Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos sertéskábító
Lapozás: OK   13 / 22
(#) kadarist válasza Horvath65 hozzászólására (») Márc 7, 2016 / 1
 
Ha még puffert is kötnél a végére, akkor lenne csak igazán jó és pufferezéssel még nagyfrekis konverter is jól működne.
(#) Horvath65 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Szia! Nem rossz ötlet, ez eszembe sem jutott. Csak az a gond, hogy én úgy terveztem, hogy a trafó a fogón lenne, az aksi és az elektronika az oldalamon, így az aksi és a fogó között a 12v-s jel menne 3 dróton. A puffer kondi elég nagy lenne, valami egyfázisú motor kondija szerinted megfelelne, mekkora kapacitásra gondolnál?
(#) Horvath65 válasza Horvath65 hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Korigálnom kell a hozzászólásomat. Tévesen írtam a 150Hz egy utas egyenirányítás után 75 Hz lesz. Mert valójában marad 150Hz. Némi biztatás után világosította meg elmémet ferci fórum társunk. Ez úttal köszönöm.
(#) kadarist válasza Horvath65 hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
40kHz-en hangyabokányi méretű elektrolitkondenzátor is elegendő és a nagyfrekis kapcsolóüzem miatt a trafónak egy egységet kell képeznie az egyenirányítóval és pufferrel. A méretek érzékeltetésére egy példa: Bővebben: Link.
(#) Horvath65 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Nekem is először ez volt a gondolatom, néhány hozzászólással ez előtt azt írtad, hogy az élettani hatás jobb minél kisebb ferekin közelítve az egyen áramhoz, nem beszélve a bőr(sink) hatásról. Mert én is nézelődtem Bővebben: Link olcsó is kicsi is, már csak a hatásossága a kérdés!
(#) kadarist válasza Horvath65 hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Ennek a kimenetén nincs egyenirányító és puffer, de egyébként jó nyomon haladsz.
(#) kaqkk válasza Horvath65 hozzászólására (») Márc 8, 2016 / 1
 
Valamikor csináltam disznóhajtókat- 12v-1100v csak rázott de azt nagyon , amikor elkezdtem emelni a frekvenciát abbahagyta a "rázást" és elkezdett lukat égetni a bőrbe . A magas frekvencia (kapcsitáp ) ezért nem jó erre a célra .Talán az egyenirányítás-pufferelés segíthet, de akkor csak egyet üt aztán kikapcs-kondi feltölt-stb tehát körülményesebb lesz a használat.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2016
(#) kadarist válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Ó, hát csak teljesítmény kérdése a dolog, mert ha van utánpótlás és puffer, akkor miért ne folyhatna folyamatosan a kábítóáram? Nem kell nagy áram, 20-30mA már bénít.
(#) kaqkk válasza kadarist hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Talán még azt tudnám elképzelni hogy mondjuk másodpercenként kapcsolgatná egy elektronika a kondit a "fogóra" hasonlóan mint a villanypásztoroknál.
(#) kadarist válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
A disznóvágásnál a folyamatos mozgásképtelenség elérése a cél, tehát egyfajta bénítás a szúrás kivitelezésének idejére. A másodpercenkénti rángatózás, vergődés nem humánus és nem is praktikus folyamat.
(#) csaba1229 hozzászólása Márc 13, 2016 /
 
Helló Mindenki!
Sok vèlemènyt,hozzászólást olvastam mindenkitől tiszteletbe tartva mindenki saját vèlemènyèt.
Mai napon kipróbáltam magam álltal èpített villás sokkolót,nincs semmi fèle hokoszpokúsz,átalakitás egyebek....
2:1 trafóval tökèletes volt az ölès,s nem volt birkozás.......szerintem felesleges mindennemű átalakitás
Nem volt se csont törès,semmi extra...termèszetesen mindeki alapissággal tartsa be az èrintès vèdelem alap szabályait!!!
110V os 2:1 trafó ès pont.
Igaz a règi hálózat ès az új feszültsèg hálózat tekintetèbe238V .így vissza igazoltan 119V üresjárati fesz volt a villákon.
Igaz hamarabb lecsücsült a coni mint amit elmúlt alkalommal használtam.
(#) deak francis hozzászólása Aug 13, 2016 /
 
Üdv.Egy barátom kérésére...kábítot szeretne csinálni egy 150-200Kg sertés számára.Azt szeretné tudni hogy az alábbi konfigurácioban jol lenne-e???

sertes.jpg
    
(#) (Felhasználó 109689) hozzászólása Nov 14, 2016 /
 
szeretnék érdeklődni, nekem egy olyanra lenne szükségem, ami gyors, kinlódás mentes, halálos áramütést ad a sertésnek, és nem csak sokkolja. gondolom 220 v elég volna, csak a biztositékot nyilván levágná. Leválasztó trafóval szokás ezt megoldani? vagy mivel?
(#) (Felhasználó 109689) válasza (Felhasználó 109689) hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Már csak azt nem értem, hogy az életvidelmi relé hogy-hogy nem fog leoldani egy ilyen transzformátoros "rövidzárnál"? Hisz a FI relé (ha jól irom) elvileg minden ilyenre gyorsan old. Tévedek?
(#) Bakman válasza (Felhasználó 109689) hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Azért, mert a Fi-relé a fázis(ok) és nulla áramokat figyeli. Rövidzár lehet, attól még ami a fázison "befolyik", a nullán "kifolyik". A Fi-relé akkor old le, ha a fázison és a nullán folyó áramerősség különbözik, tehát nem a rendeltetés szerű irányba folyik.
(#) (Felhasználó 109689) válasza Bakman hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
köszönöm
(#) Tturpi hozzászólása Jan 2, 2017 / 1
 
Sziasztok,
A fenti sok-sok elmélkedésre adhat konkrét választ a belinkelt kis video Elektromos sertés kábítás lényege

Na jó nem biztos, hogy a hölgy előadását mindenki érti de ez nagyon hasznos infó még ha túl tudományosnak is hangzik.
Házi körülmények között érdemes törekedni a legegyszerűbb , de emellett a legbiztonságosabb megoldásra!
Nem megölni kell csupán elkábítani , hogy ne érezze az állat a vágást de emellett jól kivérezzen. Az csupán másodlagos dolog, hogy nem kell egész családnak birkózni a jószággal.
Ha túl kábítjuk úgy megfeszülnek az izmok, hogy nem tud kivérezni és ugye ez rontja a hús minőségét. Ha a csont törést és bevérzést nem is vesszük figyelembe.
Mindenképpen hozzáértő villanyszerelő segítségét kérje aki laikus!
Jó szerencsét hozzá!
(#) joker89 hozzászólása Jan 25, 2017 /
 
Üdv mindenkinek!
Had osszam meg saját tapasztalataimat. Beszúrós módszerrel ( 2 hegyes tüske a tarjába ) 44 Volt ( kb. 60 VA - es trafó ) számomra elegendőnek bizonyult a sokkoláshoz. A röfi ( kb. 2,5 - 3 mázsa) szépen eldőlt és lehetett szúrni + véleményem szerint a vér mennyiségével sem volt probléma.
Mindazonáltal ezek az adatok csupán tájékoztató jellegűek, felelősséget nem vállalok semmiféle utánépítéssel kapcsolatban, továbbá, aki nem ért hozzá ezután is szigorúan bízza olyanra, aki ért hozzá.
(#) pimpa hozzászólása Feb 9, 2017 /
 
Üdvözlök mindenkit lehet hogy hülyeség de többen irták hogy 50v körül már kiütöte a disznót az lenne a kérdésem hogy a hegesztőtrafó az is 50v körül ad le mivan ha a szurovillát ara kötöm rá kiütne az is? Lehet hogy hülyeség
(#) papsszi hozzászólása Júl 12, 2017 /
 
https://www.trafoshop.hu/rendeles/?term_id=17

A BT-63 -a trafó 48 V-os szekunderrel szerintetek beszúrós kábítóra jó lenne?
(#) fpali53 válasza papsszi hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Ennek a trafónak szúrás közben képes leesni a feszültsége akár 40V alá. Nem mernék nekimenni egy 200 felett disznónak. 100 kilósakhoz biztos jó. Van benne tapasztalatom.
(#) fabridavid hozzászólása Szept 15, 2017 /
 
Sziasztok érdeklődenék hogy nincs valakinek eladó kábító fogója?
vagy ez jó ez a trafó kábításra?
https://www.trafoshop.hu/termek/lt630-egyfazisu-nyitott-levalaszto-...630va/
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2017
(#) mindenes válasza fabridavid hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Ez egy leválasztó transzformátor 1/1 áttétellel, ami ide nem jó(nem erre a célra lett kitalálva) + nem beszélve a méreteiről, jó néhány kilogramos darab.80-90 V lenne az ideális megfelelő szekunderrel, a teljesítmánye kb. 100VA alatti. Ajánlom olvassgass még a témában akár itt a fórumon mert ez a trafó paramétereit tekintve még nagyon távol áll az ajánlottól.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2017
(#) fabridavid válasza mindenes hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
tTudnál írni paramétereket, hogy mi lenne az ideális?
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) fabridavid hozzászólása Szept 19, 2017 /
 
Sziasztok! Eez a Ttranszformátor jó sertés kábításra?
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) kozso31 válasza fabridavid hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Szia:!_Ha meg is akarod sütni a röfit vele, akkor jó,_egyébként túl erős.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) fabridavid válasza kozso31 hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
gGondolom az amperA miadtt.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) ferci válasza fabridavid hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Tegyél be a 110 voltV-ba sorosan egy hajszárító betétet, vagy hasonlót, ami korlátozza az áramot.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) Moderátor hozzászólása Szept 20, 2017
 
A helyesírásra - kérem - mindenki szíveskedjék kellő figyelmet fordítani!
(#) deak francis hozzászólása Okt 21, 2017 /
 
Jó napot mindenkinek!
Akarok csinálni egy sertéskábítót,amihez egy optikai/auditiv áramkört..vagyis a 110V trafó kimenetre. Még tisztábban: amikor az állat fején van a szerkenttyű és adja a feszültséget,egy LED/piezó valami lépjen műkődésbe. Lehet-e csinálni ilyen áramkört?
Köszönöm.
Következő: »»   13 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem