Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   815 / 1149
(#) ayurveda válasza dokidoki hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget
(#) lelkes amatőr válasza Domino78 hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Ha jól tévedek, az autók fényszóróállító motorjában van hasonló. Esetleg bontóból érdemes egyet beszerezni fillérekért.
(#) Domino78 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Igen, valóban fényszóróállító szervóról van szó. Az a baj, hogy általában a szervók leggyengébb pontja a pozícióérzékelő, így ha bontóból veszek komplett szervót, valszeg valószínűleg annak is hasonló problémája lesz. Főleg, hogy meglehetősen régi típusról van szó.

Egyébként a barátom komplett lámpát vett 5000-ért, szervóstól-mindenestől. Viszont én szeretek elvi kérdést is csinálni a hasonló problémákból: ha a gépezet egy picike alkatrész cseréjével működőképessé tehető, akkor megpróbálom az alkatrészt cserélni, és csak akkor cserélni az egész mindenséget, ha tényleg szükséges. Ökológiai lábnyom, és hasonlók...

A "valszeg" az milyen szeg?!
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2017
(#) lelkes amatőr válasza Domino78 hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Idézet:
„ha a gépezet egy picike alkatrész cseréjével működőképessé tehető”

Megértelek, magam is ezt az utat igyekszem járni, felvállalva annak összes nehézségét.
(#) Chipmunk1960 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Hali, Szerintetek mennyi az értéke a nagy kék ellenállásnak?? Mert kilyukadt, megérni nem tudom, a színekkel meg bajban vagyok. Barna - szürke, vagy piros-barna... ?a sárga az tiszta. De lehet a mosógépes topicban kellene érdeklődnöm, hátha van valakinek rajza róla. EDT0145.8 a panel száma. Már megy minden funkció a mosógépen, csak az END kiírása után nem ereszti el az ajtót. A probléma ott kezdődött, hogy kiégett az ajtó-retesz.
(#) vargaf válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Barna-szürke-sárga-arany: 180 kΩ 5 %
(#) Chipmunk1960 válasza vargaf hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Szia, Köszi, én is annak tippeltem. Akkor a többi kérdésemmel megyek a mosógép topick-ba, előre is elnézést kérve a moderátoroktól.
(#) lantost hozzászólása Szept 14, 2017 /
 
Sziasztok. Keresek egy IC S3F 9454 Samsung 8bit mikrokontrollert 20 lábas nagyon fontos lenne sajna üzletben nem találtam. Köszi szépen.
(#) Peter65 válasza lantost hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Szia!
Csak Kínai beszerzést találtam:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) ujfalusi hozzászólása Szept 15, 2017 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy a RAFI kapcsolót átlehet e állitani, kapcsoló vagy nyomógmb üzemre.
Állítólag igen, nekem nem sikerül.
Előre is köszönöm.

SDC19325.JPG
    
(#) kameleon2 válasza ujfalusi hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Nekem sem sikerült. Rendeltem inkább gyári nyomógombot.
(#) lantost válasza Peter65 hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Köszi Peter65 lantost.
(#) RoliNyh válasza ujfalusi hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
"Átállítani"? Na ilyenről se hallottam még. A belső szerkezete más egy kapcsolónak és egy nyomógombnak. A kapcsolónak van reteszelése, nem hallottam még olyat, hogy ezt ki lehet iktatni. Nem inkább az van, hogy létezik belőle kapcsolós és nyomógombos változat is?
Persze a boltban aszerint kell kérni, amilyet szeretnél...
(#) ujfalusi válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Igen van belöle kapcsoló és nyomó gomb is. De van olyan kettös funkciójú kapcsoló is aminél a reteszelést ki lehet iktatni és akkor nyomógomb. Azért kérdeztem hátha ez is olyan. (hamár ilyen drága)
(#) RoliNyh válasza ujfalusi hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Ez akkor még nekem is új infó.
Akkor gyanítom három típus létezik belőle. Csak nyomógombos, csak kapcsolós, állítható...
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2017
(#) Bakman válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Nem feltétlen a "RAFI" kapcsolók/nyomógombok állíthatóak át. Van olyan kapcsoló, aminél csak egy kis fém alkatrészt kell kivenni és már nyomógombot is kapsz.
(#) ujfalusi válasza Bakman hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Na ez az ami engem érdekelne.
(#) mindenes válasza Bakman hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Az Isostat pl. ilyen.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2017
(#) Bakman válasza ujfalusi hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Mármint micsoda? Konkrét típust nem tudok de láttam több gyártótól is olyat, amelyik "átszerelhető" volt.
(#) martin66789 hozzászólása Szept 16, 2017 /
 
Sziasztok

Egy régi Videoton RA 6380 S Cleopatra típusú rádión a fejhallgató Csatlakozójának a bekötését keresem. 5 pólusú elrendezése olyan mint a dobókockán az 5-ös (mellékeltem képen a csatlakozót), név szerint DIN-5M-R néven találtam, de bekötést nem leltem hozzá.

din.jpg
    
(#) mindenes válasza martin66789 hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Szia! A rajzában benne van a bekötés!Bővebben: Link
(#) bitmixer hozzászólása Szept 17, 2017 /
 
Sziasztok! Ez szerintetek mi (volt)?
(#) kaqkk válasza bitmixer hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Kerámia kondenzátor
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Azon belül is 100nF, nyamvadt példány
(#) kameleon2 válasza martin66789 hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Éppen a formája miatt domino a neve. Becsületes neve a DIN 45322 család. Egy lehetséges bekötése a dominonak.
(#) uniman válasza martin66789 hozzászólására (») Szept 17, 2017 / 1
 
Itt, a weboldal legalján megtalálható a bekötése.
A fejhallgató hangszóróit 2-2 vezetékkel kéne bekötni. Jellegzetessége, hogy 180 fokkal elfordítva csatlakoztatva kikapcsolódnak az erősítő hangszórói...
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2017

5_pin.png
    
(#) vision61 válasza bitmixer hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Ez egy 10 ohmos NTC, maximális árama 4 A. Csökkentik vele a bekapcsolási áramlökést. Ha a táp bemenetén sorosan van (volt) bekötve, akkor biztos hogy az.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2017
(#) mindenes válasza bitmixer hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Hol található ez? Akár NTK is lehet.
(#) ferci válasza bitmixer hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
"vision61" eltalálta.. SCK-104.
(#) bitmixer válasza vision61 hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Köszi, király vagy!!!
Egy hálózati híd után van sorosan, de még az elkó előtt. Van vele párhuzamosan egy tirisztor is, amit a kapcsolóüzemű táp maga gyújt be, miután beindult.
Most már csak az a kérdés, hogy ilyen sérült állapotban visszategyem-e. Mérve jónak tűnik, a kezemben 13-tól 9,6 ohmig szépen NTK-zik.
Következő: »»   815 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem