Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2027 / 2486
(#) firstman válasza reloop hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Tökéletes állapotban van,már csak az érdekesség kedvéért is lefotózom,szerintem olyan 20-25 éves körül lehet.
(#) (Felhasználó 122012) válasza trionaudio hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Budapest.
(#) (Felhasználó 122012) válasza pjg hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
kétszínű LED ...
(#) (Felhasználó 122012) válasza pjg hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Rajz:

8.oldal.zip
    
(#) reloop válasza firstman hozzászólására (») Szept 11, 2017 / 1
 
Ha napi használatból veszed át akkor tényleg semmi teendő. Amennyiben hosszabb pihenő után szeretnéd beindítani, érdemes először egy 100 W-os izzón keresztül.
(#) areteosz hozzászólása Szept 11, 2017 /
 
Sziasztok!
Ali-ról vettem egy 2.1-es erősítőt. TDA7377-el van megoldva leírás szerint 12-15v kell neki. Egy univerzális adapterről megy max 12v-ot tud ès 500mAh. A problèma az, hogy a sub kimeneten ha 6v-nál többet adok neki akkor ugrálni kezd a fesz. Folyamatosan, ha szól a zene ha nem
Olyan 70mV ès 100mV közt. Függ a benő fesztől úgy vettem èszre. Külön lapon van a 3 poti amivel szabályozható, ha azt lehúzom akkor nem csinálja. Ugye úgy nem is szólal meg. A másik kèt kimenet tökèletes, nem berreg, szèpen szól, nyugalmi állapotba nincs rajtuk fesz. Ahogy èszrevettem a sub kimenet nem is a TDA7377-ről megy. Próbáltam mindent leírni, kèrlek segítsetek. Linkelek videót a jelensègről ès az erősítő linkjèt. Köszi!ErősítőVideó
(#) reloop válasza areteosz hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Szia! Az adaptered nagyságrendnyivel kevesebb áramra képes, mint amit az áramkör megkövetel. A szubszűrő a tápon keresztül gerjedhet a végfokkal.
A leírásodból az is következhet, hogy van rossz polaritással beültetett elkód. Multiméterrel, egyenfeszültség állásban ellenőrizd az üzemi feszültség polaritása egyezik-e a kondin lévő jellel!
(#) firstman hozzászólása Szept 11, 2017 /
 
Ez a nagyon egyszerű kapcsolás megfelelhet előerősítőnek? Esetleg kell rajta változtatni hogy a minősége megfelelő legyen? Mindössze a hangkártya kimenetén szeretnék emelni valamennyit.
(#) reloop válasza firstman hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Egész téma foglalkozik az előerősítéssel. Amit csatoltál az elég elnagyolt.
(#) jani1987 válasza firstman hozzászólására (») Szept 11, 2017 / 1
 
Bemeneti jelszintet nem választottam.
(#) Naszrai válasza firstman hozzászólására (») Szept 11, 2017 / 1
 
A tda elbir egy 100x erositest is. Hidba az 200x.
(#) areteosz válasza reloop hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Számítógèp tápról próbálhatom? Mekkora áram kène neki? Úgy tudtam polaritásra èrzèketlen, mindegy is volt, hogy kötöm rá a tápot. Holnap ellenörzöm.
Köszi
(#) firstman válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Ez most kb. ugyan az mint amit én is felraktam. Azt tudom hogy működik,meg azt is hogy az erősítése megfelelő,viszont ahogy reloop is írta elég elnagyolt és ezt én is így éreztem. Azért raktam fel,hogy hátha valaki ki tudná egészíteni olyan komponensekkel amik megfelelő minőségűre varázsolják a kapcsolást.
(#) reloop válasza areteosz hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
A PC táp mindjárt alkalmasabb. A polaritást valóban nem kell figyelned, mert egyenirányító híddal indul az áramkör. Már 20 W kimenő teljesítménynél is 3 A az áramfelvétel.
(#) latyakosa válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Remélem nem vagyok figyelmetlen, ha mégis kérlek nézzétek el. A relé kapcsoló pogárcsái lettek már ellenőrizve ? A sub rezgései kikezdhetik. Ha lehet működés közben megmérni mikor elhallgat az erősítő a relé kapcsoló pogárcsáin mekkora a feszültség. A fél évnyi időt is el tudom ennél a hibánál képzelni
(#) (Felhasználó 122012) válasza latyakosa hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Megnézem, de szervizjavítás után megnéztem a panelokat a SUB-ban, nem láttam semmi arra utaló nyomot, hogy cseréltek volna valamit.
(#) Naszrai hozzászólása Szept 12, 2017 /
 
Sziasztok!
https://www.hobbielektronika.hu/cikkek/dracula_fet-es_vegfok.html?pg=2
Itt mi indokolja a kimeno csatolo kondenzatorok alkalmazasat?
(#) Naszrai válasza Naszrai hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Megvan. Benne van a cikkben. Bocsi.
(#) reloop válasza firstman hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Mint említettem, ennek van külön témája Bővebben: Link.
(#) Naszrai válasza firstman hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Leirtam a megoldast mar. A visszacsatolo halozatban kell 1-1 ellenallast cserelni.
(#) amda hozzászólása Szept 12, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy hi-fi vagy egy retro nagyhangú rádió bemenetére rácsatlakoztatható egy keverőpult mikrofonokkal és egyéb hangszerekkel?
Igazából a rádió lenne az erősítő. Működhet?
(#) Gafly válasza amda hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Persze.
Különösen ha van rajta bemenet, mert akkor bele sem kell nyúlni.
Régi rádón szokott lenni PU bemenet, az nagyjabol "Line" szintnek felel meg.
A HIFIün meg kis szerencsével van (például magnó) bemenet.
(#) amda válasza Gafly hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Van egy régi videoton rádiónk, azon például van magnó extrém és Pu. Én a magnó bemenetre szoktam csatlakoztatni az MP4-emet. Ezért gondoltam hogy ha az ráköthető, akkor igazából egy keverő is rácsatlakoztatható.
A hifin meg ugye ott van az aux rca bemenet.
A keverő kimeneti jelszintje nem túl erős ezeknek a bemenetére? Mert valamelyest a keverő is erősít, nem?
(#) areteosz válasza reloop hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Nagyon köszönöm a segítsèt! Pc táppal szuperül működik, plusz előny, hogy lesz róla 5v táp is a bluetooth modulnak. Egy ventit kell beleraknom aztán szuper is.
(#) reloop válasza areteosz hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Örülök, hogy jó lett! A bluetooth modullal lesz egy jó kis földhurkod a táptest és a jeltest különbözősége miatt, meglátod kell-e majd a búgással foglalkozzunk.
(#) latyakosa válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Csupán fikció. A relé tokját egy elég nagy ragasztó paca fogja. A fotóról nem derül ki az gyári rögzítés vagy utólagos?
Olcsó javítás, pl relé érintkezők csiszolása ?
(#) areteosz válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Kelleni fog. Volt már egy csak 12v-ról elfüstölt(autoakku)
(#) gabesz2011 hozzászólása Szept 13, 2017 /
 
Üdv mindenkinek!
Hozzám került javításra egy kenwood ka 907 es erősítő totál galyra vágva mind2 oldala. Nos a kérdésem az volna hogy vajon mivel lehetne helyettesíteni az stv-4h tipusú diódát illetve volna 2 j fet is amit már szintén nem igazán kapni. 2sk68a és egy dupla j fet 2sk109. A segítséget előre is köszönöm
(#) (Felhasználó 122012) válasza latyakosa hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Gyári rögzítés!
Amit figyelembe kellene venni: ha kihúzom a 220V-os tápot a konnektorból, majd kb. 1-2 sec múlva visszadugom, működik !!! Ha a subwoofer hátsó paneljén kapcsolom csak ki a tápot, majd visszakapcsolva azt a subwoofer továbbra sem működik. Mitől javul meg a relé?
(#) debe válasza gabesz2011 hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
A 2SK109 az duál tranzisztor => ebay stb. - nekem is van, de lehet nem érné meg egy javításhoz... Össze kell válogatni valami hasonló paraméterű sima tranyóból (legalább 50db-ból) és egymáshoz kell őket ragasztani.
A 2SK68a -ról tudni kellene azt is, hogy mekkora volt az Idss-e, ez alapján lehet választani, válogatni párokat a következőkből pl.: 2SK117(GR, BL,), 2SK170(GR, BL), 2SK880(GR, BL), de ezekből is érdemes legalább 20-30db-ot venni a válogatás miatt.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2017
Következő: »»   2027 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem