Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   185 / 259
(#) botesz válasza Flashrider hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Az ajtó mechanikáján nem tudsz állítani?
(#) Atti128 hozzászólása Aug 8, 2017 /
 
Sziasztok! Barátom Aeg favorit 40-es mosogatógépe 20-as hibát dob be. Ez elméletileg vízkiürítési hiba.

A szivattyú jó, víz nem marad a gépben, az alsó hungarocell elem lent van. A gépben nem marad víz a labirintust is kipucoltam. A vízszint szabályzó ha belefújok egyet kattan. Hogyan tovább?

Köszönöm: Attila
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2017
(#) waterbear válasza Atti128 hozzászólására (») Aug 8, 2017 /
 
Citromsav + domestos 1-1dl koktél és valahogy futtasd végig a legmagasabb hőfokú mosáson, vagy a szivattyú után mechanikusan takarítsd ki a kifolyó csövet. Csupa zsír lesz belül, vagy meg van törve.
Azért ha van próbára egy szivattyúd, nem árt cserélni, mert így megtudod, hogy a forgórésze nem-e esetleg beleér a műanyag házba, és csak lassul, de még nem áll meg, emiatt viszont túllépi az ürítési időt és kiáll hibára.
(#) botesz válasza waterbear hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
citromsav+domestos mosogatógépbe? gratulálok az évszázad baromságához!
(#) botesz válasza Atti128 hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Ha már a legelején írja akkor lehet testes a fűtőbetét de általában valami agyhiba ha minden más jó benne.
(#) waterbear válasza botesz hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Attól tartok, az évszázad baromsága egyébiránt évek óta beválik, és nem csak hobbiból javítgatott háztartási gépeknél, hanem napi szinten használjuk a szervizben, pl az ecet és a Calgon helyett. Ráadásul nem roncsolja a fémet. Javaslom, próbáld ki Te is, és utána mondj véleményt
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2017
(#) stevepapa válasza waterbear hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
A mosógéphez jó, a mosogatógéphez az erre a célra kapható tisztítószernél jobbat nem lehet kotyvasztani.
(#) Atti128 válasza botesz hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Köszönöm!

Eddig ez a legjobb.A fűtőszálra nem is gondoltam volna, mindenképp megnézem.
A panel is gyanús lehet mert volt már javítva pár éve elvitte a barátom ahhoz aki akkor javította ellenőrzésre. Azt nem írtam hogy a vizet kinyomja szépen teljes keresztmetszettel a csövön.

Köszönöm.
(#) botesz válasza waterbear hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Kösz de a domestos a wc re való nem pedig oda ahonnan azok az eszközök jönnek ki amiből eszek...
A citromsav tagadhatatlanul vízkőre jó de a mosogatógép nem vízkövesedig ha jól van használva...
(#) T2T válasza botesz hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Ígértem, hogy visszajelzek ha van fejlemény.
A probléma végül megoldódott, de úgy tűnik dupla hiba volt:
1. Kicseréltem a kombinált NTC / koszosság szenzort, erre a szervíz menü feldobott egy d01-es hibát (korábban i0 volt ugyanitt, vagyis nem tárolt hibát a gép)
2. A d01 egyértelműen a fordulatszám jeladó hibájára utalt, ezt is kicseréltem és a két alkatrész cseréje után úgy működik mint újkorában

Tanulság számomra (és mások számára is): Az NTC hibáját nem tárolja a készülék, egyszerűen csak teljesen bizonytalan, kiszámíthatatlan a működés, viszont valami miatt az "blokkolja" a tachogenerátor hibaüzenetét.
(#) botesz válasza T2T hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
NTC hibát nagyon is írja a tachot viszont nem. ugyanis az elején jó.
(#) waterbear válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Igazad lehet, bár ha ismered az összetételét, változhat a véleményed "gyári" géptisztítókról.
(#) Serpike hozzászólása Aug 13, 2017 /
 
Sziasztok!

Adott egy Whirlpool ADG 790 IX mosogatógép. Gyönyörű szépen elmosogat mindent, viszont egy vékony keserű ízű réteg marad az edényeken, ill. poharakon. Nagyon közelről nézve talán fehéres réteg.
Szakszerviz kollegája tanácstalanul távozott. Hibakód nem volt, szerinte ha a só tartályával lenne a probléma akkor 2-3 mosogatás után bejelezne sóhiányra. Javasolta hogy egy gyártó termékeit használjuk regeneráló só és mosogatószerből is. Utóbbiból a tabletta helyett folyékonyat javasolta.
Mosogatógép tisztító port is ajánlott félévente átmosatni vele, természetesen azt is kipróbáltuk, szépen ragyog tőle, mint előtte a folyékony Finish tisztítótól, a problémát viszont nem oldotta meg.
Finish-Somat kombóról áttértünk teljesen a Somat márkára, de az sem használt.
Megpróbáltuk állítgatni az öblítő adagolást, illetve a vízlágyítást is mindenféle álláson 2-3 mosogatási ciklusig. Volt amikor kevésbé lehetett érezni, azt hittük eltaláltuk a megfelelő beállítást, aztán következő mosogatásnál ismét nagyon rossz volt.
Valakinek van valami ötlete? Már lassan 1,5 éve járatjuk a gépet mindenféle beállításon, de nem ússzuk meg a csap alatti átöblítést minden egyes edénynél, ami lássuk be nem túl hatékony.
(#) botesz válasza Serpike hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Sok az egybenes tablát nem használd csak az un. classic feliratút.Valamint a hosszabb programokat.Sós ízű vagy milyen?
(#) Serpike válasza botesz hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Folyékony Somat mosogatószert használok, Somat öblítővel, valamint Somat regeneráló sóval.
Keserű ízű a lerakódás. Napi mosogatási programot használunk, ami szárítással együtt kb 1,5 óra.
(#) botesz válasza Serpike hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Sótartály fedele jól zár?
(#) Serpike válasza botesz hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Elvileg jól. mondjuk azt nem néztem meg hogy van e valahol hajszálrepedés rajta, vagy esetleg a tartály valamely részén.
(#) botesz válasza Serpike hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Ezt látni kéne èlőben...
(#) lacapapa hozzászólása Aug 15, 2017 /
 
Sziasztok!
Hotpoint-Ariston LST 329 AX mosogatógép - ami szivattyúhibás - elvihető alkatrésznek, vagy javításra hozzáértőnek.
(#) botesz válasza lacapapa hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Ez nagyan jó csak nem írtad le hogy honnan...
(#) szlala hozzászólása Aug 16, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy Bosch sgv43e93eu mosogatógépem, ami program közben megállt és azóta "se kép-se hang".
A hálózati kapcsolóra nem reagál nincs semmilyen (LED) visszajelzés vagy hang. A feleségem szerint az ajtó tömítéssel pár napja gondok voltak és némi víz kifolyt a földre, de ezen kívül rendben működött eddig.
Van valakinek ötlete, hogy milyen irányba induljak, hibát keresni?
Előre is köszönettel: Lajos
(#) botesz válasza szlala hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Ha a panelig eljut a fesz akkor agyhiba.
(#) lacapapa hozzászólása Aug 16, 2017 /
 
Győrben van a hibás Hotpoint-Ariston !
(#) black.elf hozzászólása Aug 18, 2017 /
 
Sziasztok!

Szeretnék szakmai segítséget kérni Fagor 1LF-073-mas típusú mosogatógépem javításában.

A mellékelt képen látható VH2B000G7-es vízlágyító labirintus elrepedt (remélem meg is jelenik). Ennek műanyag hegesztéssel való javítása és kivízkövezése megtörtént.

Pár mosogatás után egy másik helyen ismét elrepedt.

Vennék és szerelnék bele egy új labirintust, de tartok tőle, hogy a hiba oka esetleg más lehet és akkor az új tartályom is el fog repedni.

Fennáll ennek veszélye? Mi lehet a hiba gyökéroka, mit ellenőrizzek?
Elvileg szerintem a bemeneti víz nyomása uralkodik ebben a tartályban. Mennyinek kell lennie annak? Esetleg azt meg tudom mérni.
Volt valakinek ilyen tapasztalata?

A márkaszervíz nagyon kedves!
30eFt-ért kijönnek megnézni + munka + 21000Ft a labirintus + még amivel baj van...
Ajándék ennyiért.
Nem nagyon segít más sem telefonon műszaki részletekkel. Azt mondogatják, hogy szívesen kiszállnak 10eFt körüli kiszállási díj + munka + alkatrész árért.

18eFt amúgy az új labirintus, szóval ha tudnám mi okozhat ilyet, akkor az nem volna olyan gáz.

Köszönöm: Gergő
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2017
(#) vargaf válasza black.elf hozzászólására (») Aug 18, 2017 /
 
Idézet:
„A mellékelt képen látható”

A mellékelt kép nem látható.
(#) szlala válasza botesz hozzászólására (») Aug 18, 2017 /
 
Köszönöm, méregetek...
(#) black.elf válasza vargaf hozzászólására (») Aug 18, 2017 /
 
Jaaa, látom, hogy nem látom...
Én becsatoltam, de lehet, hogy valamit bénáztam vele (Fájl melléklet (max 2MB) opció).

Mindegy is, egy repedt tartály van a képen, könnyen elképzelhető amúgy.

A labirintus nem feszül, nem nyomja semmi, nem rezeg vagy ilyenek.
A nyomás repeszti el, de hogy lehet benne ekkora?
Megpróbálom majd még megmérni a hálózati víznyomást is, de kétlem, hogy azzal lenne baj.

Olvastam azt is, hogy a betápon lévő mágnesszelepben van nyomásszabályzó is ami felmondhat, de a szervíz azt mondta nincs ilyen.
(#) waterbear válasza black.elf hozzászólására (») Aug 18, 2017 /
 
A mágnes szelep a hálózati nyomást zárja el, és a labirintus előtt van. A labirintusban akkor tud nyomás keletkezni ha valahol dugulás van, és ez leginkább a gyanta tartály lehet, amibe a sót öntöd, mert egyébként nyitott a labirintus. Nézd meg, hogy a labirintus repedt vezetéke hová viszi a vizet.
Azt tudom elképzelni, hogy só nélkül használták, és a gyanta összeállt benne, és öblítéskor nyomás alá kerül a labirintus egy része, amit nem bír el.
De persze ez csak az én véleményem.

Itt egy robbantott rajz hozzá, hátha segít.

U.i.: Nálunk 18990+posta a labirintus.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2017

ADG-790.pdf
    
(#) Josi777 válasza szlala hozzászólására (») Aug 18, 2017 /
 
Ez tápfeszültség hibára utal. A hálózati fesz. megvan-e, program közben a fűtőáram szétégetheti a rossz hálózati kötést, konnektor, .. stb., tehát ez az első ellenőrizni való. Ha az megvan, akkor a panel tápfeszültségét kell ellenőrizni. Ha az is megvan, akkor szinte reménytelen a javítása, panel cserés.
(#) black.elf válasza waterbear hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Szia!

Köszi, ma szerintem megnézem a csöveket és a gyantatartályt a javaslatod alapján.
Majd jelzem mit találtam.

Ha a "gyanta összeállt" akkor azzal mit lehet kezdeni?

Köszi.
Következő: »»   185 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem