Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Philips TV
 
Témaindító: BA, idő: Nov 1, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   14 / 18
(#) ptesza válasza kadarist hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Nem csavar fogja ,hanem egy szorító kengyel.
Készítettem pár képet.
(#) kadarist válasza ptesza hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Ez a szorítókengyel hozzáérhet a FET hűtőfüléhez.
(#) ptesza válasza kadarist hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Elszigeteltem egy darab csillámmal. Most beugrik a stand by, kilövi egy kis kattanással és így tovább. Az izzó fel villanik minden kattanás után. a PTC még nincs benne, okozhatja ezt?
(#) ptesza válasza ptesza hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Visszatettem a PTC-de így újra zárlat.
(#) ptesza válasza ptesza hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Van pár FET-em. Mégiscsak kicserélem, mert van egy teljesen elszigetelt fajta is.
Mindjárt az első a képen.

DSC_7402.JPG
    
(#) kadarist válasza ptesza hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Na figyelj! A PTC-t ne tedd be, az izzót vedd ki, állítsd vissza az eredeti állapotot a tápegységnél és indíts!
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2015
(#) ptesza válasza kadarist hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
JÓ!
Nagyon rendes vagy hogy segítettél!

A FET-et kicseréltem , mert annak ami benn volt nagyon rövid volt a lába, és ezért alig érte el a hűtőbordát.

Viszont a PTC-vel nem tudom mi legyen.
(#) kadarist válasza ptesza hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
De most elindult a tévé, működik? A működéshez nem kell az a PTC, az csak a képcső lemágnesezését intézi.
(#) ptesza válasza kadarist hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Működik rendesen.

A PTC-t pótoljam? (Ha egyátalán kapok.)
(#) kadarist válasza ptesza hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Persze, az hosszútávon kell és pótolni kell. Az a fontos, hogy ugyanolyan lábtávolságút építs be.
(#) ptesza válasza kadarist hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Bővebben: Link

Ilyen volt benne.
(#) kadarist válasza ptesza hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Ott van alul a helyettesítő termék, amit megveszel és beépítesz.
(#) kaiser80 hozzászólása Feb 28, 2015 /
 
Sziasztok,
A segítségeteket szeretném kérni.
Van egy philips 20pfl3108-as LCD TV-m.
A hibajelenség annyi hogy a tv folyamatosan újraindul.
Miután áram alá helyezem kiírja a Philips feliratot majd miután az eltűnik a képernyő elsötétül és 5-10 másodperc múlva újraindul és kezdődik előröl a ciklus.
Tápot megmértem 12V rendben van.
A vezérlőkártyán van 2 db 3.3V-os és 1 db 2.5v-os feszstab azok is rendben vannak.
A vezérőkártya oldalán van egy bekapcsoló mikrokapcsoló ami be volt állva, nem kapcsolt viszont szakadásban volt. Ezt kicseréltem nem változott semmi, nem hiszem hogy bármi köze lenne a hibához.
Szoftveres hibára gyanakszom, esetleg van még valami amit ellenőriznem kellene?
(#) ZorK_D hozzászólása Ápr 14, 2015 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni egy TV-vel kapcsolatban. A következő típushoz keresnék kapcsolási rajzot és egyben tanácsot is: - Philips 21PT5408/01 -
A jelenleg beállított audio kimenetet minimumát szeretném kicsit csökkenteni, mert 1-es hangerőn is túl hangos ahhoz, hogy nyugodtan lehessen nézni, amíg esetleg más alszik a helyiségben. Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza ZorK_D hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Szia!
Valamilyen beltérire van kötve a készülék? Mert ha igen, akkor azon lenne érdemes tovább csökkenteni a hangerőt.
(#) ZorK_D válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
A házban van egy splitter, az egyik irányba analógként megy erre a TV-re, a másik a nappaliban a beltérire. Jelentőségét tekintve az a néhány csatorna a kisszobába bőven elég, így nem tervezném beltérivel megvalósítani a műveletet.
(#) kadarist válasza ZorK_D hozzászólására (») Ápr 15, 2015 / 1
 
Rajz: Bővebben: Link
Ha az erősítő bemenetére kötsz egy (sztereó változat esetén kettő) feszültségosztót, akkor tovább halkíthatod a készüléket.
(#) ZorK_D válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
Nagyszerű, köszönöm a gyors válaszod és a rajzot nemkülönben!
Sztereo változatról lenne szó. Az IC-t már ki is kerestem, AN7522 a 7901-es pozícióban. Akkor ha jól tévedek ennek a bemeneteire kellene a 2 osztó igaz?
(#) kadarist válasza ZorK_D hozzászólására (») Ápr 15, 2015 / 1
 
Jól gondolod. Az osztő egy 4,7-10 kohm -os potméter is lehet.
(#) ZorK_D válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 16, 2015 /
 
Remek, nagyon szépen köszönöm a segítséged! A napokban meg próbálom megprojektelni és megírom ha készen van.
(#) kanizsaizoli hozzászólása Szept 24, 2015 /
 
Sziasztok!

Van egy philips tv-m ami sajanos nem kapcsol be csak a zold led lämpa villog. Mi lehet a baja?
A modelszäma: 20HF5234/10
A välaszokat elöre is köszi.
(#) kadarist válasza kanizsaizoli hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Szia!
A villogás ütemében hallatszik valamilyen cicergés a belsejéből?
(#) tetudszmeg hozzászólása Feb 2, 2016 /
 
Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni.Van egy philips 22pfl2908H/12S LED TV-m.
A hibajelenség annyi hogy a tv folyamatosan újraindul.
Miután áram alá helyezem kiírja a Philips feliratot majd miután az eltűnik a képernyő elsötétül és 3- 5 másodperc múlva újraindul és kezdődik előröl az egész. Ha kihuzom a tapból 5-6 percre utana bekapcsol, de volt hogy menetközben USB bemenetreváltáskor is kikapcsolt (ez volt az első jelenség kb 1 hónapja).Hol keressem a hibát, tudtok segíteni?
Köszönöm
(#) gyajazoltan hozzászólása Ápr 20, 2016 /
 
Sziasztok ha tudtok akkor létszíves segítsetek nekem adot egy Grundig Boston 170 idtv a probléma a következö elmegy a kék szin kb 1 percig van de a menüjébe van mivel az digitális tehát a video fok az jó átnéztem az összes forrszemet kondikat kimérve jók mivel modul rendszerü eltartott egy darabig mire minden forrszemet átnéztem egy panelon van a TDA 8443a TDA 4665 TDA4780 TDA9143 elöre is köszönöm a segítséget Üdv: Gyaju
(#) subwoffer hozzászólása Jún 8, 2016 /
 
Sziasztok ! Egy olyan problémám lenne, van egy Philips Cineos TV 29PT9521 készülékem. A probléma az vele hogy bekapcsolom,tökéletesen működik,pár perc múlva kikapcsol és a standby led-je világít és annyit látni rajta hogy folyamatosan halványodva villog a led.Ha visszakapcsolom a tv-t működik megint pár percig és rutinszerűen ugyanezt csinálja végig,esetleg valakinek valami ötlete hogy mitől kreálja ezt a hibajelenséget?

Előre is köszönöm !
(#) eyess válasza subwoffer hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Szokásos forgatókönyv tápegység , és így tovább.
(#) wbt hozzászólása Nov 24, 2016 /
 
Sziasztok!
Nekiestem egy Philips hwt8190q 19"-os TV-nek. Kondicsere=>táp jó. Minden fesz a panelen ott van (+12/+5/+3.3). Életjel semmi. Az infra vevő mellett van egy kétszínű LED, az sem világít. A processzor megy, órajel jó, az adatbuszon jönnek-mennek az adatok. A kezelőgomb rendszere olyan, hogy minden gombhoz külön vezeték van. Az az érdekes, bármelyik gombot megnyomom, az összes többi bemeneten is esik a feszültség. Gondolom, ha csak beindul a rendszer valamilyen LEDnek világítani kellene, de az sem. Utánaolvastam, sokaknál volt memória hiba. Kérdés, az EEPROm sérülése esetén így kiakadhat az egész? Mint ha Philips-éknél feltűnően sokat előfordulna a memóriahiba. (legalább a LEDen levilloghatna valamit...)
(#) eyess válasza wbt hozzászólására (») Nov 24, 2016 /
 
Az a táp még mindig nem jó .Mivel írod , hogy a led elöl nem világít az azt jelenti , hogy készenlét nincs .Az pedig baj.Nézd át még párszor , mert ott még hibázik valami.
(#) wbt válasza eyess hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Köszönöm a reagálást! Innentől kezdve akkor már rajz kell A vezérlő panelen van vagy 8db kisebb táp, elméletileg jó feszültségek jönnek ki. A fránya táp-felügyelő/Reset IC-t nem találom, általában szokott lenni valami ilyen állat, néha több is. Lehet, megy a kukába (vagy majd a nyugdíjas klubban nézegetem, ha lesz rá sok-sok idő)
(#) Pixi hozzászólása Szept 19, 2017 /
 
Sziasztok,
Van két 32-es Philips LCD TV amik teljesen azonosak, és mindegyik ugyan akkor lett vásárolva is. Most mind a kettő szinte ugyan akkor ugyan azzal a hibával ment tönkre. A hiba, hogy pár perc működés után kikapcsolnak.
Valakinek lenne esetleg ötlete, hogy mi lehet a hiba, és hogy javíthatóak-e?
Köszönöm!
Üdv, PIXI
Következő: »»   14 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem