Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   751 / 967
(#) wbt válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
"érdekes, kint sincs..."
Persze ilyen gond nincs, biztosra megyünk, másnapra le kell adni írásban a kérelmet. (húsvét vagy karácsony másnap) Aztán vagy összejön, vagy nem.
Nagy lelkesedésemben lecseréltem a garázson lévő izzós reflektort LED-esre (30W-os driver, de a LED-et kicseréltem 100W-osra, hogy sokáig bírja, nincs kedvem mászkálni/csavarozgatni a magasban). Persze eltüntetjük a mocsok kábelt is, lekaptam egy dugaszosat, szétvágtam, beköt, működik (elrejtett kapcsolónál szenvedés, csavar nem jön ki, az összes kertiszerszám rámborul, szekrénytől nem lehet hozzáférni, csatorna széttörik stb.). Na, nagy az öröm, kábelcsatorna fedél vissza, próba, semmi fény. Csatorna le, van fény. A ménkű essen bele, a kábel valahol törött. most kilóg egy kicsi a kábelből a csatorna alján, így működik. Kezdhetem elölről. Ezekkel a dugókkal valahogy nincs szerencsém mostanság. ("reggel veszem fel az ingem, leszakad a gomb, felkapom a táskám, leszakad a füle...most nem merek elmenni WC-re")
(#) Lamprologus hozzászólása Aug 29, 2017 / 2
 
Nicsak mit találtam:
Egy kedves fórumtársunk!
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2017
(#) Udvari Zsombor válasza Lamprologus hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Csak nem én?
(#) jucsaba válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Elárulod hogy a számítógépes adatrögzítő mestermunkája pontosan mi lett ?
Köszi
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2017
(#) Lamprologus válasza Lamprologus hozzászólására (») Aug 29, 2017 / 1
 
Én kérek elnézést! Így más sok minden világos!
(#) Udvari Zsombor válasza jucsaba hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Egy egész lapos A/4 meghívót kellett szerkeszteni és a hozzá tartozó programot szintén A/4 megszerkeszteni és ezeket színes lapra kinyomtatni valamint a programot laminálni plusz még a tanultakat alkalmazva megcímezni egy üres borítékot, melybe a két lapot beletenni és így leadni a vizsgabizottságnak.
Később az eredményhirdetés előtt ott kiállították mindenkiét és utána közvetlenül hazajövés előtt el lehetett hozni.
(#) jucsaba válasza Lamprologus hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Viszont aki a (hon)lapot készítette az messze nem a kiválóságok közé való ...
(#) mark.budai válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 29, 2017 / 2
 
Miért némítottátok szegény gyereket? Holnap megint kávéznom kell reggel, ha nem lesznek új hozzászólásai, amiket reggel olvasva rögtön felébredek a sírva röhögéstől. Bár a kávézás is hiányzik már kicsit, de a kettőt egyszerre nem lehet, mert akkor meg a monitort takaríthatom délutánonként, ha a röhögéstől gyönyörűen ráporlasztottam a kávét.
(#) Pafi válasza jucsaba hozzászólására (») Aug 30, 2017 / 1
 
A vizsgamunkáról készült fotó alapján pedig a felszabadult időt érdemes lenne digitális fotós tanfolyammal tölteni. Szerintem ez is számítógépes adatrögzítés.

Canon PowerShot A570 IS-sel ilyen képet készíteni, hát nem tudom, hogy ez hogyan lehetséges. Talán sport programon? De miért? Elfut a papír?

1: Az A570-ben van vaku.
2: F/8-nál sokkal nagyobb apertúra is elérhető.
3: 1/160 s helyett még 1/10-eddel sem mozdult volna be az IS-nek köszönhetően.
4: Van expozíció-kompenzáció (világosítás).
+1: Azonnal vissza lehet nézni a képet, és ha rossz, újat készíteni máshogy. Ez nem filmes gép.

A "Program" címsort 10 másodpercig néztem mire kibogarásztam hogy milyen karakterek is vannak ott. Én speciel nem szeretem, ha a design elemek az olvashatóság rovására mennek. Főleg hogy nem is esztétikus az összkép. Mint egy menzai étlap. A programpontok közti szünet ideje hol jelölve van, hol nincs, a "Szünet" hol alá van húzva hol nincs. A meghívón pedig logikus funkció nélkül minden bekezdés különböző jelzéssel kezdődik.

Milyen lehetett a többi munka?

Bocs mindenkitől, de ez nekem már sok volt mint "kiemelkedően jó teljesítmény".
(#) Pafi válasza Pafi hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Az agyontömörítésről nem is beszélve. 88 kB-nál azért többet is megért volna!

Ennyit tudtam vele csinálni utólag.

IMG_1563b.JPG
    
(#) Pafi válasza Pafi hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Ja igen: Laminálva aztán kutya szájába adva? Összegyűrték a bírálók?
(#) zsoltee0001 válasza Gigapixel hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Ez még a kisebbik gond, hanem amikor a 15 perces munkából 1 órás lesz mert a csavar beesik a gépbe, mágneses csavarhúzó ellenére.
Sokszor 2 vagy 3 mágneses bitfej kihajtót tolok egymásba, hogy legyen ereje, vagy ha ez nem segít akkor a csavarhúzóra szorított wincseszter mágnes megoldja nagyjából.
Egyébként sose értettem, hogy miért nincs egy olyan kategória, nem érdekel hogy mennyibe kerül, de rántsa ki azt a r*adt csavart.
(#) zsoltee0001 válasza Lamprologus hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Nem esett le egyből, hogy került a viccek topicba ez
(#) zsoltee0001 hozzászólása Aug 30, 2017 /
 
(#) Gafly válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Többnapos teljes központ leállás utólagos elemzése: A probléma akkor kezdődött, amikor karbantartás során az egyik technikus belejtette a csavarhúzóját a szünetmentes tápegységbe
(#) pipi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Van az, csak szerszámboltban kell venni, és ki kell próbálni, én vettem kb 800-1000Ft volt a mágneses bitfej befogadó, szóval egy aprójé szerszám készletbe ez a profibb, már árban nem fér bele
(#) zsoltee0001 válasza pipi hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Le tudnád fényképezni és feltölteni?
Megpróbálok olyat szerezni.
A másik ami mindig gondot okoz, ha fúrógépbe akarom befogatni, mivel 6 szögletű, rittig, hogy a tokmány pofái pont a csúcsnál és nem a mélyedésbe fogják meg, persze fellazul.
Logikus lenne ha valami nagy átmárőjű köracélt kellene befogni, az nehezenmozdulna el a tokmányba, mint az a kis átmérőjű valami.
Gondolkoztam, hogy hegesztek rá egy 12-es köracélt, de nehéz lenne központosítani, meg a mágnesességnek is szevasz lenne egyből.
Itt van felénk egy bolt ahol elég jól fel van szerelve bitfejes cuccokkal, de ott pl a mágneses befogó max 200 forintos kategória
(#) zolika60 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
A három pofás tokmány tökéletesen fogja a hatszögletes bitet. Bár ez nem nagyon vicces.
(#) kowi hozzászólása Aug 30, 2017 /
 
Elolvastam a fejlécet.... gondoltam ma troll leszek de aaaztaaa. Máris tiltanak AAAA betűk egymás után... Úristen
(#) pipi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
Hali!
Pont ugyanúgy néz ki mint a gagyi, csak ezt ha csavartengerbe mártom akkor rajta marad 5-10 csavar . A fúróban meg mozgasd meg egy picit mielőtt meghúzod a tokmányt, megfogja az tökéletesen.
(#) zsoltee0001 válasza pipi hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Okés így szoktam, megmozgatom mielőtt meghúzom, a gond akkor van amikor 35X kell fúrót/bitfejet cserélni a létra tetején
(#) nagym6 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Két fúrógéppel csinálom, nem kell folyamatosan cserélni, mindkettőnek van övtáskája.
(#) zolika60 hozzászólása Szept 1, 2017 /
 
Egyre viccesebbek a hozzászólások.
(#) sonajkniz válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 1, 2017 / 1
 
Igen, ez nekem is feltünt.
Meg is kértem a feleségemet, hogy ó ugyanmár csiklandozzon egy kicsi, hagy röhögjek.
(#) zsoltee0001 válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Kérek engedélyt meghunyászkodni.
(#) pjg hozzászólása Szept 2, 2017 / 2
 
(#) Orbán József hozzászólása Szept 3, 2017 / 1
 
A magyar fociról

Úgy gondolom, kellően autentikus a véleményem, hiszen valamikor magam is rúgtam a labda mellé és akkorát estem a strandon, hogy megtapsolták…
Néztem régebben focit véletlenül, ilyen orrcsiptetőben játszanak jó néhányan, gondoltam, levedzik a nózi és nincs idő folyton visszaszívni a küzdelem hevében, vagy hogy ne horkoljanak játék közben, máig se tudom.
Hanem a mostaniról: Ma este a portugálok játszanak velünk és az edzésen a mi fiaink közül néhányan ilyen sport melltartóban focizták az edzőset.
Csakis valami modern dolog lehet, szerintem ki is találtam, miért jó ez a kantár.
Oxigénszegény, lapos tüdővel edzeni azért jó, mert ha leveszik, megtáltosodnak a váratlan oxigén növekménytől.
A Paksról szerzett használt ólomból készült mezek, cipők szintén ezt a – eldobom, rendesen öltözöm és jobban futok – célt szolgálja.
Ugyanilyen okból ólom kontakt lencsék használata is várható.
Még talán az tenné virgoncabbá a mi fiainkat, ha ólom fonatos kötést hordanának edzésen (meccsen ugyanezt selyem zsinór) hereszorítót, mint a bikáknak tesznek és utána másodpercek alatt rázzák le a vakmerő lovast.
Nem tudom, győznénk-e így, de biztosan nagyon jól szórakoznánk...
(#) elektroncso hozzászólása Szept 3, 2017 /
 
Takarítok a gépemen, találtam pár vicces képet.
Az elsőhöz annyit, hogy reggel mikor indultam munkába vettem észre, hogy két helyen fel van hasadva a külső. Egyszer már kaptam emiatt durrdefektet, most nem volt hozzá kedvem, ezért ki kellett találnom valamit. Meló után vettem új külsőt, de aznap még kibírta. Persze a féket ki kellett akasztanom, hogy az első kerék el tudjon forogni.
A második képen a kisteherautón látható felirat magyarul: "Nem mindegy mi van alattunk!" Suliba menet fotóztam a Révkomáromi bevezetőúton. Először nem értettük miért van az a hosszú sor az úton, nem szokott ott dugó lenni, amikor közelebb értünk akkor láttam meg a kitörött kerekű teherautót, gyorsan lefényképeztem, itthon amikor néztem a képet, akkor vettem csak észre a feliratot.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2017
(#) granpa válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
A múlt sz. közepe táján ilyen "sallerozást" tucatszámra láttam, csak az madzagbetekeréssel készült, mivel faluhelyt ritkán lehetett (külső,-belső) gumit kapni. Nagybátyám bringájában 3 jó belsődarabból volt összerakva az egyik belső.
(#) Orbán József válasza granpa hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Na ez az... A maiak el se tudják képzelni, hogyan tanultunk meg váz alatt biciklizni, mert a családban jószerivel a faternak volt csak biciklije.
Viszont a falusi gyerek másik újítása, madzag, keménypapír és a bringa motorizálva!
Fejtse meg, aki tudja.
Következő: »»   751 / 967
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem