Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   213 / 291
(#) kaqkk válasza bfecu hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Idézet:
„hűtőbe kéne gázt cserélni.”
Miért ?
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2017
(#) ezermester1 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Nagyon szkeptikus vagy!
(#) kaqkk válasza ezermester1 hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Jaaa!
(#) Near hozzászólása Aug 7, 2017 /
 
Sziasztok!
10 év körüli whirlpool kombi hűtőm betegeskedik. Elég rég óta nem úgy hűt már mint kéne. Szinte alig hülnek le benne a dolgok már ott tartunk és a fagyasztó térben is fél nap mire elkezd megfagyni amit szobahőmérsékleten berakok. Ajtógumi tuti jó olyan vákuumot csinál becsukásnál mind két ajtó hogy percekig nem lehet kinyitni. Termosztát működik csak időközönként kapcsol be ahogy kell neki de maxra tekerve van folyton különben már egyáltalán nincs benne hideg. (Lehet a termosztát is bajos itt)
A fő gondom az a következő. Már másodjára játsza azt hogy gondol egyet kikapcsol majd rögtön be és iszonyat hangos fémes csörgésbe kezd a kompresszor. Eddig csak kétszer fordult elő ma volt a második. Termosztáttal kikapcsoltam megvártam míg lecsendesedik majd vissza és megy megint mintha mi se történt volna. Jól sejtem, hogy fárad a kompresszor? Ilyen zörgést csapágyhibás motor nem produkál mint amilyen hangot adott. Mintha fémlapátok csapódnának egymásnak.
Érdemes mèg foglalkozni szerintetek vele vagy megérett a cserére? Bocsánat a kisregényért szerettem volna mindent leírni.
(#) beers hozzászólása Aug 8, 2017 /
 
Sziasztok!
Adott egy Whirlpool ARC4170/2IX hűtőgép, ami nem úgy hűt, ahogy kellene!
Hármat sípol kis szünet, majd megint hármat sípol!
A fagyasztó hűt, de nem fagyaszt, alul alig hűt, szinte semmi!
Kompresszor megy, a vezérlőpanelen cseréltem a 2,2µF 400V-os kondenzátort, az 1000µF 10V-os és a
470µF 35V-os elkót!
Esetleg valakinek van ötlete, hogyan tovább?!
(#) bfecu válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 8, 2017 /
 
Üdv!
Igen.Kicsit legyengült a hűtő teljesítménye!Újkorában képes volt jégkocka készítésre és
2-4 fokos hűtésre horgászat közben Mára már 10-12 fok alá nem akar menni!
(#) kaqkk válasza bfecu hozzászólására (») Aug 8, 2017 /
 
Akkor nem gázt kell cserélni , hanem kompresszort ( a gáz nem megy tönkre benne). De az is előfordulhat hogy mint itt pár hozzászólással előbb egy kolléga írta 30 fok külső hőmérsékletre van tervezve a gép és ha hűvösebb lesz észhez tér ...
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2017
(#) bfecu válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Üdv!
Komri nincs benne! Kemping hűtő! Gázzal használom! Akkor csak azt nem értem hogy a haver 4-5 éves hűtője szinte jégkészítésre alkalmas ugyan azon a hőmérsékleten (Egy palackról megy mindkettő egyikben a kaja másikban a sör! Ja és mindkettő Dometic 33L
(#) StMiklos válasza bfecu hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Szevasz!
Abszorpciós hűtőben (mert az) a gázcsere lehetlen, nem létezik rá vállalkozó, annyira speciális a dolog és a benne lévő "gáz"keverék.
Ha netán mondjuk lecserélésre kerülne, nagy valószínűséggel akkor se nyerő, mert a "belsejében" olyan változások történtek több év alatt (hány éves is?), amelyek nem kívánatosak és nem is igazán kivédhetők.
Átmeneti segítség (általában bejön), ami max pár hetet jelent, hogy többször fejre kell állítani és vissza.
Ha valamennyi javulás észlelhető, akkor sincs nagy öröm, nézegess, hogy mennyiért, hol vehetnél újat.
Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2017
(#) bfecu válasza StMiklos hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Szevasz!

Kösz az infot! A forgatáson már tul vagyok!Igen a kor lánynak már öreg lenne!Több mint húsz
éves De a bosszantó hogy évente csak egyszer kétszer használtam. Ez érvényes a 60L
társra is??(Szintén 3 üzemű)
(#) StMiklos válasza bfecu hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Szevasz!

Én úgy tudom (hallottam, mondták akik jobban ismerik ennek a hűtőnek a belvilágát) , hogy a belső járatok szép lassan a leváló részek (hívjuk rozsdának, de nem pontosan az) miatt eldugulnak és ez okozza a kezdeti teljesítményveszteséget és később az üzemképtelenséget. És kb. mindegy, hogy "járt" vagy nem járt.
Ennek, bár a részletes ok-okozati összefüggést nem tudom, nem mond semmi ellent.
És igen, a 4 éves még hűt és pár évig fog is, aztán utoléri a végzet.
Ezzel együtt abban az értelemben különleges, hogy bármilyen "meleggel", gáz, villany (hálózati, autó stb) képes működni.
Üdv: StMiklos
(#) kaqkk válasza bfecu hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Ha fejreállítod egy pokrócot tegyél le és azon "verd a földhöz" brutálisan hangzik de a forgatásnál jobb a hatásfoka ...
(#) kaqkk válasza StMiklos hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Idézet:
„hívjuk rozsdának, de nem pontosan az)”
Igazad van tényleg nem rozsda , az ammónia ami benne van megmarja a vasat és vízoldhatatlan vas amin vegyületek keletkeznek ,és a legszűkebb folyadék-gáz járatokban lerakódnak
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2017
(#) bfecu hozzászólása Aug 11, 2017 /
 
Csodálkozom hogy egy ambícióban gazdag hűtőszerelő nem állt rá ezek a kis vackok felújítására.
Ha azt mondaná valaki hogy egy húsz-húszon öt ért rendbe raknám csak a címét kérdezném hogy hová vigyem.És biztos hogy egy jo pár horgász kamionos teherautos kempingezö és jo pár nyaraló tulaj örülne a mesternek.aki az abszorcios rendszerre szakosodna Furcsállom hogy nem ált rá még egy szaki se!
(#) StMiklos válasza bfecu hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Hm.. Az ambícióban gazdagság kevés ehhez.
1. Kb. ki kell dobni a hűtőrendszer összes elemét, mert a kitakarítása nem igazán oldható meg, a tisztasága néhány óra befektetett munka (és anyag) után sem garantálható.
2. Nem kevés ráfordítással fel kell szerszámozni a gyártást, és hány féle típusról beszélünk? Na annyiféle szerszám kell.
3. A benne lévő "hűtőkőzeget" (már ami az összetételét és azok arányát illeti) sem egyszerű biztosítani, nem szerezhető be akárhol.
A szakma szeretete, az alkotni vágyás és a tudás kevés ehhez...
Más is kell, abból pedig nem is kevés.
Üdv: StMiklos
(#) kaqkk válasza bfecu hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Az egész hűtőkört lehet kompletten cserélni
(#) bfecu válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Üdv!
Ez összeg-szerüsitve hogy nézne ki? És a 60L vajon tölhetö javítható?
(#) kaqkk válasza bfecu hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Most írtam hogy az egész bele egyben cserélhető , kérdezd meg szervízben az árát .
(#) ügyes hozzászólása Aug 14, 2017 /
 
Sziasztok!
A LEHEL F300ET (ZLCF 300) fagyasztóláda (1993 évjárat) indítóreléjében (valszeg? AEG, de nincs rajta semmilyen felirat) darabokra tört a PTC, így ki kellene cserélnem. Ezt a típust már nem lehet kapni. Mivel helyettesíthetem (esetleg melyik MPV sorozatú jó hozzá)? A kompresszor típusa: M1040C.
Köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2017
(#) bfecu válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Akkor ha jol értem a 33 kuka De a 60L re is ugyan ez a "bele csere,, érvényes?
Még egy kérdés megrendeltem egy Dometic 2200 uj masinát de itt valami 50mbar
os nyomásszabályzót írnak Szerintem az enyém a régi 30mbar os Mi történik ha ezzel használom?
(#) kaqkk válasza bfecu hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Valószínű hogy a kazánban fúvókát kell cserélni .(De ez csak magánvélemény , kérdezz meg egy gázszerelőt)
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2017
(#) ezermester1 válasza ügyes hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Helló! ha van a ptc-nél kondi csatlakozás akkor tegyél rá egy 10- 12Mfarádos 400v-os üzemi kondit és üzemelni fog.Az én hűtőim már évek óta igy üzemelnek.
(#) Jenzen01 hozzászólása Aug 16, 2017 /
 
Sziasztok!
Addig eljutottam a hűtömel, hogy alul lejegesedik! A cséptálcabán egy cseppnyi víz sincs! Csatorna tiszta, fűtőszál jó! Azonban van a fűtőszál mellet kettő darab érzékelő! Arra gyanakszok hogy azoknak kéne elindítania a leolvasztást! Mivel nem olvaszt le, ezért valószínűleg azok a hibásak! Csak nincs rajtuk semmi jelölés! Kérdésem az volna hogy milyen értékeknél kapcsolhatnak, meg egyáltalán mit néznek! (Elektrolux Inspire) Segítséget előre is köszönöm!
(#) Lutyo1 hozzászólása Aug 16, 2017 /
 
Sziasztok!

Indesit kombinált hűtőnk leveri a biztosítékot,egy pukkanás kíséretében..Ha visszakapcsolom, van hogy 3-4 órát is elmegy, van hogy csak felet, de hűt rendesen mindkét részben.Nincs tócsa alatta, semmi külső nyom.Szerintetek mi lehet a bibi?
(#) granpa válasza ezermester1 hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Azért egy ilyen Mega-farádos kondit megnéznék. Jó nagy lehet.
Elég lesz oda 10-12 mF (10-12000 uF) is.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2017
(#) ezermester1 válasza granpa hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Nem megafarád( nem is írtam) csak elütöttem a billentyűt és nem vettem észre. Természetesen ha valaki érteni akarja az tudja miről van szó. Engem a segítő szándék vezérelt!!!!!
(#) granpa válasza ezermester1 hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Oké, de kétszer? Amúgy engem is.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2017
(#) iamrob hozzászólása Aug 17, 2017 /
 
Sziasztok!

Én a no-frost hűtők lelki világába szeretnék némi betekintést nyerni a hozzáértőktől.
A konkrét típus egy Bosch GSN28V01, amiben már kétszer cseréltek hőbiztosítékot, de a második csere utáni újabb piros+sípolós hiba feltárása közben sajnos az derült ki, hogy ezúttal a fűtőbetét szakadt meg. A gép néhány éve üzemelt, az első két hiba között kb egy év telt el, de a harmadik már néhány hónap után jelentkezett.
A fűtőbetét kicsit már húzósabb tétel, mint egy (két) hőbiztosíték (az angoloknál talátam 12e körül, az itthoni 18-20e+postával szemben), valamint a konstrukció gyengesége (vagy csak nagyon határon járatása) miatt egyáltalán nem látom megoldottnak a problémát a fűtőbetét cseréjével, magyarul pár hónap múlva ugyanezzel a lendülettel újra túlfűti magát...
A működési elve azért érdekelne, mert a vezérlésben egy PIC16F76 van, amit így akár eredeti formájában fel lehetne használni arra, hogy egy normális programra lecserélve a vezérlést megoldható lenne, hogy ne hajtsa túl újra a fűtést.
A kérdés elsősorban arra irányulna, hogy mi alapján kezdi a leolvasztó ciklust, illetve meddig tart? Ha csak sima időzített megoldás - ami némileg vicces -, akkor kb mennyi időközönként és milyen hosszan olvaszt? Ha más váltja ki, akkor mi az?
A kíméletesebb fűtést legegyszerűbben egy PWM-mel tudom elképzelni, még ha tovább is tart így és ezzel együtt temészetesen kevésbé hatékony lesz.
A sima időzítés helyett alapvetően valami olyan megoldást tudnék elképzelni, hogy ha ajtónyitás nélkül ugyanazt a hőmérsékletet nagyobb kompresszor kitöltési tényezővel tudja csak elérni, akkor feltehetően már romlik a hűtés hatásfoka, így beiktat egy leolvasztást. Nyilván ez környezeti hőmérséklet függő is, de a nyári kánikulák kivételével azért viszonylag konstansnak tekinthető a lakás hőmérséklete.
Ha nem tudom visszarajzolni az eredeti nyákot, akkor a új vezérlést kap, de a kérdés akkor is aktuális, sőt...
Elnézést a terjengős hozzászólásért.
Köszönöm a válaszadóknak, hogy foglalkoznak a témával...
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2017
(#) lelkes amatőr válasza iamrob hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Az én régi no-frost hűtőmben (Daewoo) egy mechanikus időzitő van ami kb. 18,5 óránként kapcsol kb. 20 percre leolvasztást amit egy 230 Wattos fűtőbetét végez. Ezt csinálja már vagy 12 éve, eddig nem volt vele gond.
Nem figyel jegesedést, környezeti hőmérsékletet, egyéb hibára okot adó paramétert, faék egyszerűséggel teszi a dolgát.
(#) iamrob válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Köszönöm az értékes infót, kiiundulási alapnak mindenképpen jó lehet.
Az igazság az, hogy ha kicserélem a betétet, akkor akár be is kapcsolhatnám és lemérhetném a saját időzítését, de nem szeretném, ha próbából újra leégetné magát.
Arra gondoltam, hogy talán annyira eljegesedett a fűtőbetét környéke, hogy amikor részben már leolvadt róla, akkor a jégmentes helyeken nyilván jobban felmelegedett és a lokálisan megnövekedett ellenállás miatt ott még tovább melegedett, így a végén megfutott és tönkre ment. Ha ez történt, akkor egyértelműen a határ közelében működött a fűtőbetét vagyis erősen alul van méretezve, így eddig bírta.
Az eredeti nyákon van egy M2TM feliratú SOT23-5-ös tokban valami... Ezt eddig nem sikerült beazonosítanom, talán majd az áramköri környezetből kiderül, mi lehet.
Következő: »»   213 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem