Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   161 / 312
(#) Kovidivi válasza martin96 hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Én hűtöm még 1A esetén is. 2A-nál hosszú távon túl meleg lesz.
(#) martin96 válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Vagy drágábban egy ilyen akkor:
Bővebben: Link
Ezen van hűtés is.
(#) uniman válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Hello! Említetted az iMAX B6-ost.. .ahhoz pont jó a Fuji notebook tápod.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2017
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Nekem van mindkettőm...de egyenlőre csak az iMAX-ot (klón) használom.
A BMS/Balancer panelt milyen megtáplálással lenne illő ellátni? Áramgenerátoros táppal ?
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2017
(#) vladcepes válasza martin96 hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Szuper köszönöm. Ez nem pénz érte,megrendelem.Akkor input-ba bemegy a 20 V os laptop adapter, az outputnál beállítóm a 16,8 V ot az rámegy a BMS re. Másvalami fog még kelleni?
(#) martin96 válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Csak ennyi. Beállítod az áramkorlátot, majd egy led jelzi, ha az áram leesett ennek a 1/10-ére.
(#) vladcepes válasza martin96 hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Akkor ilyen lessz.
(#) vladcepes válasza uniman hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Hát jó,de mostmár nem akarok mindent összerendelni ha már a BMS-t megrendeltem.
(#) vladcepes válasza martin96 hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Megrendeltem,mostmár tűkön ülők.
(#) yulo5310 válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
'Elajándékozom'.iparos família vagyunk,fogy rendesen,én magam is 4-5 használok folyamatosan(utálok szerszámokat cserélni),venni az ebayon veszem,üsd be a bsm betüszót 2s-8s-ig,2A-25A-IG minden van,sőt azon felül is,de az már e-kerékpár kategória. Igen,eleve úgy veszem,töltő.balanszer,amit ír is,és az elektronika bent van az elemtartóban,a sípolós,kijelzős akkuőrrel együtt.
(#) Csupasz válasza yulo5310 hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Milyen akkuőrt használsz?
(#) yulo5310 válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Van ez a 3 karakteres kijelzős,2 buzzeres amit belehet állítani 2,7V-3,7 V-ig a jelzést,egy mikro nyomógombbal sorbakötve a negatívon. Ja,és a két buzzert kiforrasztom,majd a panel hátára visszaforrasztom,és akkora ablakot vágok az akksitartón mint a kijelző,mellé a nyomógomb,forróragasztó és kész.
(#) vladcepes válasza yulo5310 hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Ilyen amit említesz Bővebben: Link így első ránézésre nem tudom mit hova kéne kötni belőle,de gondolom van leírása.
(#) yulo5310 válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 17, 2017 / 1
 
Igen,ez az! Szemből a jobboldali a negatív,a pozitívakat meg sorban utána,amennyi akksi van,de rá van írva a bekötés.
(#) vladcepes válasza yulo5310 hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Köszi! És akkor ez valahogy úgy néz ki,hogy van a négy akksi,azokat bekötöm a balanszerbe ahogy kép is mutatja, illetve az aksik + pozitívjairol viszek ide is szálakat ahogyan irtad feljebb.,illetve a negativ. De majd csinálok egy rajzot hogy jol gondoltam?
(#) yulo5310 válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Igen,a negatívot a balanszer negatívjára,a többit sorban utána. Gyakorlatilag két-két vezeték megy a forrasztási pontokhoz a balanszeren.
(#) vladcepes válasza yulo5310 hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) vladcepes válasza yulo5310 hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
Így jó lesz? De így az aksikról jönne a drót. A balanszeren ahova megy az 5-eres csatlakozó,ha túloldalán van forrasztási pont akkor nyilván odaforrasztom. Vagy nem jól gondolom az egészet? Még nincs a kezemben így nem láttam.

akku.jpg
    
(#) yulo5310 válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
Ha ilyen csatis a balanszer,akkor mehet az akksira is,eredmény ua.
(#) vladcepes válasza yulo5310 hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
Köszönöm! Ennek a "Lipo akkumulátor alacsony feszültség riasztónak" a lábára milyen csatit érdemes venni?(mi a neve) Vagy majd forrasszam rá a lábaira?
(#) yulo5310 válasza yulo5310 hozzászólására (») Szept 18, 2017 / 1
 
Én forrasztom,zsugorcső,és ha kell óvatosan hátrahajltiom a lábakat.
(#) alex0 válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
Például a Lomexben 43-11-22 kódon találsz ilyen csatit. De nem kell az, csak oda kell forrasztani a vezetékeket, szigetelni és kész.
(#) vladcepes hozzászólása Szept 18, 2017 /
 
Köszönöm az infókat!
(#) Csupasz válasza yulo5310 hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
OK, köszi!
(#) RoliNyh hozzászólása Szept 20, 2017 / 2
 
Új videó elérhető a csatornámon.:

Li Ion alapozó kezdőknek / Li Ion basic for beginners...
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2017
(#) vladcepes válasza yulo5310 hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Szia! Megjött a balanszer. Mostmár csak a töltőt töltő,meg az akku őrt várom.
A töltőn az egyik potival beállítom a feszültséget mérőműszerrel 16.8V ra. Gondolom a másik potival az áramkorlátot állítom. Na de azt mennyire és hogyan mérve?, Ha majd egy picit szájbarágosan jöhet azt megköszönöm. Üdv!
(#) RoliNyh válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Üdv, csak halkan kérdezném meg, végignézted a videómat (mind a három részt)?
Mond neked valamit az 1C töltőáram fogalma?
Mert ha igen, akár magad is kikalkulálhatod hány amperre érdemes beállítani a töltőáramot...

(Ha nem, akkor meg úgy néz ki, hogy talán szar a videóm és nem érthető.
Pedig van benne vagy 40 munkaórám...)
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2017
(#) rockersrac hozzászólása Szept 23, 2017 /
 
Sziasztok! Van egy 2. Generáciős Bosch ixo csavarozóm, ami dokkolós. Szeretném kicsit átalakítani, mert iszonyú lassan tölt. A töltőre az van írva, hogy dc 7,2v 250mA. Szeretném tudni, hogy a töltö rész az a nyélben, vagy a dokkolóban van? Esetleg tudna valaki segíteni érdemben? A mostani töltőt szeeretnèm kiváltani egy ebayes li-ion töltőre, ami 5v1A bemenő teljesítmény igényű, hogy ,,picit" gyorsabban töltsön fel az akku. A jelenleg benne lévő akku mindenkèpp cserés lesz, mert ez még az eredeti 2004-es cella, aminek a kapacitása nagyon nagyon le van csökkenve már.
(#) yulo5310 válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 23, 2017 1 /
 
Hali! Ezeknek a balanszeres töltőknek cc 6-10 voltal több kell az akupakk fesznél,külömben el sem indul,az áramot meg annyira ahány C-vel lehet az akksikat tölteni! Ajánlom nézd meg RoliNyh három videóját! Mikor ósszeállítod a pakott,töltőre kell tenni egy pill.,hogy elinduljon.
(#) yulo5310 válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
De mi van írva a gépre,mert a töltő adatai alapján egy 6x1,2 V soros metálhidrid akksikat tölt,ami sztem kuka!
Következő: »»   161 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem