akkor a kazánba bele is kövülhet a hűtőközeg, van is róla kép, ha nem is ott hanem itt:
http://mithogyanbiztosanne.blogspot.hu/2013/07/abszorpcios-hutogep.html
A fenti linken a fejreállításról, dobálásról is van videó.

Magyarországon olyan kicsi ezeknek a gépeknek a száma hogy nem éri meg vállalkozást alapítani rá.
Nomeg se ráírva a hűtőközeg töltete, milyensége, se semmi nincs hozzá. Ha 20 év után elromlik ezt sajna tényleg ki kell dobni.

De viszont az iparban, hűtőházakban nem tudom földgázos fűtésű abszorpciós ipari klímaberendezéseket mennyire használnak, illetve azokra mennyire van pl javító vállalkozás..
Vagy a nagy gyárcsarnokokat is kompresszorral hűtögetik?
(#) Jennon hozzászólása Aug 22, 2017 /
 
Sziasztok. Van egy Gorenje fagyasztóm, aminek a korát szeretném megtudni. 1998-ban kaptam, mikor építkeztem, de szerintem 19 évnél idősebb. Maga a fagyasztó: http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=418IMG_2696.jpg
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2017

IMG_2916.JPG
    
(#) Jenzen01 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Miért mi rosszat írtam?
(#) Jenzen01 hozzászólása Aug 23, 2017 /
 
kKlixon okozhat ilyen problémát? Van benne egy 40 C meg egy 8 C!
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2017
(#) Jenzen01 válasza Joe_001 hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Üdv! Nem találom!
(#) beers válasza beers hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Erre senkinek nincs ötlete?
Köszönöm!
(#) antikzsolt válasza beers hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Esetleg gázhiány? Jó lenne megtudni mit is jelent az a 3 sípolás.
(#) tilion hozzászólása Aug 24, 2017 /
 
Szervusztok!
Van egy régi Lehel ZLR 203 hűtőgépem amiben termosztátot szeretnék cserélni,de nem kapható.A kérdésem az lenne,melyik hűtőgép termosztátja kompatibilis ezzel.És a moduláris cső miként kell ki ill. beszerelni.Mivel rokkant vagyok így nem telik másik hűtőgépre,ezért szeretem volna meg kérdezni. Köszönöm a válaszokat.
(#) antikzsolt válasza tilion hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Ha jól láttam simán körbe kell vele tekerni a csövet majd egy bilincsel hozzá kell húzni. . Természetesen ne törjön meg. Szerintem bármelyik jó hozzá. De ezt majd megmondják a szakik.,
(#) kaqkk válasza tilion hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
A ranco 2808 tipus jó hozzá és a kapillárcsövét a normáltéri elpárologtatólap alsó élén lévő fémklipsszel kell felrögzíteni
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2017
(#) kaqkk válasza tilion hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Ja !Egy kérdés mielőtt nekiállsz , miért szeretnéd cserélni a termosztátot ?
(#) Ronin válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Időközben beszéltem a szerelővel aki javította erről az 5 perc szünet, 3 perc menetről. Ő azt mondta ez normális, szerintem meg Ő a nem normális. A lényeg hogy már kikapcsoltam a mélyhűtőt, és vettem egyet használtan.
(#) granpa hozzászólása Aug 25, 2017 /
 
Szevasztok!
Van egy 1-2 éves, 150 l-es hűtőnk (külön mélyhűtős), a normál része újkorától (egyre inkább) befagy hátul (a hűtőtérben). Semmit nem lehet hátratolni, mert megfagy 1-2-re. Emiatt minden nagyon hideg benne. A szabályzója alapon van. A fagyasztója rendesen működik. Időnként le van eresztve, jégtelenítve. Miért csinálja ezt?
Sajnos a típusát nem tudom (nem én vettem), nagyon macerás a hátuljához hozzáférni. A gépkönyvét keresem (jól eltette az "ellen").
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2017
(#) kaqkk válasza granpa hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
A mélyhűtő alatt van csepptálca ? Ha igen akkor vedd ki és csinálj róla képet
(#) StMiklos válasza granpa hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Szevasz!

Mondjuk mert örökké jár a kompresszor, nem állítja le a termosztát.
De ezt csak Te tudnád megfigyelni.
(De ne kapcsolgasd csak úgy ki-be, mert "megsértődik".)
Üdv: StMiklos
(#) granpa válasza StMiklos hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Sziasztok!
A kompresszor néha megy; gondolom igény szerint.
Electrolux gép, ~180 literes? (le volt takarva a felirat).

Béla: nincs benne semmi csepptálca; külön van a fagyasztórésze (külön ajtó, ~30 l?).
(#) kaqkk válasza granpa hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Azt nem irtad hány csillagos , a mélyhűtő ajtaja oldalra vagy lefelé nyilik ?
(#) granpa válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Nincsenek csillagjai, EJ2301AOX2 kombi, felülfagyasztós, oldalra nyílik az ajtó. 44 l a fagyasztója.
Nyúl mondta: nem no frost-os, le kell engedni időnként. Mondjuk a régi jobb volt (>20 évig), ilyeneket nem csinált, de már "csúnya volt az ajtaja".
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2017
(#) kaqkk válasza granpa hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Idézet:
„hűtőnk (külön mélyhűtős)”
Ez a mondat elkerülte a figyelmemet ,bocsi . A normál tér hátulja sűrűn deres vagy netán jegesedik is ?
(#) compo hozzászólása Aug 25, 2017 /
 
Üdv!

Most vettem egy ilyen típusú hűtőt BOSCH KGV36UL30S és szeretném kérdezni hogy ez normális jelenség-e csak a felső 2 rész ilyen.

IMG_1185.JPG
    
(#) kaqkk válasza compo hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Igen ez így jó ..
(#) granpa válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Ujjnyi, 2 ujjnyi jég van rajta, majdnem a feléig (lefele). Nyúl leolvasztgatja időnként. A régit feleennyit sem kellett. Nem is jegesedett.
Következő: »»   214 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem