Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lakásriasztó
 
Témaindító: Gabi, idő: Máj 30, 2005
Lapozás: OK   44 / 50
(#) Alonso69 hozzászólása Máj 8, 2017 /
 
Köszönöm szépen!
Holnap tudom csak átkötni,mert ma éjjel 2-re jöttem dolgozni délután 2 -ig,egy kicsit álmos is vagyok ezért.
A programozásban kétnék még egy kis segítséget.
A 705-os címen
1.gomb ki (zóna duplázás)
2.gomb be (soros)
A 706-os címen
2 gomb be (EOL)
Ez amit visszaolvastam a régebbi hozászólásokból,abból (merítettem).
Egy kis segítség a programozáshoz (alig merem megkérdezni)kérhetek.
(#) Alonso69 válasza Johnycorp hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Szia.
Privátba nem tudok képet rajzot küldeni,ezért itt teszem fel.Írd meg légyszíves ha nem jó.
(#) tam.tam hozzászólása Júl 3, 2017 /
 
A következőben remélem tudtok segíteni.
Adott egy ABI10-482 infrasorompó 2 sugaras. Kicsit több mint 1 éve lett felszerelve kültérre. Kb 2 hete vettem észre, hogy ha szürkület után beállok a sugárba nem jelez vagy pedig csak második harmadik próbálkozásra. Nappal minden rendben csak sötétben és szürkületkor csinálja ezt. Nem tudom hogy ez mennyire új jelenség de az elmúlt egy évben biztos észrevettem volna ha ezt csinálja.
Esetleg ötlet hogy miért csinálja ezt? A forgalmazó széttette a kezét.....
(#) pimpoka hozzászólása Aug 9, 2017 /
 
Szervusztok! Van egy azt hiszem izraeli riasztóm és akksik jók kábel nincs rágva és beriasztás nélkül is megszólal a riasztó. A System kijelző villog olyankor. Beütöm a códot és enter és utánna napokig esetleg hetekig nem csinálja. Egy hozzáértő válaszának nagyon örülnék mert ugyan türelmes és jó barát a szomszéd de neki is van pici babája. Köszi János.
(#) Kovidivi válasza pimpoka hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Típus, fénykép kellene. A kábelek nincsenek rágva kijelentésed valószínűleg igaz, de egyáltalán nincs kizárva, hogy valami kontakt hiba van.
(#) zaza99 hozzászólása Aug 13, 2017 /
 
Sziasztok!
A riasztó szoftverén keresztül távolról is látom, hogy van e tápfeszültség /230V/. Létezik olyan modul amivel a lakásban lévő 3x230V meglétét tudnám figyelni? Külön egység lenne az igazi ami a routerre köthető lenne és webes felületen lehetne nézni, gondolom a riasztóhoz nincs ilyen.
(#) levaitamas válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Szia!
Ha elárulod a riasztód márkáját, esetleg típusát, könnyebb lenne a segítségnyújtás.
(#) zaza99 válasza levaitamas hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Paradox Spectra SP7000
(#) levaitamas válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
IP 150-el fel tudod kötni a hálózatra. Hogyan szeretnéd detektálni az áramkimaradást? Maga a riasztó átjelzi a 230 hibát, de csak a saját fázisának a "hiányát".
A legegyszerűbb 3 darab 230V-os tekercsű relével. Ha van 3 szabad zónád, akkor láthatod külön-külön is.
(#) zaza99 válasza levaitamas hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Ip 150 is megvan. A relés megoldás tetszik köszi. Riasztótól külön állá egységet nem tudsz ami webes felületen jelzi a fesz értékeket?
(#) levaitamas válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Az eredeti kérdésed szerint pont a riasztóhoz kerestél eszközt.
Talán egy GSM modul (Pl. G-Max) aminek van legalább 3 bemenet. Erre tenni a 3 relét. Így látod külön-külön a 3 fázis állapotát. A G-Max-on beállítod hogy csak SMS-t küldjön. A modul tud a visszaállásról is SMS-t küldeni.
(#) Jambi hozzászólása Aug 13, 2017 /
 
Tisztelt Fórumtársak!
Van-e valakinek tapasztalata az LYD-111C típusú vezeték nélküli riasztó szett működését illetően?
(#) pimpoka hozzászólása Aug 17, 2017 /
 
Kovidivinek irnám meg a tipust a riasztóról. Power Wave PW8 as. A kérdés ha már nem tudod visszanézni, hogy nincs megrágva a kábel akksik jók és élesítés nélkül is beriaszt. Köszi a választ.
(#) szalayai hozzászólása Aug 28, 2017 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni egy PARADOX ESPRIT E65-ös riasztó rendszerrel kapcsolatban. Sikerült szereznem egy PCS100-as kommunikációs modult, de sehogy nem tudom összehozni a kommunikációs kapcsolatot a vezérlő egységgel. Folyamatosan kommunikációs hibán van. Soros kapcsolatot építettem ki a két egység között. A WinLoad segítségével nem találom meg azt a felületet, ahol el kell végezni a paraméterezést!?

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) hbal válasza szalayai hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Szia!
Ha a "soros kapcsolatot építettem ki" azt jelenti, hogy a központ SERIAL csatlakozójára dugtad, akkor az is probléma lehet. A PCS100-at a központ EBUS csatlakozójára kell kötni!
Célszerű a legfrissebb firmware-t feltölteni a központra és a modulra is. (elvileg ezek a friss verziók >> PCS100: v1.68, E65: v2.05) Csatlakoztatás után csinálj egy modul frissítést, esetleg táp + akku leválaszt, majd vissza. A paraméterezést a [KOMMUNIKÁTOR] és a [PCS] füleknél tudod elvégezni WinLoad-ban.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2017
(#) gernerakos hozzászólása Szept 10, 2017 /
 
Üdv!
Van a házunkban kiépítve egy riasztós rendszer, volt hozzá egy távirányító (olyasmi mint pl egy garázskapuhoz) ezzel szoktuk ki-be kapcsolni bizonyos esetekben. Viszont elhagytuk a távirányítót, így szeretném pótolni valahogyan. Kérdesem az, hogy lehet-e ezekhez bármilyen távirányítót venni, majd betanítani, vagy ha elhagytam az eredetit, akkor felejtsem el?
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) levaitamas válasza gernerakos hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Szia!
Egy kissé bővebb információt tudnál adni? A riasztó rendszer eléggé tág dolog. Márka, típus, esetleg a dobozáról egy kép?
(#) hbal válasza levaitamas hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
A kép inkább magáról a központról, és ne a dobozáról készüljön, illetve ha van "megmaradt" távirányító, akkor arról is.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2017
(#) levaitamas válasza hbal hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Ha tudok segíteni, akkor a távirányító is elég.
(#) gernerakos hozzászólása Szept 12, 2017 /
 
Köszönöm urak, előkerült a távirányító
(#) adorjan81 hozzászólása Szept 15, 2017 /
 
Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni.

Adott egy Paradox K32LCD kezelő egység ami LED paneljének a fényerejét nem lehet szabályozni, jóformán jelenleg nulla. Olyan mintha kiégett volna azt azt megvilágító led.

Kérem nézzétek meg a képeket hátha láttok valamit vagy ha van valakinek javaslata mit lehet csinálni azt megköszönném!



Üdv:
A
(#) Jambi válasza Jambi hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Megrendeltem egyet e-bay-ről(Anglia). Beüzemeltem, eddig tökéletesen működik, az eladó készségesen segít ha valami gond van.
(#) krajczi hozzászólása Nov 8, 2017 /
 
Sziasztok,

egy kérdés, mert nem boldogulok.

Egy ASUS RTN18U router áramszöünet után vissza lett állítva gyári alaphelyzetbe. Újrakonfigurálás után a Paradox MG5000 risztó csak belső hálózaton át érhető el.
A portátirányítás, illetve minden egyéb beállítás a routeren megtörtént, de semmi eredmény. Lokálisan hba nélkül elérhető.
Mit nézzek még meg?
(#) S.Roland válasza krajczi hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Üdv,
Be van kapcsolva az IP modulon hogy csatlakozzon a myparadoxhoz?
(#) krajczi hozzászólása Nov 13, 2017 /
 
Sziasztok,

a DIGI átrakott privát IP címre, ez okozta a problémát. Amikor visszakaptam a publikus címet, újra be kellett lépni a myparadoxhoz, aztán elindult minden. Most hibátlan.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
(#) Krzsolt hozzászólása Nov 29, 2017 /
 
Sziasztok. Egy kis segitség kellene.Kaptam egy paradox SP4000-es köszpontott és hozzá egy k10v kezelőt.
Gondoltam mielőtt helyére kerül beüzemelem. Ezzel nem is volt gond . Agondom hogy folyamatosan villog az ARM lámpája.
Nem tudok vele semmit kezdeni mert nincs meg a kódja.
Sajnos ahogy látom a mesterkódot is megváltoztatták mert arra se reagál.
Van esetleg valakinek ötlete mit lehetne kezdeni vele?
Mért villog folyamatosan az ARM lámpálya?
Laptopot rádzgtuk és a program panel ID kér valami kód ez is.
Előre is köszönöm az ötleteket , tanácsokat.
(#) levaitamas válasza Krzsolt hozzászólására (») Nov 29, 2017 /
 
Szia!
Próbáld meg a hard resetet. Áramtalanított központnál össze kell kötni a PG1 kapcsot a Z1 kapoccsal. Ezután megadod neki a tápot. Ha gyorsan kattog a kommunikáció reléje, akkor sajnos lock-olt a központ. Ha nincs relé kattogás, akkor visszaáll gyári alapértelmezettre mindene.
(#) Krzsolt válasza levaitamas hozzászólására (») Nov 29, 2017 /
 
Sajnos gyorsan kattog a rellé.
Van esetleg valami program amivel megoldható a probléma?
Laptopot rá tudom kötni.
(#) levaitamas válasza Krzsolt hozzászólására (») Nov 29, 2017 /
 
Az egyetlen módja, ha megvan a telepítő kód. Elvben szervizben feloldható, de nem hiszem, hogy gazdaságos lenne. Laptoppal sem tudsz kapcsolódni panel ID és PC jelszó nélkül.
(#) Syn7h37ic válasza Krzsolt hozzászólására (») Nov 29, 2017 /
 
Van még egy mód, de nem fog tetszeni.
A brute force. El kell kezdeni 0000-9999 ig próbálni a kódokat.
De, egy kis könnyítés, hogy ne őrülj meg, én első körben elkezdeném 1950-től próbálni. Nekem az esetek nagy részében elég hamar meg lett legalább egy kód így. (mert ugye az emberek mit állítanak a riasztóba kódnak? Hát persze, hogy a születési évet...) Szomorú szakmai tapasztalat.
Egyébként az SP4000 nem igazán éri meg a fáradságot, huszonezer forint egy központ kezelővel, és tizen-egynéhány egy feloldás. De, ha van rá idő, akkor el lehet vele játszani. Anno nekem egy hét alatt meglett egy Premier install kód így. Minden nap játszottam kb. negyed órát, és felírtam, hol hagytam abba.
Következő: »»   44 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem