Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2029 / 2484
(#) steelbird válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
A 470nF -os becsatolót még kisebb értékűre cserélted?
Mekkora értékűre és milyen okból?
Ha csöves hangzásra vágysz, akkor ne integrált áramkörös végfokot használj, hanem csöveset.
(#) ZSozsóó válasza steelbird hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
A gitár legmélyebb húrjának frekvenciája normál hangolásban 80Hz körül van, gondolom ezért. Felesleges sokkal ez alatt erősíteni.
(#) Naszrai válasza ZSozsóó hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
A visszacsatolo agba nem celszeru potit tenni. Egy bizonyos erosites alatt eselyes hogy begerjed. A bemeneti csatolot sem csokkentenem. Szerintem epitsd meg, hallgasd meg es tetszeni fog. Ha kicsi az erosites akkor a visszacsatolo halozat legyen 100k/1k+2×4.7µF MKT vagy MKP. Nekem hangra a WIMA jott be, kellemes kedves hangu kondi.
(#) ZSozsóó válasza Naszrai hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Ezt biztos nekem szántad?
(#) sa93 válasza Pafi hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Köszönöm szépen a válaszokat! Árnyékolva lett bekötve a vezérlés.
A hibának egy elég egyszerű oka volt, csak elsiklottam felette. A vezérlő bemenetek lehúzó ellenállásai is a tunerben vannak, így azokat is beépíettem. Összeközösítettem az ellenállások lábait és úgy vezettem testre. Na, az a forrasztás engedte el, ami lehúzta testre (valószínűleg pakolás közben), emiatt vezérlődött össze-vissza, mert csak lógott a levegőben. Kerestem egy üres forrasztási helyet és fixen a panelba lett forrasztva. Azóta tökéletesen működik.
Még egyszer köszönöm a válaszokat, segítségeket!
Üdv.!
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2017
(#) Naszrai válasza ZSozsóó hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Ja tenyleg. Jani1987 a cimzett
(#) jani1987 válasza steelbird hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Pár nanósra mert nagyon sok volt a mély. Hangszínt nem akarok betenni: a gitárba is és a pedálba is van szabályzás.
(#) gabesz2011 válasza krisz69 hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Ennyiért én is találtam, de humánusabb áron lehetne helyettesítőt is találni szerintem, és persze nem kéne rá 1 hónapot várni.
(#) gabesz2011 válasza gabesz2011 hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Szóval senkinek nincs ötlete mivel volna kiváltható 2db j fet?2sk109 ill 2sk68a Az stv4h dióda kérdése már megoldódott 3db sorosan kötött 1n4148-al.
(#) granpa válasza gabesz2011 hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
A tranzisztorok helyettesítése témában, a cross reference-hez írd be, kapsz több ajánlatot.
(#) mhl hozzászólása Szept 17, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy régi ITT st 541-es hifi, az erősítő része nem működik, egyik csatorna nem szól.
Meg lehet javítani, van még hozzá alkatrész?
De eszembe jutott, hogy talán lehetne belerakni új erősítőt egy plusz táppal.
Nem tudom, hogy a fejegységei minősége milyen, a többi régi hifihez képest?
Vagy esszerűbb kidobni?

Ha inkább másik topikba írjak szóljatok!
(#) jani1987 válasza steelbird hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
A csöves is folyamatba van csak a trafót még nem tekerték meg. Pedig ott van pár hete.
(#) debe válasza gabesz2011 hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Már írtam, két oldallal visszább, lap alja. Talán nem olvastad.
Mekkora volt az eredeti 2SK68 Idss-e, vagy milyen tartományba kell essen, ezt tudod?
2SK109 valószínű többféle egyedi tranyóval is kiváltható, de párba kell válogatni őket és összeragasztani.
(#) gabesz2011 válasza debe hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Sajnos nem tudom azt sem hogy milyen tartományba kell essen. Nincs lehetöségem fer mérésére.
(#) firstman hozzászólása Szept 18, 2017 /
 
Az olyan erősítőknél ahol a gyengébb és az erősebb típusok között annyi a különbség hogy több vagy kevesebb végfok tranzisztort használnak,ott ezen kívül lehet még valami nagyobb különbség? Az teljesen egyértelmű hogy persze a transzformátor eltérő teljesítményű,de például a tápfeszültségen variálnak?A meghajtó tranzisztorok terén is várható valami változás esetleg? Mellékelek 3 rajzot hogy nagyjából miről is lenne szó,sajnos a rajzok meglehetősen rossz állapotúak...Az egyiknél a bemeneti rész is különbözik,de a végerősítő részük egyezik. Lehet értelme a kisebb lapokat kiegészíteni a nagyobbak szerint?
(#) ozpecs válasza firstman hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
Annyira , hogy van amikor egy családban cask tényleg pár kondi ellenállás és a végtranyók száma más meg persze tápfesze a toroidnak és még a panel is ugyanaz, a kisebbe nem tesznek bele mindent
(#) firstman válasza ozpecs hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
Meglátjuk. Elkezdtem összeszedni és beírni a rajzba a négyszázas alkatrészeit mivel ez van nálam,eddig sejtelmesen hasonlít a nagyobb testvérére a meghajtóktól visszafelé.
(#) ozpecs válasza firstman hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Ja azt nem írtam pl.Crown, Stage Line végfokoknál is amik voltak nálam és megvolt a hely a további végtranyóknak, plusz pufferkondiknak én megnéztem a rajzokat és mindenhova bele is tettem a kiegészítéseket, mert bár ettől a toroid nemlesz nagyobb meg a tápfesz, de a több konditól jobb dinamikusabb a hangja, és a tranyóktol meg megbízhatóbb mert bizony van amik eléggé a határon mennek...Sokan erre azt mondják nincsenek akkor anyira válogatva a tranyók, de tapasztalatom szerint akkora emitter ellenállások vannak ezekben hogy ez nem okoz gondot.
(#) firstman válasza ozpecs hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Nálam az égvilágon semmi nem hiányzik a lapról,egyedül csak a végtranzisztorok és a soros ellenállásaik a kimenetükről.Ami változást még észrevettem hogy a végek meghajtói kisebbre vannak cserélve,de egyébként szinte minden érték és alkatrész egyezik.
(#) firstman válasza ozpecs hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Úgy néz ki hogy tévedtem,még a meghajtók terén sincs gond. A hatszázas esetében 2sa968/2sc2238 meghajtók vannak megadva,a négyszázasnál pedig 2sa1668/2sc4382 van. A végtranzisztorok mindkét esetben 2sb554/2sd424,a kisebbnél 2 pár,a nagyobbnál 3 pár. Az emitter ellenállások 0.42 Ohmosak. A tápfeszültség esetemben +-60V,mondjuk ezt nem tudom a hatszázasnál...Mindkettőnél 80 Voltos tápszűrést alkalmaznak és a hatszázasnak 150 wattal nagyobb a bevallott felvett teljesítménye.
(#) firstman hozzászólása Szept 19, 2017 /
 
Egy erősítő esetében ahol a tápfesz +-60V,a legalacsonyabb terhelés pedig 4 Ohm,a maximálisan átfolyó áram az egyik oldali végtranzisztoroknál nem lépheti át a 15 Ampert ha jól gondolom. Tízszeres erősítésű végfok tranzisztorok esetében tehát a meghajtó kollektorárama maximum 1.5 Amper lehet. Ez a szám ha minden igaz nem változik számottevően sem egy,sem pedig több végtranzisztor esetén sem. Ez így megállja a helyét?
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2017
(#) gabesz2011 válasza debe hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
ennyit találtam a szóban forgó 2sk109 ről, itt minden értékét leírják.
(#) gabesz2011 válasza gabesz2011 hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Mit utólag kiderült a trafó átköthető volt 240re, így már +-64 a táp, de akkor is fő.
(#) debe válasza gabesz2011 hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Igaz, valamit elkevertem... A 2SK109 is JEFT.
Azonban adatai alapján megfelelhet a szimpla 2SK117-nek (új 2SK880), de milyen, mekkora Idss kell a gyári kapcsolásba?
A kérdés alapján ki lehet választani az Idss csoportot (Y, GR, vagy BL), abból rendelni legalább 50db-ot és kiválogatni a megfelelő párokat - vagy keresni hirdetésben, hátha akad valakinek egy (két) megfelelő pár...
Az is segítség lehet, ha a 2SK109-en levő teljes feliratot leolvasod.
A 2SK68-nak lehet, hogy akad helyettesítője, de az eredeti Idss értékeket tudni kell, egyébként a kapcsolásba is bele kellhet nyúlni.
(#) reloop válasza gabesz2011 hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Az áram rendben van, tehát aggodalomra nincs okod, viszont senki nem gátol abban, hogy hűtést fogass a tranzisztorokra.
(#) trickentrack hozzászólása Szept 21, 2017 /
 
Udv!
Adott egy Asahi erosito. Az egyik oldala szol rendesen.
A masik viszont halkan szol. Ahogy allitom a hangerot igy hangosodik is, de csak max hangeron ad akkora hangot amit negyed hangero alatt kene neki. Ez mitol lehet? Mit erdemes ilyenkor merni?
Elore is koszonom!
(#) reloop válasza trickentrack hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Üdv! A bemeneti csatlakozók, majd a hangszórók felcserélésével győződj meg arról, hogy a készüléken belül van-e a hiba!
A következő lépés, a hangerőszabályzónál mérj bele szkóppal, vagy egy másik erősítővel, hogy előtte, vagy utána keresendő a halkukás!
(#) trickentrack válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Rendben, köszönöm! Már egy ideje megrendeltem, úgyhogy hamarosan meg kell érkeznie kínából a szkópnak aztán megnézem. Hangszórót és bemenetet próbáltam elsőnek.
(#) Thomika86 hozzászólása Szept 21, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Kb egy hete hozzájutottam egy kenwood kr-v5090 típusú erősítőhöz, az előéletéről semmit nem tudok csak annyi biztos hogy a 2 db center és az 1 db sub kimenetek nem szólnak, csak a 2 db front. Estleg lenne rá ötlete valakinek hogy mi lehet a gond? Esetleg a végfok ic tud ilyet csinálni? Ahogy néztem 2 db STK 499-070 ic van benne. Előre is köszönöm a választ!
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2017
(#) jani1987 válasza Thomika86 hozzászólására (») Szept 22, 2017 /
 
Van egy 5.1-em amibe minden ic-t kicseréltem a mélynyomó kivételével és megszólalt. Javasolnám a foglalat behelyezést ahol lehet a gyors csere miatt.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2017
Következő: »»   2029 / 2484
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem