Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VGA monitor csatlakozó bekötése
Lapozás: OK   5 / 6
(#) BRUT válasza Gafly hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
És miért csak a monitort?
Egyébként sem a PLC sem a HMI nincs leföldelve. Ezért is lettek a leválasztó trafóra kötve.
Na és akkor jöttem én és a hibás HMI monitorjat ugy hidaltam át,hogy kihasználtam a külsö monitor csatlakozóját,és a VGA kábellel összehoztam a TFT monitorral.
Most csak az a baj,hogy a VGA kábel árnyékolása vagy GND kapott egy földpotenciált.
Ebböl lett a hiba.
Földelés nélkül csinálja a dolgát rendesen.
(#) Gafly válasza BRUT hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Idézet:
„Na és akkor jöttem én és a hibás HMI monitorjat ugy hidaltam át,hogy kihasználtam a külsö monitor csatlakozóját,és a VGA kábellel összehoztam a TFT monitorral.
Most csak az a baj,hogy a VGA kábel árnyékolása vagy GND kapott egy földpotenciált.
Ebböl lett a hiba.”

Rajz van magyarázattal, innentől én szét teszem a kezem
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2017
(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Ez nagyon nem fog müködni, miután nem véletlenül lettek a PLC meg a HMI egységek korábban leválasztva. Azt megszüntetni, még nagyobb bajt okoznál.
(#) Bakman válasza Massawa hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Szerintem Gafly is arra gondolt, amire én. A leválasztótrafót BRUT rakta a rendszerbe, nem gyári kialakítás. Legalábbis nekem ez jön le.
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Azt nem tudom, de tény, hogy igy müködött eddig, igy ezt megbontani csak ujabb balhét okozna.
Egy leválaszto trafo után ujra földelni már csak ugy lehet, ahogy a rendszer eredetileg is földelve van ( ugyanabbol a pontbol - ha megtalálod hol van ez).
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2017
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Idézet:
„Ez nagyon nem fog müködni, miután nem véletlenül lettek a PLC meg a HMI egységek korábban leválasztva.”

Ezt, ebből:
Idézet:
„Egyébként megpróbáltam 220/220V védötrafón keresztül,és ugy sem jó.”

hogyan raktad össze?
(#) BRUT válasza Gafly hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Nos az a helyzet,hogy a védötrafó már eredetileg is ott volt. A PLC és a HMI arrol van táplálva. Miután a hiba jelentkezett,akkor próbálkoztam a védötrafórol megtáplálni a monitort.

A hurok valahol kialakul. Ezt kell valahogy megtalálnom. A monitorban nem lehetséges szétválasztani a földelést és a GND-t. Ugy van megépitve. Igy sajnos a VGA kábelen keresztül jelentkezik egy föld potenciál . Most azt kellene megtalálnom,hogy honnan ered a másik.
A monitort helyes földelés nélkül müködtetnem? Ha védö trafón van akkor az úgy rendben van?
(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Mert akkor is odakötötte a földelést.
Nézd meg a Rajzot
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2017
(#) Massawa válasza BRUT hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Már megirtam mit kell tenned. Addig persze mehet a monitor földelés nélkül is, de probáld megtalálni a gépen a technologiai földet. ( valahol a nagy gépen lesz).
(#) BRUT válasza Massawa hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Nos jelenleg itt tartok. A mellékelt rajzon megjelöltem piros körben az RS232 kábelen hol mérek föld potenciált.
Ez az 5 pin ,ami a GND. Tehát itt jelenik meg a föld potenciál.
Ez minden bizonnyal a gép fütésszabályzóján keresztül valósul meg,mivel a hö érzékelö egy FeCo termocuple ami galvanikusan kapcsolatban van az egész gép testével azaz föld potenciál.

Igy jön létre a hurok. Egyik oldalon a TFT monitor földelése amit a VGA kábel GND hoz be,a másik oldalon a termocuple amely az RS232 com kábelen jelenik meg.

Ha a GND vezetéket az RS232 piros körben megjelölt helyen elvágom akkor mi lesz? A Hurok megszakad de a comunikáció a TX ,RX en keresztül nem jön létre, Vagy mégis?
Itt a rajz:

PLC-VGA.png
    
(#) Gafly válasza BRUT hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Az RS232 GND-jét ne vágd el, mert az kell az Rx, Tx mellé harmadiknak. Vetethetsz példaul egy RS232 isolator-t. Nem egy nagy összeg, és nem kell gányolni...
(#) Inhouse válasza BRUT hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Tényleg nem lenne egyszerűbb egy külső tápos, földelés nélküli monitorral?
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Kérdező kapott jó, és kevésbé jó (helytelen/megengedhetetlen) megoldásokat:
- 12V-os monitor;
- RS232 leválasztó;
- Dugja össze a rendszert máshogyan;
- Vágja el a földet valahol;
- Azt mondjuk szerintem senki nem mondta, hogy javítsa/javíttassa meg a hibás készüléket
Magam részéről én feladtam ezen a ponton.
(#) BRUT válasza Gafly hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Elnézést kérek mindenkitöl,de elnéztem a komunikációt.
Nem RS232 hanem RS485 a helyes. Mikor szétbontottam akkor láttam,hogy 4+1 vezeték van.
Az 5 pin az valóban a föld potenciál,viszont helyesen kimérve majdnem 800 ohm. De az tuti,hogy a thermocuple hozza be mert amikor kikötöttem megszünt .
Ebben az esetben talán elvághato a GND.

Minden bizonnyal a hibás monitor kijavítása lenne a legjobb megoldás.
De ha ez nem sikerül akkor kell egy megoldás,és a külsö monitor lett volna a legegyszerübb.
Egyébként a hasonlo pc komunikációval kapcsolatban olvastam,hogy az a lehelyesebb,ha izoláljuk a föld potenciáltol. Ezért van eredetileg a védötrafó. A hibát én vittem a rendszerbe,azzal,hogy egy mezei monitorral kötöttem össze ami földelt GND vel rendelkezik,és nem is választható szét.
Itt a kijavított rajz:

PLC-VGA.png
    
(#) BRUT válasza BRUT hozzászólására (») Szept 22, 2017 /
 
Üdv. Mindenkinek !

Végre megoldódott a hibás monitor problémám.
Beszereztem potom áron egy külsö tápos (12V) LCD monitort.
Sajnos a hozzá adott tápegység szintén nem felelt meg. Mivel ott is földhurok jött létre a földelés miatt.
Ezért beszereltem egy trafót, fesz. stabilizálással. Tehát a kimeneten 12V egyenfeszültség,és semmi GND.
A PLC mostantol zavarmentesen müködik.

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólást,segítséget!!
(#) Gafly válasza BRUT hozzászólására (») Szept 22, 2017 /
 
Örülök hogy megoldódott
(#) bodnar00 hozzászólása Ápr 28, 2018 /
 
Sziasztok!
Két számítógép közt szeretnék megosztani egy monitort, ilyen kapcsolókkal megoldható az hogy váltani lehessen köztük? A 15 érintkezőből melyik amit mindenképpen át kell kapcsolni, illetve be kell kötni ? Egy kapcsolóval 6 pólust tudok kapcsolni, ha váltóba kötök kettőt akkor 12-t . Ettől a kapcsolós megoldástól károsodhat valami a hirtelen lecsatlakozás miatt?
(#) Massawa válasza bodnar00 hozzászólására (») Ápr 28, 2018 1 /
 
A gugli pontosan 0,8 sec alatt adott volna választ. És egyböl láthatnád hogy hány jelet kell átkapcsolnod (5).
(#) bodnar00 válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 28, 2018 /
 
Ez egy konkrét válasz köszönöm , én is tudom használni a googlt. Ezek szerint a 9 ,12 , 15 az nem kell? ha jól értem , akkor minek van? Másikra is tudsz válaszolni?
(#) Massawa válasza bodnar00 hozzászólására (») Ápr 28, 2018 / 1
 
Azt már neked kell tudnod, mert a többihez Te semilyen informáciot nem adtál - igy mi még a gondolataidat sem tudjuk olvasni.
Az attol függ milyenek a monitorok, milyen a PC, van amelyik interaktivan kezeli a monitort van amelyik nem.
(#) bodnar00 válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 28, 2018 /
 
Dell 19 es TFT monitor , GF6600 VGA a másik: B250M alaplapnak a vga kimenete.
(#) Massawa válasza bodnar00 hozzászólására (») Ápr 28, 2018 /
 
Ez minket kevésbé érdekel. Dugd be az egyiket majd utánna a másikat a gépedbe, ha az felisrmeri a monitort akkor még 2 vezetéket kell kapcsolnod, ha nem, akkor elég az 5. De kapni fillérekért olyan dobozt is ami megosztja a VGA kimenetet, azt kapcsolni sem kell, csak a PC SW-éböl lehet öket egyenként kezelni.
(#) pucuka válasza bodnar00 hozzászólására (») Ápr 28, 2018 /
 
Elég sok lehetőség van, egyszerűbb, bonyolultabb, ingyen, és sok pénzért.
Gugli kereső.
Bár azt írtad, hogy tudod használni, vagy mégse?
(#) bodnar00 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 28, 2018 /
 
Én tudom mi kell nekem vga switch , de nem ez volt a kérdés. Nem látok bele a dobozba ,ezért kérdeztem miket kell kapcsolni, vagy van e más a dobozba a két kapcsolón kívül. Mert kapcsolóm az van.
(#) Bakman válasza bodnar00 hozzászólására (») Ápr 28, 2018 /
 
Viszonylag olcsóak, 5-6000 Ft, a VGA KVM Switch-ek, nem biztos, hogy érdemes házilag barkácsolni. A segítségével elég egy billentyűzet, egér és monitor is.
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 28, 2018 /
 
Hagyd öt, mert mindent tud, csak azt nem, hogy mi van a dobozban...
(#) djwhiteman hozzászólása Feb 26, 2023 /
 
Sziasztok!
Remélem jó helyen teszem fel a kérdésemet.
Lehetséges egy régi RS232 csatlakozóval szerelt pc-re rá kötni egy vga porttal rendelkező monitort valahogy? Ez egy régebbi tipusú CNC gépen van, a pc csere nem opció, sem egy újabb videokártya bővítés sem. Találtam olyan kábelt aminek egyik vége vga csati, a másik Rs 232, de szerintem ez nem ilyen egyszerű azért.
(#) Kékróka válasza djwhiteman hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Szia
Erre gondoltál ?
konverter
(#) kadarist válasza djwhiteman hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Szia! Keress egy neked szimpatikus EGA/CGA-VGA átalakítót. Bővebben: Link
(#) uniman válasza djwhiteman hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
D-SUB9 csatlakozó nem azonos az RS_232-vel! A VGA-hoz is használatos (volt) a 9 pólusú csatlakozó. Aztán van még a MDA, monochrom Hercules, CGA, EGA videó interfészek, amelyek mint ugyanolyan csatlakozókat használtak: Bővebben: Link
A CNC/ipari monitorok világa/garafikus illesztői pedig még ennél is bonyolultabbak!
Következő: »»   5 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem