Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   137 / 251
(#) uniman válasza tbarath hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Mindenesetre "megreklamáltam", amelyre azt a választ kaptam, hogy ha egy hét múlva sem kapom meg a cuccot, akkor "kártérítenek"...
Meg, hogy érdeklődjek a postahivatalunkban...
(#) tbarath válasza uniman hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Igen, ez a szokásos szöveg, hogy érdeklődj a postán, valahol persze jogos is. Reméljük hamarosan megérkezik
(#) Kovidivi válasza uniman hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Így van. El kell fogadni ennek a rendszernek a hátrányait is, nem csak előnyét kell nézni! A bolti ár töredékéért hoznak házhoz termékeket...
Ha az emberek hozzáállása egyre sűrűbben ez lesz, akkor arra reagálni fog az Ebay is. Meg lesz mondva, hogy a vevőnek is 100%-os arányúnak kell lennie, minimum 2000 vásárlással, vagy egyszerűen nem küldenek bizonyos országokba semmit... Én is régóta várok már egy terméket, de ha nem jön, mit tudsz tenni? Én mindig kivárok 2 hónapot, és ennyi idő után már teljes refundot kérek egyből. Nem sűrűn fordul elő szerencsére.
(#) uniman válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 16, 2017 / 1
 
Ha belföldön szétnézünk...: ha én "simán" küldök valakinek csomagot és azt a címzett mégsem kapja meg, akkor ki a "károsult" ? Naná, hogy én, a feladó...ha könyvelt küldemény, akkor nekem,
- a feladónak - fizetnek kártérítést ugyebár. Ennek költségét pedig a címzettel megfizettetni...?
Persze, ha címzett így akarja...és vállalja a rizikót, hogy "elveszik" a csomagja...akkor legyen.
A címzettnek M.O-n sincs semmilyen joga hivatalosan eljárni elveszett (előre kifizetett) küldeményének ügyében, ez ügyben csakis az eladó "léphet".
(#) cupika97 hozzászólása Szept 19, 2017 /
 
Sziasztok. Rendeltem egy IP kamerát, PayPal-al fizettem. A vásárlás után fél órával ez az email jött. Jól gondolom hogy kamerát látni nem fogom, de mi lesz a pénzemmel?

ebay.jpg
    
(#) tbarath válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 19, 2017 / 1
 
Ebay buyer's protection.
Belépsz ebay-en, megnézed a tranzakciót, indítasz egy case-t.
A levélbeli linkek közül egyikre se kattints, az a biztos.
(#) kzozo hozzászólása Szept 21, 2017 /
 
Sziasztok. Aliexpress-en volt egy refund-om. Az eladó kéri, hogy értékeljem a folyamatot. Ezt hol tudom megtenni?, mert már arra a termékre feedback-et sem írhatok.
Köszi.
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Mostanra visszautalták a vételi árát ..."refund", bár jobban örültem volna az árunak.
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Már megint kaptam egy "full refund"-ot...
Rendkívül alacsony áron megnyertem egy licitet, de az az utolsó határidői lejárta után sem érkezett meg.
A "case"-ra az eladó azt ajánlotta, hogy várjak még 10-15 napot, amire én azt írtam, hogy max. 1 hetet várok még, utána küldje újra az árut. Erre másnapra visszatérítette az árát, de én ezt nem kértem !
Az a gyanúm, hogy nem volt kedve ilyen olcsó áron odaadni a portékáját .
Így már a megérdemelt "negatív" értékelést sem áll módomban megadni neki !?
Ennyi...ilyen könnyen kijátszható az eBay ?
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2017
(#) Massawa válasza uniman hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Ez a licitálás alap kinja. Ha még a minimum árat sem éri el az ajánlat, ne igen várj árut a pénzedért. Itt a negativ értékelést inkább a vevö kaphatná aki nagyon áron alul akar valamihez hozzájutni. Ha viszont az elado beirja a minimumot valoszinü, hogy még licitet sem kap. Az ebay is nyilvánvaloan keresni akar az eladáson igy neki sem igen érdeke hogy alaocsony áron kelljenek el az értékes dolgok.
Egy baja van a rendszernek, hogy az eladonak nincs lehetösége tisztességesen elállni a bolttol a licit végén (magyarul nem mondhatja, hogy ennyiért nem adja tovább igy gyakran kell trükközni.)
(#) RoliNyh válasza Massawa hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Magyar oldalakon ezt úgy oldják meg, hogy van minimálár, de az nem publikus. Így ha nem éri el azt a licit, nincs üzlet. Nem értem, hogy ezt az ebayen miért nem tudnák megoldani...

Így az eladónak sem kell trükközni, ha túl keveset kínálnak az árujáért, és a vásárló is tisztában lehet azzal, hogy ha esetleg mégsem kapna semmit, az bizony azért van, mert nem érte el a minimálárat.

Uniman neked csak annyit mondanék én sose kezdtem el licitálgatni semmire. Jómagam mindig csak "BUY IT NOW" termékeket vásárolok (beállítom a listázást "Price Low to high + shiping" -re is),
még így is sokkal olcsóbban, mint idehaza lenne. Így is kb egy hónap mire ideér, őszintén minek szenvedni még előtte egy hetet a licittel, meg azon aggódni, hogy akkor most te nyered meg, vagy úgyis rádlicitálnak. Aztán ha mégis más viszi, kezdheted előlről az egészet.
A másik pedig az, néhányszor néztem mi mennyiért kelt el, hát nemigazán volt olcsóbb a vége mintha simán megvenné az ember...

Nem kell csodákat várni a licittől sem, amit feltesznek licitre, kb azért is annyi pízt várnak
(talán néhány $ -al olcsóbb), mint ha megvennéd egyszerűen az "BUY IT NOW" opcióval...

Na most őszintén, megér ennyi vesződést akármi is?

Mert ha neked igen, akkor egyed csak a kefét továbbra is. (Bocs, de ezt nem tudtam kihagyni.)
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2017
(#) Massawa válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Én sem licitálok már, de megértem már mindkét oldalrol ilyen esetet. Igy elég pontosan tudom miröl van szo.

Sokan gyakran azt hiszik, hogy 1€-rt valaki elad bármit is.
(#) uniman válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Hello! Nem olyan nagy értékről volt szó..csak gondoltam, hogy kipróbálom ezt is. Már előttem is ajánlgattak érte iszonyú kis összegeket. Én a "Buy it" ár harmadát ajánlottam és "nyertem" ...azaz az eladó "nyert", mert egy hónapig használhatta a pénzemet!
A beállításokat én is hasonlóan használom, de nem biztos, hogy a legolcsóbbat választom.
Megnézem a várható szállítási időpontot is. (Arra még nem jöttem rá, hogyan lehetne a legkorábban érkező ugyanolyan árura rákeresni...vagy tán nem is lehet ilyen listát lekérni?)
Most utoljára már "Elsőbbségi" küldeményként feladásért fizettem plussz összeget, kíváncsian várom, hogy valóban hamarább meg is fog érkezni a csomag a szokásosnál.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2017
(#) RoliNyh válasza uniman hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Ilyen keresési opció nem hiszem hogy van. Ezt kb csak úgy tudod megoldani, hogy a választott terméknél megnézed rendelkezésre áll -e másfajta szállítás az ingyenesen kívül. Ha nincs más lehetőség, keresed tovább a terméket másik eladónál akinél van más szállítási opció is.

Az elsőbbségi, vagy gyorspostáért (hívják bárhogy is) fizetni kell. Viszont azt is érdemes előbb tisztázni az eladóval, hogy abban az esetben ha ezt választod, mennyi a várható szállítási idő.
(De az is lehet, hogy azt az árat amit ajánl, már nem éri meg...)
(#) uniman válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Nem kellett kérdezni, mert meg volt adva "7-12" munkanap, a "7-25" ellenében.
(#) Kovidivi válasza uniman hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Szerintem teljesen felesleges nézni a határidőket, mert ami tegnapra kellett volna, az jön meg a leglassabban, amit pedig csak a raktárba veszel, mert van még belőle, de el fog fogyni majd, azt egy hét múlva meg is kapod
(#) tbarath válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
"Magyar oldalakon ezt úgy oldják meg, hogy van minimálár, de az nem publikus."

Ez szerintem marhaság. Annak mi értelme van, hogy licitálgatnak az emberek a semmiért?
(#) RoliNyh válasza tbarath hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Mert ha publikus, akkor senki nem licitál rá, csak az az egyvalaki, aki annyiért is meg akarja venni...
(#) tbarath válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Ezzel nem értek egyet. Van mondjuk egy szkópom, eladnám, minimum 20k-ért. Ennyi a kikiáltási ár, van egy hét licitálni, aki a legtöbbet adja az viszi. Azzal nem vagyok előrébb, hogy egy hétig licitálgatnak 1 Ft-tól, és mondjuk eljut a licit 18500-ig, én meg nem adom annyiért...
(#) RoliNyh válasza tbarath hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Ha annyiért teszed fel rögtön amennyiért eladnád, lehet nem kapsz rá egy licitet sem.
Az ilyet fix áras termékként szokták eladni. Beírod, hogy 20K az ára, és vagy viszi annyiért valaki vagy nem. Ha olyan az áru, hogy valakinek ér annyit, akkor el fogja vinni a legelső is.
De akkor azt a valakit előbb meg kell találnod, szóval bizony ki kell várni.
Ebben az esetben nincs értelme a licitálásnak...
(#) tbarath válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Nem, a fix áras az ennyi az ára. A licites pedig az, hogy _minimum_ ennyi az ára. Simán lehet, hogy valakinek 30-at is megérne, vagy akár 40-et.
Ha pedig valaki nem akar 20k-t adni érte, akkor nem kezd el licitálni 20k-s minimum ár mellett. Ha titkos a minimum ár akkor pedig elkezdene, de minek, mert vagy érvénytelen lesz a licit, vagy más viszi el.

De szerintem ne offoljunk
(#) pipi válasza uniman hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Hali!
jobban jártál hogy visszadta az árát, ha újraküldést kérsz, simán kicsúszol a reklamálási határidőből, és lehet hogy csak mondja, de nem küldi...
(#) Qju válasza tbarath hozzászólására (») Szept 30, 2017 /
 
Szevasztok! Az 1 Ft-licitnek az az értelme, hogy a hírdető oldal reklámjait sokan látják.
A minimál ár esetén az eladónak is kevesebb jutalékba és egyébb költségbe kerül a megjelenés főleg, ha mégsem vette meg senki a terméket az elvárt áron. A reklámokat persze... azt megkapja a "vásárló" De minden piacon vannak helyi szokások, trükkök amit egy naív vásárló nem tudhat, de a rutinos eladók ki tudják használni a haszonért.
(#) Kovidivi hozzászólása Szept 30, 2017 /
 
Sziasztok!
Az miért van, hogy az ebay alkalmazás más találatot is kidob, mint a weboldal? Mindkét helyen be vagyok jelentkezve, ugyanaz a szűrés módja, a weboldalon meg se jelenik ez a termék ilyen áron... Egyedüli különbség a "2200 mAh"-ban a szóköz, de ha a weboldalba is beírom ugyanígy, akkor se dobja ki ezt az akksi pakkot.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2017
(#) Lacika válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
Szia.
Azért, mert teljesen más szerverre kapcsolódik mindkét alkalmazás.
Egy kísérlet: Bővebben: Link Angol ebay Bővebben: Link Német ebay
(#) Kovidivi válasza Lacika hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
Értem. Mondjuk logikus. A weboldal az ebay.com, az alkalmazás meg a földrajzi helyadatok alapján adja a találatot, vagy hasonló. Na de akkor most melyiket nézzem? Azt gondolnám, az ebay.com-on minden árunak fent kellene lennie...
(#) Lacika válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
Az ebay-ról nagyon ritkán rendelek, csak akkor, de akkor is kétszer meggondolom, ha a banggoodnak nincs meg az az áruja ami nekem kell. A példának felhozott aksi Bővebben: Link pedig itt sem drágább. Ezek még eddig nem vertek át, még mindig megjött az amit megrendeltem, általában két hét alatt.
(#) bbb válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
Én ha valamit nagyon keresek eBay szinten, akkor az olaszokat is képes vagyok megnézni (ebay.it), ami aztán pláne más eredményt hoz Az országok közti "átkeresés" akkor szokott menni ebay esetén, amikor nagyon kevés találattal, vagy találat nélkül jön vissza az adott területről. Ilyenkor a keresési találatoknál azt látod, hogy "search results from other ebay sites", majd jön a lista.
(#) Kovidivi válasza Lacika hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
Köszi a választ mindkettőtőknek! Átnézem az ajánlott oldalakat is!
(#) cimopata válasza bbb hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
Ez azért van met pl egy olasz vagy német vagy bármeny más ország ebay teljesen más oldal mint az amerikai ebay.com. ebay név alatt futnak azok is de a listázások amik ott szerepelnek azt ott is indították és semmi közük az ebay.com listázáshoz. Ezért dob ki külön találatokat.

Egyébként az sem mindegy honnan keresel mert ha pl proxiról keresel más IP címről ugyanarról az oldalról ugyan azt akkor más találatok leginkább más sorrendben lesznek.
Következő: »»   137 / 251
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem